PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تلفظ زبان آلماني

نازخاتون
1st February 2011, 10:12 AM
درس 1

تلفظ لغت در زبان‌های مختلف یکی از دغدغه‌های زبان آموزان است. در زبان‌هایی مثل فرانسه یا انگلیسی تلفظ یادگیری تلفظ لغات در هنگام یادگیری آنها بسیار پراهمیت است اما زبان آلمانی دارای اصولی برای تلفظ لغات است که یادگیری تلفظ را برای زبان آموزان آسان‌تر می‌کند. در بسیاری از لغتنامه‌های آلمانی نیازی به وجود تلفظ برای لغات دیده نشده و از این لحاظ تلفظ همه لغات در این لغتنامه‌ها قرار داده نشده. با این حال من سعی کردم تلفظ تمامی واژه‌هایی را که معرفی می‌کنم با تلفظ برای شما ارائه کنم.
این بخش به شما کمک خواهد کرد تا حروف فونتیک را راحت‌تر بخوانید و آنها را متوجه شوید.
این بخش را با حروف صدادار آغاز می‌کنیم
حرف A
حرف a در زبان آلمانی به دو صورت تلفظ می‌شود.
1) a کوتاه: در این حالت حرف a به صورت یک آی کوتاه تلفظ می‌شود. به مثال‌های زیر توجه کنید:
Matsch
lachen
Rand
Stadt
Mann
mat∫
lax
rant
∫tat
man

همانطوری که دیدید در حروف فونتیک آی کوتاه به صورت a نمایش داده می‌شود.
2) a بلند: در این حالت حرف a یا ترکیب آن با یک حرف دیگر به صورت آی بلند تلفظ می‌شود. در صورتی که a به صورت aa و یا ah در کلمه باشد به طور حتم به صورت آی بلند تلفظ می‌شود.
lahm
Mahl
Staat
haben
Wagen
la:m
ma:l
∫ta:t
ha:b
va:g

همانطوری که دیدید در حروف فونتیک آی بلند به صورت a: نمایش داده می‌شود.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد