PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث از جراحی میترسین؟؟؟؟؟

پژواک
30th December 2010, 06:56 PM
سلام
شاد سلامت خوشحال باطراوت و پیروز باشین!

از اسم تاپیک مشخصه اینجا میخوایم عوامل وحشت خودمون یا دیگران را در مواجهه با عمل جراحی شرح بدیم!

پیشاپیش از نظرات کارشناسانه ی همتون متشکریم![golrooz]

ایام به کام و روز گار خوش و گردش فلک بر وفق مراد

poune
30th December 2010, 07:25 PM
سلام به همگی[golrooz]
من از جراحی نمیترسم چون:[sootzadan]
1- ما خیلی دکترای ایرانی خوب داریم.
2- چون قبل از جراحی حسابی تحقیق میکنم و به دکتری که انتخاب میکنم اطمینان کامل دارم.[eynaki]
3- خیلی از بیمارستانا و کیلینیکای ایرانی الان خیلی مجهز و عالین.

7raha7
30th December 2010, 08:08 PM
نمیترسم چون مطمئنم دلیل آفرینشم اونقدر مهمه که الکی نمیمیرم و تا به هدفم نرسم هم خدا منو از این دنیا نمیکشونه بیرررون.... پس زنده میمونم.....
کج و کوله هم نمیشم و دستمو به وسط پیشونیم وصل نمیکنن چون خدا منو فعلا همینجوری دوست داره و نمیذاره کسی عوضم کنه و همیشه هم مواظبمه................... [cheshmak]

ساناز فرهیدوش
30th December 2010, 08:30 PM
جراحی یک فرآیند محسوب می شود که تیم جراحی با هدف بهبود وضع بیمار تلاش می کنند . پزشک جراح می تواند اطلاعاتی محدود در خور ذهن بیمار به او بدهد ، در حقیقت پزشک می تونند با برقراری روابط انسانی با بیمار میتواند در تقویت روحیه و بهبود وضع روانی بیمار بکوشد .
با این وجود در افرادی که در ارگان های اصلی خود دارند ترس بیشتری را احساس می کنند .
در عین حال در جراحی هایی که همراه با بیهوشی کامل است خطر به هوش نیامدن و عوارض ناشی از آن ، بستری در بیمارستان و........ عواملی است که بیمار را نگران می سازد .

Admin
30th December 2010, 11:32 PM
بهتره عنوان سوال رو عوض میکردید به اینکه چقدر از جراحی می ترسید ...

چون کیه که خوشش بیاد گوشت قربونی بشه حتی برای بهبود سلامتیش.

مطمئنا تمامی عمل ها درد داره پس فرق زیادی بینشون نیست.

ساناز فرهیدوش
31st December 2010, 11:34 AM
بهتره عنوان سوال رو عوض میکردید به اینکه چقدر از جراحی می ترسید ...

چون کیه که خوشش بیاد گوشت قربونی بشه حتی برای بهبود سلامتیش.

مطمئنا تمامی عمل ها درد داره پس فرق زیادی بینشون نیست.

البته گاهی پیش می اد که جراحی برای فرد واقعا ضرورت داره اما فرد به خاطر ترس زیاد حاضرنیست انجامش بده و سلامتی اش با مخاطره مواجه می شه .
در عین حال افرادی که جراحی های زیبایی رو صرف نظر از هزینه به کرات تجربه می کنند بدون هیچ ضرورتی .مثل رینو پلاستی .
افرادی هم هستند که جراحی بینی به هر دلیل براشون ضروریه صرف نظر از هزینه ریسک نمی کنند .( نتیجه عمل ، درد ، طول درمان ، ترس و.....

Admin
31st December 2010, 12:21 PM
البته گاهی پیش می اد که جراحی برای فرد واقعا ضرورت داره اما فرد به خاطر ترس زیاد حاضرنیست انجامش بده و سلامتی اش با مخاطره مواجه می شه .
در عین حال افرادی که جراحی های زیبایی رو صرف نظر از هزینه به کرات تجربه می کنند بدون هیچ ضرورتی .مثل رینو پلاستی .
افرادی هم هستند که جراحی بینی به هر دلیل براشون ضروریه صرف نظر از هزینه ریسک نمی کنند .( نتیجه عمل ، درد ، طول درمان ، ترس و.....

درسته ... واقعا برای بعضی ها جراحی نیاز نیست.

یکی از آشنایان دوست مادرم 30 سالش بود و چون چاق بود رفته بود عمل لاغری کرده بود و زیر عمل لاغری جونش رو از دست داد ... که واقعا جای تامل داره ..!

پژواک
31st December 2010, 03:07 PM
سلام به همگی[golrooz]
من از جراحی نمیترسم چون:[sootzadan]
1- ما خیلی دکترای ایرانی خوب داریم.
2- چون قبل از جراحی حسابی تحقیق میکنم و به دکتری که انتخاب میکنم اطمینان کامل دارم.[eynaki]
3- خیلی از بیمارستانا و کیلینیکای ایرانی الان خیلی مجهز و عالین.

جدا؟
یا افعال معکوس بود؟

پزشکی انگلستانم این قدر اعتماد به نفس نداره!

آمار خطای منتشر شده دولت انگلستان
http://www.solicitoradvice.com/medicalerrorstats.htm

بعید میدونم ایران بهتر باشه!

پژواک
31st December 2010, 03:10 PM
نمیترسم چون مطمئنم دلیل آفرینشم اونقدر مهمه که الکی نمیمیرم و تا به هدفم نرسم هم خدا منو از این دنیا نمیکشونه بیرررون.... پس زنده میمونم.....
کج و کوله هم نمیشم و دستمو به وسط پیشونیم وصل نمیکنن چون خدا منو فعلا همینجوری دوست داره و نمیذاره کسی عوضم کنه و همیشه هم مواظبمه................... [cheshmak]

کاملا مخالفم!

احتیاط شرط عقله

منم الان میرم خودمو از طبقه 18 اینجا میندازم پایین ولی خب چون هدف خلقتم مهمه نمیمیرم؟

ساناز فرهیدوش
31st December 2010, 04:07 PM
هدف از خلقت رسیدن به کمال ذکر شده .
بحثم در مورد ترسه .خوب یکی مثل من جون دوسته بیشتر می ترسه دیگه!

ساناز فرهیدوش
31st December 2010, 04:09 PM
درسته ... واقعا برای بعضی ها جراحی نیاز نیست.

یکی از آشنایان دوست مادرم 30 سالش بود و چون چاق بود رفته بود عمل لاغری کرده بود و زیر عمل لاغری جونش رو از دست داد ... که واقعا جای تامل داره ..!

تاسف برانگیز ترش اینه که بعضی موقع ها اصلا جراحی ضروری نیست بعضی دکترا اصرار می کنند !

*میشا*
2nd January 2011, 02:13 PM
سلام
خب من نمیترسم، چون خوشبینم (خودم فک میکنم دلیلم اینه)
هیچکس بی تحقیق خودشو نمیسپره به تیغ جراحی، پس اعتماد به دکتره هست
ما نمیتونیم با اطمینان بگیم پزشکای فلان کشور خیلــــــی خوبن و بدون خطا عمل میکنن
خداییش فک میکنم توانایی و مهارت دکترای ایرانی کم از جاهای دیگه نداره، حداقل من اینجوری فک میکنم

کلا جراحی بهتر از درد کشیدن از بیماریه [nishkhand] و خیلی وقتها هم چاره ای نیست به جز جراحی کردن

بعد یه مساله ای هست، جراحی فرق داره با جراحی
مثلا اگه جراحی قلب باشه با یه جراحی ساده خیلی فرق داره، اونوقت باید آدم خیلی دیدش مثبت باشه و با اعتماد به نفس بالا بره به سمت اتاق عمل تا به نتیجه ی مطلوب تری برسه
بعضیا هستن با یه خال کوچیک تو بدنشون کلا فک میکنن سرطان گرفتن، اینا هر جا باشن ترس باهاشونه و هیچ کاری نمیشه کرد

خلاصه که برای این کارا فکر و خیال و بدبینی رو باید گذاشت کنار
فقط یه ذره احتیاط و تحقیق بیشتر باید انجام بشه

نازخاتون
2nd January 2011, 06:56 PM
جراحی اصلا ترس نداره ... یک اتر که تا 3 ثانیه آدم رو کاملا بیهوش می کنه و بعدش عمل جراحی که خدا رو شکر آدم چیزی نمی بینه ... [cheshmak]

داداشی
2nd January 2011, 06:58 PM
سلام نمیترسم چون وقتی برم زیر تیغ جراح حتما بهش اعتماد داشتم
ولی عمرا نمیرم برای جراحی حتی اگه بمیرم
میترسم خداااااااا

پژواک
2nd January 2011, 07:35 PM
سلام نمیترسم چون وقتی برم زیر تیغ جراح حتما بهش اعتماد داشتم
ولی عمرا نمیرم برای جراحی حتی اگه بمیرم
میترسم خداااااااا

خب فکر کن مشکلت فقط با عمل برطرف شه!

البته خدایی نکرده!

اون وقت چی؟

ظلم به نفس نیست؟

پژواک
2nd January 2011, 07:36 PM
جراحی اصلا ترس نداره ... یک اتر که تا 3 ثانیه آدم رو کاملا بیهوش می کنه و بعدش عمل جراحی که خدا رو شکر آدم چیزی نمی بینه ... [cheshmak]

و اگه خدایی نکرده این بیهوشی هرگز به هوشیاری تبدیل نشه؟
و البته جراحی سرپایی؟
بدون بی هوشی؟

ساناز فرهیدوش
2nd January 2011, 08:38 PM
به اونجا ادم برسه یا مجبور میشه عمل کنه ، یا مجبورش می کنن اطرافیا ، یا اینقدر طول میده که اورژانسی عملش می کنن .
اما کلا بعضی ها مثل خودم از بیمارستان و ... فراری اند و طبق قانون جذب بیشتر مریض میشن

داداشی
2nd January 2011, 11:09 PM
خب فکر کن مشکلت فقط با عمل برطرف شه!

البته خدایی نکرده!

اون وقت چی؟

ظلم به نفس نیست؟

نه نمیخوام اصرار نکن [daava]
میترسم [nishkhand]
داداش من آمپول[tahavoo] هم نمیزنم چه برسه به جراحی [esteress]
الان مو به تنم سیخ شد خو نگو
خیلی آبروم رفت نه؟![negaran]
اگه جدی باشه و فقط با عمل درست بشه فقط به یه خواطر حاضرم برم اونم اینه که مادرم از عمل نکردنم ناراحت شه وگرنه به عواقبش فکر نمیکنم حتی اگه دیگه نباشم

نازخاتون
2nd January 2011, 11:11 PM
و اگه خدایی نکرده این بیهوشی هرگز به هوشیاری تبدیل نشه؟
و البته جراحی سرپایی؟
بدون بی هوشی؟

این مقوله دیگه تنها در بحث عمل و انتخاب درست دکتر و تشخیص صحیح بیماری و .... نمی گنجد ...اگر عمر و مشیت آدمی به دنیا باشه ... زنده می مونه و الا بالاترین تجهیزات پزشکی هم نمی تونه ذره ای به آدم کمک کنه ...
جراحی سرپایی هم که با پیشرفتهای کنونی کاملا بدون درد هست ... آمپول سری و...
دیگه وقتی چاره ای جز عمل نباشه آدمی که نمی تونه از این درمان گریزی داشته باشه ...[shaad]

poune
3rd January 2011, 03:47 PM
من نمیگم که احتمال خطا وجود نداره ولی یه باوری دارم که:
همه چیز همون جوری پیش میره که باور داری!
درسته که نمیشه از خطاهای موجود در جراحی چشم پوشی کرد ولی اگه لازم باشه که واسه نجات جونت زیر تیغ جراح بری بهتره که نترسی و انرژی مثبت داشته باشی و مثبت فکر کنی! بهتره تو این مواقع به جای فکر کردن به اینکه خطای جراحی زیاده و.... به خدا توکل کنی که خودش بهتر میدونه چی واسه آدم بهتره... .[tafakor]
از نظر شما دوستان این هیچ ربطی به موضوع شاید نداشته باشه ولی با این نگرش نظر افرادی که به خاطر ترس از پذیرش عمل خود داری می کنند ممکنه عوضبشه! و این مهمه!
خیلی حرف زدم ببخشید!!!!!![nadidan]

7raha7
8th January 2011, 11:06 PM
کاملا مخالفم!

احتیاط شرط عقله

منم الان میرم خودمو از طبقه 18 اینجا میندازم پایین ولی خب چون هدف خلقتم مهمه نمیمیرم؟
به نکته خوبی اشاره کرد......... چیزی که من گفتم ایمانه..... و مثبت اندیشی و اعتماد به نفس....
که تنها اقدام مثبت از سمته بیماره...... اینی که شما میگید یه بحثه جداس....

sadeghol
18th April 2011, 04:45 PM
اغلب پزشکا از امکانات اون طوری که باید استفاده نمیکنن [tafakor]

http://images2.memegenerator.net/ImageMacro/6809777/I-WANT-YOUR-PE-PEN.jpg?imageSize=Medium&generatorName=Angry-nurse-meme
http://images2.memegenerator.net/ImageMacro/6549093/Trust-Me-Im-a-Nurse.jpg?imageSize=Medium&generatorName=Nurse-White

poune
18th April 2011, 05:32 PM
میشه یکم توضیح بدید؟

محسن آزماینده
19th April 2011, 09:13 AM
نمیترسم
چون زندگی را با سلامتی دوست دارم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد