PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خشک شدن برگهای انبه

mnasr
25th December 2010, 08:14 AM
سلام
من چند ماهی است که چند تا انبه کاشته ام.

هر کدوم بعد از چند وقت که برگ تازه میده شروع به خشک شدن برگ ها می کنه

آیا کسی می دونه مشکل از چیه

در ضمن من در آب و هوای اصفهان و در آپارتمان و در کوزه این ها را کاشته ام

ممنونم

*FATIMA*
26th December 2010, 12:31 AM
ببین خاکت شور نشده؟چون شوری باعث میشه برگ از لبه هاش شروع کنه به خشک شدن و به وسط کشیده میشه تا کامل برگو خشک کنه
اگه این جوری هست باید پشت سر هم یه سطل چند بار آب بدی سریع تا اینکه اگه شوری باشه شسته بشه و به لایه های پایینی بره و در سطح ریشه نباشه
موفق و پیروز باشید[golrooz]

mnasr
26th December 2010, 07:38 AM
ببین خاکت شور نشده؟چون شوری باعث میشه برگ از لبه هاش شروع کنه به خشک شدن و به وسط کشیده میشه تا کامل برگو خشک کنه
اگه این جوری هست باید پشت سر هم یه سطل چند بار آب بدی سریع تا اینکه اگه شوری باشه شسته بشه و به لایه های پایینی بره و در سطح ریشه نباشه
سلام
دقیقا همین اتفاق می افته یعنی از کناره های برگ شروع به خشکیدن میکنه و بعد یواش یواش کل برگ خشکیده شده و می افته.

1- چطور بفهمم که خاک شور شده یا نه؟

2- چرا خاک شور شده؟ دلیل شور شدن خاک چیه؟

خیلی ممنون

*FATIMA*
26th December 2010, 11:53 PM
علل شور شدن خاکها :
1/ شور بودن مواد مادری تشکیل دهنده خاک
2/ انتقال املاح محلول در اراضی مرتفع به مناطق پایین دست به کمک آب
3/ استفاده از آبهای شور در آبیاری
4/ تیخیر شدید رطوبت خاک و انتقال و تجمع املاح محلول در قسمتهای سطحی خاک و عدم کفایت بارندگی یا آب واده به خاک برای شستشوی املاح از خاک
5/ بالا آمدن سطح آبهای زیرزمینی و انتقال املاح آنها به طور مستقیم همراه با آب و با صعود شعریه آب در خاک .
6/ انتقال املاح افقهای زیرین خاک در اثر تغذیه گیاه و بازگشت بقایای گیاهی به سطح خاک
شناسایی خاکهای شور :
از روی لایه سفید نمکی (شوره) که در سطح خاک ظاهر میشود قابل تشخیص است . همچنین گیاه نمیتواند آب جذب کند و دچار تشنگی میشود . همچنین مانع از زود جوانه زدن بذرها میشود .

mnasr
27th December 2010, 08:02 AM
سلام
دیروز من این کاری که فرمودید انجام دادم.
یکی از موارد بالا در کوزه های انبه های من دیده شد و اون اینکه خاک آب را جذب نمی کنه با اینکه از خاکهای مخصوصی که در گل فروشی ها است استفاده کردم ولی خاک سفت نیست ولی آب هم جذب نمی کنه.
خلاصه شیلنگ را گذاشتم و یه کم باز گذاشتم تا 5 دقیقه آب وارد کوزه شد.

امیدوارم خوب بشه.(خبرش را بهتون می دم)
راستی اینقدر پشه میگیره که اعصابم را خرد کرده. آیا راهی برای از بین بردن پشه ها وجود داره؟

خیلی از لطفتون ممنونم

*FATIMA*
29th December 2010, 01:49 AM
آب گلدانها را یک روز در میان عوض کنید. اجازه ندهید در زیر گلدانیها آب جمع شود.کاشتن گلهای همیشه بهار وشمعدانی در باغچه خانه در دور کردن پشه ها موثر است.
موفق باشید[golrooz]

mnasr
29th December 2010, 08:35 AM
سلام
من کاری که فرمودید را انجام دادم ولی متاسفانه هنوز داره برگها خشک میشه.

نمی دونم چکار کنم . از بس اعصابم را خرد کرده امروز می خواستم بندازمشون برن.

آخه برگ خشک رو اعصاب آدم راه میره

ممنونم از کمکتون

*FATIMA*
29th December 2010, 10:28 PM
خوب چرا خاکو عوض نمیکنی شاید نتیجه بهتری بده [tafakor]

mnasr
30th December 2010, 07:34 AM
امروز عوض می کنم

ممنون

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد