PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال:طراحی صنعتی با چه نرم افزاری ؟

ashkan
24th December 2010, 05:02 PM
سلام

برای طراحی طرح های هواپیما و کلا ماشین الات از چه نرم افزاری میشه استفاده کرد ؟

نرم افزاری که فقط بشه شمای ظاهری طرح رو باهاش طراحی کرد و کار باهاش ساده باشه ، catia ,3d max , و نرم افزار های مشابه کارشون عالیه اما متقابلا نیاز به مهارت در طراحی هم داره ، برای کار های اماتور چه چیز رو توصیه میکنید ؟

A.M.I.N
25th December 2010, 05:56 PM
من که تا حالا هواپیما طراحی نکردم اما مسلما یک بحث ایرودینامیک داریم یک بحث هم در مورد خود فلزش و تنشهای وارد بر اون و شکست و خستگی و ...
------
نرم افزارهای طراحی مثل تری دی مکس و مایا و ....اینها شما نمیتونید انالیز انجام بدید هر چند فکر میکنم بشه از طریق همین نرم افزارها مدل را وارد مثلا نرم افزار رد ترم کنی و انالیز حرارتی انجام بدی یا انالیزهای که جنس مهم نباشه .
اما برای انالیزهای که نیاز به تست خستگی و شکست و سختی سنجی و ...هست نیاز به نرم افزارهای طراحی مخصوصی داری مثل کتیا و سالید ورک و پرو اینجینیر و ان ایکس و ........که بعد از مدلسازی بتونه مدل را المان بندی کنی و محیط را براش شبیه سازی کنی و تحلیلش کنی .
اما اگر تنها طرحس برات اهمیت داره نرم افزارهای گرافیکی بهتر عمل میکنن چون محدودیت های کمتری برای شما ایجاد می کنن .
برای نمونه شما در کتیا اگر بخوای زاویه ای را افست کنی محددیت داری و تا یک جایی برات این کارو انجام میده .
یا اگر مدلت مهندسی نباشه نرم افزار خطا میده .
در حال حاضر کمپانی های بزرگ هواپیما سازی از کتیا و پرو اینجینیر استفاده میکنند
شرکت های بزرگ ماشین سازی هم معمولا از این 2 نرم افزار استفاده میکنند .
------------------------

اما جالبه که بدونی گاهی برای ساخت یک خودرو طراحی اولیه را با دست انجام میدن و سپس ماکت تهیه می کنند و بعد از ماکت توسط دوربینهای مخصوص (به عنوان نمونه اتوس) عکس می گیرن و ابر نقاط مدل را بدست می اورند و این ابر نقاط را وارد نرم افزارهای مثل کتیا میکنند و این بار مدل را در نرم افزار مهندسی میکنند و خطاها را بر طرف می کنند و سپس کدهای سی ان سی اون را بدست میارن و وارد مرحله بعد میشن .
خلاصه بحث خیلی طولانیه [golrooz]

ashkan
26th December 2010, 12:41 AM
من اصلا نیازی به سیستم فنی ندارم

شما فرض کنید من میخوام نقاشی سه بعدی یک هواپیما بکشم اصلا مهم نیست که سقوط میکنه با نه

ممنون امین جان راستی اون سایت دانشجو اصلا در حد و اندازه تو نیست که تبلیغشو هم میکنی [taajob]

A.M.I.N
26th December 2010, 01:37 AM
من اصلا نیازی به سیستم فنی ندارم

شما فرض کنید من میخوام نقاشی سه بعدی یک هواپیما بکشم اصلا مهم نیست که سقوط میکنه با نه

نقل قول:
ممنون امین جان راستی اون سایت دانشجو اصلا در حد و اندازه تو نیست که تبلیغشو هم میکنی [taajob]

از کجا متوجه شدی من تبلیغ سایت دانشجو را میکنم ؟[tafakor] درهر صورت من در سایت دانشجو مدیر انجمن ها هستم و خودمو همون طور که اینجا خدمتگزار دوستان میدونم کوچیک بچه های دانشجو میدونم و حق با شماست حد اندازه سایت دانشجو خیلی بیشتر از اینه که من حقیر مدیر انجمن هاش باشم [golrooz]

-----------

اینو ببین با نرم افزار کتیا انجامش دادم و یک کار صرفا سرگرمی هستش که حتی ایرودینامیک هم نیست .

http://0o2.815.82.img98.com/out.php/i586061_finish.JPG

A.M.I.N
26th December 2010, 01:41 AM
اما کاری که شما میخواهید انجام بدی بهتره که با تری دی مکس و مایا و....نرم افزارهای گرافیکی انجام بدی .یک مطلبی هم عرض کنم ببین به چه نرم افزاری تسلط کافی داری و بیشتر با اون کار کن این خیلی خیلی اهمیت داره .

ashkan
28th December 2010, 03:20 PM
catia ,3d max , و نرم افزار های مشابه کارشون عالیه اما متقابلا نیاز به مهارت در طراحی هم داره ، برای کار های اماتور چه چیز رو توصیه میکنید ؟

....

hossien
30th December 2010, 09:34 PM
دوست عزیز شما هر برنامه ای نصب کنید و بخواهین کار کنید به مهارت نیاز داره . اما اگر می خواهین مدل سازی کنید و تحلیل و ....... کنید در برنامه های مدل سازی سالیدورک از همه اسان تر هست.
اما معمولا برای طراحی ماشین آلات و موتور خودرو و .... از pro/e استفاده می کنند اما نیاز به آموزش می خواد.
برای طراحی هواپیما اگر طراحی علمی بخواهین با برنامه aaa استفاده میشه.

msd21
21st March 2011, 12:28 AM
دوست من میگفت طراحی رو با اتوکد انجام میدن حتی طراحی خودروهای خفن

hossien
21st March 2011, 12:44 AM
سلام
هر شرکتی با یک نرم افزار طراحی انجام می ده مثلا در سایپا یدک هنوز با مکانیکال و سالید کار می کنن.
در ایپکو با pro/e کار می کنند.
در ایران خودرو با کتیا و pro/e کار می کنند.
دیزل سنگین ایران با pro/e کار می کنه.
اما بیشتر شرکت های بزرگ که طراحی موتور انجام می دهند با برنامه pro/e کار می کنندبه خاطر قابلیت هایی که داره.
البته شما اگر می خواهید طراحی کنید باید ببینید چه خواسته هایی دارین و برنامه طراحی خودتون را انتخاب کنید. اما سالید از همه اسان تره.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد