PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست توضیحاتی درباره نرم افزار matlab در رابطه با انجام یک پروژه

M.A.A.H.R
24th December 2010, 11:08 AM
سلام به همه

اقایان خانومها من از مطلب چیزی زیادی بلد نیستم اگه میتونید کمکم کنید پروژم در مورد تیر تحت بار گسترده هستش تو رو خدا کمکم کنید

A.M.I.N
24th December 2010, 12:12 PM
خب برای انجام این پروژه ابتدا باید با متلب اشنا بشی اینکه چه طوری این نرم افزار کار میکنه .
-------
بعد از محیط سیم مکانیک متلب باید استفاده کنی .
من خیلی وقت پیش یک فایل اموزشی از متلب در رابطه با انالیزهای مکانیکی که با نرم افزار متلب انجام میشن در سایت ها گذاشتم اونو پیدا کنم برات میذارم .
اما بهتر بود این پروژه را با نرم افزارهای تحلیلی مثل انسیس انجام میدادی .

AmirR13
25th December 2010, 12:36 AM
امین خان استاد بنده هستند و لپ مطلب رو بیان کردند.
ولی ، احتمالا استاد چیز خفنی ازت نمیخواد.
تو حد اینکه یه سوال رو حل کنی و واسش یه برنامه هم بنویسی.
اگه با برنامه نویسی آشنایی داری که فقط کافیه جزوه آموزشی متلب رو که او همین سایت هست یه نگاهی بندازی.
وگرنه...
حل سوال رو اینجا بذار شاید اونایی که الان با متلب کار میکنند کمک بیشتری کنند

e.einitabar
25th December 2010, 06:23 PM
سلام دوست عزیز
من اکثر اوقات مطلب کار میکنم ولی زمینه ی کاریم سیمپاورسیستم هستش
ولی میخوام بهت بگم که اول از دموی مطلب شروع کردم
دید شما رو خیلی باز میکنه
امیدوارم که مشکلت حل بشه

A.M.I.N
26th December 2010, 12:36 PM
برای استفاده از نرم افزار مطلب جهت حل مسائل مقاومت مصالح ازقبیل :
· تحلیل تیر
· تحلیل میله در بارمحوری
· تحلیل پیچش
· تحلیل کمانش
· تنش ها
· دایره مور و تنش ها
· ابزار تبدیل واحد ها

اول باید ابزار Solid Mechanics را در فولدر MechWrks و یکی از درایو ها مثلا" K نصب کرد.
پس از اینکه نرم افزار مطلب را باز کردید در پنجره Comond Window تایپ کنید cd k:\MechWrks وکلید اینتر را بزنید
سپس تایپ کنید mechanics و اجرا کنید. ابزار مکانیک ظاهر می شود.

AmirR13
26th December 2010, 02:31 PM
مهندس جان ، این ابزاری که گفتی با خود برنامه متلب هست ، یا پلاگینه و باید از جایی دانلود کرد؟
اگه تونستی دانلود پلاگین یا شکل محیطش رو برامون بذاری ، حرف نداره.

A.M.I.N
26th December 2010, 04:39 PM
سلام امیر جان خوبی داداش .اول اینکه من کوچیکت هستم و شاگردت [golrooz]

-------------
من دراین زمینه یک مقاله دارم که به زودی اپ لود میکنم الان سرعتم بسیار پائینه .اموزش جعبه ابراز مکانیک در نرم افزار متلب .نمیدونم نویسندش کیه اما هر کس هست دستش درد نکنه و پیر بشه انشالله .
اون پست بالا را هم از مقدمه همون مقاله نوشتم .
خیلی وقته متلب کار نکردم اما دوستم مهندس عطار روشن کتابی درمورد سیم مکانیک نوشته که به زودی منتشر میشه هر وقت منتشر شد معرفیش میکنم .الان متلب بسیار فرق کرده و پیشرفته تر شده .و محیط های انالیزش و ..را توسعه داده .
این هم یک عکس از مقدمه همون مقاله که به زودی می ذارم .

http://0o2.815.82.img98.com/out.php/i587871_111.JPG

جعبه ابزار چیزی خارج از متلب نیست فکر میکنم پکیج کاملشو بگیریم این جعبه ابزار را هم داشته باشه .
اطلاع دقیقی ندارم.

AmirR13
26th December 2010, 06:41 PM
منتظریم استاد
واسه ما اخراجی ها هم آپلود میکنین ؟ یا فقط واسه از ما بهترونه؟[cheshmak]
چون من تو ورژن مال خودم ندیده بودم ، گفتم شاید پلاگینه ، ظاهرا ورژن ما قاطی باقالیاست

A.M.I.N
26th December 2010, 08:25 PM
اخراجی هاااااا[nishkhand] حرف سیاسی خلاف قوانین سایته [cheshmak] شما تشریف بیار اگر جلوت فرش قرمز پهن نکردن اون موقع بگو اخراجی [labkhand] درخدمتیم داداش .
--------

من سعی میکنم خودم هم متلب را نصب کنم ببینم اوضاع از چه قراره ایا پلاگین باید نصب بشه یا و تو خودش هست البته این مقاله را دانلود کنید .

جعبه ابزار مکانیک در متلب (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.4shared.com%2F document%2Fq_glKxzY%2Fmechanics.html)

M.A.A.H.R
28th December 2010, 10:47 AM
من تا19همین ماه باید تحویل بدم الن برای یادگیری خیلی دیره وقتی واسه یاد گرفتن نرم افزاری به این سنگینی نیست خداییش اوج بدبختی تو تحصیلات اینه که تا اونقدری که بهت یاد نمیدن ازت توقع دارن من که بطور کلی نا امید شدم و فک کنم 7نفره پروژه رو از دست دادم اشکالی نداری از تنهایی درسی که واهمه داشتم اخرش کار خودشو کرد از تمام کسانی که نظر دادند ممنونم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد