PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدار اندازگیری سرعت

ji-ji
20th December 2010, 01:09 PM
سلام
یه مدار می خواستم برای اندازگیری سرعت موتور dcتوسط فرستنده وگیرنده نوری با 2 تا 7 gment(ار 0 تا 99) به صورت avrنمی خوام باشه
(مثل شمارنده قطعات با cmos)
[khejalat][khejalat][khejalat]

ji-ji
21st December 2010, 10:21 AM
سلام
یکی نیست به ما کمک کنه

e.einitabar
22nd December 2010, 06:56 PM
سلام دوست عزیز
چند سوال؟
1.چرا از avr استفاده نمیکنی؟(هم مدارش رو واست میذارم و هم برنامشو)
2.چرا از تاکومتر استفاده نمیکنی دوست من شما میتونی از تاکومتر های آماده توی بازار استفاده کنی که قیمتش هم در حدود 5000 تومانه (البته کیتش رو بگیر) خروجیش هم به سونسگمنت بده البته زیر نور آفتاب یه کمی خطا داره چون شما در این روش از گیرنده ی مادون قرمز استفاده میکنین ولی میشه از فیلترهای
برای این عیب استفاده کرد
3.شما چرا از سنسور اثرحال برای این کارتون استفاده نمیکنین که خیلی راحتر هم هستش
بالاخره همه جوره پایم که کمکتون کنم
تشکر لازم نیست[bamazegi]

ji-ji
25th December 2010, 12:31 PM
سلام
دستت درد نکنه
از avr چون سر رشته ای نداشتم نمی خواستم
چون قراره برا استادم توضیح بدم گفتم یه چیزی باشه که اگه ازم سوال کرد بتونم جواب بدم
به هر حال ممنون

e.einitabar
25th December 2010, 06:17 PM
سلام دوست عزیز
اگه خواستی از سنسور اثر حال استفاده کن این سنسور در حدود 1500تومان
به یکی از پره های متصل به موتورت یه آهنربا بچسبون هر زمان که آهنربا از روبروی سنسور عبور کنه سنسور در خروجی حاوی ولتاژ میشه که میتونی توسط یه شمارنده اون رو بشماری و به سونسگمنت بدی
تو شروع کن نترس کمکت میکنیم
یا حق

msd21
20th March 2011, 08:47 PM
سلام دوست عزیز
اگه نمیخوای از میکرو استفاده کنی به نظر من از تکنیک زیر استفاده کن
یک فرستنده و گیرنده کار بذار که فرسنده روی محور موتور باشه و با هر دور زدن یک پالس ایجاد بشه که میتونی از سنسور مادون قرمز اسفاده کنی[tafakor]
بعدش یک مدار فرکانس متر بساز که تعداد دور موتورو اندازه گیری کنه مثلا میتونی از مدارهای فرکانس متر با 555 یا هر مدار دلخواهی استفاده کنی
بعدشم میشه قسمت نمایش مدار[shademani2]

e.einitabar
21st March 2011, 01:13 AM
فقط از این مدار نمیتونی در روز استفاده کنی به خاطر اینکه نور خورشید هم در شمارش شما رو دچار اشتباه میکند مگر اینکه فیلتر نوری خاصی طراحی کنید

البته شما هم میتونید از مدارات آماده ی داخل بازار هم استفاده کنید نوعی مدار به اسم تاکومتر وجود داره در حدود 10000 تومانه

در پناه حق

msd21
21st March 2011, 11:36 AM
دوست عزیزمون کاملا درست میگه چون نور خورشید هم مادون قرمز داره و باعث تداخل در شمارش میشه البته به شرطی که در جلوی نور مستقیم خورشید و حالتی قرارش بدی که گیرنده رو به آفتاب باشه بخوای ازش استفاده کنی و گرنه در محیط سر پوشیده مشکلی نداره

e.einitabar
23rd March 2011, 05:56 PM
اون فیلتر هم میتونی از قاپ یک کنترل تلویزیون که خرابه استفاده کنی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد