PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری تفهیمی دروس و مفاهیم اولیه مطالب مهندسی

M.A.A.H.R
20th December 2010, 11:10 AM
درس اول اهن کربن

بصورت کاملا تفهیمی مطالب دروس را یاد بگیریم به همین منظور سعی میشود تمام مطالب ارائه شده توسط خودم و دوستان با توضیحات کامل اجرا شود به همین منظور از خودم شروع میکنم

اول خودم شروع میکنم

محلول چیست:یک نوع مخلوط همگن است که ذرات در آن به صورت یکنواخت پخش شده اند .

نواع محلولها :
1- جامد در مایع مانند شکر در اب ، قند در آب ، نمک در آب،سولفا ت مس در آب
2- مایع در مایع مانند آب و الکل ، سرکه و آب
3- گاز در مایع مانند نوشابه های گاز دار ، اکسیژن حل شده در آب

ترکیب چیست:تركيب چيست؟ وقتي اتم هاي تشكيل دهنده ي ماده اي يكسان نباشد به آن ماده تركيب مي گوئيم

خب بطور کلی میتوان گفت محلول دارای فرمول شیمیایی برای جداسازی عناصر دارا نمی باشد اما ترکیب دارای فرمول شیمیایی است

خب حالا چرا این مطلب گفته شد چون در این درس که به اهن کربن ختم میشود یادگیری دقیق این مطالب ضرروری است

ادامه دارد

M.A.A.H.R
21st December 2010, 12:11 PM
منظور از محلول جامد چیست ؟یاگر در حالت مذاب دو محلول را با هم ادغام کنیم و همان دو محلول بتوانند در حالت جامد باقی بمانند را محلول جامد میگویند و خاصیت محلولی خود را از دست ندهند یعنی اینکه قابل تفکیک از هم نباشند مانند بستنی الاسکا که مخلوطی از اب شربت اما وقتی در هم انحلال پیدا کردند دیگر قابل تقکیک نیستند.

میگویند دوفلز در حالت جامد چنانچه قابلیت انحلال در هم را داشته باشند دارای بالاتریتن قابلیت جوشکاری اند منظور از این حرف چیست مگر دو فلز می توانند در حالت جامد در هم ادغام شوند ؟منظور از این حرف ان است که اگر در دمایی این دو فلز را بالا ببریم و در ان دمای بالا ایتن دو فلز در هم ادغام شوند و بطورکلی در هم دیگر حل شوند مانند اهن کربن یا کرم و اهن این فلزات دارای بالاترین خاصیت جوشکاری هستند

خداوندا چشمانم بدیدنش 2سال و 9ماه شد تا کی این همه دوری و سختی دوری عیبی ندارد اما اخرش را شادی و رسیدن قرار ده

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد