PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حقايقي در مورد عاشورا

محسن آزماینده
15th December 2010, 04:54 PM
به نام خدا
منبع:حماسه حسيني(شهيد مطهري)
در میان وقایع تاریخی کمتر واقعه ای است که از نظر نقل های معتبر به اندازه حادثه کربلا غنی باشد.معتبر ترین مورخین اسلامی از زمان قرن اول و دوم قضایا را با سند های معتبر نقل کردند و این نقل ها با یکدیگر انطباق داشت .یکی از این چیزهایی که سبب شد که متن این حادثه محفوظ بماند و هدفش شناخته شود این است که در این حادثه خطبه زیاد خوانده شد .قضایای کربلا قضایای روشنی است ولی آمده ایم چهره این حادثه تابناک تاریخی را تا این مقدار مشوه کرده ایم .بزرگترین خیانت ها را ما به امام حسین کرده ایم..
نمونه هایی از تحریفات عاشورا:
1)می گویند روزی علی (ع)در بالای منبر بود و خطبه خواند.امام حسین فرمود:من تشنه ام آب می خواهم حضرت فرمود:کسی برای فرزندم آب بیاورد.اول کسی که از جا برخواست کودکی بود که همان حضرت ابوالفضل بود .ایشان رفتند و از مادرشان یک کاسه آب گرفتند و آمدند در حالی وارد شدند که کاسه را بر روی سرش گرفته بود و آب بر سر و صورتش می ریخت.وقتی علی (ع)این صحنه را دید اشکش جاری شد پرسیدند آقا چرا گریه می کنید؟فرمود اتفاقات کربلا یادم افتاد .
حاجی نوری در این جا بحث عالی ای دارد که می گوید :شما می گویید علی در بالای منبر بود و خطبه می خواند علی(ع)فقط در زمان خلافتش بود که منبر می رفت و خطبه می خواند پس در کوفه بوده است .خلافت علی (ع)بین سال های 36 و41 بوده است که در آن وقت حسین (ع)مردی تقریبا 33 ساله بود .آیا اصلا این حرف معقول است که یک مرد 33 ساله در حالی که پدرش دارد مردم را موعظه می کند یکدفعه وسط خطابه بدود و بگوید آقا من تشنه ام؟و تازه در این زمان حضرت عباس نوجوانی 15 ساله بودند.

2)یکی از معروف ترین قضایا که حتی یک تاریخ به آن گواهی نمی دهد،قضیه لیلا مادر حضرت علی اکبر است .البته ایشان مادری به نام لیلا داشته اند ولی یک مورخ هم نگفته که لیلا در کربلا بوده است اما چقدر روضه لیلا و علی اکبر می خوانیم؟حتی من(شهید مطهری )در مجلسی در قم حضور داشتم همین روضه را شنیدم که علی اکبر به میدان جنگ رفت ..امام حسین به لیلا فرمود از جدم شنیدم که دعای مادر در حق فرزند مستجاب می شود برو در فلان خیمه خلوت مو هایت را پریشان کن و در حق فرزندت دعا کن بلکه خداوند این فرزند را سالم به ما برگرداند.اصلا لیلایی در کربلا نبوده است بعلاوه این منطق حسین نیست منطق حسین در روز عاشورا منطق جانبازی است.درباره علی اکبر تمام مورخین نوشته اند که درباره هر کس که آمد و اجازه خواست حضرت به گونه ای عذری برایش می آورد به جز علی اکبر که تا اجازه خواست امام فرمودند برو.
اما
3)می گویند:در همان گرماگرم عاشورا اما فرمود:حجله عروسی راه بیندازید من می خواهم عروسی قاسم را با یکی از دخترهایم،لااقل شبیه اش هم شده،در اینجا ببینیم.چرا؟چون آرزو دارم.
درحالی که وقت نماز خواندن هم نبود و امام حسین فقط دو رکعت نماز خوف خواندند.ببنیم این حرف یا حرف مردم عوام بوده یا که می گفتند آرزو دارم قبل از مرگم عروسی دختر یا پسرم را ببینم
یکی از چیزهایی که از تعزیه خوانی های قدیم یا هرگز جدا نمی شد عروسی قاسم بود در صورتی که این قضیه در هیچ کتاب تاریخی معتبر وجود ندارد.حاجی نوری می گوید:اول کسی که این قضیه را در کتابش نوشته است ملا حسین کاشفی بوده در کتابی به نام"روضه الشهدا"است که اصل قضیه دروغ است

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد