PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر سومين سال درگذشت" آقای خنده ايران"

diamonds55
7th December 2008, 07:46 PM
http://www.seemorgh.com/culture/desktopmodules/icontent2/showimage.aspx?id=18404&t=y&w=200&h=300&type=1
منوچهر نوذری فعاليت خود را در عرصه‌ی سينما در سال 1338با فيلم‌هايی مانند «امير ارسلان نامدار» آغاز كرد و در ادامه در فيلم‌های...
سالروز سومین سال درگذشت مرحوم منوچهر نوذری است(16 آذر ماه)؛ هنرمندی كه همواره با عبارت «به نام یگانه‌ی عالم» سخن خود را آغاز می‌كرد و بعدها با نام «آقای خنده ایران» شهرت یافت.
مرحوم منوچهر نوذری در سال 1315 در تهران متولد شد. بازیگر تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون ایران كه از او به عنوان بنیان گذار هنر دوبله در ایران نام می‌برند، بیش از نیم‌قرن در این حیطه‌ها به فعالیت پرداخت و برنامه‌های «صبح جمعه با شما» و «مسابقه هفته» او سال‌ها از پر طرفدارترین كارهای تلویزیون و رادیو به شمار می‌آمد.

او فعالیت هنری خود را در سال 1332 آغاز کرد. در روزهای پایانی زندگی این هنرمند در بیمارستان این گونه از او نقل شده‌است: «من اولین كسی بودم كه در تلویزیون ایران مقابل دوربین رفتم و گفتم نام جعبه‌ای كه تصویر من را در آن می‌بینید تلویزیون است‌.»

مرحوم نوذری در اواخر عمرش مدتی هم اجرای برنامه‌ «صندلی داغ» را بر عهده گرفت؛ از آخرین کارهای او هم می‌توان به برنامه‌ای رادیویی با عنوان «پنج‌شنبه شنیدنی» اشاره كرد.

منوچهر نوذری فعالیت خود را در عرصه‌ی سینما در سال 1338با فیلم‌هایی مانند «امیر ارسلان نامدار» آغاز كرد و در ادامه در فیلم‌های «گوهر شب چراغ»، «خیالاتی»، «کوچه‌ اقاقیا» ، «عصای پیر»، «باجناق‌ها»، «چند می‌گیری گریه كنی» و «تهران ساعت بیست» به ایفای نقش پرداخت.

او از اواسط مهر ماه 84 به دلیل عوارض قلبی، كلیوی و دیابت بین خانه و بیمارستان در رفت‌ و آمد بود از اویل آذر ماه به دنبال عفونت كلیوی دربخش دیالیز بیمارستان مدرس بستری شد.

طی دو سال گذشته اهالی رادیو هر سال شانزدهم آذر ماه را به یاد مرحوم منوچهر نوذری گرامی داشته‌ و اعلام كرده‌اند كه جای او در بینشان همواره خالی است؛ اهالی صدا امسال نیز به یاد او خواهند بود و بر این اعتقاد كه «منوچهر نوذری تكرارناشدنی است» تاكید خواهند كرد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد