PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قضاوت شهودي، الهام گرفتن

B a R a N
15th November 2010, 10:37 PM
برخي از مديران و مالكان شركت‌ها اعتراف مي‌كنند كه از نظر استفاده كردن از قدرت مبتني بر قضاوت‌هاي شهودي (الهام گرفتن) بر اتخاذ تصميمات بزرگ از توانايي‌هاي خارق‌العاده برخوردارند.

براي مثال، آلفرد اسلون دربارۀ ويل دورانت (بنيانگذار شركت جنرال موتورز) مي‌گويد : " به عنوان يك انسان تا آنجا كه من مي‌دانم، تنها بر اساس الهام گرفتن عمل مي‌نمود. او هيچ‌گاه براي دستيابي به حقايق نيازي به كاربرد يا استفاده از روش‌هاي فني نداشت. در بسياري از موارد قضاوت‌هايي بسيار عالي مي‌نمود و تصميماتي ارزنده اتخاذ مي‌كرد."

آلبرت اينشتين هم زماني گفت: " من الهام و قضاوت‌هاي شهودي را باور دارم. گاهي يقين پيدا مي‌كنم كه كارم درست است، ولي نمي‌توانم دليلي ارائه نمايم. قدرت تخيل بسيار مهم‌تر از دانش است. زيرا دانش محدود است، در حالي كه قدرت تخيل همه جهان را در بر مي‌گيرد."

مي‌بينيم كه اين دانشمند بزرگ هم به قضاوت‌هاي شهودي ارج مي‌نهد.

منبع: مديريت استراتژيك(فرد ار.ديويد)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد