PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مشکل سرور و کلاینت

ahpishi
11th November 2010, 09:11 AM
سلام
من دوتامشکل دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
1-یکی از کلاینتها شبکه داره یعنی میشه چیزی رو شر کرد وبقیه اون رو میشناسن ولی اینترنت نداره در ضمن کارت شبکه رو عوض کردم یک روز خوب بود دوباره شد مثل فبل
2-وقتی به سرور ای پی میدم اینترنتش قطع میشه ولی وقتی ای پی رو برمیدارم خودش یه ای پی میسازه و اینترنتش وصل میشه

Admin
11th November 2010, 09:30 AM
سلام
1-یکی از کلاینتها شبکه داره یعنی میشه چیزی رو شر کرد وبقیه اون رو میشناسن ولی اینترنت نداره در ضمن کارت شبکه رو عوض کردم یک روز خوب بود دوباره شد مثل فبل
2-وقتی به سرور ای پی میدم اینترنتش قطع میشه ولی وقتی ای پی رو برمیدارم خودش یه ای پی میسازه و اینترنتش وصل میشه

سلام
اطلاعات شبکه ای من کمی ضعیفه ولی در حدی که بتونم کمکتون می کنم.

خدمت شما عرض کنم که ...

در مورد مشکلاتی که شما بهش اشاره کردید ایراد اینجاست که شما با توجه به اکسس پوینت و سرور و کلاینت ها درست آی پی نمیدین.

برای همین همیشه مشکلاتی از قبیل قطعی اینترنت و ... رو خواهید داشت.

هر دوی این مشکلات با آی پی دهی صحیح قابل رفع شدنه.

موفق باشید

moji1234
7th April 2011, 06:25 PM
سوال شما خیلی کلیه
من نمی دونم شما از طریق dhcp آی پی میدین یا جور دیگه ای ؟
اگه ندارین باید تو یه رنج باشه آی پی که می دین . شاید مشکل این باشه
بیشتر توضیح بدین

delphi
8th April 2011, 03:40 PM
برای اشتراک اینترنت بین چند سیستم(بیش از 2 سیستم) احتیاج به یک ساختار روتر دارید (سخت افزاری یا نرم افزاری) ...

رنج آی پی هایی که شما ست میکنین قطعا در اینترنت valid نیست و ...

نادیا جون
27th August 2011, 12:00 AM
سلام
موضوع شما کاملا واضحه چون شما میگید وقتی سرور خودش آی پی میگیره درست کار میکنه یعنی یک DHCP SERVER دارید. بنابراین مهمترین مسئله منهای روش Shar کردن تون تنظیمات DHCP هست که حتی وقتی IP رو بصورت Static بدید باید رعایت کنید. مهمترین مسئله توی این تنظیمات Getway و DNS شماست (حتی روی کلاینتهاتون) پس اولا باید توی تنظیمات DHCP SERVER اینها رو رعایت کنید و هم وقتی که بصورت Static آی پی میدید باید رعایت کنید. ضمنا توجه کنید که وقتی دستی آی پی میدید مواظب باشید که آی پی با دستگاه دیگری یکسان نباشه چون هر دو دستگاه از کار میافتند. حالا باید چیکار کنید؟ معمولا یه رنج از آی پی رو توی کانفیگ DHCP از حالت اجاره خارج میکنند که تجهیزاتی که برای مدیریت هستند رو بصورت استاتیک آی پی بدند پس باید اون دستگاهتون رو توی این بازه از آی پی ها تنظیم کنید.

hraeissi
12th January 2012, 07:23 PM
سلام

1- نحوه پخش اینترنت در شبکه شما به چه نحوه ای است ؟
2-این به خاطر این است که احتمالاً سرور شما به مودم متصل است و ip خود را از dhcp مودم دریافت می کند و چون تمام موارد مورد نیاز سیستم را dhcp فوق تامین می کند به همین منظور سرور اینترنت دارد و با تغییر ip بصورت دستی و عدم رعایت موارد مورد نیاز اینترنت که میتوان از جمله عدم هم رنج بودن ip داده شده به سیستم با رنج ip مودم باشد ،اینترنت آن قطع می شود .

اگر، بهتر سؤال خودتان را مطرح می کردید بهتر میتوانستم کمک کنم

موفق باشید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد