PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بدو بیا >>رابطه ی دوست پسر و دوست دختر با همدیگه

Mr.Engineer
5th November 2010, 02:26 PM
سلام دوستان
این تاپیک را ایجاد کردم برای سرگرمی یا هرچیزی که شما بگید
ولی در اصل منظور و هدف من اینه که در این مورد خوب بحث کنیم

[esteghbal][esteghbal] [esteghbal]رابطه بین پسر و دختر [esteghbal][esteghbal][esteghbal]

بلاخره بخوای یا نخوای این رابطه وجود داره و از بدو بلوغ شکل میگره
یه حس نسبت به جنس مخالف از هر لحاظ
و این حادثه مثل یه غول بین جونای ما اتفاق افتاده
تا حالا بنده که چندین نفر را زیر نظر داشته البته نه جاسوسی خودشان می دونستن که من میدونم منظورم اینه که در مورد کاراشون تصمیاتشون و دیگه من به چشم یه تحقیق نگا می کردم. محقق
که متاسفانه می توانم بگویم که بیش از 80% از آنها بیشتر از سه چهار ماه طول نکشیده و از هم جدا شدن اونم چه جدا شدنی

آیا به نظر شما اینجا جای این بحث ها نیست
اگه هست
پس بسم الله

Admin
5th November 2010, 05:10 PM
سلام
ممنون از بحث خوبی که راه انداختین.

چون این موارد باید مو شکافی بشه در بین جوون ها ...

عزیزان بحث کنن ما هم نظراتمون رو میگیم.

البته خدمت شما عرض کنم من خودم قبلا خیلی در این موارد تحقیقات گسترده ای کردم که نتیجه اش منجر شد به مباحث اسراری در مورد خانم ها و آقایان.

پژواک
5th November 2010, 07:45 PM
گزینه ها یک کم ناقصه.
برای من دختر یا پسر بودن دوستام زیاد تفاوت خاصی نداره البته هیچ وقت حاضر نیستم برای دختر یا پسری جون عزیزمو بدم.
ولی تو روبط درسی یا کاری یا مثلا همین سایت این همه دوست دختر دارم.که برام عزیزن.
ولی مفهوم عمومی دوست دختر و دوست پسر و روابط وقت گیر و بی فایده رو عموما نهی میکنم.وقت تلف کردن محضه.
شاد باشید و سلامت

*FATIMA*
6th November 2010, 01:39 AM
گزینه ها یک کم ناقصه.
برای من دختر یا پسر بودن دوستام زیاد تفاوت خاصی نداره البته هیچ وقت حاضر نیستم برای دختر یا پسری جون عزیزمو بدم.
ولی تو روبط درسی یا کاری یا مثلا همین سایت این همه دوست دختر دارم.که برام عزیزن.
ولی مفهوم عمومی دوست دختر و دوست پسر و روابط وقت گیر و بی فایده رو عموما نهی میکنم.وقت تلف کردن محضه.
شاد باشید و سلامت
مسلماً دوست با دوست دختر یا پسر فرق فوکوله !
دوست یعنی شریک و همکار هم در شیرینی ها و سختی های زندگی که همیشه استواره ولی دوست دختر یا پسر یا رویابافی با کلمه عشق و ... که درحدود 99% بیشتر از 2 الی 3 ماه طول نمیکشه .
دوست دختر یا پسر داشتن طبق بررسی های انجام شده در دوستان به جز رو اعصاب راه رفتن و غم و غصه هیچ چیز مفیدی نداره
[tafakor]

A M S E T I S
6th November 2010, 07:30 AM
یه نمونه خیلی ساده از دوستی ها ...در 70 درصد موارد

پسر :سلام عزیزم خوبی خانومی؟

دختر:سلام نفسم وقتی با توام معلومه که خوبم

پسر:نمیدونی چقد دلم واست تنگ شده بو من بدون تو میمیرم تو همه زندگی منی جونمو واست میدم

دختر:وای عزیزم ممنون تو خیلی مهربونی تو تکی بیا بریم بازار من یه خورده خرید دارم.....وای عزیزم چقد این پالتو شیکه و قشنگه دوست دارم تو واسم بخریش

پسر بعد دیدن اتیکت:تو چی فکر کردی ها؟تو واسه پول با من دوس شدی میخوای هر دفعه که میایم بیرون تیغم بزنی اصلا نخواستم

دختر:برو گمشو بیشعورررر

Mercy
6th November 2010, 07:41 AM
قبلترها که در مورد این روابط صحبت میشد یه عده جبهه ی مخالف بودن یه عده موافق .

اما جدیدا مدل بحث ها فرق کرده چیزی به اسم مخالفین و موافقین وجود نداره و هر کسی از دید شخصی خودش و با توجه به روحیات خودش در این بحثها شرکت میکنه !

از نظر شرعی که روابط دختر و پسر ... ( در این موراد زیاد صحبت شده تو خواه پند گیر ...)

ترجیح میدم نظر شخصی خودم رو بگم :

من به شخصه چون دوست ندارم کسی زیادی تو کارام کنجکاوی کنه و یا هی مدام درموردم پر س و جو کنه که مثلا الان کجایی ، الان چی کار میکنی یا مثلا در مورد خودش گزارش بده ... با پیشنهادهای دوستی مخالفت کردم .

Mr.Engineer
6th November 2010, 12:52 PM
گزینه ها یک کم ناقصه.
شاد باشید و سلامت
سلام دوست عزیز
دوست عزیز این گزینه ها در مورد دوست دختر و دوست پسر
منظور بنده از این گزینه فقط یه نفر میتونه دوست شما باشه همون دوستی که خودت فکر می کنی برای آینده انتخابش کردی نه کل رفیق هایی که داری چه دختر چه پسر

شما فرمودید که گزینه ها ناقص هستن میشه شما لطف کنید و گزینه های درست رو بگید

RezaOnlinE
6th November 2010, 08:40 PM
اين ديگه چه بحثيه !!!
فك نميكنم كسي بتونه اين مسايل رو موشكافي كنه ! حالا موشكافي بشه هم نتيجه اش چي ميشه ؟!!
آخرش اين ميشه كه اين كار خوبه يا بده و چه طبعات و پيامد هايي داشته باشه!
فك ميكنم اين موضوع بايد براي هر كس به اثبات برسه . يعني همه بايد اين راه رو برن .
شايد تنها چيزيه كه تجربه ديگران براي اينكه امتحانش كني يا نكني تاثير نداره .

نظر شخصيمه . ولي كسي فك نكنم باشه توي زندگيش دوس دختر يا دوس پسر نداشته باشه . حتي در حد خيلي محدود و كم مدت .
اين همون راهيه كه همه رفتن

kamanabroo
6th November 2010, 10:12 PM
سلام
تشکر می کنم از ایجاد این بحث
انشا الله خوب پیش بره

------------
من فکر می کنم قبل از اینکه این بحث ادامه پیدا کنه باید یکسری کلمات رو برای خودمون تعریف کنیم (چون عنوان تایپیک هم رابطه دختر و پسر هست)
مثلا : رابطهٰ، دوستی..
رابطه معناش چیه؟
مسلما معانی مختلفی می تونه بین زن و مرد یا دختر و پسر داشته باشه
مثل رابطه فقط کاری، فقط رابطه درسی و ...
دوستی هم همینطور باید حد حدودش مشخص بشه

بعد که معانی و حد و حدود این کلمات معلوم شد، اونوقت میشه گفت که
خووووووووووووب این رابطه بده، درست نیست و یا این رابطه مشکلی نداره و .... .
و ...
الان به نظر حقیر بهتره یه روشن کردن این معانی بپردازیم تا اینکه کلی بحث بی فایده بکنیم.

kamanabroo
7th November 2010, 11:34 PM
پس چرا هیچ کس هیچ تعریفی از این کلمات نداره:
رابطه: (تعریف/ انواع)
دوستی: ( تعریف/ انواع)

[tafakor]

Mr.Engineer
8th November 2010, 12:39 PM
رابطه: از اسمش پیداست که یعنی ارتباط حالا ارتباط هم برای خودش معانی و مفهوم خاصی داره. مثلا ارتباط چشمی ، جسمی ، روحی ، گفتاری
پیوند دو انسان با یکدیگه رو ارتباط تشکیل میده
حالا چه جور ارتباطی خوبه اونم بستگی داره به طرفین
بحث ما دختر و پسر از لحاظ ارتباط است
ارتباط بین دختر و پسر خیلی مهم است که می تواند باعث پیشرفت یا پسرفت هر دو جنس شود.
مثلا همین دوستی های زود گذر بین دختر و پسر ها از یه ارتباط منفی استفاده می شود منظور اینه که هر دو طرف تا می توانن برای همدیگه دروغ میگن اونم دروغای زیبا که باعث پسرفت هر دو می شود
اگر ارتباط بین هر دو صحیح باشه معلومه باعث پیشرفت و تشکیل یه خانواده اجتماعی می دن که خیلی هم بهشون خوش میگذره

دوستی: دوستی هم معانی متفاوتی داره
در اصل به نظر من دوستی یعنی اعتماد
دوست با رفیق تفاوت داره البته از نظر من[nadanestan]
مثلا رفیق کسی است که برای چند لحظه با ما هم صحبت میشه مثلا توی ماشین
اما دوست کسی است که با ما همیشه هست کسی که می توان با او اعتماد کرد.مثلا همین دوست دختر یا دوست پسر
که بیشتر این دوستی از رفیق بودنشون هم بدتره

غزل بارون
10th November 2010, 05:48 PM
در حال حاضر که دوستیا همه الکیه کمتر کسی عاشق میشه همه خودشونو جوری وفق دادن که وابسته نشن.ایکاش ما آدما خودمونو درست کنیم چون این رابطه خوب جا نیفتاده.دوستی باید پاک باشه .صد رحمت به گذشته آدماش غیرت داشتن ایکاش الانم همینطور بشه

Mr.Engineer
12th November 2010, 08:49 PM
برای اینکه بدونیم چرا پسرا و دخترا به همدیگه نارو میزنن یا خیانت می کنن
تفسیر بشن
مثلا پسری که اولاش واقعا عاشق میشه و دختر و از ته دل دوست داره ولی دختر اینجا بهش پشت میکنه و اینجاست که پسره به همه دخترا یه جور نگاه میکنه و اونم انتقام است در مورد دختر هم همینطور.
از طرف دیگر دوستان هم مقصرند چرا ؟ بعضی وقتها حتی دوست صمیمیش هم بهش حسودی میکنه و میتونه موجب بشه که از یکدیگر کینه به دل بگیرند و باعث جداییشون بشه
یا الان متاسفانه پسرا فقط با نگاه هوس به دخترا نگاه میکنن که باعث نابودی جامعه هم شده و دخترا هم همینطور
شرمنده اینو میگم ولی در مورد بعضی از دخترا توهین به همه نباشه که این جا افتاده که اگه دوست پسرش اونو نبوسه و یا در آغوشش نگیره مرد نیست و لیاقت هیچی رو نداره
بهترین دلیلی که میتونم بگم اینه که دو طرف جنس از معانی و مفهوم ارتباط و دوستی بی خبرن و اطلاع کافی ندارن یا هم اگه داشته باشن سواستفاده میکنن
[taajob2]در حال حاضر تغیر خیلی مشکل شده ولی امیدی هست[taajob2]

hadi.blue.chem
12th November 2010, 09:35 PM
سلام به همه[golrooz]

راستش راجب دوستی باید بگم که . . .
البته دوستمون گفتن و من نظر خودمو میگم
دوستی دختر و پسر تو جامعه ما یعنی رابطه صمیمانه و عاشقانه[negaran] که کاملا اشتباهه
دوستی دختر پسر وقتی میتونه سالم باشه که عاشقانه نباشه
مثل رابطه دوستیمون با هم کلاسیامون

نه ؟ ؟ ؟ ؟
!!!

نمیدونم دیگه تونستم منظورمو بیان کنم یا نه؟!

[golrooz][golrooz][golrooz]

hadi.blue.chem
12th November 2010, 09:40 PM
راستی رابطه دختر و پسر که به واسطه آشنایی برا ازدواج هر چقدرم پاک باشه از 20 مورد یه مورد به نتیجه میرسه
و اکثرا تو این مدت فقط وابستگی پیدا میشه نه آشنایی!

[golrooz]

Mr.Engineer
12th November 2010, 10:04 PM
سلام به همه[golrooz]

راستش راجب دوستی باید بگم که . . .
البته دوستمون گفتن و من نظر خودمو میگم
دوستی دختر و پسر تو جامعه ما یعنی رابطه صمیمانه و عاشقانه[negaran] که کاملا اشتباهه
دوستی دختر پسر وقتی میتونه سالم باشه که عاشقانه نباشه
مثل رابطه دوستیمون با هم کلاسیامون

نه ؟ ؟ ؟ ؟
!!!

نمیدونم دیگه تونستم منظورمو بیان کنم یا نه؟!

[golrooz][golrooz][golrooz]

درست گفتید
دوست عزیز
اگر رابطه ما یعنی دخترا و پسرا باهم فقط رابطه دوستیه
باید مثل همکلاسی بودنون باشه
یعنی اگه یه جایی به رسیدیم سلام و احوالپرسی کنیم و اگر به مشکل هم برخورد کردیم حل و فصل کنیم .

با نظر شما کاملا موافقم
ولی اگر قصد ما از رارتباط و دوستی برای ازدواج باشه باید خیلی از معیارهارو در نظر بگیرم
مثلا اینکه حداقل یکی از خانواده هامون از این رابطه اطلاع داشته باشن
دوم اینکه باهم قرار ملاقات نذاریم منظورم ملاقات های مخفیانه یعنی اینکه دختر و پسر با هم بدون اطلاع یک نفر ملاقات داشته باشن
چون در غیر اینصورت شیطان داوری این دو جوان رو بر عهده خواهد گرفت.[golrooz]

داداشی
15th November 2010, 10:52 PM
سلام من قسمتی از حرفهای رضا موافقم دوست دارم اعتقادم به عشق رو بگم اگه دوست نداشتید بخونید بعد از مطالب آبی رو بخونید
اول عاشق می شوند بعد فارغ.

اول مدام می گویند، "دوستت دارم" بعد اعتراف می کنند که هیچ عشقی در میان نبوده.

اما واقعیت کدام است؟ آیا حقیقت را می گویند؟ یا شاید حقیقت را می گویند اما تا اندازه ای که از آن خبر دارند.

من فکر می کنم که بیشتر آدمها معنای عشق را نمی دانند. آنها از منابع اشتباهی عشق را یاد گرفته اند.

اول اجازه بدهید ببینیم عشق چیست. لغت نامه عشق را اینطور تعریف می کند، "حسی عمیق و لطیف به فردی دیگر"، "تعلق قلب به کسی"، یا "شور و میل جنسی". اگر عشق این است، پس هیچ تعجبی ندارد که اینقدر نوسان دارد. برای تداوم عشق باید آنرا بر یک ارزش یا اعتقاد شخصیت ساز بنا کرد. چیزهایی مثل مهر، شور و امیال جنسی کاملاً احساسی هستند و به همان اندازه گرسنگی، غیر قابل پیش بینی می باشند.

البته اشتباه نکنید هر چیز احساسی، جنسی نیست. احساسی از کلمه حس یا همان حواس پنجگانه (بینایی، بویایی، چشایی، شنوایی و بساوایی) می آید. ازاینرو، همانطور که می بینید عشقی که به جوانان ما آموزش داده می شود عشقی احساسی یا حسی است که با عوامل خارجی تحریک می شود. و وقتی آن تحریک فروکش کند یا ناپدید شود، آن عشق متوقف می شود. این همان فارغ شدن از عشق است.

اگر عشق بین یک زوج احساسی باشد جای تعجب نیست که بگویند از عشق فارغ شده اند. منظور آنها این است که این تحریک متوقف شده و به همین دلیل دیگر احساس عاشقی نمی کنند.

اگر این آن عشقی که می خواهیم یا نیاز داریم نیست، پس چیست؟

جستجوی ما برای عشق واقعی ما را به گذشته و به زبان عبری باستان می برد. زبان عبری فقط توسط یهودیان استفاده می شد. آنها باور دارند که عبری زبان خداوند جهود است. و از زمانیکه جهود قبل از هر چیز دیگری وجود داشت، می بایست معنای واقعی عشق را می دانست.

در زبان عبری عشق به معنای دادن است. و زمانیکه خداوند می خواست به جهان عشق خود را نشان دهد، به آن نگفت که "دوستت دارم"؛ او فقط بخشید.

دوست داشتن یعنی بخشیدن. امروز وقتی مردی به زنی می گوید دوستت دارم، در اکثر موارد هیچ قصد بخشیدنی ندارد. فقط می خواهد بگیرد. این هشداری برای همه دختر خانم هاست. سعی کنید قبل ازاینکه ادعاهای مردی که در زندگیتان وارد می شود و به شما می گوید دوستتان دارد را باور کنید، او را به شیوه های مختلف آزمایش کنید و ببنید چقدر به "بخشیدن" تمایل دارد.

آموزش عشق ورزی

برای تداوم یافتن یک ازدواج، باید بر عشقی بسیار محکم و قوی تر از عشقی که امروزه می شناسیم استوار باشیم. ما به عشقی نیاز داریم که فارغ از خود و پاک باشد. این عشق، عشق حقیقی است و عشق حقیقی دیده می شود نه اینکه شنیده شود. عشق اگر حقیقی باشد، خود را در عمل نشان می دهد نه در حرف.

جوانان باید در عشق ورزی هم مثل سایر چیزها آموزش داده شوند. منظور آموزش جنسی نیست بلکه منظور اتیکت احترام، فروتنی، مهربانی و توجه است. اینها فقط چند نمونه از عوامل شناخته شده برای یک رابطه موفق در سراسر جهان برای هر نوع رابطه ای است—چه رابطه والد و فرزندی، کارفرما و کارمندی و همینطور رابطه بین زن و مرد.

مردهای جوان باید یاد بگیرند چطور با همسرانشان رفتار کنند. یادم می آید که اینها را در سالهای نوجوانی وقتی با گروهی در یک مجلس همراه بودم یادمان دادند. هر سال آنها یک شب مراسمی مخصوص دخترها و پسرها ترتیب می دادند.

قبل از مراسم، دخترها و پسرها (به طور جداگانه)باید در سمیناری درمورد اتیکت روابط دختر و پسر شرکت می کردند. هیچ آموزشی درمورد مسائل جنسی داده نمی شد ولی حرف از چیزهای بهتر و مهمتری زده می شد. من هنوز چیزهایی که آنجا یاد گرفتم را فراموش نکرده ام.

همینطور خانم های جوان هم باید توسط خانم های میانسالی مثل مادرانشان آموزش ببینند. آنها باید نمونه هایی از یک همسر خوب باشند که عاشق همسرش بوده، از فرزندانش به خوبی مراقبت می کرده و خانه را هم مرتب نگه می داشته است.

متاسفانه خیلی از مادران کنترل روی دخترانشان را در سن بلوغ از دست می دهند. این دختران سرکش شده و حوصله گوش دادن به حرف بزرگترها را ندارند. دلیل آن به نظر من خیلی ساده است. به نظر من فقط کافی است به آینه نگاه کنید. چه می بینید؟ جوابتان همین است.

عشق بعد از ازدواج

به نظر من به عشق قبل از ازدواج بیش از حد اهمیت داده می شود و هیچ توجهی به بعد از آن نمی شود. این به آن خاطر است که عشق مثل اندام های درون بدن انسانها، درون او رشد نمی کند یا توسط یک هورمون خاص در بدن ترشح نمی شود. عشق فقط با تمرین در طولانی مدت است که به وجود می آید. و ازدواج برای زوج ها فرصت های خیلی زیادی را برای تمرین آن فراهم می کند.

یک نمونه کلاسیک از عشق بعد از ازدواج را در فیلم "فیدلر روی پشت بام" می توان دید. این فیلم درمورد یک خانواده روسی است که سه دختر زیبا و دوست داشتنی دارند. یک روز، شوهر از زن می پرسد، "منو دوست داری؟" و زن در جواب می گوید، "بعد از 25 سال از من می پرسی که دوستت دارم یا نه؟ بعد از همه کارهایی که برایت کردم، شستم رُفتم، پختم، سه دختر برایت به دنیا آوردم، حالا از من می پرسی دوستت دارم یا نه؟"

بعد لحظه ای مکث می کند و ادامه می دهد، "آره من واقعاً دوستت دارم".

عشق آن احساسی نیست که به کسی دارید، تمایل به انجام کارهایی است که دوست دارید برای آن فرد بکنید. به نظر من این اصل جدیدی است که باید در جامعه پایه گذاری شود. این باید استانداردی باشد که برای خودمان و بچه هایمان قرار می دهیم. این باید همان چیزی باشد که به بچه هایمان در اولین قرار ملاقات عاشقانه شان یاد می دهیم: بله عشق بعد از ازدواج شروع می شود.

با این نظر هم که برای ازدواج از 20نفر یکی میشه مخالفم شدید این آمار خیلی بیشتر از این هست. هم تو دوست و آشنا و این آمار خیلی بالاتر نشون میده حتی خود من (البته بماند که خود من هم مینجوری بودم که تا پای ازدواج رفتم یعنی تا 10 روز قبلش ولی مرگ ما رو جدا کرد.
ببین هر چیزی از راهش درست هست
به قول دکتر انوشه که پسر عموم باهاش صحبت کرد و صدای ضبط شدش رو من شنیدم اولا رابطه دختر پسر باید اخلاقی و عقلانی باشه این یک . بعد از این که هدف و مسائل مشخص شد خوانواده باید بداند از هر دو طرف از اونجا یا موافقت میشه یا نه البته با گفتگو و مشاوره که دختر و پسر متقاعد بشن وگرنه اصلا فایده ای به دنبال نخواهد داشت.
به نظر من باید فرهنگ هر چیزی باشه اگه نباشه 100% موثر نیست
شرمنده زیادی حرف زدم.

kamanabroo
15th November 2010, 11:27 PM
به سلامتی داره بحث پیشرفت می کنه

من فکر می کنم رابطه دختر و پسر چند نوعه:

یا رابطه کاریه( مثل درس و ....)
یا رابطه خانوادگیه ( فامیل و ... )
یا رابطه دوستیه فقط
یا رابطه اجتماعیه ( مثل برخوردهای تو اجتماع ...) که شاید این کاری حساب بشه

هر کدوم این روابط برای خودش تعریفی داره

اما رابطه دوستی دختر و پسر معناش چیه؟

آیا میشه گفت مثلا این دختر و پسر که با هم می خوان دوست بشن بخاطر درس می خوان با هم دوست بشن؟!!! یا وقتی می گیم دوستی یعنی از درس و کار خبری نیست ؟

یا وقتی می گیم این دختر و پسر می خوان رابطه درسی و کاری داشته باشند، میشه خیالمون راحت باشه که این رابطه فقط درسی و کاریه یا نه؟

داداشی
15th November 2010, 11:39 PM
شرمنده باز اومدم کلا سرم درد میکنه واسه این بحث ها
به نظر شخصی من در اکثر موارد این دوستی ها از عدم آگاهی در پسران و دختران این دوستی ها بیشتر برای میل هر دو به جنس مخالفه که من میدونیم به کجا ختم میشه و به بیراهه میره که من با این مخالفم دیگه چون جز ضرر چیز دیگری در بر نداره.
و در مورد راحت بودن خیال اینکه نمیتونه خیالمون راحت باشه چون ما انسانیم هر لحظه ممکن پای پسر و یا دختر بلغزه. من میگم میشه فرزندی با درک و فهم و دارای فرهنگ رابطه دوستانه در چهار چوب و با دونستن والدین و باز هم تاکید میکنم پسر و دختر دارای عقلی باز و اون فرهنگ مد نظر با هم رابطه ای سالم و بدور از مسائل منفی داشته باشند.

niloofar15
3rd December 2010, 11:18 AM
خوب نیس فقط وابسنگی میاره و گناااااااه.....

[khejalat]ولی فامیل باشه خوبه ....

[cheshmak]راستی سلام ......

rangin kaman
11th January 2011, 02:34 PM
نه دوستی شون معنی داره ونه رابطه شون.اینها همه توجیه که برای کارای غلط مون میاریم.توجیه می کنیم تا اثرات منفی اش رو نبینیم .که حد و مرزی برای خواسته های دلمون نباشه.

S a R a
19th January 2011, 08:40 PM
به نظر من گفت و گو با جنس مخالف اگه ادامه داشته باشه، به طور معمول زمینه علاقه رو ایجاد میکنه... ( البته استثنا هم وجود داره..)

s.golgol
19th January 2011, 09:02 PM
دوستي و رابطه دو گزينه كاملا متفاوتن
متاسفانه روابط ما با دوستي قاطي شده من با آشنايي قبل از ازدواج در قالب دوستي مخالف نيستم اما به شرطي كه دو طرف يك رابطه به بلوغ عقلي رسيده باشن و شرايط انتخاب رو داشته باشن دوستي هايي كه الان در جامعه شاهد اونا هستيم بايد ديد ديگه شروع ميشن ومتاسفانه پسرا و دخترامونو به منجلاب ميكشن اگر روابط تحت نظارت خانواده ها باشه مشكلات كمتر ميشه اما خانواده هاي ايراني كمتر راضي به اين مسئله ميشن
منم با آدماي زيادي برخورد داشتم اما دوست عزيز به نظرشما عاشق شدن در يك نگاه واقعيت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من كه فكر نميكنم
اگه انتخاب دوست براي زندگي با تحقيق و دقت و بررسي تمام جوانب نباشه بطور حتم با شكست مواجه ميشه

محسن آزماینده
23rd February 2011, 03:53 PM
به نظر من گفت و گو با جنس مخالف اگه ادامه داشته باشه، به طور معمول زمینه علاقه رو ایجاد میکنه... ( البته استثنا هم وجود داره..)
تو ایران چون از بچکی بین دختر و پسر محدودیت وجود داره آدما هم سعی میکنن وقتی با جنس مخالف صحبت می کنن یا خیلی زود تموم کنن یا در یه جای خلوت باشه
که هر دو مورد باعث ایجاد خاطره در ذهن دختر و پسر میشه
کم کم این آدمها احساس میکنن که این خاطرات علکی نیست و باید ریشه عاطفی داشته باشد
وقتی هم که میخوان این ریشه را پیدا کنند احساس میکنند که عاشق شدند ...
این داستان پیدایش یک عشق قلابی بود

parvazeh
24th February 2011, 05:12 PM
خیلی زیاد بستگی به هدف دوستی داره.
مسلما اگه هدف فقط دوستی باشه به نظر من وقت تلف کردنه.

kazim
12th March 2011, 11:07 PM
خوب به دوستی فکر کنید بیشتر مواقع دوستی نیست بلکه تمایل از نوع به مخالف خودت این که نمی شه گفت دوستی متاسفانه پیامد ش زیاد اگر عشقت پیدا کنی بعد بگی عزیزم من قبل از تو با یک پسر دیگه ای بودم قصد از بودن باو او ازدواج نبودهبلکه فقط می خواستم با او باشم چون جالب اون می گه پس با منی چون می خواهی خوش بگذرونی مسله دیگه این که نمی دونی چطور اعتماد کنی وقتی فرد هم زمان با تو با چند نفر دیگه است خیلی می بینی اینطور خوب دوستی یک پسر توی خیابان بهت شماره می ده بدون تو بشناسد یا چت راه اینجوری اخه چطور اعتماد کنی یعنی پاک بوده اگر قصد ازدواج باشه که دیگه دوستی نیست نامزدی محسوب می شه

PiXiE
14th March 2011, 11:50 PM
سلام[golrooz][golrooz][golrooz] ...

من تو نظرسنجی شرکت نکردم چون هر کدوم از گزینه ها رو میزندم اشتباه میشد [cheshmak]...

اول بگیم به چی میگیم دوست دختر یا پسر بعد درباره ی اون چی ه بحث کنیم ؟![soal]

GF و BF به کسایی میگن که خیلی با هم صمیمی میشن جوری که درباره ی همه چی با هم حرف میزنن و به هم ابراز علاقه میکنن ( تقریبا مثله زن و شوهر ؟! بعضی وقتا هم دقیقا مثله زن و شوهر ؟!؟!؟ [taajob])

(پس فهمیدیم که به این دوستی هایی که تو دانشگاه با هم دوست میشیم نمیگن دوست دختر یا دوست پسر!!![tafakor])

در کل تو این رابطه ها یا به هم میرسن یا نمیرسن !!!ا

اونایی که نمیرسن :

بعضیا دوست پسر و دوست دختر براشون یه سرگرمیه که بسیار سرگرمیه داغونیه که متاسفانه اکثرا اینجوری هستن !!!
تو این سرگرمی قطعا یکی از دو طرف داغون میشه (همون طرفی که براش یه سرگرمی نبوده و یه فکرای دیگه ای داشته در مورد آیندش !!! )

( نمونه حرفایی که دو طرف تو این سرگرمی بهم میگن :
- دوست دارم ولی عاشقت نیستم !
- من فقط دوست دارم و فکری در مورد آینده نکردم
- من زمان حالو میبینم ولی تو همش به فکر آینده ای
- ... )
( روابط جنسی و ازین جور حرفا هم تو همین زمینه سرگرمیه !!![nadidan] )

آخره این نوع دوستی هم تموم شدنشه ...![negaran]

بعضیا هم که واقعا همدیگرو میخوان بعد یه مدت دوستی به هم میرسن که اینا جزء دسته ای ان که به هم میرسن ...[golrooz]ا

نظر شخصی من : اگه قصد ازدواج با کسی رو نداری باهاش اونجوری که گفتم دوست دختر یا دوست پسر نشو چون یا تو داغون میشی یا طرف مقابلت [cheshmak] ...

S.A.H.A.N.D
15th March 2011, 01:19 AM

من تو نظرسنجی شرکت نکردم چون هر کدوم از گزینه ها رو میزندم اشتباه میشد [cheshmak]...

gf و bf به کسایی میگن که خیلی با هم صمیمی میشن جوری که درباره ی همه چی با هم حرف میزنن و به هم ابراز علاقه میکنن ( تقریبا مثله زن و شوهر ؟! بعضی وقتا هم دقیقا مثله زن و شوهر ؟!؟!؟ [taajob])

(پس فهمیدیم که به این دوستی هایی که تو دانشگاه با هم دوست میشیم نمیگن دوست دختر یا دوست پسر!!![tafakor])

اونایی که نمیرسن :

بعضیا دوست پسر و دوست دختر براشون یه سرگرمیه که بسیار سرگرمیه داغونیه که متاسفانه اکثرا اینجوری هستن !!!
تو این سرگرمی قطعا یکی از دو طرف داغون میشه (همون طرفی که براش یه سرگرمی نبوده و یه فکرای دیگه ای داشته در مورد آیندش !!! )

- ... )

بعضیا هم که واقعا همدیگرو میخوان بعد یه مدت دوستی به هم میرسن که اینا جزء دسته ای ان که به هم میرسن ...[golrooz]ا

نظر شخصی من : اگه قصد ازدواج با کسی رو نداری باهاش اونجوری که گفتم دوست دختر یا دوست پسر نشو چون یا تو داغون میشی یا طرف مقابلت [cheshmak] ...
من هم کاملا نظرم مثل دوست عزیزه مونه .

*alien*
17th March 2011, 01:40 PM
بابا این حرفا چیه
ولی خدائیش ایرانیا جنبه دوست بودن با جنس مخالف رو ندارن

* Robo milad *
17th March 2011, 03:25 PM
سلام
نظر من :
تالا هندونه خریدی؟
وقتی هندونه 1000تومنی روکه درعرض چن دیقه خورده میشه رو به شرط چاقو میخری
میشه زنی که قراره بقیه عمرتو باهاش زندگی میکنی بدون شناخت و اشنایی انتخاب کنی ؟؟؟[khejalat]

e.einitabar
17th March 2011, 08:48 PM
سلام
نظر من :
تالا هندونه خریدی؟
وقتی هندونه 1000تومنی روکه درعرض چن دیقه خورده میشه رو به شرط چاقو میخری
میشه زنی که قراره بقیه عمرتو باهاش زندگی میکنی بدون شناخت و اشنایی انتخاب کنی ؟؟؟[khejalat]

سلام دوست عزیز
مطمئن باش در دوران دوستی هم هیچ چیز برات روشن نمیشه
تا وقتی که زیر یک سقف زندگی نکنی همه این حرف ها الکی هستش
قبل از ازدواج[esteghbal]
آقا: من همیشه کمکت ظرفها رو میشروم
خانم: عزیزم من با بیرون رفتن مجردی تو مشکلی ندارم
آقا: من در طول زندگیمون هر چی که داشته باشم یا بدست بیارم به اسمه تو می کنم
خانم: من تو رو با هیچ کدوم از اعضای خانوادم عوض نمیکنم
ووووووووووووووووووووووووو وووووووووو
بعد از ازدواج[gooshnakardan]
حالا کافیه خانم به آقا بگه که امشب بریم خونه مامانم اینا و آقا هم در جواب بگه که عزیزم امشب خستم همه ی اون حرف ها و وعده ها تموم میشه

البته دوست شدن دو فرد به نظر من در درجه ی اول به سطح فرهنگی خانواده های دو طرف بستگی داره که در چه خانواده ای بزرگ میشن
در نتیجه میتونه استثناء هم وجود داشته باشه

در پناه حق

تووت فرنگی
19th March 2011, 08:58 AM
نظری ندارم[nishkhand]

sadeghol
19th March 2011, 08:08 PM
به شخصه از این که دلمو برای هر کسی باز کنم و بهش محبت کنم خوشم نمیاد بنظر من توی ایران این کارها زیاد جذاب نیست چون فقط میتونی با دوستت سر یک سری چیزهای مضخرف صحبت کنی مثل(چرت و پرت های سیاسی و... یا معاشقه تو خالی"بدون شناخت برای...") چون تفریحی برای این قشر نیست(که اصل تفریحه سالم هم بهتر)فرض یکی از طرفها یا هر دو هم احساساتی باشن و کنترل خودشونو از دست بدن بعد کارای میکنند که مجبور میشن ناخواسته با هم ازدواج کنند و شاید اوضاع وخیمتر شه و از کنترل در بیاد(طلاق) [tafakor]

Mr.Engineer
21st March 2011, 03:11 PM

GF و BF به کسایی میگن که خیلی با هم صمیمی میشن جوری که درباره ی همه چی با هم حرف میزنن و به هم ابراز علاقه میکنن ( تقریبا مثله زن و شوهر ؟! بعضی وقتا هم دقیقا مثله زن و شوهر ؟!؟!؟ [taajob])

اونایی که نمیرسن :

- ... )

بنده کاملا با نظر شما موافقم

[tashvigh][tashvigh]

Mr.Engineer
21st March 2011, 03:17 PM
بابا این حرفا چیه
ولی خدائیش ایرانیا جنبه دوست بودن با جنس مخالف رو ندارن

میشه بیشتر توضیح بدید[soal]
خوب چیکار کنیم چه برنامه ای دارید[tashvigh][cheshmak]

تووت فرنگی
21st March 2011, 03:17 PM
سلام
[taajob]این کارا زشته یعنی چی ؟!

خداوند برای هرچیزی راه قرار داده نه این کاااااراااا [soal]

نظرم اینکه اسنان باید همیشه یک حدی داشته باااشه[cheshmak]

* Robo milad *
27th March 2011, 03:55 PM
همش بستگی به معنی دوستی داره

Me121
27th March 2011, 04:23 PM
همش بستگی به معنی دوستی داره
موافقم

خداوند برای هرچیزی راه قرار داده نه این کاااااراااا [soal]

نظرم اینکه انسان باید همیشه یک حدی داشته باااشه[cheshmak]
همیشه وقتی حدو نگه داری کسی صدمه ای نمیبینه ...!

*alien*
2nd April 2011, 07:19 PM
نظرم رو دفعه ی قبل دادم[shaad]

farzad879
10th April 2011, 05:01 PM
یه نمونه خیلی ساده از دوستی ها ...در 70 درصد موارد

پسر :سلام عزیزم خوبی خانومی؟

دختر:سلام نفسم وقتی با توام معلومه که خوبم

پسر:نمیدونی چقد دلم واست تنگ شده بو من بدون تو میمیرم تو همه زندگی منی جونمو واست میدم

دختر:وای عزیزم ممنون تو خیلی مهربونی تو تکی بیا بریم بازار من یه خورده خرید دارم.....وای عزیزم چقد این پالتو شیکه و قشنگه دوست دارم تو واسم بخریش

پسر بعد دیدن اتیکت:تو چی فکر کردی ها؟تو واسه پول با من دوس شدی میخوای هر دفعه که میایم بیرون تیغم بزنی اصلا نخواستم

دختر:برو گمشو بیشعورررر

با *آمـــــستیس* (http://www.njavan.com/forum/member.php?u=80835) موافقم

Mr.Engineer
18th April 2011, 06:20 PM
به نظر من
دلیل اینکه چنین رابطه ای وجود داره بر میگرده به دوران کودکی
اگه دقت کرده باشید در همان دوران کودکی این دوجنس مخالف از هم جدا هستن و اگه هم نباشن به زور جداشون میکنن
دخترکوچولو ها نمیتونن با مردای کوچولو هم بازی بشن
چرا
چون آدم بزرگامون یه چیزایی دیگه میدونن که بچه ها سرشون نمیشه (همون عادتهای غیرمنطقی)
ولی وقتی بزرگ شدن به این چنین عادتهایی مبتلا میشن که خودشون هم خبر ندارن

نارون1
18th April 2011, 07:01 PM
اگه دقت کرده باشین بیشتر دوستی های دختر پسری در طول دوران نوجوانی و اوایل جوانی است که هنوز طرفین به بلوغ و پختگی عاطفی نرسیده اند و امکان داره اگه ازشون بپرسی بگن به قصد ازدواجه برای شناخت بیشتر ولی باید خیالشونو راحت کنم در این دوران هیچیک خود واقعی ای که دارند را نشان نمیدن . و البته این دوستیها اقتضای سن این قشر هم می باشد .
و ممکن است بدین دلیل باشد که از نظر محبت بقدر کافی ارضا نمی شوند و نیاز به محبت و کسی که باهاش باشن و به عنوان تکیه گاه بهش اعتماد کنن باعث میشه . البته باید بگم در این بین 60-70 درصد دخترا هستن که از این روابط صدمه می بینند تاجایی که من چندین مورد می دانم که به سمت خودکشی کشیده شده اند .

به نظر من آشنایی قبل از ازدواج با اطلاع خانواده و با حفظ حریم و مدت معین مشکلی نداره . که اونم برای انتخاب همسر آینده است که البته بازم نسبیه .
بعضی میگن برای آشنایی با حنس مخالفه پس بهتره به جای تجربه شخصی کتابهایی که در این مورد وجود داره رو مطالعه کنن .

sadeghol
21st April 2011, 12:22 AM
http://up.iranblog.com/images/ofarc5of3ie8xgc0h7.jpg

اینشتین
8th May 2011, 09:23 AM
سلام. بحث جالبیه ولی به نظر من دوستی پسرودختر سن خاصی داره و برای ازدواج نباید آدم با طرفش دوست باشه دوست اونیه که همه ی اسرارت رو میدونه ولی برای اونیکه قراره باهاش ازدواج کنی لازم نیست سفره ی دلت رو باز کنی فقط باید بشناسیش.همین[tafakor]

تووت فرنگی
8th May 2011, 01:44 PM
[taajob][negaran] نظر من اینه که سنم خیلی واسه این حرفا زوده !!!![tafakor][nishkhand]

sheri khoshgele
27th May 2011, 11:36 PM
اصلا چیز خوبی نیست قبلا باش موافق بودم الان نیستم هم دختر ضربه روحی میخوره هم پسراز هدفای اصلیش دور میشه.

هما1
3rd June 2011, 04:22 PM
salam be hame

avalin bare ke to bahsaye talare gofteman sherkat mikonam

rabeteye dokhtaro pesar bahsie ke tagriban hameye dokhtar pesara to ye sene khasi dargiresh hastan

tashkhis dadane rabete dorost az nadorost barmigarde be khode man javoona ba didgahi ke darim

[golrooz]

UniverCell
8th June 2011, 09:40 AM
به نظر من یک سال قبل از ازدواج خوبه . یعنی با دختر مورد علاقه ات یک سال قبل از ازدواج ارتباط نزدیک و دوستانه داشته باشی تا شناخت خوبی از هم دیگر داشته باشیم

alternative
21st June 2011, 06:11 PM
توی کشور عزیز اسلامیمون اصلا نباید همچین رابطه ها و بحثهایی سر بگیره خدا ازدواج و برای چه افریده و واجب کرده چرا حریم مقدس خانواده رو با یه همچین رابطه هایی بشکنیم این رابطه ها هست که سن ازدواجو توی کشورمون بالا برده و اینقدر به بی بندو باری دامن زده و موجبات ظهورو از بین برده

sadkfafjn
21st June 2011, 06:22 PM
توی کشور عزیز اسلامیمون اصلا نباید همچین رابطه ها و بحثهایی سر بگیره خدا ازدواج و برای چه افریده و واجب کرده چرا حریم مقدس خانواده رو با یه همچین رابطه هایی بشکنیم این رابطه ها هست که سن ازدواجو توی کشورمون بالا برده و اینقدر به بی بندو باری دامن زده و موجبات ظهورو از بین برده

[sargije]
البته هر چیزی حدودی داره و شاید با رعایت کردن حدودمون مشکلی برای کسی یا حریم خانوادمون پیش نیاد[khabalood]

Mr.Engineer
17th July 2011, 12:40 PM
درسته
ولی این هم نمیشه
خوب دلیل اینکه الان دختر و پسرها بهم رابطه ای که باید باشه نیست اینه که از اول زندگی این دو جنس از هم دور هستن
حتی در بازی کردنشون
اسباب بازیهاشون هم فرق داره
حالا اون به کنار
چرا الان هم باید از هم جدا باشن
مگه اینها نمیتونن دوست خوبی برای هم باشن
آیا وقتی این دو جنس باهم دوستن حتمن باید باهم ازدواج کنن
یا همین ذهن منفی خودمون جوانان
باید به کارهایی که نباید بشه روی بیاوریم

تووت فرنگی
25th July 2011, 07:14 PM
ببينيد من نميگم دوست داشتن بده خيلي هم خوبه ،يعني دوست داشتن واقعي عاليه،شيرين،و يک حسي قشنگي بهت ميده کي بدوني يکي دوست داره اما دوست دآشتن واقعي....معمولا دوستي هاي الان يک وابستگي مياره و تمام... به نظر من اين بيشتر پسرها هستند که با دخترا از روي هوس دوس ميشندند چون غريزشون بالاتره و اون ها هستند که با افکار زشت و گندشون عشق و کثيف جلوه ميدن!!... به خدا عشق خوبه اگه نباشه زندگي ايجاد نميشه ،ولي عشق واقعي و پاک و خدايي .....:->
معمولا دوستي هاي دانشگاهي سرانجام به ازدواج ميکشه که خوبم هست !!... :)>-و خوشبخت هم ميشن.... :-*ولي وقتي دختري 14ساله با پسري 16ساله دوس ميشن معمول آخرش چيه.....!;)
به نظر من ""پسرا اين دوره زمونه لياقت ندارن...:)"البته نه همه....
کلادختر عزيزم پسرا ارزش روح پاک و خدايي تورو ندارن....

Majid_GC
16th August 2011, 12:17 AM
من یه جمع بندی برای خودم می کنم :
تعاریفی که من برای رابطه و دوستی دارم این هست که
رابطه به معنای تعامل بین دو فرد هست چه پسر چه دختر
دوستی نتیجه ی رابطه هست که یا منجر می شود یا خیر
نوع تعامل و رابطه در هر گروه دوستی با گروه دوستی دیگر متفاوت هست.../
تعامل و رابطه نتیجه اجتماعی بودن انسان و غیر قابل انکار هست..
تعامل بین دختر و پسر مفید یا مضر بودنش بسته به این است که در چه گروهی این اتفاق می افتد../
تعامل دختر و پسر در این سایت ، در دانشگاه ، در گروه های ورزشی و... اگر هم تعصب بورزیم و نگوییم مفید مطمئنا مضر نیست.../
چیزی که به عنوان تعامل دختر و پسر معرفی میشه و اثرات منفی اش بازگو میشه تعامل دختر و پسر در جامعه و اجتماع هست... این تعامل هست که در حقیقت فرد یک دختر یا پسر را به عنوان دوست انتخاب میکنه و به دلیل کمبود هایی که در خانواده اش داره سعی میکنه این پسر یا دختر را جایگزین خانواده اش بکنه ../
تعریف عشق در یک کلام یعنی گرفته شده از انرژی جنسی که در هر انسانی وجود داره و برای اون هم ازدواج پیش بینی شده...
دوست داشتن نوع دیگری از عواطف انسانی است که مبنای اون بر کمالات اخلاقی و روحی هست دوست داشتن خدا ، پیامبر ، مادر ، پدر ، همسر ، فرزند و...
اما ...
دوست مون زیبا گفت / چه بخواهیم و چه نخواهیم هست
حالا اگر من بخوام که صورت مسئله را پاک کنم و تعامل دختر و پسر را نفی کنم و فقط چشمم به پیامد های بد باشه ، می تونم جلوی این جریان بگیرم اما برای یه مدت کوتاه ...
کم کم تسلط جامعه بر روی این تعامل ها کم میشه و در آخر جامعه به این واقعیت اعتراف می کند که بله تعامل دختر و پسر جنبه های مثبت هم داره ولی متاسفانه تو جامعه فرهنگش نیست ( حالا اینکه چرا نیست بر میگرده به همون نفی مطلق کردن این تعامل) ...
پایان

سمیه نجفی
10th September 2012, 10:57 AM
رابطه در اثر وصل ربط شدن چيزي بهم وجود مي اد

- - - به روز رسانی شده - - -

رابطه در اثر وصل ربط شدن چيزي بهم وجود مي اد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد