PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من ناخن هام مشکل دارن (راهنمایی کنید)

abdc_ggg
27th October 2010, 09:26 PM
سلام
روی ناخن های دست من خطوط تیره سیاه رنگ ( در امتداد طول ناخن ) وجود داره [negaran]http://www.rospina.com/New%20Folder/a_melanonychia2.jpg
نمیدونم باید برای رفع این حالت چکار کنم
خواهشا اگر کسی میتونه کمکم کنه

پژواک
27th October 2010, 10:01 PM
باید به پزشک مراجعه کنین تا تشخیص لازمو بدن.
این مشکل میتونه ملانوما باشه به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
واقعا بدون آزمایش نمیشه تشخیص داد چه مشکلیه.
خیلی از بیماریا این نشونه رو دارن شما هیچ علامت دیگه ای ندیدید؟
درد یا هر چیز دیگه.
خوب توضیح بدید.

پژواک
27th October 2010, 10:07 PM
یه سوالم میتونه بیشتر کمک کنه رو هر ناخنتون یه خطه یا چند تا خط.؟

abdc_ggg
29th October 2010, 05:31 PM
نه هيچ دردى نداره
ناخن من هم به اين شكل نيست، يعنى خطش اينقدر پررنگ نيست
و مثل عكس روى انگشت وسطم هست و روى انگشت شصت پام هم يكى هست
ياد آورى ميكنم كه مال من خيلى كم رنگه
اگر تونستم برات عكسش رو ميفرستم
هر سؤالى داشتى بپرس

ساناز فرهیدوش
29th October 2010, 07:28 PM
سابقه ی بیماری خاصی ندارید ؟ مثل نارسایی کلیه ، کبد

پژواک
29th October 2010, 07:33 PM
این اتفاق با افزایش ملانین خون اتفاق می افته.
که خب عموما خطرناکه.
هیچ نشونه ای ندارین؟

abdc_ggg
29th October 2010, 08:48 PM
نه من سابقه بيمارى قلبى يا كبدى ندارم

من تو سايتهاى مختلف دنبال راه حل گشتم ولى متاسفانه هميشه به در بسته برخورد كردم
ولى هرجا كه تصوير مشابهى ميديدم هم علت را ملانين معرفى ميكردند
به نظر شما تماس جنسى ربطى به اين ماجرا داره يا نه ؟
چه طورى ميشه مقدار ملانين رو كم كرد؟
آيا اين خطوط ربطى به سرطان داره ؟

پژواک
29th October 2010, 08:55 PM
ملانوما یا سرطان پوست که خیلیم خطرناکه این علامت رو داره.ولی ایننکه میگین کمرنگتره یک کم جای امیدواری رو میافزایه.
اگه اجازه بدین من یک کم بیشتر تحقیق کنم جواب کامل رو بعد مرخصیم.(تو دوران مرخصی بیشتر از روزای دیگه کار کردم) میذارم.
تندرست باشین.
نگفتین یه خط یا چند خط؟
قهوه ای یا سیاه؟
نقطه دار یا پیوسته؟
اگه اشکالی نداره سن و جنسیتتون هم بگید.
متشکر

abdc_ggg
30th October 2010, 07:08 AM
قبل از پاسخ به سوال قبل از شما برای توجه به من و کمک برای حل مشکلم سپاسگزارم
من پسری 24 ساله هستم
خطی که روی ناخن من هست به رنگ قهوه ای روشنه
الان بیش از یک سال هست که من متوجه چنین خطوطی روی ناخن هام شدم ولی تا چند وقت پیش آن را بی اهمیت می دانستم ولی الان با کمی تحقیق در مورد این خطوط نگرانیم بیش از حد شده و اگر باور کنید با خواندن اسم سرطان در یک سایت دیگر جرات مراجعه به پزشک را هم ندارم
شما در تایپیک قبل نوشته بودید که اگر رنگ قهوه ای باشد نگرانی آن کمتر است میتوانید بیشتر توضیح دهید
در ادامه عکس ناخن خودم را برای شما اضافه میکنم و تقاضای کمک شما را دارم

aleyasin
30th October 2010, 09:25 AM
شما رو به خدا اگه ميتونين راهنمايي كنين
روي ناخن شصت دست چپ من هم يك همچين خطي هست!
الان سه ساله، ولي نميدونم علتش چيه

پژواک
30th October 2010, 07:14 PM
دوستای خوبم سلام
ببخشید من یک کم مشکل اینترنت دارم کوتاه پاسخ میدم.
حقیقتش این تشخیص رو باید متخصص بده و یه GP نمیتونه جواب کاملی به شما بده پس در صورت امکان توصیه میشه شدید که برید دکتر.
اما این عکسی که شما گذاشتین خیلی شبیه ملانوما نیست.ولی بیماری های دیگه ای هم هستن.
ساده ترینشون کمبود ویتامین ب 12 است
سندرم آدیسون
هیپوترییودیسم
کیست موکوز
و بیماری بوون
و خیلی خیلی چیزای دیگه
اگه زبانتون ضعیف نیست یه سر به این لینک (http://emedicine.medscape.com/article/1375850-overview) بزنید.
فعلا
قول میدم بعدا توضیح بیشتر بدم.

abdc_ggg
1st November 2010, 06:47 AM
من دچار این چند تا بیماری که نوشتید نیستم چون علائم هیچکدوم رو ندارم
اگر میشه لیست کل بیماری ها با این نشانه را برایم قرار دهید

abdc_ggg
1st November 2010, 06:50 AM
من دچار هیچ یک از بیماری های ذکر شده در بالا نیستم ، چون علائم آنها در من صادق نیست
خواهشا لیست بیماری ها با این نشانه را برایم قرار دهید

aleyasin
1st November 2010, 07:12 AM
سلام خدمت همه دوستان
روي ناخن انگشت شصت من هم يك خط عمودي به رنگ مشكي هستش
ديروز به متخصص پوست دكتر حاج صادقي مراجعه كردم .
يك داروي ساختني به صورت قطره برام نوشتند و گفتند اصلا نگران نباش چون اين خط فقط يك خال ناخن هستش كه ممكنه مربوط به يك بيماري قلبي كه در دوران كودكي داشته اي باشه و شايد هم هيچ ربطي به اون نداشته و فقط يك خال ناخن معمولي باشه كه با استفاده از اين دارو به مرور زمان خوب ميشه .
درضمن اسم خال يه چيزي شبيه جاكشون بود
و تاكيد كردند هيچ ربطي به ملانومين نداره ، چون ملانومين اغلب در كف دستها ايجاد ميشه.

پژواک
1st November 2010, 04:32 PM
مهمترین دلیل چنین مشکلی ملانوم زیر ناخن است( نوعی بدخیمی پوست)... گرچه دلائل دیگری همچون بیماری سیتمیک , طبیعی بودن ,بیماریهای التهابی ,بیماریهای قارچی ,داروها ,مسائل خوش خیم و در عین حال شبیه ملانوم مثل خال و لنتیگو.حالت طبیعی این مسئله بیشتر در سیاه پوستان هست. در 1.4 سفید پوستان هم دیده می شود. ملانوم ناخن اصولا بیماری نادری هستند اما با اینحال برای رد کردن ملانوم ارزیابی دقیق و در صورت لزوم گرفتن نمونه بافتی ارجح است... بنا براین درمان بستگی به علت دارد..

پژواک
1st November 2010, 04:35 PM
سلام خدمت همه دوستان
روي ناخن انگشت شصت من هم يك خط عمودي به رنگ مشكي هستش
ديروز به متخصص پوست دكتر حاج صادقي مراجعه كردم .
يك داروي ساختني به صورت قطره برام نوشتند و گفتند اصلا نگران نباش چون اين خط فقط يك خال ناخن هستش كه ممكنه مربوط به يك بيماري قلبي كه در دوران كودكي داشته اي باشه و شايد هم هيچ ربطي به اون نداشته و فقط يك خال ناخن معمولي باشه كه با استفاده از اين دارو به مرور زمان خوب ميشه .
درضمن اسم خال يه چيزي شبيه جاكشون بود
و تاكيد كردند هيچ ربطي به ملانومين نداره ، چون ملانومين اغلب در كف دستها ايجاد ميشه.

جهت اطلاع:
خالها به علت افزایش ملانین ایجاد میشوند و خودشون رنگدانه هستند.

abdc_ggg
2nd November 2010, 07:53 AM
حالا آخرش خطري دارن يا نه

پژواک
2nd November 2010, 08:19 PM
سلام.
قبل از آزمایش نمیشه گفت بی خطره یا نه.
ولی چون نشونه ی دیگه ای ندارین من یکی که میگم.
Don't worry.
حالا اختیاط شرط عقله دیگه.

hemamati
14th December 2010, 04:35 PM
اگه شما پوست تیره ای دارین این خطوط نشانه ی چیز بدی نیست ورنگدانه است ومشکلی انشالله ایجاد نمیکنه

abdc_ggg
1st March 2011, 12:12 PM
سلام.
قبل از آزمایش نمیشه گفت بی خطره یا نه.
ولی چون نشونه ی دیگه ای ندارین من یکی که میگم.
Don't worry.
حالا اختیاط شرط عقله دیگه.

سلام دوستان
بلاخره دل رو به دريا زدم و رفتم پيش دكتر
اون تشخيص داد كه اين خط ها قارچ ناخن هستن و به من فقط يه پماد ترامافين داد

الان بيش از يه هفته مصرف ميكنم ولي هيچ بهبودي حاصل نشد
حالا بايد چكار كنم؟؟؟[esteress][nadidan]

abdc_ggg
18th April 2011, 10:22 AM
سلام دوستان

الان دیگه نزدیک به دو ماه هست که من مصرف میکنم ولی...
خواهشا اگه راهی به نظرتون میرسه کمک کنید...

پژواک
3rd May 2011, 08:36 PM
سلام دوستان

zamane lazem baraye behbud bimarihaye gharchi ziade
be pezeshke khod etminan konid va sabr dashte bashin

/b/
4th May 2011, 04:52 AM
من خود ناخونام خوبه ولی پوستی که به بدن وصلش میکنه از بچگی همیشه زیاد جالب نبوده باید چیکار کنم؟؟

پژواک
4th May 2011, 11:20 AM
من خود ناخونام خوبه ولی پوستی که به بدن وصلش میکنه از بچگی همیشه زیاد جالب نبوده باید چیکار کنم؟؟

اگه امکانش هست یه تصویر از پوستتون بذارین

nazanin60
8th September 2013, 03:18 PM
سلام... من اخیراً دچار بیماری شما شدم.... روی ناخن دستم خطوطی شبیه خطوط ناخن شما (البته پررنگ تر ) به وجود اومده....
البته 2 سال بیشتره ولی من تازه فهمیدم که ممکنه خطرناک باشه... دکتر رفتم ولی هرکدوم یه چیزی می گن...
خیلی از این قضیه ناراحتم..
علیرغم اینکه خیلی مدته از پست شما می گذره می خوام بدونم شما می تونید راهنمائیم کنید؟ شما چکار کردید؟

nazanin60
8th September 2013, 03:26 PM
نه هيچ دردى نداره
ناخن من هم به اين شكل نيست، يعنى خطش اينقدر پررنگ نيست
و مثل عكس روى انگشت وسطم هست و روى انگشت شصت پام هم يكى هست
ياد آورى ميكنم كه مال من خيلى كم رنگه
اگر تونستم برات عكسش رو ميفرستم
هر سؤالى داشتى بپرس

سلام... من اخیراً دچار بیماری شما شدم.... روی ناخن دستم خطوطی شبیه خطوط ناخن شما (البته پررنگ تر ) به وجود اومده....
البته 2 سال بیشتره ولی من تازه فهمیدم که ممکنه خطرناک باشه... دکتر رفتم ولی هرکدوم یه چیزی می گن...
خیلی از این قضیه ناراحتم..
علیرغم اینکه خیلی مدته از پست شما می گذره می خوام بدونم شما می تونید راهنمائیم کنید؟ شما چکار کردید؟

AM24
12th December 2014, 02:06 PM
سلام دوستان
من وقتی این تایپیک رو دیدیم به ناخن خودم شک کردم گفتم تصویرشو بزارم ببنید ماله من هم از ایناهست:
http://upload7.ir/imgs/2014-12/00675595850773994862.jpg

shayan1989
27th January 2015, 01:12 PM
سلام به همه دوستان
من زیر ناخن مادرم یک لکه قهوایی عمودی رنگ دیدم که وقتی به بستر ناخن می رسه کمرنگ تر می شه. الان خیلی خیلی نگران هستم
این تاپیک رو خوندم ولی نفهمیدم چی ، شد . می شه راهنمایی کنید ؟ (سابقه بیماری نداره . سن 62 سال . رنگ پوست هم سبزه ) لطفا راهنمایی کنید.

Dr.vet
27th January 2015, 06:07 PM
سلام احتمالا قارچ ناخن هست و یا اینکه ضربه ای چیزی بهش خورده و زیر ناخن خون جمع شده...عکسشو بذارید خیلی بهر میشه ولی به نظر من به پزشک مراجعه کنید بهتره

Dr.vet
27th January 2015, 06:09 PM
عفونت قارچی ناخن در بین افراد سالمند و میانسال شایع است، ولی می تواند در افراد جوان نیز دیده شود. عوامل مختلفی باعث عفونت ناخن می شوند، مثل پابرهنه راه رفتن، ضعف سیستم ایمنی بدن و کاشت ناخن، ناخن مصنوعی یا پدیکور و مانیکور ناخن در آرایشگاه ها و اماکن مربوط به این کار.

http://img1.tebyan.net/big/1392/02/711478518010813724816824121532182620872157.jpg
شدت این عفونت مختلف است، برخی افراد فقط یک لکه سیاه روی ناخن خود می بینند، ولی برخی دیگر دچار درد و ناراحتی می شوند.

علائم اولیه عفونت قارچی ناخن شامل لکه های سیاه کوچک روی ناخن، زرد شدن ناخن و یا تغییر شکل ناخن است.

خوشبختانه روش هایی برای درمان این مشکل وجود دارد.

1- ناخن را خشک نگه دارید.
برای خلاص شدن از شر قارچ ناخن باید آن را خشک نگه دارید، زیرا این قارچ در محیط گرم و مرطوب رشد می کند.
لذا موقع سروکار داشتن طولانی مدت با آب مثل شستن لباس یا شستن ظرف، باید یک دستکش پلاستیکی و یا دستکش یک بار مصرف بپوشید تا ناخن شما خیس نشود.
البته باید توجه داشته باشید که هوا در دست های شما جریان داشته باشد تا عرق نکنند.

2- لاک ناخن خود را پاک کنید.
برای درمان قارچ ناخن بایستی ناخن در معرض روشنایی و نور قرار بگیرد، زیرا این قارچ در محیط تاریک رشد می کند. لذا به محض مشاهده علائم قارچ ناخن، فورا لاک ناخن (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=219341) خود را پاک کنید.

3- از کرم یا پماد ضد قارچ ناخن استفاده کنید.
کرم ها یا پمادهای موضعی ضدقارچ (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=146419) معمولا طی شش هفته عفونت ناخن را درمان می کنند. این پمادها برای عفونت های طولانی مدت همراه با درد مفیدند. از این پمادها طبق دستورالعمل آنها استفاده کنید.

4- با مراجعه به پزشک از یک داروی خوردنی استفاده کنید.
اگر عفونت قارچی ناخن با پماد ضدقارچ برطرف نشد، به پزشک متخصص پوست یا پزشک عمومی مراجعه کنید تا داروی خوراکی لازم را برای شما تجویز کند. داروهای خوراکی مختلفی برای درمان قارچ ناخن وجود دارند. برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی مضر، وضعیت سلامتی و تمام بیماری های خود را به پزشک بگویید.

http://img1.tebyan.net/big/1392/02/98199247121162114114284324583234161948898.jpg

5- ناخن عفونی خود را کوتاه کنید.
قبل از مصرف دارو برای ناخن خود با استفاده از ناخن گیر آن را کوتاه کنید سپس لکه های ضخیم ناخن را سوهان ناخن بکشید.

6- ناخن گیر یا سوهان ناخن را ضدعفونی کنید و یا دور بیندازید.
عفونت ناخن مسری است. لذا برای جلوگیری از سرایت این عفونت به سایر ناخن ها و یا ناخن دیگران، سوهان ناخن و ناخنگیر مورد استفاده برای ناخن عفونی را ضدعفونی کنید و یا دور بیندازید.

7- سرکه سیب و آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) را نصف به نصف با هم مخلوط کنید. سپس برای چند روز و هر روز مدت 45 دقیقه دست های خود را در این محلول قرار دهید.

8- به اندازه یک درپوش قوطی، وایتکس را در یک لیوان بزرگ پراز آب بریزید. سپس ناخن عفونی خود را مدت یک دقیقه در این محلول قرار دهید. چند روز این کار را انجام دهید تا قارچ ناخن برطرف شود.

9- 3 لیوان آب گرم را با یک و نیم لیوان سرکه سفید مقطر در یک کاسه بریزید. 15 تا 20 دقیقه ناخن های خود را در این محلول قرار دهید. سپس دست های خود را با آب بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.

سپس یک تکه پنبه را با روغن درخت چای آغشته کنید. این پنبه را روی ناخن عفونی خود قرار دهید. اگر عفونت قارچی شدید و یا گسترده بود، یک چسب زخم روی پنبه بزنید تا برای مدت 2 تا 3 ساعت پنبه آغشته به روغن درخت چای روی ناخن شما بماند.

دوبار در روز این کار را انجام دهید. اگر پوست شما دچار حساسیت و ناراحتی شد، یک با در روز این کار را انجام دهید.

10- می توانید از لاک ناخن ضدقارچ که در داروخانه ها می فروشند، استفاده کنید.

هشدار
اگر عفونت قارچی ناخن بیش از دو هفته ادامه داشت و یا به سرعت بدتر شد، فورا به پزشک متخصص پوست یا پزشک عمومی مراجعه کنید.

- - - به روز رسانی شده - - -

امیدوارم مفید واقع بشه[golrooz]

shayan1989
27th January 2015, 07:22 PM
خیلی ممنون این عکس هاش هست امیدارم چیزی نباشه . خیلی نگران هستم کمک کنیدhttp://upload7.ir/uploads//abdccf9b2d821235457e1492f2d544abfec00bf5.jpg

shayan1989
27th January 2015, 07:25 PM
http://upload7.ir/uploads//7dc1b8321671e99958c9f2899a63c21ea126b43c.jpg
کسی نیست من رو راهنمایی کنه خیلی استرس دارم ، امروز رفتیم یک دکتر عمومی گفت که باید آزمایش بدی ، زیر بقیه ناخن ها هم این هست ولی خیلی کم رنگ تر

خدایا کمک
30th January 2015, 11:45 AM
دوستان لطفا مرا راهنمایی کنید.
من 25 ساله هستم حدود 4 ، 5 سالی هست روی انگشت شصت پام یه لکه ی قهوه ای رنگ عمودی ظاهر شده هیچ دردی نداره، تازگیا هم روی انگشت اشاره دستم یه سایه افتاده، از یه سال پیش که فهمیدم این لکه مربوط به ملانوما می شه دیگه خواب و خوراک ندارم جرات نمیکنم به کسی حرفی بزنم
امیدی هست که این سرطان پوست نباشه؟
لطفا جواب بدید

Dr.vet
30th January 2015, 01:17 PM
ملانوما باشه یا نباشه رو باید بری دکتر دوست عزیز...نه اینکه جرات حرف زدن به کسی رو نداشته باشی...[shaad]

خدایا کمک
1st February 2015, 07:02 PM
حق با شماست، اما وقتی حال و روز خانوادم رو با شنیدن این حرف مجسم میکنم دیگه جراتی برام نمیمونه.
ممنون.

خدایا کمک
11th March 2015, 10:42 PM
سلام
دوستان لطفا راهنمایی کنید.
آیا لکه هایی که در عکس روی ناخن وجود دارد نشانه سرطان پوست است؟

"VICTOR"
11th March 2015, 10:48 PM
دوستان لطفا مرا راهنمایی کنید.
من 25 ساله هستم حدود 4 ، 5 سالی هست روی انگشت شصت پام یه لکه ی قهوه ای رنگ عمودی ظاهر شده هیچ دردی نداره، تازگیا هم روی انگشت اشاره دستم یه سایه افتاده، از یه سال پیش که فهمیدم این لکه مربوط به ملانوما می شه دیگه خواب و خوراک ندارم جرات نمیکنم به کسی حرفی بزنم
امیدی هست که این سرطان پوست نباشه؟
لطفا جواب بدید

سلام

من آګاهی ای در این زمینه ندارم ، اما فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه [nadanestan] یعنی در حدی که شما نګران هستید ، دلایل متعددی میتونه داشته باشه ... مثلاً خواهر من هم یه خط باریک عمودی روی انګشت سبابه ی دستش به رنګ قهوه ای هست ، اما هیچ مشکلی وجود نداره [cheshmak][golrooz] به متخصص مراجعه کنید بهتر هست قطعاً [golrooz]

سلام

کدوم تصاویر؟ تصویر اینجا زیاده [nadanestan]

"VICTOR"
11th March 2015, 11:07 PM
ایجاد خطوط ستیغ مانند که از قاعده ی ناخن تا انتهای آن ایجاد می شوند ، در افراد مسن طبیعی است ، ولی در افراد جوان تر این ستیغ ها ممکن است علامتی از آرتریت روماتوئید یا بیماری های پوستی مثل لیکن پلان و اګزما باشند. (منبع : دایرة المعارف ګیاه درمانی ایران ، انتشارات حافظ نوین ، مؤلف : آقای احمد حاجی شریفی)

حالا اینکه خطوط ستیغ مانند منظورش مشابه ترک خوردګی هست یا نه خطوط رنګی ، من نمیدونم [tafakor]

سلامت باشید همګی [golrooz]

Client
11th March 2015, 11:42 PM
سلام

خیلی ممنون این عکس هاش هست امیدارم چیزی نباشه . خیلی نگران هستم کمک کنید

کسی نیست من رو راهنمایی کنه خیلی استرس دارم ، امروز رفتیم یک دکتر عمومی گفت که باید آزمایش بدی ، زیر بقیه ناخن ها هم این هست ولی خیلی کم رنگ تر

سلام بر شما دوستان گرامی ...

دوستان من،شاید درخواست حفظ آرامش به نظرتان بیهوده و یا غیرممکن به نظر برسه ولی لطفا کمی آرامش خودتون رو در ابتدا حفظ بفرمایید.
ممنون از شما و سایر دوستان...

در مورد سوال مطرحی شما و البته سایردوستان، من تقاضا دارم به این موارد و موارد عنوان شده در سایت هایی که حتی در ظاهر به صورت تخصصی تر هم به مسایل و مشکلات و بیماری ها و عوارض ناشی از بیماری ها و... می پردازند، به هیچ عنوان اکتفا نفرمایید .

بسیار مواردی بوده و هست که عوارض چند بیماری با هم بسیار بسیار شباهت دارند.ولی در بسیاری موارد هم مورد خطرناکی نباشه...!

بسیار مواردی بوده و هست که برخی علائمی که در بدن افراد ظاهر میشه بسیار شبیه نوعی از بیماری هاست ، ولی آن بیماری خاص و خطرناکی نیست و مثلا در اثر مجاورت آن ناحیه از بدن با مواد شیمیایی ، مصرف برخی دارو ها و بروز واکنش و حساسیت بدن به آن نوع دارو، مصرف چند دارو با هم که با هم تداخل دارند و گاهی موجب بروز علایم و عوارضی در بدن و حالات فرد می شوند که بسیار شبیه نوعی بیماری هست و یا مثلا تغییرات هورمونی و یا تغییر سن و یا بسیاری موارد دیگر می تواند باشد که براحتی قابل تشخیص و درمان هستن ، در صورتی که به متخصص مراجعه داشته و شرح کاملی از موارد درخواستی پزشک را ارائه داده و ایشان بر اساس آنچه از نزدیک مشاهده می کنند و می شنوند و در برگه آزمایش میبینند و بر اساس تجربه ای که دارند نتیجه را اعلام می کنند.

و در بسیاری موارد در نهایت همه چیز به خوبی و خوشی و سلامتی ختم به خیر می شود و استرس های اینچنینی که از مراجعه افراد غیر متخصص و نا آشنا با علل و عوامل بروز برخی علایم در شرایط و افراد مختلف، به سایت های مختلف ایجاد میشه ، اول و آخرش کار بسیار بسیار اشتباهی هست و موجب تشویش ذهنی فرد میشه. چه بسا همین استرس عاملی بر تشدید علایم در فرد میشه ، در حالی که اصلا جای نگرانی شاید نباشه.

والبته این را در نظر داشته باشند دوستان ، که شباهت در مورد بیماری های پوستی بسیاربسیار بسیار بسیار زیاد هست...!
و تنها با مراجعه به پزشک میشه فرق بین شان را متوجه شد دوست من...

برای مثال عرض میکنم، برخی خال ها سرطانی هستن و خیلی هاشان سرطانی نیستن.
مثلا برخی علایم خال سرطانی میشه به رشد و تغییر رنگ سریع و موارد دیگر اشاره داشت...
خب در این میان برخی خال ها با افزایش سن پر رنگ و بزرگ تر میشن.
حالا برخی افراد این مطلب را در وب سایتی می بینند و با خود اینگونه متصور می شوند :
ای واااااااااااااااااااای. خال های روی دستم چقدر بیشتر و نمایان تر شدن !!!!! نکنه این ها هم سرطانی باشن...!!!!!
حالا استرس از همین جا شروع میشه و جرات هم ندارند افرادد در موردش مخصوصا با افراد خانواده صحبت داشته باشن و یا به پزشک مراجعه نمایند.

بسیاری از ما اغلب مسیر را اشتباه می رویم...!
کسب اطلاع و آگاهی از علایم بیماری ها و البته راه های پیشگیری ار ابتلا به آن ها و .... عمل پسندیده ای هست.اما تا زمانی که به این آگاهی ها به دید اطلاعات سطحی نگاه بشه که از یکسری سایت های اینترنتی که البته معلوم نیست منابعشان معتبر هست و یا خیر و اینکه ما افرادی متخصص به جهت تحلیل تمام موارد در کنار هم نیستیم و ... نگاه شود.

نه اینکه هر عارضه ای را در خود و یا اطرافیان دیدیم که مشابه موردی بود در فلان سایت برای فلان بیماری ذکر شده بود، به خودمان و یا اطرافیانمان برچسب بیمار مبتلا به فلان بیماری را بزنیم و بر ایجاد ناراحتی و استرس و ناامیدی و ... اصرار داشته باشیم.

مناسب هست در ابتدا به پزشک مراجعه شود و بعد بر اساس تشخیص پزشک ، می توان به بالا بردن آگاهی در زمینه همان بیماری آن هم با اجازه پزشک و کسب اطلاع از اینکه استفاده از چه سایت هایی در این زمینه مجاز هست و توصیه میشه ، اقدام به جستجو در این قبیل زمینه ها داشت.

بهترین کار و البته تقاضای من بر انجام آن این هست که در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید.
به امید خدا همه چیز درست میشه.
سلامت باشین و شاداب...

خدایا کمک
16th March 2015, 07:06 AM
ممنون دوستان که بهم آرامش دادین.
سعی می کنم به خودم مسلط بشم و بعد عید به دکتر مراجعه کنم.
برام دعا کنید.

raahaa21
30th July 2015, 04:32 PM
باید به پزشک مراجعه کنین تا تشخیص لازمو بدن.
این مشکل میتونه ملانوما باشه به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
واقعا بدون آزمایش نمیشه تشخیص داد چه مشکلیه.
خیلی از بیماریا این نشونه رو دارن شما هیچ علامت دیگه ای ندیدید؟
درد یا هر چیز دیگه.
خوب توضیح بدید.

سلام تو روخدا میشه بمن کمک کنید
دوستم مدت یکساله ک خط تیره ای روی ناخنش هست بعد الان توی پاش ی چیزی مث ورم شده رفته دکتر دکتر بهش گفته باید سریع چکاپ بشی؟
ینی سرطان داره؟!
سرطان چی؟!
چقد خطرناکه؟
تو رو قرآن بگید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد