PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال رژیم لاغری

engeneer_19
25th October 2010, 11:24 PM
سلام
خسته نباشید
من یک رژیم غذایی برای لاغری میخواستم
با توجه به اینکه کمبود آهن (کم خونی) دارم.
قد من 165 و وزن من 67 - 68
میخوام لاغر بشم حداقل 8 تا 10 کیلو

پژواک
27th October 2010, 03:20 PM
سلام دوست عزیز
ببینید رژیم لاغری یه چیزی نیست که روی هر فردی کار کنه لذا نیاز به بررسی متخصص هست.
اما به طور کلی این کارا مفیدن:
ـ هر روز فقط چهار وعده غذا، حاوی 400 کالری انرژی بخورید.[تاثیر رژیم کم کالری بر طول عمر]

- هرگز بیش از چهار ساعت مداوم گرسنه نمانید.

ـ حتما در وعده‌های غذایی روزانه خود از چربی‌های اشباع نشده استفاده کنید.

ـ وقتی بدن شما تحت استرس و تنش روانی قرار داشته باشد، هورمونی موسوم به کورتیزول تولید می‌کند که این هورمون به چربی دور شکم تبدیل می‌شود. بنابراین اگر یاد بگیرید چگونه در زندگی، استرس خود را کنترل کنید، می‌توانید به میزان قابل توجهی از چربی‌های دور شکم خود بکاهید.

ـ حتما یک گروه قوی حمایت کننده داشته باشید. برای این کار از دوستانتان بخواهید که به شما بپیوندند و یا دوستان آنلاین پیدا کنید.
ـ حتما مقدار هر آنچه در طول روز می‌خورید را ثبت کنید و به خاطر داشته باشید.

اما این که دقیقا چی کار کنید رو هیچ کس نمیتونه از دور پاسخگو باشه.

نازخاتون
27th October 2010, 04:00 PM
قد من در حدود 175سانتيمتر و وزنم 79/80كيلوگرم است آيا وزن و قد من با هم تناسب دارند...؟؟؟؟؟

پژواک
27th October 2010, 04:06 PM
قد من در حدود 175سانتيمتر و وزنم 79/80كيلوگرم است آيا وزن و قد من با هم تناسب دارند...؟؟؟؟؟

دوست عزیز
شاخص توده بدنی شما 25.2 است که از موارد اضافه وزن محسوب میشه و وزن متعادل برای شما 64 و حداکثر 66 کیلوگرم است.
سلامت و شاد باشین.

نازخاتون
27th October 2010, 04:24 PM
دوست عزیز
شاخص توده بدنی شما 25.2 است که از موارد اضافه وزن محسوب میشه و وزن متعادل برای شما 64 و حداکثر 66 کیلوگرم است.
سلامت و شاد باشین.

دكتر جون اينطوري كه خيلي لاغر عين يه مداد مي شم ...فيزيولوژي استخوان بندي من درشته ...دكتر مي گفت در حدود 7 الي 8 كيلو بايد كم كنم ..[shaad].

نازخاتون
27th October 2010, 04:28 PM
اگر امكان داره يه ر‍ژيم متناسب به من بگيد ... ممنون مي شم ...
ضمنا ورزش هم مي كنم ...يوگا ... و پياده روي هم دارم ...[shaad]

پژواک
27th October 2010, 05:55 PM
نکات ریز اما مهم برای داشتن تناسب اندام
اگر به تناسب اندام تان اهمیت می دهید :
اگر برایتان مهم است که تناسب اندام زیبا و متناسبی داشته باشید به کالری مواد غذایی که مصرف می کنید دقت داشته باشید ( برای دختران جوان 2000کالری ، پسرهای 2500کالری توصیه می شود . البته لازم به ذکر است که این مقدار مصرف انرژی به مواردی همچون سن ، قد ، وزن ،میزان فعالیت روزانه ، و بسیاری از معیارهای دیگر بستگی دارد که برای تعیین دقیق مقدار دریافت کالری روزانه به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید . )

چرا یک رژیم غذایی ناموفق داریم :
افرادی که در طول رژیم غذایی شان با شکست مواجهه می شوند دو دسته هستند :

گروه اول :
بسیاری از افراد بخصوص خانم ها هنگامی که چند کیلو از وزن شان کاسته شد ، رژیم غذایی شان را قطع می کنند و دوباره به رویه غذا خوردن سابق شان باز می گردند و این تصور را دارند که دیگر چاق نخواهند شد .

شما باید تا یک سال رژیم غذایی تان را حفظ کنید زیرا برای اینکه تا بدن شما به مقدار کالری دریافتی جدید عادت کند و از حجم معده تان کم شود به زمان نیاز دارید .

گروه دوم :
هنگامی که رژیم می گیرید بسیار علاقه مند هستیم که در ماه اول چندین کیلو وزن کم کنیم و هنگامی که این اتفاق نمی افتد ناامید می شویم و رژیم را رها می کنیم .

آیا علت را می دانید ؟ آیا می دانید چرا وزن تان با تغییر در رژیم غذایی تان کم نمی شود ؟
شاید شما برنامه غذایی صحیحی که باید داشته باشید را دنبال نمی کنید به همین دلیل به کاهش وزنی که انتظار دارید نمی رسید ، چون رژیم غذایی تان توسط خود شما برنامه ریزی شده است نه یک متخصص تغذیه .

چند توصیه غذایی :
* در طول روز 5 واحد میوه و سبزی مصرف کنید .

*نوشیدنی های بانمک را محدود کنید ( نوشیدنی هایی که درصد بالایی از نمک را دارا هستند )

*حداقل هفته ای سه مرتبه و به مدت نیم ساعت فعالیت ورزشی داشته باشید .

*هرگز ایستاده غذا نخورید.

* خوردن میوه ها و غذاهایی که چربی سوز هستند را در اولویت قرار دهید مانند : آناناس ، انگور ، گوجه فرنگی،هویج .

پژواک
27th October 2010, 05:56 PM
آیا می‌توان با روزه گرفتن، وزن را کاهش داد؟
پنج کیلو کاهش وزن در ده روز. من به عنوان یک متخصص تغذیه، شیوه‌های بهتری برای کاهش سریع وزن، می‌شناسم. البته، قبول دارم که برخی از تبلیغات، بسیار جذب کننده هستند. مدتها از خودم می‌پرسیدم، آیا محصولاتی که با تضمین، کاهش وزن اعجاب انگیز را تبلیغ می‌کنند، واقعیت دارند؟ یکی از دوستانم به نام جین، سالی یک بار، کاهش وزن سریع را امتحان می‌کرد. 3 روز فقط با آب میوه روزه می‌گرفت. ظاهراً، این کار جواب می‌داد. اما علم چه می‌گوید؟

روزه: بهترین آغاز

مردم، قرن هاست که روزه می‌گیرند. اکثراً هم به دلایل مذهبی. اما این روزها، روزه‌ی کوتاه مدت به منظور کاهش وزن بسیار رایج شده است. شاید در نگاه اول، روزه، شیوه‌ی خوبی به نظر برسد اما طبق مطالعاتی که دانشمندان موسسه تحقیقاتی رووت آبردین اسکاتلند در سال 2002 انجام دادند، گروهی از بزرگسالان به مدت 36 ساعت، روزه گرفتند و یک تا دو درصد وزن خود را کاهش دادند. (که در این دوران فقط آب مصرف می‌کردند.) و طی 6 روز توانستند، تا 5% وزن خود را کم کنند. تنها مشکل آنها گرسنگی طولانی مدت بود. اما، چربی از دست نمی‌دادند، بلکه عضله‌شان آب می‌شد. روزه آب میوه بهتر از آب درمانی است، زیرا با این کار می‌توانیم کمی کالری دریافت کنیم. در اغلب روزه‌هایی که با آب میوه گرفته می‌شوند، علاوه بر آب، روزی 12 لیوان میوه یا آب سبزیجات نیز وجود دارد. اما چنین دستور غذایی فاقد استاندارد تغذیه است.
تنها کسانی می‌توانند روزه بگیرند که سالم بوده و باید تحت نظر پزشک باشند.

محصولات سوزاننده چربی :با افزایش متابولیک به سوی سوزاندن چربی اضافه خود بشتابید.

همه می‌دانیم که محصولات چربی سوز، دارای داروهای محرکی هستند که با افزایش سرعت متابولیک می‌خواهند میزان سوخت چربی را بالا ببرند. اما، با افزایش متابولیسم، احتمال خطر فشار آمدن به قلب هم زیاد می‌شود. یکی از نکات مهمی که در سال 2003 آموختیم این بود که افدرا، که یکی از معروفترین محصولات سوزاننده چربی بود، باعث ایجاد حملات قلبی تا حد مرگ می‌شد. اداره غذا و دارو مکرراً فروش این دارو را ممنوع کرد. امروزه، داروهای چربی سوز، حاوی محرکهای سبکتری هستند. یکی از آنها ستیراس اورانتیوم (پرتقال تلخ) است که نسبت به افدرا مطمئن‌تر است. اما طبق تحقیقاتی که در دانشکده پزشکی جانز هاپکینز انجام شده، ما نیازمند مطالعه بیشتر‌ی برای تشخیص تأثیر گیاهی و اطمینان این نوع محصولات هستیم. کافئین، یکی دیگر از فرمولهای چربی سوز است که متابولیسم را بالا می‌برد. در مطالعه‌ای که در سال 2007 انجام شد،50 میلی گرم کافئین (به میزان یک دوم فنجان قهوه) تا شش درصد میزان سوخت کالری فرد را افزایش می‌داد. ظرف چهار ساعت، تا 17 درصد کالری اضافه بدن، می‌سوخت. اما، چنین نتایجی ممکن است کاذب باشد زیرا میزان مصرف فرد معمولاً کافی نیست. افرادی که به مصرف کافئین عادت دارند، کمتر تحریک می‌شوند. فاکوکسانتین، ترکیبی است که در جلبک‌های دریایی قهوه ای رنگ یافت می‌شود. گزارش شده که نوع تحریک آن نسبت به داروهای دیگر چربی سوز متفاوت است.
طبق تحقیقات دانشگاه هاکایدو ژاپن، بر روی حیوانات، چربی قسمت شکم جوندگان پس از خوردن فاکوکسانتین کاهش می‌یافت. اما هنوز نمیتوان تضمین کرد که صد درصد روی انسان جواب دهد.

ضد اشتها
مغز را فریب داده تا فرمان احساس سیری بدهد. این داروها به شما کمک می‌کنند تا گرسنگی را فراموش کنید و بسیاری از محصولات هستند که از اصرار شما برای خوردن جلوگیری می‌کنند. هودیا گوردونی، گیاهی است که بومی آفریقای جنوبی و نامیبیا می‌باشد. بومیان گیاه خوار آفریقا طی سفرهای طولانی مدت که برای شکار می‌روند، این گیاه را به منظور جلوگیری از گرسنگی می‌جوند. طبق تحقیقاتِ درمانی‌ای که روی موشها انجام شده، مقداری از ترکیبات فعال هودیا را به آنها تزریق کردند، مشاهده شد که تا حد زیادی مصرف غذای آنها کاهش یافت. اما در مورد ما، انسانها، تأثیر بسزای هودیا در کاهش وزن گزارش نشده است.

نکته آخر

همانطور که انتظار داشتم، هیچ کدام از داروهای کاهش سریع وزن، پشتیبانی علمی نداشتند. بنابراین، نزد یکی از دوستانم به نام جین هاروی برینو، رئیس بخش تغذیه دانشگاه ورمنت و مولف کتاب روش صحیح خوردن (انتشارات کانتری من، 2007) رفتم. او گفت: "بهترین راه برای آغاز کاهش وزن، ایجاد قوانینی است که به رژیم غذایی شما برنامه می‌دهد." جین معتقد بود که کالری را باید کم کرد اما غذاهای اصلی را باید به اندازه کافی خورد. به طور معمول نباید کالری روزانه‌ی غذا زیر 1200 باشد، بلکه برای کاهش سریع وزن باید کمی بیشتر از این مقدار کالری مصرف کرد و قطعاً برای رژیمهای 3 روزه و (نه بیشتر) کمتر از 800 کالری نباید مصرف کنیم. همچنین، او بر دریافت پروتئین کافی برای حفظ ماهیچه و کنترل گرسنگی تأکید کرد. اکثر بزرگسالان به ازای هر کیلو وزن، روزانه حدود یک سوم گرم پروتئین، نیاز دارند. برای افراد 68 کیلویی، 50 گرم که معادل 300 گرم گوشت سینه مرغ است. حال اگرخود من، نیاز به کم کردن وزن داشته باشم، کالری غذای خود را به 1000 می‌رسانم. همچنین، صبحها 3 کیلومتر پیاده روی می‌کنم (علاوه بر تمرینهای ورزشی که معمولاً ظهرها انجام می‌دهم). این تغییرات به من کمک می‌کنند تا بیشتر احساس مسوولیت کنم. این روش 5 کیلو در 10 روز نیست ولی پاسخگو است.
ترجمه:health.com

پژواک
27th October 2010, 05:59 PM
بادام : این خوراکی لذیذ و خوشمزه دارای آلفا لینولنیک اسید است – این ماده ی باعث می شود که سوخت و متابولیسم بدن شما تسریع یابد .اگر شما روزانه 3 عدد بادام بخورید باعث می شود که سلول های بدن تان را به جنب و جوش وادار کنید تا چربی های اضافی را بسوزانند .

خانواده توت ها :
از انواع توت های به عنوان شیرینی و شکلات های طبیعی یاد می شود . بدن خود را با این میوه مفید آشتی دهید . این خانواده شامل : توت سفید ، توت فرنگی ،تمشک هستند . این میوه ها دارای درصد بالایی از ویتامین سی هستند و باعث می شوند سوخت و ساز بدن بالا برود .
مطلبی که گفته شد از تحقیقات محققان دانشگاه آریزونای امریکا بود . اگر در فصل هایی به سر می برید که این میوه وجود ندارد توصیه می کنیم در فصلی که مربوط به این میوه است کمی بیشتر خریداری نمایید و این میوه را در داخل فریزرتان قرار دهید و فریز کنید و در هر زمان که میل داشتید آن را مصرف کنید .
بدین ترتیب همیشه و در تمامی فصول می توانید این میوه را داشته باشید .

ماده خوراکی سومی دارچین است ؛
بله دارچین . یک چهارم قاشق غذا خوری از دارچین در غذاهای خود استفاده کنید و در بشقاب غذای خود بریزید . یا می توانید هر صبح کمی از دارچین را بر روی صبحانه خود اضافه کنید تا از همان ابتدای صبح سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید . البته دارچین برای افرادی که دارای دیابت هستند نیز بسیار مفید است .

خردل :
ریختن خردل در غذاهایتان نیز باعث می شود که سوخت و ساز بدنتان بالا رود .
برای مثال به جای اینکه روی ساندویچ خود سس مایونز بریزید توصیه می کنیم از خردل استفاده کنید . سالادی از گل کلم درست کنید و برای سس آن از خردل استفاده کنید .

پرتقال :
پرتقال یکی از میوه هایی است که باعث می شود سوخت بدن شما بالا برود . و می توان گفت که تقریبا تمامی مرکبات دارای این خاصیت هستند . البته بهتر است که شما آب میوه طبیعی یا میوه پرتقال را مصرف کنید و تا می توانید از مصرف آب میوه های صنعتی خودداری کنید و خودتان آب پرتقال را در منزل بگیرید .
برای اینکه بتوانید از خاصیت سوزاندن این میوه استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که این میوه را به صورت برش شده و یا همان طور که گفته شد آب میوه طبیعی استفاده کنید .

آب معدنی :
آیا می دانید چرا توصیه می شود آب معدنی میل کنید و آب معدنی خاصیت سوزاندن چربی های را دارد ؟
آب معدنی مانع می شود که چربی ها به بدن شما متصل شوند و در واقع باعث جدایی چربی ها از بدن شما شده و آنها را از بدن دور می کنند .

سیب زمینی شیرین :
سیب زمینی دارای فیبر بالایی است و به دلیل فیبری که دارد باعث می شود که چربی های شما سریعتر سوزانده شوند .

پنیر سویسی :
پنیر سوئیسی دارای کلسیم بالایی است به همین دلیل باعث لاغری شما می شود . و شما می توانید از این پنیر در ساندویچ ها و یا غذاهای خود استفاده کنید .

پژواک
27th October 2010, 06:00 PM
عوامل مهم در اضافه وزن

شاید شما هم جزو آن‌دسته از افرادی باشید که فکر می‌کنند کم‌کردن غذای روزانه و ورزش و تحرک بیشتر، تنها راهکار مقابله با چاقی است؟

این تصوری است که عامه مردم دارند اما حقیقت چیز دیگری است؛ شما در طول روز به خیلی‌ها برمی‌خورید که چاق هستند و اولین نکته‌ای که به ‌ذهنتان خطور می‌کند این است که این آدم خیلی تنبل و تن‌پرور است اما همان‌طور که گفتیم همیشه هم این‌طور نیست.تحقیقات فراوانی در ارتباط با علل چاقی و راه‌های مقابله با آن صورت گرفته. باید دید دلیل اینکه با وجود راهکارهایی که همه‌ روزه در روزنامه‌ها می‌خوانیم یا در تلویزیون می‌بینیم خیلی‌ها همچنان اصرار بر چاقی دارند و به این راحتی‌ها تغییری در شرایط‌شان پدید نمی‌آید چیست.
به آخرین راهکارهای مقابله با چاقی و علل و عوامل آن پرداخته خواهد شد، که بخشی از این مقاله در ادامه می‌آید:
چاقی ژن دارد
هنگامی‌که دانشمندان برای اولین‌ بار آزمایش ارثی‌ بودن یا نبودن چاقی را روی یک موش آزمایشگاهی انجام دادند به این نتیجه رسیدند که ارثی‌ بودن این بیماری در انسان و برخی حیوانات چندان هم دور از ذهن نیست. سال‌ها بعد با بررسی ژنوم انسان، ارتباط آن با چاقی و نیز قابلیت آسیب‌پذیری فزاینده انسان در ابتلا به دیابت نوع‌دو، تاثیر نشانه‌های ژنتیکی ‌ در بروز چاقی و بیماری‌های ناشی از آن بیش از پیش روشن شد. با بررسی‌های انجام‌ شده مشخص شد که در مجموع، افرادی که دو نمونه از این ژن را در بدنشان داشتند 40درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به دیابت بودند و 60 درصد احتمال چاقی‌شان بیش از دیگر افرادی بود که این دو نمونه ژن را نداشتند. آنهایی که تنها یک نمونه از این ژن را هم در بدنشان داشتند به چاقی مبتلا بودند.

بعضی‌ها چربی‌دارترند
نکته‌ای که نظر دانشمندان را به‌خود جلب کرده، این است که نسبت سلول‌های چربی‌زای برخی از افراد دو برابر دیگران است. این میزان حتی موقعی که چاق نیستید و یا وزن کم کرده‌اید هم در مورد فرد صادق است. در حقیقت هیچ فرقی نمی‌کند که چاق باشید یا لاغر، میزان سلول‌های چربی بدنتان ثابت است و حتی در حال افزایش. خون این دسته افراد هم به‌نسبت دیگران بسیار چرب است. رشد سلول‌های چربی‌زا در کودکی آغاز اما ظاهرا چند سال بعد متوقف می‌شود. احتمالا سلول‌های چربی‌زای بدن در دو‌سالگی شروع به تولید این نمونه از سلول‌ها می‌کنند. درصد بالا رفتن میزان رشد سلول‌ها هم زیاد است، حتی اگر فرد در کودکی کالری مصرف نکند.

هر چه چاق‌تر، لاغری دشوارتر
یک تیم تحقیقاتی از دانشمندان با بررسی‌های دقیق، تغییرات سطح سلولی را هنگام افزایش وزن بدن مورد مطالعه قرار دادند. یکی از این تحقیقات بر دوقلوها؛ یکی چاق و دیگری لاغر انجام گرفت که طی آن مشخص شد تفاوت متابولیسم موجود در این دوقلوها موجب تفاوت آنها با یکدیگر شده است. در واقع نتیجه بررسی‌های انجام ‌شده نشان می‌داد که فرایند سوزاندن سلول‌های چربی‌زا در دوقلوهای سنگین وزن‌تر دشوارتر است. در یکی دیگر از پژوهش‌ها مشخص شد که افزایش وزن بدن به میزان مشخص، متابولیسم پایه بدن را کاهش داده و تاثیرات زیانباری در بدن به همراه دارد. به این معنی که هر چقدر چاق‌تر شوید لاغرتر شدن برایتان سخت‌تر خواهد شد اما آنچه مسلم است با افزایش فعالیت‌های جسمانی می‌توان به تناسب اندام رسید.

استرس چاق می‌کند
یکی از مهم‌ترین علل چاقی گذشته از نوع غذا و بی‌تحرکی، قرار گرفتن در موقعیت‌های استرس‌زاست. طی یکی از تحقیقات انجام ‌شده، وقتی از موش‌هایی که به خوردن کربوهیدرات عادت کرده بودند، غذاهای حاوی این مواد را گرفتند، هورمون‌های استرس‌زای موجود در این حیوان دچار نوسان فراوانی شد.

از طرف دیگر، هورمون‌های استرس‌زا میزان ذخیره چربی بدن را نیز بالا می‌برند.
برای کاهش وزن و تناسب اندام سعی کنید علاوه بر ورزش روتین و روزمره، در شرایط استرس‌زا قرار نگیرید و از تکنیک‌های آرام بخش یا اختصاص وقت‌تان به خانواده استفاده کنید.

تاثیر رژیم غذایی مادر باردار بر چاقی فرزند در آینده
همه ما خوب می‌دانیم که سیگار کشیدن مادر، خطر تولد نوزاد با وزن کمتر از حد معمول را افزایش می‌دهد. پس چرا با وجود اطلاع از خطرات اینچنینی، از مضرات استفاده از غذاهای ناسالم بی‌اطلاعیم؟

دانشمندان علم تغذیه مدت‌هاست ثابت کرده‌اند که مصرف بیش از حد غذاهای قنددار و چرب در زنان باردار بسیار مضر و خطرناک است. محققان طی تحقیقی بر روی جوندگان ماده دریافتند در اطراف رحم این جانداران که به نسبت دیگر موجودات چاق‌ترند در مقایسه با جانداران معمولی، گلوکز بیشتری جمع می‌شود. این فرایند هم به نوبه خود سبب کاهش پروتئین‌هایی می‌شود که سیستم‌های ایمنی بدن، کنترل اشتها و سیستم متابولیکی ذهنی در حال رشد را تنظیم می‌کنند.

دانشمندان در سلسله آزمایش‌های خود به بررسی تفاوت‌های دو نوع کودک پرداختند؛ کودک اول پیش از عمل جراحی لاغری مادر و کودک دوم پس از عمل جراحی لاغری مادر به دنیا آمده بود. طبق این بررسی‌ها، احتمال ابتلای کودک به چاقی در هر دو حالت وجود دارد. خصوصیات ژنتیکی و نوسانات وزن، تاثیرات زیانباری بر رحم زنان دارند.

کم خوابی چاق می کند،

ارغنون
28th October 2010, 11:16 AM
12روش برای سوزاندن راحت‌تر کالری
- حین صحبت کردن قدم بزنید:
این قانون را برای خود تصویب کنید که هر بار تلفن همراه یا منزل شما زنگ می‌خورد باید حین صحبت کردن در خانه قدم بزنید. به این ترتیب روزی 5 تا 10 دقیقه به تحرکتان افزوده می‌شود.

2- به جای نامه فرستادن به دیدن دوستان بروید:
بررسی‌های محققان مرکز تحقیقاتی استانفورد نشان داده است کسانی که به جای رفتن و ملاقات کردن دوستان‌شان به آنها نامه می‌فرستند یا زنگ می‌زنند طی 10 سال 5 کیلو به وزنشان افزوده می‌شود.

3- جلوی تلویزیون دمبل بزنید:
اگر صبح‌ها عادت به دیدن تلویزیون دارید یک وزنه بردارید و هر بار که آگهی تبلیغاتی پخش می‌شود دمبل بزنید. همین حرکات کم و کوتاه نتایج شگرفی در درازمدت دارند.

4- قدم‌شمار در دست بگیرید
یک قدم‌شمار در دست بگیرید و میزان قدم‌هایی که در طول روز برمی‌دارید را محاسبه کنید به این ترتیب زندگی خود را به سادگی به دو قسمت می‌کنیم: بخش فعال و بخش غیرفعال محاسبه کنید کدام بخش از زندگی شما بخش وسیع‌تری را به خود اختصاص داده است.با برداشتن قدم‌های بیشتر کالری بیشتری از دست می‌دهید و سلامت عمومی و سلامت قلب و عروق خود را تضمین می‌کنید.

5- روی یک توپ بزرگ نشسته کار کنید:
وقتی می‌خواهید با کامپیوتر کار کنید به جای صندلی روی یک توپ بزرگ بنشینید به این ترتیب ماهیچه‌ها و پاهای شما برای حفظ تعادل مجبورند بیشتر فعالی کنند.

6- در محل کار یک لیوان کوچک داشته باشید
وقتی لیوان شما کوچک باشد مجبورید برای خوردن آب یا چای چند مرتبه از روی صندلی بلند شوید و مسافتی را بپیمایید.

7- کالری مصرفی را محاسبه کنید
برخی دستگاه‌ها مثل قدم‌شمار وجود دارد که با محاسبه میزان مسافت و سرعت حرکت شما میزان کالری مصرفی را مشخص می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانند مشوقان خوبی برای شما باشند.

8- ران‌هایتان را ماساژ دهید
وقتی در اتومبیل یا محل کارتان نشسته‌اید می‌توانید با دستی که آزاد است ران پایتان را ماساژ دهید این کار به زیبا و خوش‌فرم شدن ران‌هایتان کمک می‌کند.

9- 2 مرتبه در روز ورزش کنید:
اگر کار شما به گونه‌ای است که نمی‌توانید به اندازه کافی تحرک داشته باشید سعی کنید زمان تحرک خود در روز را به 2 قسمت کنید. به جای آنکه یک ساعت بعد از شام پیاده‌روی کنید نیم ساعت صبح و نیم ساعت بعدازظهر این کار را انجام دهید. بررسی‌ها نشان داده این کار سبب تحریک بهتر متابولیسم می‌شود.

10- بخندید:
آیا می‌دانستید برای هر خنده، دیافراگم 100 حرکت انجام می‌دهد که مساوی 10 دقیقه انجام ایروبیک است. خندیدن محرک متابولیسم است. پس بی‌دلیل هم که شده کمی بخندید.

11- ایستاده کار کنید:
اگر می‌توانید در دفتر کارتان یک تردمیل بگذارید و اگر نمی‌توانید سعی کنید هر چند ساعت یک بار 10 دقیقه ایستاده کار کنید. به این ترتیب هم سلامت کمرتان تضمین می‌شود و هم کالری بیشتری می‌سوزانید.

-12 اندام‌ها را تکان دهید:
وقتی پشت میز کارتان هستید سعی کنید پاها، دست‌ها، انگشتان، مچ و ... را تکان دهید. این کار به سوزاندن بیشتر کالری کمک می‌کند.
سلامت نیوز

ارغنون
28th October 2010, 11:23 AM
یه سوال :
من تا قبل از تابستون امسال 47 کیلو بودم با قد 162
ولی الان 53 کیلو هستم این افزایش وزن طبیعیه؟
البته قبول دارم به خاطر کنکور تحرکم خیلی کمتر شده.
چه بایذ کرد؟
متشکر[golrooz]

Mina_Mehr
28th October 2010, 02:13 PM
سلام نیلوفر جون[golrooz]
اگه کنکوری هستی باید بگم که اصلا جای نگرانی نداره ، خیلی طبیعیه من و تمام دوستام تو دوره ی کنکور به خاطره مطالعه و عدم انجام فعالیت های بدنی وزنمون زیاد شد ، که البته به خاطره درس خوندن بیشتر گرسنه میشی و مسلمه بیشترم غذا مصرف میکنی ، اصلا نگران نباش با خیال آسوده و آرامش درستو بخون و در طول روز 1 ساعت پیاده روی و یا ورزش های دیگه رو واسه سلامت روحی و آرامش بیشترت تو برنامه ی روزانه ی خودت بذار ، بعد از کنکور انتظاز واسه نتایج کنکور لاغرت میکنه[nishkhand][bamazegi]

ساناز فرهیدوش
28th October 2010, 05:13 PM
منم شنا و پیاده روی و توصیه میکنم .

پژواک
28th October 2010, 10:19 PM
یه سوال :
من تا قبل از تابستون امسال 47 کیلو بودم با قد 162
ولی الان 53 کیلو هستم این افزایش وزن طبیعیه؟
البته قبول دارم به خاطر کنکور تحرکم خیلی کمتر شده.
چه بایذ کرد؟
متشکر[golrooz]

البته وزن شما الان مناسبه و قبلش کمبود وزن داشتین.

Only Math
9th November 2010, 02:29 PM
سلام
من تیروئیدم کم کاره و فعالیتمم در روز تقریبا زیاده اما نه تنها وزنم کم نمیشه بلکه داره زیادم میشه !؟[negaran]
نمیدونم باید چیکار کنم ! (در ضمن برا تیروئیدم دارو مصرف میکنم.)

پژواک
9th November 2010, 03:14 PM
سلام
من تیروئیدم کم کاره و فعالیتمم در روز تقریبا زیاده اما نه تنها وزنم کم نمیشه بلکه داره زیادم میشه !؟[negaran]
نمیدونم باید چیکار کنم ! (در ضمن برا تیروئیدم دارو مصرف میکنم.)

سلام.
اسم داروی مصرفیتون رو بنویسید.

Only Math
9th November 2010, 07:20 PM
سلام.
اسم داروی مصرفیتون رو بنویسید.
لئوتیروکسین (یک و یک چهارم در روز)

پژواک
9th November 2010, 07:50 PM
شاید باید دوز دارو رو افزایش داد.
علائم دیگه ای ندارین؟
چقدر وزن زیاد کردین؟
چقدر ورزش میکنین؟

Only Math
10th November 2010, 02:21 PM
شاید باید دوز دارو رو افزایش داد.
علائم دیگه ای ندارین؟
چقدر وزن زیاد کردین؟
چقدر ورزش میکنین؟
تازه 2 ، 3 ماهه که دوزش رو زیاد کردن
یه سری از علائم مال پرکاری نه کم کاری !؟ مثلا اینکه همیشه گرمم و حتی تو زمستون مجبورم پنجره اتاق رو باز بذارم !؟ یا تپش قلب دارم یا وقتی از پله ها بالا میرم نفسم میگیره!
ولی اشتهام هم خیلی کم شده، مقدار خوابم زیاد شده و زود خسته میشم.
نزدیک به 4 کیلو وزنم اضافه شده درحالی که هم شنا میکنم و هم پیاده روی و هم تمرینات آمادگی جسمانی.

پژواک
10th November 2010, 03:26 PM
احتمالا مشکل تو جذب دارو ست.به این موارد توجه کنین:
بیماران مبتلا به کم کاری تیرویید باید از مصرف زیاد مواد غذایی گوآتروژن (گوآترزا) پرهیز کنند: انواع کلم، شلغم، بادام زمینی و سویا.

• سویا می تواند مانع جذب کافی داروهای تیرویید شود؛ بنابراین باید در مصرف آن احتیاط كرد.

• تنظیم کالری دریافتی برای جلوگیری از افزایش وزن نیز برای آنهایی كه به كم كاری تیرویید دچارند، ضروری است.

• مصرف منظم منابع غنی از فیبر (سبزی ها و میوه هایی مانند انجیر، آلو، سیب و مرکبات و حتی حبوبات و غلات سبوس دار) برای برطرف شدن یبوست به این بیماران توصیه می شود.

• نوشیدن آب (حداقل روزی 8 لیوان) به این بیماران توصیه می شود

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد