PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال کوچولو از شیمیدانان بزرگ

حسین متقی
25th October 2010, 03:51 PM
سلام
یه سال راجع به بنزین دارم
یه ماده میخوام که در دمای معمولی با بنزین واکنش بده و این واکنش اون قدر گرماده نباشه که بنزین بسوزه
وحاصل اون شه که فراورده یا فراورده ها غیر قابل اشتعال باشند یا حداقل سوختنشان انفجاری نباشد

جواب را احیاج دارم

یه سوال دیگه
نیترو÷ن مایع از کجا وبا چه قیمتی تهیه کنم
وشرایط نگه داری ان چیست؟
[etlafevaght]
[sootzadan]
[golrooz][golrooz]

AmirR13
25th October 2010, 06:38 PM
البته من شیمیدان نیستم و احتمالا جوابم کشت باقالی خواهد بود اما..

بنزین اگه باچیزی واکنش بده که دیگه بنزین نخواهد بود و احتمالا کلا خاصیتش غیر قابل کنترل میشه.
اما اگه احتیاج به یه سوخت قابل کنترل و غیر انفجاری داری گازوئیل یا سوخت های سنگین تر این خاصیت رو داره (البته اگه منظورتو درست گرفته باشم)

در مورد نیتروژن هم یه سری شرکت های فروش گاز هستند که از هوا گاز جمع میکنند اونا میفروشن اما قیمتشو نمیدونم ، شرایط نگه داری هم به یه کپسول نیاز داری ولی اینکه چه فشاری رو باید تحمل کنه اونم نمیدونم .

جوابا نصفه نیمه بود ببخشید

حسین متقی
25th October 2010, 08:28 PM
همینشم بد نیست
نمیخوام قابل کنترل باشه میخوام اصلا نسوزه
میخوام مشخصا بنزین با یه ماده ی x باشه

اگر نشدنسوزه سوتنش انفجای نباشه

AmirR13
25th October 2010, 11:38 PM
خوب چرا بنزین؟
یکم اگه علت استفاده از بنزین رو که نباید هم بسوزه توضیح بدی شاید بشه بیشتر کمک کرد

در هر صورت سوخت های سنگین تر پروسه ی برج تقطیر کمتر حالت انفجاری دارند و در شزایط خاص منفجر میشن ، مثل سوخت دیزل که در فشار بالا و حرارت بالا منفجر میشه و در حالت طبیعی میسوزه!

حسین متقی
27th October 2010, 04:37 PM
یه سوال دیگه
بانیترو÷ن مایع میشه باعث یخ بستن بنزین شد
مثلا برای 10 لیتر بنزین چه قدر نیترو÷ن مایع باید بخار کنیم

اگه بنزین یخ بزنه ایا باز هم میتونه منفجر شه؟

AmirR13
27th October 2010, 10:03 PM
شدنش میشه
چون درجه حرارت انجماد بنزین حدود 60 - 70 درجه زیر صفره ، که اگه فشار رو زیاد کنی تو درجه های بالاتر هم میتونی منجمد کنی.
دمای جوش نیتروژن هم حدود -197 درجه است .
پس شدنی.

تو اون دما هم احتمال انفجار کمه چون اولا بخار بنزین منفجر میشه نه خود بنزین ، اما اگه حرارت نزدیک بشه به سرعت بنزین رو بخار میکنه و بوووم .

پس فقط میشه گفت تو اون دما دیگه با جرقه منفجر نمیشه فقط!

اما یکم کارو سخت نکردی؟
بنزین جامد! نیتروژن مایع! یکم یه جوریه!

حسین متقی
29th October 2010, 03:21 PM
خوب سوال اینکه چقدر نیترو÷ن مایع 10 لیتر بنزینو منجمد میکنه؟

میشه از یه ماده استفاده کرد که اگه توی بنزین تزریق بشه باهاش واکنش بده ومانع از اکسایش بشه

AmirR13
29th October 2010, 03:57 PM
چقدرشو دیگه باید بچه های شیمی زحمت بکشن ، اما
نمیدونم چرا گیر دادی که بنزین رو حنثی کنی![taajob]

حسین متقی
29th October 2010, 07:01 PM
باشه دیگه مزاحم نمیشم [narahatish][narahatish][narahatish]
[narahat][nadanestan][taane]
[gerye]sh_omomi37sh_omomi10

AmirR13
29th October 2010, 07:09 PM
جان؟
این کارا چیه؟

سوال کردم ، دلیل اینکه میخوای بنزین رو خنثی کنی چیه؟
بنزین خنثی چه خاصیتی داره که مثلا آب نداره؟
تو مخیله ات میخوام ببینم چی میگذره

حسین متقی
30th October 2010, 03:35 PM
خاصیت سوختن رو داره

اون زمان که من میخوام دیگه نمیسوزه

باید بنزین باشه

طرح برای خوارزمیه
همینش مونده بقیش کامله

AmirR13
30th October 2010, 10:53 PM
اکسیژن رو اگه کم کنی ، منفجر نمیشه ، میسوزه

از اونجایی که کم کردن اکسیژن فکر کنم ساده تر از منجمد کردن بنزین باشه ، به نظرم رو این هم یکم کار کن شاید جواب بده

حسین متقی
31st October 2010, 07:01 PM
نه قبلا امتحان شده باید یه ماده با بنزین واکنش بده تا بنزین نتونه با اکسیزن واکنش سوختن بده

AmirR13
31st October 2010, 09:21 PM
خوب بعد اونوقت چطور باید این واکنش برعکس بشه؟

قبول مثلا بنزین داره تو یه سیکل منفجر میشه ، بعد یهو یه چیزی تزریق میکنی و منفجر نمیشه ، اما اگه دوباره بخوای این سیکل رو راه بندازی چی میکنی؟

حسین متقی
1st November 2010, 04:17 PM
اون موقع دیگه سیکلی باقی نمونده

اقا شما اگه میتونی/ جواب بدی جواب بده

نمیتونی/ یه منبع به من معرفی کن

نمیتونی /که هیچی دست گلتم درد نکنه

AmirR13
1st November 2010, 04:28 PM
وقتی نمیدونم قراره چی کنی ، چیزی هم نمیتونم بگم یا معرفی کنم یا همفکری کنم.

Himmler
1st November 2010, 10:41 PM
1. بنزین بدون قاطی شدن با هیچ ماده ای هم قابلیت انفجار نداره، فقط می سوزه. اگه با روغن قاطی بشه فرایند سوختنش کند تر و به زمان و دمای بالاتری نیاز پیدا می کنه اما پس از اشتعال حرارت بیشتری تولید می کنه و البته باز هم منفجر نمیشه.
نیتروژن مایع هم راحت گیر میاد و نیازی به کپسول و پر فشار نداره. چون چگالیش بیشتر از هوا هست ته نشین میشه و اصلا هم قابلیت اشتعال نداره. فقط دمای بسیار پایینی داره.

بنزین موتور ترکیبی از هیدروکربنهای نفتی اعم از پارافینها، اولفینها و آروماتیکها با مشخصات فیزیکی تقریبی (چگالی 0.76 کیلوگرم/لیتر، وشکسانی: ۱cst در ۲۰- درجه سانتی گراد و نقطه انجماد : ۶۰- درجه سانتی گراد تا ۷۰- درجه سانتی گراد). ترکیبات بنزین نقطه جوش متفاوت (از ۳۰درجه سانتی گراد تا ۲۲۵ درجه سانتی گراد) دارن.
دمای نیتروژن مایع هم که برای مصارف سرمایشی کاربرد زیادی داره باید چیزی حدود -190 درجه سانتی گراد باشه.
اگه اشتباه لپی مشاهده شد می بخشین. آخر شبه [bamazegi]

حسین متقی
2nd November 2010, 05:07 PM
اطلا عات خوبی بود

Lavoisier
10th February 2011, 09:52 PM
آقای مهندس عزیز یه شرکت تو تهران هست که در کار فروش این گاز هست مشخصاتشو در ادامه نوشتم
شرکت آسین
تلفن : 22116722

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد