PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلياك

nil
19th October 2010, 04:15 PM
با سلام من حدود 3 است كه متوجه شدم به بيماري سلياك مبتلا هستم پزشكم با انجام ازمايشات مجدد به من اجازه مصرف گندم را داد اما به علت نفخ زياد وعدم كنترل ان گندم مصرف نمي كنم من در كنترل ادرار هم مشكل دارم و بعد از تخليه ان باز هم مقداري از ان از من خارج مي شود لطفا راهنمايي ام كنيدكه چرا نمي توانم نفخ و ادرارم را كنترل كنم

پژواک
19th October 2010, 04:51 PM
با سلام من حدود 3 است كه متوجه شدم به بيماري سلياك مبتلا هستم پزشكم با انجام ازمايشات مجدد به من اجازه مصرف گندم را داد اما به علت نفخ زياد وعدم كنترل ان گندم مصرف نمي كنم من در كنترل ادرار هم مشكل دارم و بعد از تخليه ان باز هم مقداري از ان از من خارج مي شود لطفا راهنمايي ام كنيدكه چرا نمي توانم نفخ و ادرارم را كنترل كنم

سلام دوست عزیز
تنها راه درمان این بیماری پیروی از رژیم غذایی ۱۰۰% بدون گلوتن تا پایان عمر میباشد.

پس از حذف گلوتن از رژیم غذایی روده باریک بسرعت شروع به بازسازی خود میکند. اما در مواردی نیز این بازسازی انجام نگرفته و بایستی از داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی (استروئیدها) برای بیمار تجویز گردد.

۱-حذف گندم، جو، جو دوسر، جوی سیاه و یا چاو دار و همچنین تمام فراورده هایی که حاوی این غلات میباشد. نظیر: نانها، بیسکوئیت ها، کیکها، کلوچه ها، شیرینی ها، پاستا (ماکارونی)، سوپ ها، سسها، پیتزا.

۲-مصرف مکمل های غذایی (ویتامینها و مواد معدنی) برای برطرف شدن آثار سوء تغذیه.

پژواک
19th October 2010, 04:54 PM
یه سوال :
شما چند سالتونه؟
آخه سلیاک یه بیماری مادرزادیه.
سوال دوم:
شما با لاکتوز(شیر) هم مشکل دارین؟
سوال سوم:
ادرارتون صورتی رنگ یا خونی هست؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد