PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش از شما پاسخ از ما

ansari711
16th October 2010, 07:48 PM
سلام
دوست عزیز چنانچه پرسشی درسی یا کاربردی مربوط به رشته مهندسی آبیاری ، انتقال آب گرایش مهندسی بهره برداری و نگهداری شبکه های آبیاری و زهکشی و یا باغداری دارید مطرح نموده در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت خواهید کرد .
چنانچه پرسشهای شما از توان علمی اینجانب فراتر باشد این پرسشها با اساتید فن در میان گذاشته خواهد شد و شما به پاسخ خود خواهید رسید .
خواهشمند است چنانچه تمایل به پاسخ پرسشهای دوستان خود دارید پاسخ خود را با درج رفرنس موضوع بیان نمایید.

hamidmirzaie
6th November 2010, 01:54 PM
با عرض سلام:
برام یه سوال پیش اومده بود خواستم با شما در میان بذارم:
در اطراف در یاچه های آب شور چاههای آب شیرین یافت می شود . چرا با وجود شور بودن دریاچه آب چاه شور نمی باشد؟
با تشکر.

718
20th December 2010, 12:37 PM
سلام من یه گله بزرگ دارم بابا چرا میگید مهندسی ابیاری[taajob]؟ مهندسی آب درسته، حداقل شما که این رشته رو خوندین درست اسمشو ببرید آبیاری با آب کلی فرق داره [nadidan]

ansari711
24th December 2010, 11:13 PM
سلام
اگر منظور شما این است که چرا آب شور وارد آب شیرین نمیشود میتواند بدلایل زیر باشد .

1- چاه مورد نظر توسط لایه زمین شناسی خاصی از در یاچه آب شور جداست ( آب شور و شیرین با یکدیگر تبادلی ندارند)
2- ممکن است لایه ای با خاصیت نیمه تراوا بین چاه و دریاچه آب شور وجود داشته باشد و در اثر خاصیت فشار اسمزی آب با غلظت کمتر(آب شیرین) به سمت آب با غلظت بیشتر(آب شور) حرکت کند .
تعریف فشار اسمزی برای روشن شدن موضوع :
فشار اسمزی : اگر آب خالص و محلول توسط یک غشای نیمه تراوا از هم جدا شوند آب خالص وارد محلول میشود ( غلظت کمتر به بیشتر ) اگر برای جلوگیری از ورود آب خالص ، روی سطح محلول فشاری وارد شود این فشار را اصطلاحا فشار اسمزی گویند .
من این دو حدس رو میزنم به هر حال فکر میکنم که میبایست محل دریاچه و چاه آب شیرین بررسی شه تا بشه جواب رو بروشنی داد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد