PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث الکتروتکنیک

0212121
9th June 2010, 11:53 PM
برای طراحی مدار دو دور (چپ گرد وراستگرد)dcچیکار باید یکنم؟

0212121
10th June 2010, 12:05 AM
نمیدونم

hengameh
12th June 2010, 01:45 PM
منظورت همون موتور دی سیه؟؟؟؟

e.einitabar
30th November 2010, 07:49 PM
سلام عزیز م
جهت چرش موتور رو می تونی با تغییر پلاریته عوضش کنی

msd21
20th March 2011, 11:34 PM
چجوری میشه با تغیید پلاریته جهت چرخش رو عوض کرد چون تا اونجا که من میدونم موتورهای دی سی اگه پلاریتشون عوض بشه اصلا کار نمیکنن.

e.einitabar
21st March 2011, 12:14 AM
چجوری میشه با تغیید پلاریته جهت چرخش رو عوض کرد چون تا اونجا که من میدونم موتورهای دی سی اگه پلاریتشون عوض بشه اصلا کار نمیکنن.

دوست عزیز شما برای اطمینان کردن یه آرمیچر بخر و آزمایش رو انجام بده
خوب بعدش میفهمی که درست گفتم

در پنا حق

msd21
23rd March 2011, 06:03 AM

در پنا حق
متوجه منظورتون شدم که ولتاژ اعمالی شدم که تاثیرش رو روتور و استاتوره و علتشم تغییر سر مغناطیس نسبت به جاروبک هاست که باعث تغییر جهت چرخش میشه ولی حرف من در مورد موتورها در حالت کلی بود مثل جاهایی که زمین مرکزی و یا جاهایی که زمین مجازی میاد وسط و عملا تغییر دور نشدنیه تو این مدارا
بحث ما تو مدارات بود وگرنه در حالت عادی حرف شما صادقه و یه امر بدیهیه [shademani2][shademani2]

e.einitabar
23rd March 2011, 10:39 AM

در پنا حق

سلام
شما در پست که گذاشتین در مورد پلاریته صحبت کردین نه در مورد زمین مرکزی یا هر چیزه دیگه ای

سعی کن با کوتاه ترین جواب سوال رو جواب بدی و بچه ها رو به اشتباه نندازی

در پناه حق

msd21
23rd March 2011, 12:26 PM
سلام
شما در پست که گذاشتین در مورد پلاریته صحبت کردین نه در مورد زمین مرکزی یا هر چیزه دیگه ای

سعی کن با کوتاه ترین جواب سوال رو جواب بدی و بچه ها رو به اشتباه نندازی

در پناه حق
از همه دوستان خواهشمندم که جواب های مربوطه با سوال رو بدن
مثلا در این تاپیک صحبت از راه اندازی موتور dc در مدار شده بود که طبیعتا همون بحث های محاسباتی تغییر زمین و مدار بایاسینگ پیش میاد و جابجاکردن پلاریته به همین سادگی نیست وگرنه تغییر دور موتور در حالت عادی که برهمگان مشهوده و میدونن که مثلا با عوض کردن دوسر باتری آرمیچر برعکس میچرخه و این موضوع بقدری ساده است که نیاز به ایجاد تاپیک نداره
لطفا با در نظر گرفتن مشکل به سوال جواب بدین یا مشکلات احتمالی پیش رو رو بگین به جای گفتن جواب های بی ربط یا جواب های بدیهی

e.einitabar
23rd March 2011, 05:49 PM

اگه احتیاج به توضیح نداره حداقل واسه یک نفر مثل تو خوب بود یه چیزی یاد گرفتی

e.einitabar
23rd March 2011, 05:52 PM
عوض کردن پلاریته هم با یک کلید چپ گرد راستگرد به راحتی امکان پذیر

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد