PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کریستال 12MHz

h_electronic7
18th September 2010, 08:48 PM
سلام
راجب کریستال 12MHz مطلب می خواستم می تونید کمکم کنید؟

پژواک
21st September 2010, 08:27 PM
سلام
راجب کریستال 12mhz مطلب می خواستم می تونید کمکم کنید؟

سلام.کریستال 12 مگا هرتز در واقع یک اوسیلاتوره.یعنی مداری که با کریستال 12 مگا هرتزی کنترل میشه.
چه چیز میخواین بدونین؟

پژواک
21st September 2010, 08:29 PM
اینم عکسش.
http://amateurworld.in/images/Crystal%20Normal.jpg

پژواک
21st September 2010, 08:35 PM
بهش کریستال نرمالم میگن در مداراتی که با Usb متصل میشوند کاربرد عمده داره.

msd21
20th March 2011, 11:15 PM
دوست عزیز من کریستال ها خودشون یک مدار معادل دارن یعنی اونا رو با سلف و خازن و مقاومت شبیه سازی میکنن ولی اندازهشون در حدی نیست که بشه ساخت کریستال 12مکاهرتز هم از این قاعده استثنا نیست

کریستال 12 مگاهرتز فقط در فرکانس 12مگاهرتز مانند اتصال کوتاه است و در هر فرکانس دیگه مانند اتصال باز عمل میکنه
این گفته در مورد همه کریستال ها صادقه

e.einitabar
21st March 2011, 01:21 AM
سلام دوست عزیز

مجموع کریستال و اون مقاومت ها و خازن و سلف تشکیل یک اسیلاتور هستش که خود آن با شارژ و دشارژ کردن خازن پالس و فرکانس بوجود میاره

پس کریستال در ورودی فرکانسی نداره که بخواهد نسبت به آن از خود واکنشی نشون بده (اتصال کوتاه یا اینکه مدار باز باشه)

چون خوده اون مبدل فرکانسه

در پناه حق

msd21
21st March 2011, 11:25 AM
سلام دوست عزیز

مجموع کریستال و اون مقاومت ها و خازن و سلف تشکیل یک اسیلاتور هستش که خود آن با شارژ و دشارژ کردن خازن پالس و فرکانس بوجود میاره

پس کریستال در ورودی فرکانسی نداره که بخواهد نسبت به آن از خود واکنشی نشون بده (اتصال کوتاه یا اینکه مدار باز باشه)

چون خوده اون مبدل فرکانسه

در پناه حق

file:///C:/Documents%20and%20Settings/shirineMAN/Desktop/untitled.JPGدوست من از توضیحاتت ممنونم ولی منظور من مدار معادل خود اسیلاتور بود نه مدار اسیلاتوری متصل به آن
برای اتصال باز و کوتاه بودن کریستال نیز توجه به نکته های زیر جالب به نظر میرسه
چون این یک حقیقت علمیه و براش فرمول تعیین شده(شما که نمیخواین علم رو زیر سوال ببرید!!!!!!)
مدار معادل کریستالو در زیر ضمیمه کردم و به عنوان مثال یک مقادیر نیز برای مقدارشون گذاشتم که بدونید ساخت مدار مشابه کریستال در حد و اندازه بورد ممکن نیست
L1=95mH , c1=10 f F , c0=5pF , اهمR1=4
چون مقاومت خود سیم پیچ سلف از 4اهم بیشتره پس ساختش به طور عملی ممکن نیست[taajob]
در ضمن فرکانسی که کریستال توش اتصال کوتاس بهش فرکانس تشدید سری میگن و از فرمول زیر هم محاسبه میشه
fs=1/2(L1C1)pi
اون قسمت رو که تو پرانتز نوشتم زیر رادیکاله که بلد نبودم بنویسم[khejalat]
فرکانسی هم که توش کاملا اتصال بازه رو هم بهش فرکانس تشدید موازی میگن که از فرمول زیر هم محاسبه میشه
fp=(1+C1/C0)fs
که بازم قسمت داخل پرانتز رو زیر رادیکال حسابش کنید
از همه دوستان خواهشمندم مطالب رو با دقت بیشتری مطالعه کنید[hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar]
با تشکر

msd21
22nd March 2011, 02:10 AM
خط اول:منظور من مدار معادل خود کریستال بود نه مدار اسیلاتوری

عذر میخوام اشتباهی تایپ شد[nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan][nadidan]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد