PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث خیانت آنلاین...

Sookoot
19th September 2010, 03:06 AM
عنوان تاپیک کمی تند و تیز است اما نه منظور نصیحت است و نه تایید و تکذیب آن"بلکه این مطلب صرفااز نگاه حقوقی به ازدواج های اینترنتی[esteghbal] میپردازدموضوعی که صرفنظر از خوب و یا بد بودن اثرات غیر قابل انکاری بر پسر و دختر و خانواده ها دارد.

اینترنتی شدن روابط اجتماعی در جامعه امروز بیان کننده این واقعیت است که گپ و گفت ها و مراودات دوستانه در دنیای مجازی به شکل نگران کننده ای در حال تبدیل شدن به فرهنگی پذیرفته شده است.

http://www.hamseda.ir/files/fa/news/1387/2/17/921_863.jpg

بانگاهی گذرا به دنیای اینترنت مشخص می شود که چند ده سایت دوست یابی و همسریابی با امکانات منحصر بفردی چون آلبوم تصاویر، تالارهای گفتگو و چت روم ها این زمینه را بوجود آورده اند که مخاطبان به سمت و سویی کشیده شوند که از عواقب آن آگاهی کافی ندارند

این روزها ازدواج اینترنتی به یکی از مباحث مورد علاقه برخی جوانان تبدیل شده است که از این طریق شریک زندگی آینده خود را از آن طریق می یابند. چنین روندهایی تشکیل خانواده را با ابهاماتی رو برو کرده : نخست آنکه خیلی ها با انگیزه دوست یابی وارد این سایتها شده اما پس از جدی شدن مباحث و اصرار یکی از طرفها به ازدواج، فرد برای تداوم رابطه حاضر به پذیرش آن شده در حالیکه خود نیز می داند که هیچ جدیتی در این موضوع ندارد.
نکته دوم آن است که خیلی ها پس از نا امیدی از پیدا کردن شریک مناسب آینده شان با انگیزه و هدف مشخص به سایتهای همسریابی مراجعه کرده و سعی می کنند فرد مورد نظر خود را پیدا کنند.با اینکه اتکا به اینترنت و فضای مجازی ممکن است در نگاه اول آسان ترین راه همسر یابی تلقی شود ولی فضای مجازی نمی تواند ملاک دقیق و قابل اعتنایی برای یافتن یک شریک دایمی به حساب آید.

موفقیت ازدواج اینترنتی50-50[nadanestan]
مهناز که خود ازدواج اینترنتی کرده است، می گوید: قصدم از چت تنها یافتن همسر نبود بلکه پرکردن تنهایی خویش را می جستم اما از همین طریق با همسرم آشنا شدم.وی می گوید: در اینترنت دامنه انتخاب وسیع است و همچنین چون ظاهر فرد را نمی بینید بیشتر به تفکر وی اهمیت می دهید. اگر فاکتورهای ذهنی شما را نداشت، خیلی راحت با یک فرد دیگر در زمینه ازدواج صحبت می کنید.
وی تاکید می کند: در اینترنت هیچ فردی، دیگری را نمی شناسد به همین دلیل می توان جواب های صریحتری شنید اما در مراسم خواستگاری به صورت سنتی چون به ظواهر اهمیت داده می شود، به مسائل همراه با ریا پرداخته شود و وقتی مراسم خواستگاری با یک صحبت کوتاه میان دختر و پسر به اتمام می رسد باید دختر بر اساس ظاهر فرد به پیشنهاد ازدواج پاسخ دهد.
همچنین برخی بده بستانهای مادی ممکن است علاقه و تمایل طرفین را تحت الشعاع قرار دهد.این دختر 28 ساله 50 درصد ازدواج اینترنتی را با اطمینان تایید می کند و می گوید: 50 درصد دیگر نیز نه تنها در ازدواج بلکه در سایر ازدواج ها نیز توکل است.

خیانت آن لاین در اتاق های گفتگو[tafakor]
" فریده که سایت خود را که مربوط به همسریابی است معرفی می کند. در صفحه نخست این سایت آورده است: ورود به این سایت اختیاری است در صورتی که محتوای این سایت با نظرات شما سازگار نیست، آنرا ترک کنید.
این سایت برای بزرگسالان(دارای سن قانونی 18 سال و بالاتر) و افراد کمتر از این سن مجاز به ورود و استفاده از آن نمی باشند. این ازدواج مطابق موازین اسلامی است و شرعی است. این نوع ازدواج در بسیاری از کشورها منع قانونی ندارد و حتی در آن مهریه ذکر می شود.
"فریماه" نیز در خصوص یکی از این سایت ها می گوید: در این سایت افراد تحت نظارت یک روحانی در یک محل مشخص با یکدیگر آشنا می شوند و خارج از این مکان نمی توانند همدیگر را ببینند.به گفته وی جوانان در آنجا با یکدیگر صحبت می کنند و در صورت رسیدن به تفاهم با یکدیگر قرارهای بعدی را می گذارند.
وی نیز یکی از مزدوجین از طریق این سایت است و این نوع ازدواج را موفق می داند. منصور همسر فریده می گوید: نوآوری در جامعه با کنش افراد روبه رو می شود بدین معنی که وقتی سنت ها نو می شوند با آن مقابله صورت می گیرد.اما وحید جوان دانشجویی که تجربه یک ازدواج اینترنتی ناموفق را داشته، معتقد است: کسانی که از این طریق برای ازدواج اقدام می کنند در آن واحد با چندین نفر دیگر مراوده دارند و تلاشهایشان در زمانی که احساس می کنند فرد مورد نظر را یافته اند، متوقف نمی شود.
وی خاطر نشان می کند که در فرهنگ ایرانی ها متاسفانه ولع غیر قابل کنترلی در این زمینه مشاهده می شود که انگیزه و نیت حقیقی مراجعه کنندگان را با تردید جدی روبرو می کند.این جوان دانشجو سرگذشت آشنایی با یکی از افراد مورد نظر را اینگونه باز گو می کند: پس از آنکه فهمیدم طرف مقابلم در خلال بر آورد شرایط یکدیگر به افراد دیگری با شرایط بهتر استناد می کند تا من از خواسته هایم کوتاه بیایم متوجه شدم که اینگونه ازدواج ها می تواند به یک بی سرانجامی زود هنگام ختم شود.
وحید با اطمینان از شکست چنین ازدواج هایی یاد آور می شود که اغلب، افراد مشکل دار و با پیشینه نامناسب هستند که سعی می کنند فراتر از هر گونه مسئولیت پذیری در چنین وادی هایی که نامش ازدواج هم نیست، وارد شوند.
پریسا " ن" 31 ساله می گوید: مایل نیستم منتظر بمانم تا مرد آرزوهایم روزی با اسب سفید بیاید و وعده خوشبختی من را بدهد.وقتی که که در سایت های همسر یابی ثبت نام می کنم بوسیله دهها فرد تحصیلکرده با شرایط عالی بمباران می شوم و با سیل گسترده ای از درخواستها برای ازدواج روبرو می شوم. [labkhand]
وی می افزاید: خیلی سریع می شود رفت سراغ اصل مطلب و از سن، محل تحصیل و ویژگی های شخصیتی افراد آگاه شد. وی در پاسخ به این سئوال که چگونه می توان از درستی ادعای برخی افراد اطمینان حاصل کرد، می گوید: هر نوع ادعای دروغ خیلی زود و قبل از انعقاد یک قرارداد زناشویی بر ملا می شود.

تعارض رفتاری در پس رنگ و لعاب مجازی[taajob]
پذیرش ازدواج اینترنتی به عنوان یک فرهنگ، مساله ای است که حتی فکر خانواده ها را هم به خود مشغول کرده است. مهدی، ن دورانی را به یاد می آورد که مادرش با مشارکت خواهرانش با مراجعه های مکرر به سایت های همسریابی به دنبال یک فرد مناسب برای او بودند.
وی خاطر نشان می کند که این تلاشها به جایی نرسید ولی از اینکه خانواده ام برای ازدواج من حتی حاضر شدند به سراغ سایتهای همسر یابی بروند به شدت یکه خوردم. مهدی می افزاید: یکی از شرایط من دختر متین غیر تحصیلکرده بود که مایل به ادامه تحصیل یا کار نباشد و سن و سالش هم مناسب باشد اما دختران اینترنتی شرایط مورد نظر من را نداشتند.

حرکت با چراغ خاموش...[negaran]
برخی ازدواج اینترنتی را حرکت با چراغ خاموش و بی سرو صداتعبیر کرده و ترجیح می دهند پیش از آنکه کسی را انتخاب کنند او را در سکوت بشناسند البته شکستن این سکوت در فضای نت خیلی مشکل نیست
ازدواج به عنوان یکی از مهمترین حوادث زندگی و حاصل آن تشکیل کانون خانواده به عنوان مهمترین و پایدارترین نهاد جامعه است. از همین رو ازدواج اینترنتی یک راهکار نیست و نمی تواند به عنوان یک راه حل کاملا موفق تلقی شود.
مساله ای که نه تنها خود جوانان بلکه همه باید به آن توجه کافی داشته باشند. فقدان آموزش به عنوان کلیدی ترین چالش امروز در بحث ازدواج است که شیوه های همسریابی رادچاربرخی انگیزه های انحرافی و ماهیت دوگانه ای نموده است .

واما بنظر شما[soal]

1- ایا میتوان به قول و قرار و تعهدات مطرح شده آن هم در فضایی که کلمه مجازی را یدک میکشد اعتمادی کرد؟[sootzadan]

2-فضای مجازی نسبت به جامعه حقیقی به مراتب بیشتر مستعد"فریب و دروغ و نیرنگ است ایا اصولا زمینه ای این چنین میتواند محل مناسب تصمیم مهمی مانند ازدواج باشد؟[bihosele]

3-وایا شماحاضرید اقدام به ازدواج اینترنتی نمایید؟[nishkhand]

unique1366
19th September 2010, 04:27 AM
بی سرانجامی زود هنگام ختم شود.

برخی ازدواج اینترنتی را حرکت با چراغ خاموش و بی سرو صداتعبیر کرده

کسانی که از این طریق برای ازدواج اقدام می کنند در آن واحد با چندین نفر دیگر مراوده دارند و تلاشهایشان در زمانی که احساس می کنند فرد مورد نظر را یافته اند، متوقف نمی شود.

اينا كاملا درسته.........

واما بنظر شما[soal]

[/SIZE]1- ایا میتوان به قول و قرار و تعهدات مطرح شده آن هم در فضایی که کلمه مجازی را یدک میکشد اعتمادی کرد؟[sootzadan]

2-فضای مجازی نسبت به جامعه حقیقی به مراتب بیشتر مستعد"فریب و دروغ و نیرنگ است ایا اصولا زمینه ای این چنین میتواند محل مناسب تصمیم مهمی مانند ازدواج باشد؟[bihosele]

3-وایا شماحاضرید اقدام به ازدواج اینترنتی نمایید؟[nishkhand][SIZE=3]

خب..........

1_اصلا.........توي عالم واقع كه با تمام حواس .....همه با هم در ارتباطن نميشه.....روي قول كسي اعتماد كرد ....از نظر من اصل بر بي اعتماديه مگر اينكه ........طرف مقابل ..مخالف اينو...معتمد بودنشو ثابت كنه..........چه تو مجاز چه تو واقع.........

2_نه....

3_اگر اصل بر آشنايي توي مجاز باشه يا سايت همسريابي نه........حاضر نيستم ........

1.چون ديد خودم خانوادم و تمام كسايي كه ميشناسم ....(چه فاميل جه دوستان)نسبت به اين قضيه منفيه.........(حتي نسبت به چت منفيه چه برسه به .........)

نظر اينهمه و همچنين .........خودم .....عاملي ميشه برا اينكه استفاده من از چت در حد دوستي در مجاز باشه..نه فراي اون.......

2_100%ضرر نيست ..........به پييشنهاد ميشه كرد .....كه خيلي خوبه .......چون توي مجاز اصل بر تفكر فرد.ه.......نه .......ظاهرش ........ميشه كيس مورد نظرو (مث خواستگار )از واقع بياريم به مجاز.[nishkhand].......خيلي راحت ميشه ازش سوال پرسيد در كوتاه ترين زمان ........بدو ن رودربايستي.....به طرز تفكرشم ..ميتوني برسي..(از جواب دادنم طفره رفت دفه بعد تماس گرفت بريم بيرون ......يه پيچوندن نصيبش ميشه .بره سراغ كيس بعدش)[nishkhand]......نه دغدغه دانستن اين و داري ببيني راست ميگه ،ميگه كه اين تحصيلات و داره و نه چهره يا وضعيت اجتماعي.................[nishkhand]

چنين كاري رو خواهم كرد......[cheshmak]

Sookoot
16th October 2010, 02:37 PM
اينا كاملا درسته.........
خب..........
1_اصلا.........توي عالم واقع كه با تمام حواس .....همه با هم در ارتباطن نميشه.....روي قول كسي اعتماد كرد ....از نظر من اصل بر بي اعتماديه مگر اينكه ........طرف مقابل ..مخالف اينو...معتمد بودنشو ثابت كنه..........چه تو مجاز چه تو واقع.........
2_نه....
3_اگر اصل بر آشنايي توي مجاز باشه يا سايت همسريابي نه........حاضر نيستم ........

1.چون ديد خودم خانوادم و تمام كسايي كه ميشناسم ....(چه فاميل جه دوستان)نسبت به اين قضيه منفيه.........(حتي نسبت به چت منفيه چه برسه به .........)

نظر اينهمه و همچنين .........خودم .....عاملي ميشه برا اينكه استفاده من از چت در حد دوستي در مجاز باشه..نه فراي اون.......

2_100%ضرر نيست ..........به پييشنهاد ميشه كرد .....كه خيلي خوبه .......چون توي مجاز اصل بر تفكر فرد.ه.......نه .......ظاهرش ........ميشه كيس مورد نظرو (مث خواستگار )از واقع بياريم به مجاز.[nishkhand].......خيلي راحت ميشه ازش سوال پرسيد در كوتاه ترين زمان ........بدو ن رودربايستي.....به طرز تفكرشم ..ميتوني برسي..(از جواب دادنم طفره رفت دفه بعد تماس گرفت بريم بيرون ......يه پيچوندن نصيبش ميشه .بره سراغ كيس بعدش)[nishkhand]......نه دغدغه دانستن اين و داري ببيني راست ميگه ،ميگه كه اين تحصيلات و داره و نه چهره يا وضعيت اجتماعي.................[nishkhand]
چنين كاري رو خواهم كرد......[cheshmak]

خب موضوع بی اعتمادی محض ضمن اینکه ممکنه محاسنی هم داشته باشه خالی از اشکال و دردسر نیست واولین لطماتش به خود شخص بر میگرده چرا که بهرحال ما اجتماعی زندگی میکنیم و لازمه خیلی جاها اطمینان و اعتماد بخرج بدیم منتها کجا و به چه شخصی مهمه
اونچه مسلمه ازدواج های اینترنتی از فضای مجازی شروع میشه و در واقع در عالم حقیقت به وقوع می پیونده ولی نکته اینجاست که چقدر از حرفا و قول و قراراو شناختن ها یی که در زمان ارتباط مجازی وجود داشت درعالم واقعی هم حقیقت داره؟؟
و ایا این قبیل حرفا و ادعاها موندنی هست یانه؟
مثلا شخص گفته من تحصیلاتم چنین و چنانه و یا وضع مالی خوبی دارم درحالی که نبوده"مهم رفع این تناقض هاست

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد