PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث دیدگاه شما در مورد خدا

Arash.All
7th September 2010, 11:31 PM
سلام دوستان .
حتماً مطلع هستید طی سال های متمادی دانشمندان و فیلسوفان زیادی به بحث در مورد وجود خدا پرداختن ، از نظریه هائی مثل نظریه های Bigbang که وجود خدا رو رد میکنه تا منطق هائی که شدیداً وجود خدا رو اثبات میکنه و غیر از اون رو غیر ممکن میدونه وجود داشته .

بحثی که من قصد دارم راه بندازم این نیست که بیائیم بحث کنیم و با هم دعوا کنیم که آیا خدائی وجود داره یا خیر .

هر کسی لفظ و کلمه "خدا" رو به نوعی توی زندگیش بکار میبره و یا بهتر بگم یک تعریفی از کلمه خدا داره ... ، من در مورد این قضیه ، کلمه خدا ، بنده و این موارد زیاد فکر کردم .

خواستم بدونم دوستان چه دیدگاهی نسبت به خدا دارن ، اصلاً چطور دیدی به خدا دارن ، چطوری توی زندگیشون استفاده میکنن و ... .

یه خواهشی از دوستان دارم ، البته نه به عنوان یک مدیر حقیر توی بخشی از این سایت بزرگ ، اصلاً فکر کنید من یک کاربر معمولی هستم ، خواهشاً از توهین کردن به همدیگه خودداری کنید ، حرفهای خودتون رو راحت بزنید ، از بیان اینکه مثلاً بگید من اصلاً خدا رو توی زندگیم بکار نمیبرم و یا موارد این نمونه ای ترسی نداشته باشید ، اینجا سایتی هست که دوستان داخلش افکارشون بلند هست ، اتنظار داریم با همه نوع طرز تفکر و اعتقادی همگی در کنار هم بحث شیرینی رو داشته باشیم چون قصد داریم به نتیجه برسیم :) .

ممنونم .
[shaad]

7raha7
8th September 2010, 06:34 AM
سلام... خیلی جالبه...خدا هست به خاطر معجزه های بیشماری که در اطرافمون میگذره و چیزایی که علم نمیتونه توجیهش کنه. قضیه بیگ بنگ و کلی قضیه علمی دیگه، همگی نبرد علم با مذهبه. طبیعیه که هرکدوم یه جا کم میارن. مذهب تو یه همچین مواردی و علم تو معجزه ها. در کل تجربه وجود خدا چیزیه که همه بطور فطری دارنش . جالب اینجاس که هرچی محل زندگی مذهبی تر باشه آدم کمتر میره دنبال همچین مباحثی. یعنی فقط خودشو با مذهب راضی میکنه. واسه همین ما ایرانیا اصولا در همچین بحثایی کم میاریم. من خودم ایمانم به خدا موقعی خیلی محکم شد که یه معجزه خیلی خیلی بزرگ در زندگیم اتفاق افتاد... و هنوز هم پیش میاد که گاهی می بینم گره خوردگی های اطرافم ناگهان به اصطلاح خودمون شانسی باز میشن! خب اسم اینو نمیشه کاملا شانس گذاشت که... خدا همیشه هست....

Arash.All
8th September 2010, 09:02 AM
اتفاقاً خیلی ها به واسطه معجزاتی که توی زندگیشون اتفاق میفته ، وجود خدا براشون اثبات میشه ، حالا خواه اونا اصلاً کلاً اعتقادی به خدا داشته نداشته باشن و یا داشته باشن ... .
در مورد قضیه علم و مذهب ، از نظر من بهتره این دو در کنار همدیگه باشن ، همیشه مکمل های خوبی برای هم هستن ولی متاسفانه در بسیاری اوقات وقتی مذهب و خرافات قاطی بشه فجایعی رو به بار میاره که جلوش رو نمیشه گرفت .

حالا منباب فاکتور گرفتن موارد دیگه ، تعریف شما از خدا چی هست ؟

7raha7
9th September 2010, 06:06 AM
به به بروبچ فعال سایت!!! من نمیدونم چرا وا3 موضوع به این قشنگی هیشکی نظر نمیده؟؟؟ حالا اشکال نداره... خودم جبران میکنم. من هی میگم دستم تو کار خیره هی بگید نه!!!
تعریف من از خدا ... به نظر من خدا کسیه که در هیچ تعریفی جا نمیگیره. این باورا بیشتر از اینکه مذهبی باشن منطقی ان. ببینین شما وقتی یه کار دستی میسازین مسلما از کاردستی تون بهترین. اگه خدا خالق مفهومه،خالق مکان،زمان ، تعداد، یا هر چیز دیگه اس نمیتونیم اونو تو آفریده های خودش جا بدیم.تصور من از خدا ... خب یه کم مشکله ! به نظر من خدا هدفه، مقصده و در آخر مدیره. یعنی داره همه چیزو مدیریت می کنه تا طبق نظم خاصی پیش برن. هدفه چون بهترین انتخابه، یعنی اگه خدا رو انتخاب کنین هیچوقت اشتباه نمیکنیین مخصوصا اگه به عنوان یه هدف انتخابش کنید!

andy
27th February 2011, 12:49 AM
نمیدونم چی بگم ولی خدا خیلی خیلی خوبه من دیدمش[esteghbal]
نفسم از جای گرم بلند نمیشه کلی مسئله تو زندگیم دارم

ولی مطمئنم اگه قرار باشه حل بشن فقط به دست خدا حل میشن
کما اینکه قبل از این هم حل شدن
و من شک ندارم خدا منو تنها نمیذاره

*alien*
19th March 2011, 06:25 PM
من به اون درجه نرسیدم که بخوام در مورد خدا حرف بزنم ولی می خوام بدونین که فقط توی مشکلات به فکر خدا نباشیم بلکه در همه حال به یاد او با شیم
دوستدار شما alien

sadeghol
20th March 2011, 09:18 AM
اگه خیلی جدی نگیری بهتره چون شاید فکر کنی اینطوری شده [tafakor]

http://images.memegenerator.net/God-troll/File/481168/God-troll.jpg

UniverCell
12th July 2011, 08:13 PM
الف: خالقیّت او دائمى است.
ب: محدودیّت به اشیاى خاصّى ندارد.
ج: تنوّع در آن نامحدود است.
د: از ساده‏ترین چیز مهم‏ترین را مى‏سازد.
ه: مواد اوّلیه‏اش از خودش مى‏باشد.
و: در ساختن تقلید نمى‏كند.
ز: پشیمانى و تردید در او راه ندارد.
ح: بر اساس رحمت مى‏آفریند، و تمام ساخته‏هایش هدفدار است.
ط: ساخته او با نظام هستى هماهنگ است.
مراد از «احسن الخالقین» به فرموده امام رضاعلیه السلام آن است كه قدرت آفریدن را خدا به دیگران نیز داده، مثلاً حضرت عیسى از طرف خداوند مى‏آفریند.(1) «أخلق لكم من الطین كهیئة الطّیر»(2)

پی نوشت ها:
32) بحار، ج‏4، ص‏147.
33) آل‏عمران، 49.

s.golgol
12th July 2011, 08:33 PM
همه ی آدما در هر موقعیت و شرایطی خدا رو قبول دارن و میدونن که هست
اما هرکس به یه شکل و یه اسم .
میدونین خدا به هرکدوم از ما حداقل یه بار یه معجزه نشون داده من خودم کلی معجزه دیدم به همین خاطر
حتی توی بدترین شرایط زندگیم میگم خدایا شکرت
چون میدونم حتما حکمتی داره که من از درکش عاجزم

sheri khoshgele
12th July 2011, 10:16 PM
خدا؟؟؟وقتی این کلمه رو میشنوم خیلی اروم میشم.شاید باورتون نشه ولی لبخند رو لبام میاد بعضی وقتا ازش خجالت میکشم.شاید مثل یه بچم ولی واقعا دیدم اینه.وقتی ی کار اشتباه میکنم به رو خودم نمیارم حس میکنم الان خدا ناراحته بعدش میگم خدایا منو ببخش.اون موقع اشتباه کردم.خیلی دوسش دارم حس میکنم خیییییییییییییییییلی مهربونه.غیر قابل باوره.خیلی صبوره.خیلی بخشندست.وای اصلا نمیتونم توصیفش کنم.!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد