PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی قدرت دید در کامپیوترها

shytonak
1st December 2008, 09:14 AM
سلام دوستان.من چند وقت پیش داشتم رو یه موضوع کار میکردم که متوجه شدم کامپیوتر ها هم میتونن تا حدودی ببینن یعنی میتونن موجودات زنده دو رو برشون رو تشخیص بدن.رو این موضوع هم کار کردم در حال حاضر شاید بشه گفت اگه همه دستگاه هاباشن کامپیوتر بتونه حضور 10 یا 20ثانیه پیش یه موجود رو تشخیص بده.هنوز نیاز به کارکردن داره اما هیچ کس حاضر نیست کمک کنه با نخندیدنش به این موضوع.

Admin
1st December 2008, 10:00 AM
سلام دوستان.من چند وقت پیش داشتم رو یه موضوع کار میکردم که متوجه شدم کامپیوتر ها هم میتونن تا حدودی ببینن یعنی میتونن موجودات زنده دو رو برشون رو تشخیص بدن.رو این موضوع هم کار کردم در حال حاضر شاید بشه گفت اگه همه دستگاه هاباشن کامپیوتر بتونه حضور 10 یا 20ثانیه پیش یه موجود رو تشخیص بده.هنوز نیاز به کارکردن داره اما هیچ کس حاضر نیست کمک کنه با نخندیدنش به این موضوع.

من خودم رشته ام کامپیوتره ..!

می تونم بگم موضوع فوق العاده جالبیه ..!!!

چون منم گاهآ این رو حس کردم که کامپیوتر تشخیص میده که کی جلوش نشسته ..!
متخصص کامپیوتر یا کاربر عادی ..!

البته این نظر کمی با عقل انسان در تضاده ..!
چون چطور ممکنه که دستگاهی که وابسته به موجودی مثل انسانه بتونه عملی رو مستقلآ انجام بده ..!

در حالی که گاهآ می بینیم انجام میده ..!
خودمم کنجکاو شدم بیشتر در این مورد کنجکاوی و حتی تحقیق کنم.

البته شما هم اگه در این مدت اطلاعات خاصی دارید و یا جمع کردید در این بخش بذارید تا بررسی کنم.

ممنون و موفق باشید

N I M A
1st December 2008, 11:46 AM
منم به اين موضوع معتقدم و تجربش كردم كه حتي فكري كه ميكنم رو كامپيوتر تاثير داره و روي سرعتش و حركات موس و دكمه ها خيلي به اين وابستس

shytonak
2nd December 2008, 11:05 AM
بچه ها چرا بعد برداشت كرديد منظور من اين نبود.منظور من اينه كه من ميتونم با نوشتن برنامه اي به كامپيوتر اين امكان رو بدم كه ببينن البته به يه سخت افزار هم نياز دارم.اما برنامه اش مهمه كه تقريبا داره تموم ميشه.نه اين كه كامپيوتر ها در حال حاضر مي تونن ببينن.

N I M A
2nd December 2008, 01:08 PM
معذرت
خوب اين كه شما ميگيد مگه به جز حركت اون جسمه؟ همين الان دوربينهايي هستند كه به حركت حساسند و با حركت شروع به ضبط ميكنند
ميشه درباره طرحتون بيشتر توضيح بديد؟

Admin
2nd December 2008, 06:33 PM
بچه ها چرا بعد برداشت كرديد منظور من اين نبود.منظور من اينه كه من ميتونم با نوشتن برنامه اي به كامپيوتر اين امكان رو بدم كه ببينن البته به يه سخت افزار هم نياز دارم.اما برنامه اش مهمه كه تقريبا داره تموم ميشه.نه اين كه كامپيوتر ها در حال حاضر مي تونن ببينن.

خب این با ربات چه فرقی داره ..؟

shytonak
3rd December 2008, 12:59 PM
این اصلا کاری به حرکت نداره.پس این یکی از مزایای این برنامه هست

Admin
3rd December 2008, 02:37 PM
این اصلا کاری به حرکت نداره.پس این یکی از مزایای این برنامه هست

خب فوایدی که می تونه داشته باشه چیه .؟

shytonak
3rd December 2008, 06:38 PM
شما الان رو كامپيوترت اين قابليت رو داري؟!!!
اين برنامه ميتونه باعث شه كه همه كامپيوتر ها اين قابليت رو پيدا كنند.نياز به حركت كردن شي نداره.از موش گرفته تا فيل رو تشخيص ميده و...........

Lovely-Pilot
21st September 2009, 09:09 PM
پیشنهاد می کنم زنگ بزنید به کشور های اروپایی
یه حسگر بخرید بذارید جای کارتون
همونایی که وقتی آدم انگشتش رو می زاره روش
مشخصات می ده اینطوری یه کامپیوتر دارید که نه ربات هست نه دوربین.......
;;)

huoman
20th November 2009, 03:37 PM
سلام
دوست من كار جالبي رو انجام مي دي چون مي توني بعدا خروجي هاي بيشتري براي اين كارت تعريف كني و موارد استفاده بيشتري داشته باشه مثلا : در مكانهايي مانند انتخابات مي توني با اين سيستم چشم انساها رو توسط شبكه كنترل كني و از تقلب جلو گيري كني يا اينكه مي توني نرم افزاري براي روانكاوي و رونشناسي يوزرهاي سيستم بنويسي و ....
من چن تا چيز مي نويسم شايد بتوني از شون كمك بگيري
شما با يد از فيلم به دست امده در يك لحضه اسكن كنيد و اون عكس رو به كد تبديل كنيد
اين كد ها در تصوير بعد هم تكرار مي شن با تغييرات اندكي فكر كنم بتوني از اين تغييرات يه چيزايي در بياري .... شايد بتونه يه سر نخهايي بهتون بده به هر حال موفق باشي smilee_new2

reza azadi
21st November 2009, 01:21 AM
چون منم گاهآ این رو حس کردم که کامپیوتر تشخیص میده که کی جلوش نشسته ..!
متخصص کامپیوتر یا کاربر عادی ..!

منم به اين موضوع معتقدم و تجربش كردم كه حتي فكري كه ميكنم رو كامپيوتر تاثير داره و روي سرعتش و حركات موس و دكمه ها خيلي به اين وابستس

من می ترسم:-ss

didgraphic
4th May 2010, 01:09 PM
سلام دوستان
دوست عزیز برام مشخص کنید دقیقا این طرح چیست ویا از طراحی چنین سیستمی چه استفادهایی میتوان کرد
درضمن
برای شناسایی از هر چیزی حتی انسان از گزینه گرفتن تصویر و scan وآنالیزودرنهایت شناسایی استفاده کنید
برای صحبت کردن باکامپیوتر بخش اول شنیدن است از تحلیل اصوات و کلمات دریافتی وآنالیز آن البته مراجعه کن به نرم افزارهایی که برای گفتن و تایپ اتوماتیک استفاده میشود آن وقت کار شما ساده تر می شودفقط کافیست از خروجی آنها استفاده کنی
برای پاسخ بخش اول جوابهای تکراری و ساده که میتوان بصورت آماده در سیستم افزود
مانند سلام وجواب آن
بخش دوم جوابهای غیرتکراری و نیازمند تحلیل که میتوان باخروجی گرفتن از سیستم و منابع مرتبط در سیستم افزود
مانند حالت چطوره
هوا چطوره
چه خبر
شماره امید رو میگیری
و...
بهتراست برای وجه زنده بودن مثلا چهره یک کاراکتر وروجک نیزکه حرکاتش متناسب با جوابها باشد انتخاب کنید

jojepanbeyi
10th August 2010, 02:10 AM
سلام به دوستان عزیز اینکه سیستم بخوادبه هر طریقی جواب کارهای انسان رو بده و عکس العمل بجا بذاره من این نوع رو در یک بازی کامپیوتری در قالب زبان فارسی چند سال پیش دیدم.هر نوع سوالی رو قادر به پاسخگویی بود.میتونید از برنامه اون بازی که اسمش یادم نیست استفاده کنید

moji5
10th August 2010, 09:53 AM
جهت اطلاع
سیستم های موجود تماما" دارای هوش مصنوعی هستند
هوش مصنوعی هم که تعریفش مشخصه یعنی هوشی که ببوسیله انسان منتقل و ساخته شده
یه نمونه ساده میزنم برای روشن شدن موضوع
عابر بانک
این سیستم دارای هوش مصنوعی هست به این شکل که تمامی حرکات و عکس العمل ها در چارچوب یه برنامه نوشته میشه
هوشی کامل تره که برای تمامی حرکات واکنش داشته باشه
پس فهمیدید که هوش مصنوعی در اصل چیزی جز یه برنامه که برای انجام کار داده براش تعریف شده نیست
یا نمونه بزرگتر
دیدید تو همون فیلم های تخیلی مثلا" یه اسم رمز داره که خاموش میشه
خب میان صدا رو اسکن میکنن و وقتی اون شخص اسم رو بگه برنامش فعال میشه
پس اگه با محیط برنامه نویسیش اشنا باشی و بتونی میکروکنترلر پروگرم کنی میتونی هر رباطی رو بسازی
با این توضیحات امیدوارم دوستمون یه توضیح شفاف بدن تا بتونیم موضوع رو درک کنیم
ایا اصل کارت همینه یا موضوع جدیدی هست

moaqfe
2nd December 2010, 01:48 AM

به پایان نامه فوق لیسانس مهندس محسن آقاجانی فشارکی از دانشگاه تهران رجوع کنید

uody
19th December 2010, 03:17 AM
بابا ایرانی همه چیز رو سعی کن خودت بسازی نه از کشور دیگه تهیه اش کن

assembeler
31st March 2011, 04:00 PM
من فکر میکنم مثل اون کامپیوتر هایی هست که تو ژاپن تو نمایشگاهاشون بوده که با حرکت چشم انجام میداد

عرفان سلیم زاده
9th July 2011, 07:01 PM
به نظر من احساسی که به متغیر بودن سرعت کامپیوتر داریم با نسبیت انیشتن بشه توصیفش کرد!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد