PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث حق طلاق آری یا خیر ؟

Z a H r A
4th September 2010, 11:59 AM
سلام بر همگی
سوالم معلومه دیگه !
میخوام ببینم دوستان عزیز چه خانم چه اقا نظرشون در مورد حق طلاق چیه ؟ خواهشا از نظر سنجی استفاده کنین و اگه توضیحی داشتین حتما بگین [golrooz]
سپـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــاس [golrooz][golrooz]

AHB
4th September 2010, 12:04 PM
مرد - بستگی به ویژگی های طرف مقابلم داره .

باستان شناس
4th September 2010, 12:59 PM
در جامعه حال حاضر ما در ايران گاهي بعضي از حق ها متاسفانه براي بانوان ايراني سلب شده البته پيش زمينه اون اعتقادات پوچ و خرافات هاي رايج در تفكرات هست...

در ايران حتي زنان گاهي مردان از حقوق طبيعي خودشون بازمانده هستن..چه برسه به حق طلاق.

بايد فرهنگ سازي بشه....چون اگر خانمي خواستار حق طلاق شد...فكر هاي نه چندان جالب در موردش زده ميشه...ميگن از الان به فكر طلاقه...از الان ميخوات جاي پاش رو محكم كنه...ميدونم همه رو مطلع هستيد..

مردان جامعه نيز در صورت خودآگاهي اجتماعي ميتونن به اين حق ارج بزارن...

البته گاهي پسنديده نيست ...ولي به هر حال ي حقي هست كه بايد به اون با ديده نويي نگاه كرد.

AmirR13
4th September 2010, 02:06 PM
من کلا اعتقاد دارم از اونجایی که ما ایرانی ها جنبه نداریم ، فرق نداره حق طلاق با کی باشه
با هرکی باشه اونور قضیه مظلوم واقع میشه

هیچ گزینه ای رو انتخاب نکردم زهرا جان چون فرقی نداره با کی باشه.

با هرکی باشه ، زندگی مشترک شعور مشترک لازم داره اولش بعد حقوق مشترک
به نظرم باید عنوان حق طلاق و مهریه (که با عنوان تضمین تو زندگی مشترک جای عشق رو گرفته) از زندگی مشترک پاک بشه ، جاش چیزی جایگزین بشه که بهش میگن فهم (البته خودم میدونم که نمیشه ها)

Z a H r A
4th September 2010, 02:24 PM
من خودم یه توضیحی بدم ! فکر کنم خود من نباید گزینه اول رو میزدم ! چون خودم به این صورت بهش اعتقاد ندارم ! با حرفهای امیر عزیز و باستان شناس هم موافقم اما این موافقتی که خود شخص من با حق طلاق دارم طبق تساوی حقوق زن و مرده اما از اونجایی که متاسفانه باید اینو صادقانه قبول کنیم که خیلی از دختران امروزی از مهریه سو استفاده میکنن و بدون حق طلاق هم در عرصه زندگی اشفتگی بی مورد به پا میکنند حق طلاق بستگی به شخصیت طرفین داره . اگر زن به حد کافی لیاقت خودش رو نشون بده و مرد به حد کافی از همسر اینده اش شناخت داشته باشه که بدونه این حق واسه سواستفاده نیست و حق قانونی هر بشریه که مساوات برقرار بشه فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد ... مشکل نه تنها از قوانین ما که اکثرا مربوط به اسلامی بودن کشور هستش بلیکه به سطح درک و فرهنگ مردم ما برمیگرده ... توی جامعه ای که هنوز که هنوزه دختر خودش رو یک کالا میدونه و فکر میکنه با بیان حق و حقوقش و مطالبه اونها شاید خواستگار یه بهتر بگم مشتری دیگه برنگرده ! توی جامعه ای که دو نفر به جای اینکه بشین از اعتقادات و خواسته ها و سطح علم و فرهنگ و خواسته هاشون با هم حرف بزنن حرفهای خاله زنکی میزنن !! توی جامعه ای که هنوز مرد مرد تصمیم میگیره کی بچه دار بشه چند تا بچه بخواد ! دختر باشه یا پسر ! زنش شاغل باشه یا نه ! زنش هفته ای چند بار خانواده اش رو ببینه و مسائل پیش پا افتاده ی دیگه ... چطور میشه بشینی حرف از برابری و مساوات بزنی !
یکی از دوستان کار جالبی کرده بود ! عروس و داماد با هم توافق کردن که داماد حق طلاق حق مسکن حق سفر به خارج از کشور و خلاصه تمام حق و حقوقی که مرد داره رو به عروس خانوم بده و در عوض عروس خانوم هم مهریه رو حذف کردن . البته این راه عالی بوده به شرطه ها و شروطه ها ... خلاصه اینکه الان که دارم فکر میکنم میبینم سوالم میلنگه ;)
اینم نتیجه اخلاقی d:

در شرایط فعلی و قوانین و رسم و رسومات حاکم چاره ای نیست وگرنه خودم 100 % با این سخن موافقم :

"به نظرم باید عنوان حق طلاق و مهریه (که با عنوان تضمین تو زندگی مشترک جای عشق رو گرفته) از زندگی مشترک پاک بشه ، جاش چیزی جایگزین بشه که بهش میگن فهم (البته خودم میدونم که نمیشه ها)"

joey jordison
5th September 2010, 08:35 AM
سلام
نظر بنده
مرد خیر
دلیلش هم رو از روی فرموده های خداست عرض کردم
البته این رو هم اضافه کنم که در شرایطی که مرد زن را آزار بده
یا ...تغییر میکنه

Z a H r A
5th September 2010, 09:19 AM
سلام
نظر بنده
مرد خیر
دلیلش هم رو از روی فرموده های خداست عرض کردم
البته این رو هم اضافه کنم که در شرایطی که مرد زن را آزار بده
یا ...تغییر میکنه

اول ممنون وقت گذاشتین دوم اینکه خوب خوب حق طلاق مربوط به شروط ضمن عقده و قبل از رفتن زیر یک سقف هم مشخص نیست که طرفین قرار هستش که چی باشن دیگه ! حالا چه خانوم چه اقا ...

Z a H r A
5th September 2010, 10:11 AM
باحالترین حالتی که این وسط هست خالی بودن این دو گزینه است :

مرد-آری http://www.njavan.com/forum/images/polls/bar3-r.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar3.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar3-l.gifhttp://njavan.com/forum/clear.gif 0 0% زن - خیر http://www.njavan.com/forum/images/polls/bar4-r.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar4.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar4-l.gifhttp://njavan.com/forum/clear.gif 0 0%

بهـمن
5th September 2010, 02:08 PM
در جامعه حال حاضر ما در ايران گاهي بعضي از حق ها متاسفانه براي بانوان ايراني سلب شده البته پيش زمينه اون اعتقادات پوچ و خرافات هاي رايج در تفكرات هست...

در ايران حتي زنان گاهي مردان از حقوق طبيعي خودشون بازمانده هستن..چه برسه به حق طلاق.

بايد فرهنگ سازي بشه....چون اگر خانمي خواستار حق طلاق شد...فكر هاي نه چندان جالب در موردش زده ميشه...ميگن از الان به فكر طلاقه...از الان ميخوات جاي پاش رو محكم كنه...ميدونم همه رو مطلع هستيد..

مردان جامعه نيز در صورت خودآگاهي اجتماعي ميتونن به اين حق ارج بزارن...

البته گاهي پسنديده نيست ...ولي به هر حال ي حقي هست كه بايد به اون با ديده نويي نگاه كرد.

من خودم مرد ... خیر

ولی منم با حرفای دوستمون موافقم . مهم این نیست حق طلاق با زن باشه یا مرد مهم اینه که چقدر و با چه دیدی به این موضوع بنگریم.

امین_بد
5th September 2010, 03:05 PM
طلاق کلّاً چیزی به درد نخوریه شاید در طاهر مشکلاتو درست کنه ولی در باطن همه چیو خراب میکنه. من به عنوان یک مرد(پسر 15 ساله) میگم نه.

Z a H r A
5th September 2010, 04:19 PM
طلاق کلّاً چیزی به درد نخوریه شاید در طاهر مشکلاتو درست کنه ولی در باطن همه چیو خراب میکنه. من به عنوان یک مرد(پسر 15 ساله) میگم نه.

1. بازم ممنون از نظرتون !
2. تشکری که میزنم نه من باب موافقت که من باب تشکر در نظر سنجیه
3. در مورد نظر شما اینکه می فرمایین چیز کلا به درد نخوریه اگه به دین هم بخوایم حساب کنیم توی قران اورده شده ! از منظر اجتماعی هم یه راهه برای جلوگیری از خیلی مشکلات دیگه ... نمیگم در همه موارد مخصوصا الان که دیگه طلاق مد شده ! نه ولی به عنوان اخرین راه یا در موارد خاص کاربرد درستش نیازه ...

serajmostafa
5th September 2010, 04:48 PM
سلام
مرسی از موضوع جالبتون، مدتها بود واسم سوال بود که چرا مد شده زنها حق طلاق را بگیرن؟؟؟؟
چرا مد نمیشه مردا مهریه بگیرن؟؟؟
از نظر شرع همانطور که حق مهریه با دختره و عندالمطالبه، جهت برابری حقوق زن و مرد حق طلاق هم به مرد دادن. اگه یه مرد حق طلاقش هم به زن بده دیگه چی واسه حفاظت و پایبندی زنش به زندگی داره؟ همانطور که اگه زن مهریشو نخواد مرد نداره، به نظرم هیچ عدالتی بالاتر از عدالت خدا و چیزی که گفته نیست.
همانطور هم که میدونین بنابر قانون گرفتن حق طلاق بصورت شرط ضمن عقد یک کار غیر قانونی و غیر شرعی و این کارو بعضی از خانمها بصورت بسی نا جوانمردانه در یک شرایط احساسی حاکم بر مرد، بطور یک وکالت در این ضمینه از نامزد یعنی عزیزشون میگیرن[nadidan]

Z a H r A
5th September 2010, 05:49 PM
سلام
مرسی از موضوع جالبتون، مدتها بود واسم سوال بود که چرا مد شده زنها حق طلاق را بگیرن؟؟؟؟
چرا مد نمیشه مردا مهریه بگیرن؟؟؟
از نظر شرع همانطور که حق مهریه با دختره و عندالمطالبه، جهت برابری حقوق زن و مرد حق طلاق هم به مرد دادن. اگه یه مرد حق طلاقش هم به زن بده دیگه چی واسه حفاظت و پایبندی زنش به زندگی داره؟ همانطور که اگه زن مهریشو نخواد مرد نداره، به نظرم هیچ عدالتی بالاتر از عدالت خدا و چیزی که گفته نیست.
همانطور هم که میدونین بنابر قانون گرفتن حق طلاق بصورت شرط ضمن عقد یک کار غیر قانونی و غیر شرعی و این کارو بعضی از خانمها بصورت بسی نا جوانمردانه در یک شرایط احساسی حاکم بر مرد، بطور یک وکالت در این ضمینه از نامزد یعنی عزیزشون میگیرن[nadidan]

سلام . خواهش میکنم . ممنونم از شرکتتون
جدای از جنسیت خودم حرف میزنم جالبه استدلال هاتون ! شما خیلی دارین تند میرین ! اصلا عرایض بنده رو نخوندین ! شما یکبار برگردین بخونین خود من نظرم چی بوده ! من توی دوستان و اقوام خودم کسانی رو میشناسم که سالیان ساله دارن با داشتن حق طلاق زوجه در تفاهم زندگی میکنن !
اینم عرایض بنده :

من خودم یه توضیحی بدم ! فکر کنم خود من نباید گزینه اول رو میزدم ! چون خودم به این صورت بهش اعتقاد ندارم ! با حرفهای امیر عزیز و باستان شناس هم موافقم اما این موافقتی که خود شخص من با حق طلاق دارم طبق تساوی حقوق زن و مرده اما از اونجایی که متاسفانه باید اینو صادقانه قبول کنیم که خیلی از دختران امروزی از مهریه سو استفاده میکنن و بدون حق طلاق هم در عرصه زندگی اشفتگی بی مورد به پا میکنند حق طلاق بستگی به شخصیت طرفین داره . اگر زن به حد کافی لیاقت خودش رو نشون بده و مرد به حد کافی از همسر اینده اش شناخت داشته باشه که بدونه این حق واسه سواستفاده نیست و حق قانونی هر بشریه که مساوات برقرار بشه فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد ... مشکل نه تنها از قوانین ما که اکثرا مربوط به اسلامی بودن کشور هستش بلیکه به سطح درک و فرهنگ مردم ما برمیگرده ... توی جامعه ای که هنوز که هنوزه دختر خودش رو یک کالا میدونه و فکر میکنه با بیان حق و حقوقش و مطالبه اونها شاید خواستگار یه بهتر بگم مشتری دیگه برنگرده ! توی جامعه ای که دو نفر به جای اینکه بشین از اعتقادات و خواسته ها و سطح علم و فرهنگ و خواسته هاشون با هم حرف بزنن حرفهای خاله زنکی میزنن !! توی جامعه ای که هنوز مرد مرد تصمیم میگیره کی بچه دار بشه چند تا بچه بخواد ! دختر باشه یا پسر ! زنش شاغل باشه یا نه ! زنش هفته ای چند بار خانواده اش رو ببینه و مسائل پیش پا افتاده ی دیگه ... چطور میشه بشینی حرف از برابری و مساوات بزنی !
یکی از دوستان کار جالبی کرده بود ! عروس و داماد با هم توافق کردن که داماد حق طلاق حق مسکن حق سفر به خارج از کشور و خلاصه تمام حق و حقوقی که مرد داره رو به عروس خانوم بده و در عوض عروس خانوم هم مهریه رو حذف کردن . البته این راه عالی بوده به شرطه ها و شروطه ها ... خلاصه اینکه الان که دارم فکر میکنم میبینم سوالم میلنگه ;)
اینم نتیجه اخلاقی d:

در شرایط فعلی و قوانین و رسم و رسومات حاکم چاره ای نیست وگرنه خودم 100 % با این سخن موافقم :

"به نظرم باید عنوان حق طلاق و مهریه (که با عنوان تضمین تو زندگی مشترک جای عشق رو گرفته) از زندگی مشترک پاک بشه ، جاش چیزی جایگزین بشه که بهش میگن فهم (البته خودم میدونم که نمیشه ها)"

و البته این کار اگه با رضایت زوج باشه نه تنها غیر شرع و غیر قانونی نیست که نشانه تفاهم و حسن نیت و ادب طرفینه ! اما با همون شرایطی که ذکر کردم ... [golrooz][golrooz]

A.L.I
5th September 2010, 06:51 PM
انسان موجودی مختار و آزاد است چه زن چه مرد پس هر دو حق ازدواج و حق طلاق دارند. منتها از آنجایی که ازدواج امری عقلانی است طلاق هم باید عقلانی باشد که در دادگاه خانواده باید بطور مشخص و قانع کننده بیان شود.

تبصره : آدم یاد شعار انرژی هسته ای میوفته ! [nishkhand]

Z a H r A
5th September 2010, 09:23 PM
انسان موجودی مختار و آزاد است چه زن چه مرد پس هر دو حق ازدواج و حق طلاق دارند. منتها از آنجایی که ازدواج امری عقلانی است طلاق هم باید عقلانی باشد که در دادگاه خانواده باید بطور مشخص و قانع کننده بیان شود.

تبصره : آدم یاد شعار انرژی هسته ای میوفته ! [nishkhand]

داداش علی خودمونی دیگه . البته توی این 2-3 سالی که من شما رو شناختم کاملا همین انتظار رو داشتم که روشن به قضیه نگاه کنی [nishkhand][golrooz] نه دیگه شعار چیه ! هر کس اواتار freedom میزاره پای لرزشم میشینه [sootzadan][golrooz] ممنون از وقت گذاشتنت داداشم ! درود ای مرد روشن فکر [shademani2]

AHB
6th September 2010, 10:31 AM
زهرا خانم مگه شما دو سال هست که اینجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Z a H r A
6th September 2010, 11:02 AM
زهرا خانم مگه شما دو سال هست که اینجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوشم اومد ! چه ریز بینین شما [cheshmak][golrooz]
نه خوب اینجا که 2 ساله نشده هنوز ! چرا راستی شده ! نمیدونم جشن نگرفتن چرا ؟

2 سال ها, 11 ساعت, 31 دقیقه, 16 ثانیه از عمر سایت علمی نخبگان جوان می گذرد ...
منم که تازه واردم ! نکته کنکوریش همینه دیگه ! من با داداش علی از 3 سال پیش اشنام البته توی سایت دانشجو ... [shademan]

AHB
6th September 2010, 11:10 AM
1 سال, 363 روز, 11 ساعت, 39 دقیقه, 49 ثانیه از عمر سایت علمی نخبگان جوان می گذرد ...

داداشی
6th September 2010, 01:32 PM
كلمه ي طلاق توي زندگي من ناشناخته هست و ميخوام ناشناخته هم بمونه

خودم
13th September 2010, 04:17 PM
سلام
دوستان عزيزم زهرا و علی و امير حرف را در اين مورد تمام كردند[tashvigh]
اما چيزی كه من بخوام بگم در اين مورد اينه كه ازدواجی كه از اولش بحث سر حق طلاق باشه دو ريال نمی ارزه[eynaki]

Z a H r A
13th September 2010, 06:29 PM
سلام
دوستان عزيزم زهرا و علی و امير حرف را در اين مورد تمام كردند[tashvigh]
اما چيزی كه من بخوام بگم در اين مورد اينه كه ازدواجی كه از اولش بحث سر حق طلاق باشه دو ريال نمی ارزه[eynaki]

ممنون داداش جان ... نمیگم حق طلاق واسه طلاق گرفتن ! خوب به این دید بهش نگاه نکنیم ! چون حق طلاق دست مرد هستش این دلیل نمیشه که زن همش به طلاق فکر کنه پس بالعکسش هم صادقه ... منتها خوب یه چیزی که این وسط هست و من هر چی فکر میکنم واقعا جز این نمیبینم شعور و درک دو طرفه که از این حق چه استفاده یا سواستفاده ای میخوان بکنن ... در هر صورت نمیشه نظر قطعی داد ..

uody
17th January 2011, 10:43 AM
اصلا چــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــرا طلاق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

e.einitabar
17th January 2011, 01:49 PM
سلام دوستان
خدا نکنه زندگیه هیچ کسی به طلاق بکشه
ولی به نظر من چون خانوما یکم زودتر تحت تاثیر قرار میگیرن موافق نیستم که حق طلاق با اونا باشه
ولی اگه کسی بخواد طلاق بگیره به قول امیر جان مگه فرقی میکنه که با کی باشه
در پناه حق

uody
17th January 2011, 04:26 PM
جامعه است دیگه مرد سالاریـــــــــــــــــــ ـــــــــهsh_omomi47

kazim
12th March 2011, 12:53 AM
بستگی به فرد دارد و خانواده فرد مخصوصا خانواده اما اینم بگم قرار نیست طلاق در کار باشد فقط ممکن در زندگی مرد تغییر کند نسبت به تو واقعا بد رفتاری کند یا فردی دروغ گفته قبل ازدواج خودش شخصیت دیگه نشان داده اما بعد ازدواج تغییر کند یا خیانت اگر نا عادلانه وتکرار شه حق طلاق برای اینه نه برای بیماری یا ورشکستی یا فقر یا مشکلات

تووت فرنگی
19th March 2011, 09:01 AM
حق طلاق 100% با خانوماست[esteghbal][esteghbal][esteghbal][esteghbal][esteghbal][esteghbal]

محسن آزماینده
19th March 2011, 04:38 PM
نمی خوام یک طرفه صحبت کنم
ولی خانوما چون بیشتر از روی احساسات قضاوت می کنند بهتر اینه که در حق طلاق کمم کمرنگتر باشند
ولی طلاق...

sadeghol
19th March 2011, 08:18 PM
توی فامیل هامون یکی میخواست طلاق بگیره شنیده بودم یه سری کلک هایی رو قصد داشت پیاده کنه تا مهریه نده [taajob] [soal] اگه واقعیه چه کشور درهمی [khande]

rangin kaman
2nd April 2011, 11:45 AM
نه مهریه مهمه نه حق طلاق.مهم اینه که وقتی زن وشوهری همدیگر رو نمی فهمند یا انقدر از هم کشیدن که دلشون پر از جراحته دیگه همدیگر رو زجر ندن .به خاطر دیگران زندگی نکنن زندگی عشق و علاقه میخواهد .اگه فکر میکنید با موندنتون فقط سوهان روح طرف مقابل میشید بهتره برید.با طلاق یا بی طلاق

Z a H r A
10th April 2011, 09:53 AM
نه مهریه مهمه نه حق طلاق.مهم اینه که وقتی زن وشوهری همدیگر رو نمی فهمند یا انقدر از هم کشیدن که دلشون پر از جراحته دیگه همدیگر رو زجر ندن .به خاطر دیگران زندگی نکنن زندگی عشق و علاقه میخواهد .اگه فکر میکنید با موندنتون فقط سوهان روح طرف مقابل میشید بهتره برید.با طلاق یا بی طلاق

[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

farzad879
10th April 2011, 05:05 PM
به ویژگی های طرف مقابلم خیلی بستگی داره .

شیمیدان کوچولو
16th April 2011, 09:58 AM
خوب به نظرمن اینکه کسی هنوز عقدنکرده حق طلاق میگیره یعنی خیلی به زندگی بدبینه و از حالا به فکر روز طلاقه
مگرنه این همه موضوع که تو زندگی هست چرا گرفتن حق طلاق
اگه مردی نخاد طلاق بده نمیده هرچند حق طلاق با زن باشه اونقدر سر مهریه و بچه و... حق داره مرد که حق طلاق به چشم نمییاد
خلاصه زنها تو ایران نباید به دست یافتن به حق فکر کنن پس زندگیتونو کنید و فکر طلاق نباشید

شیمیدان کوچولو
16th April 2011, 10:01 AM
نمی خوام یک طرفه صحبت کنم
ولی خانوما چون بیشتر از روی احساسات قضاوت می کنند بهتر اینه که در حق طلاق کمم کمرنگتر باشند
ولی طلاق...
این حرفا خیلی تکراری نیست ؟

assembeler
16th April 2011, 11:31 AM
باحالترین حالتی که این وسط هست خالی بودن این دو گزینه است :

مرد-آری http://www.njavan.com/forum/images/polls/bar3-r.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar3.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar3-l.gifhttp://njavan.com/forum/clear.gif 0 0% زن - خیر http://www.njavan.com/forum/images/polls/bar4-r.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar4.gifhttp://www.njavan.com/forum/images/polls/bar4-l.gifhttp://njavan.com/forum/clear.gif 0 0%

دقیقا آفرین[movafaghiyat][tashvigh]

ساناز فرهیدوش
16th April 2011, 01:41 PM
در جایی که وقتی مرد هر ووقت دوست داره می تونه از خانمش جدا بشه طبیعتتا خانم هم باید چنین حقی داشته باشه . البته با شرایط فعلی که من می بینم یا مهر یا حق طلاق تازه اگر طرف به روز باشه !

ساناز فرهیدوش
16th April 2011, 01:43 PM
چرا ؟ یکی از دوستان من شوهرش معتاد بود 1 سال ناپدید شد و رفت !
2 سال دوید تا ثابت کرد شوهرش رهاش کرده !
بعد سومین سال توانست غیابا طلاق بگیره .
اینقدر رویایی نباشید ..
طلاق چرا اینقدر بد به نظر میاد ؟ خود خدا حلال قرارش داده تا بنده ها همدیگر رو و بچه ها شون رو عذاب ندن !

sheri khoshgele
1st July 2011, 01:18 PM
امروزه واقعا من دلم واسه خیلی از دخترا و پسرا میسوزه...خیلی از دخترا با این کارا پسرارو بدبخت میکنن.البته من خودمم دخترم ولی حق طلاق باید با رضایت دو طرف باشه یعنی برای طلاق باید هردو راضی باشن.

UniverCell
12th July 2011, 08:20 PM
به حق چیزهای ندیده و نشنیده

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد