PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت هواپیمای مدل

piper cub
14th August 2010, 10:53 PM
سلام.دوست دارم تجربه خودم رو در زمینه ساخت هواپیماهای مدل ارائه کنم.
یه قاعده کلی برای ساخت همه چیز وجود داره و اون اینه( هر چیزی که نمونه ساخنه شده داشته باشه ساختنش صرفه اقتصادی نداره)
البته این رو نگفتم که شما رو از ساختن پشیمون کنم.ولی چون چنین چیزی رو تجربه کردم گفتم.
تنها سودی که ساختن هواپیماهای مدل داره اینه که به شما کمک میکنه تا بتونید اگر یه زمان در حین پرواز مشکلی برای هواپیماتون بوجود اومد و هواپیما رو از دست دادین بتونید روی اصول دوباره اون رو بازسازی کنین.

piper cub
14th August 2010, 11:18 PM
دوباره سلام[shaad]
قبل از اینکه بخوام ساختن رو شرح بدم باید این مطلب رو بگم.[hoshdar]
اگر میخواین خلبان هواپیمای مدل بشین اول باید از نرم افزارهای شبیه ساز پرواز که مخصوص هواپیماهای مدل هست استفاده کنین.
چند تا ورژن از این شبیه سازها وجود داره که قابل دسترسی هستن.
وقتی شما با این شبیه سازها کار کنین به راحتی میتونین تجسم خوبی از پرواز با هواپیمای مدل بدست بیارین.و با فرامین چهارگانه که از ملزومات پرواز هست آشنا بشین.[soal]
حتما با خودتون میگین فرامین چهارگانه چی هستن؟
برای پرواز شما به چهار تا فرمان احتیاج دارین
1-فرمانی که با اون میتونید دور موتور رو تنظیم کنید
2-الوران ها یا همون فرامین بالها برای چرخش هواپیما به راست و چپ
3-الویتور یا همون سکان متحرک افقی دم
4-رادر یا همون قسمت متحرک سکان عمودی دم[tafakor]

ریپورتر
15th August 2010, 11:08 AM
دوباره سلام[shaad]
قبل از اینکه بخوام ساختن رو شرح بدم باید این مطلب رو بگم.[hoshdar]
اگر میخواین خلبان هواپیمای مدل بشین اول باید از نرم افزارهای شبیه ساز پرواز که مخصوص هواپیماهای مدل هست استفاده کنین.
چند تا ورژن از این شبیه سازها وجود داره که قابل دسترسی هستن.
وقتی شما با این شبیه سازها کار کنین به راحتی میتونین تجسم خوبی از پرواز با هواپیمای مدل بدست بیارین.و با فرامین چهارگانه که از ملزومات پرواز هست آشنا بشین.[soal]
حتما با خودتون میگین فرامین چهارگانه چی هستن؟
برای پرواز شما به چهار تا فرمان احتیاج دارین
1-فرمانی که با اون میتونید دور موتور رو تنظیم کنید
2-الوران ها یا همون فرامین بالها برای چرخش هواپیما به راست و چپ
3-الویتور یا همون سکان متحرک افقی دم
4-رادر یا همون قسمت متحرک سکان عمودی دم[tafakor]

سلام دوست عزیز
اگر میشه ادامه اموزش خودتون رو در این تاپیک بدین تا تاپیکی منسجم و خوب درست بشه با تشکر:

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=16689

serajmostafa
15th August 2010, 12:49 PM
سلام حامد.
چطوری؟ از اولش از این اسم تعجب کرده بودم که آخه کدوم آدمی اسمشو یه هواپیمای مدل میزاره؟؟؟؟؟[soal]
چه خبر، پس تو هم بالاخره اومدی.
خوبه دیگر هیچکس تنها نیست.......[nishkhand]
ایول برو بچه های هواپیماساز ( مخصوصا آپاداناییاش)

piper cub
15th August 2010, 08:36 PM
با سلام دوباره[bamazegi]
البته بعضی از هواپیماهای مدل هم هستن که از سه یا دو فرمان برای پرواز استفاده میکنن.که این جور هواپیماها بیشتر برای پرواز در جاهای کوچک و یا پارک ها مورد استفاده قرار میگیرن.
خلاصه قبل از اینکه شروع به ساخت بکنین حتما باید پرواز رو یاد بگیرین.که همون طور که گفتم با استفاده از شبیه سازها میتونین تا حدودی پیشرفت کنین.

هواپیماهای مدل دارای چند رده هستند
1-آمورشی
2-اسپورت
3-آکروباتیک
4-مدل های اسکیل یا ساخته شده از روی نمونه واقعی

برای شروع شما باید یه هواپیمای آموزشی بسازین تا بتونین به راحتی با اون پرواز کنین

piper cub
15th August 2010, 08:52 PM
اول باید یه نقشه خوب که کاملا تست شده باشه داشته باشین.من خودم نقشه ایگل رو داشتم.
بهترین کار برای ساخت از روی نقشه اینه که مقیاس نقشه شما یک به یک باشه
اول نقشه بدنه رو روی یه تخته سه لایی بکشید.هر دو وجه بدنه رو.
بعد از اینکه نقشه تموم شد با یه اره مویی شروع کنید به بریدن چوب.
برای سبک شدن بدنه بعضی جاهایی رو که وجودشون لازم نیست در میاریم.باید توجه داشت دو وجه بدنه قرینه هم هستن .بعد از اینکه کار برش بدنه تموم شد باید هر دو وجه رو روی هم گذاشت و شروع کرد به سنباده زدن لبه بدنه.تا دقیقا هر دو وجه با هم برابر بشن
برای ثابت کردن دو طرف بدنه میتونین از سنجاق ته گرد استفاده کنین.چون سنجاق از تخته سه لایی رد میشه.البته انجام این مراحل وقت بر هست.باید دقت کنین و با حوصله کار رو انجام بدین تا بدنه خوبی به دست بیاد.

serajmostafa
17th August 2010, 10:11 PM
سلام. میخوای نقشه ترینر رو اگه داشته باشم بذارم واست؟
در ضمن یادت نره باید نقشه هرو واسه طرف دیگه برعکسش کنن تا طرف سفید سه لایی رو به بیرون باشه

piper cub
18th August 2010, 05:40 PM
سلام مصطفی .چطوری؟من که نوشتم باید دقت کنن که هر دو وجه هواپیما قرینه هم هستن.البته گفته شما درسته.باید نقشه رو طوری بذارن که بیرون سه لایی باشه.اگر نقشه رو داری برای استفاده بذار.ممنون

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد