PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال عدم نزول بیضه سمت راست

alireza_ap
14th August 2010, 11:07 AM
با سلام و خسته نباشید

بنده برادری دارم که 9 ساله است با 21 کیلوگرم وزن و 128 سانتی متر قد ( لاغر اندام ) که به تازگی متوجه شدیم بیضه سمت راستش نزول نکرده است.

البته بیضه سمت راست از کیسه تا کناره آلت تناسلی قابل لمس می باشد و 5 سانتی متر فاصله دارد. آیا می توان بدون عمل جراحی این فاصله 5 سانتی متری بیضه را بطرف کیسه حرکت داد؟؟؟

خواهشمند است راهنمایی کنید.
با تشکر

AvAstiN
14th August 2010, 09:51 PM
با سلام و خسته نباشید

بنده برادری دارم که 9 ساله است با 21 کیلوگرم وزن و 128 سانتی متر قد ( لاغر اندام ) که به تازگی متوجه شدیم بیضه سمت راستش نزول نکرده است.

البته بیضه سمت راست از کیسه تا کناره آلت تناسلی قابل لمس می باشد و 5 سانتی متر فاصله دارد. آیا می توان بدون عمل جراحی این فاصله 5 سانتی متری بیضه را بطرف کیسه حرکت داد؟؟؟

خواهشمند است راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام[golrooz]
شما از کجا اطمینان دارین که نزول اتفاق نیفتاده؟
ممکنه نزول اتفاق افتاده باشه ولی به دلیل رفلکس کرماستر (یه جور انقباض عضلانیه که در بچه ها شایعه ) الان از لحاظ ظاهری نیست
در مورد سوال دوم هم ممکنه با هورمون تراپی ، بشه ولی قطعیت نداره

امير آشنا
14th August 2010, 11:49 PM
ضمن تایید فرمایش فریبا خانم
باید این موضوع رو حتما تا قبل از بلوغ توسط متخصص بیماری های تناسلی مورد بررسی قرار بدید چرا که عدم درمان این عارضه ( البته در صورتی که واقعا کریپتورکیدیسم باشه ) می تونه عواقب ناخوشایندی داشته باشه . معمولا با استفاده از هورمون های گنادوتروپین در صورتی که قبل از بلوغ استفاده بشه مشکل حل میشه ولی در صورت عدم پاسخ به درمان دارویی جراحی ضرورت تام داره

alireza_ap
15th August 2010, 11:57 AM
با تشکر از پاسخ سریع و کامل شما عزیزان

سوالی که برای من بوجود آمده این هست که اگر از گنادوتروپين استفاده بشه آیا عوارض خواصی هم داره یا نه ؟ و آیا گنادوتروپين هورمون هست ؟ چون معمولا از تزریق هورمون ترجیحا ممناعت میشه. و چند درصد نتیجه بخش است ؟

امير آشنا
15th August 2010, 02:25 PM
سوالی که برای من بوجود آمده این هست که اگر از گنادوتروپين استفاده بشه آیا عوارض خواصی هم داره یا نه ؟ و آیا گنادوتروپين هورمون هست ؟ چون معمولا از تزریق هورمون ترجیحا ممناعت میشه. و چند درصد نتیجه بخش است ؟

بله گنادوتروپین هورمون محسوب میشه و استفاده از اون تا حد بسیار زیادی مشکل رو حل می کنه ولی در هر صورت احتمال بروز عوارض دارویی وجود داره . البته در هر حال معاینه برادر شما توسط پزشک متخصص ضرورت داره چون ممکنه اصلا مشکل زمینه هورمونی نداشته باشه و صرفا یه نقیصه فیزیکی ( انسداد فیزیکی ) تو مسیر حرکت بیضه از کانال مغابنی به داخل کیسه اسکروتوم وجود داشته باشه . ضمن اینکه باید دید این حالت برای برادر شما دائمیه و یا اینکه گاهی اوقات بیضه داخل کیسه اسکروتومه و گاهی خارج اون ؛ چون چنین حالتی در صورت وجود معمولا حتی بدون درمان در زمان بلوغ بهبود پیدا می کنه

موفق باشید[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد