PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برخورد با روزه خوران

AmirR13
9th August 2010, 08:46 PM
یه سوال میپرسم و خودم چند تا گزینه در اختیارتون میزارم ، اما خوب مطمئنا نمیتونم نظرات همه رو پوشش بدم ، لطفا بدون جنگ و دعوا هر کی رای بده به نظرش و اگه دلیلی براش داره بیان کنه ، اگه نظرش تو مورد ها نیست ، نظرشو بیان کنه و دلیلش رو بگه.

این نظر سنجی یه قانون داره

هیچ کس به هیچ یک از پست ها مستقیم یا غیر مستقیم و با یا بی طعنه هیچ پاسخی نمیده!
نظر هر کسی محترمه و از تمسخر نظرات دیگران پرهیز کنید.

اما سوال ماه رمضون نزدیکه نزدیکه

به نظر شما باید با روزه خوری برخورد بشه؟
اگه شما تو خیابون یه روزه خور ببینین چه اتفاقی دوست دارین بیفته
پلیس بگیره نگیره یه نگاه چپ چپ کنه یا ...

*میشا*
9th August 2010, 08:58 PM
اما سوال ماه رمضون نزدیکه نزدیکه

به نظر شما باید با روزه خوری برخورد بشه؟
اگه شما تو خیابون یه روزه خور ببینین چه اتفاقی دوست دارین بیفته
پلیس بگیره نگیره یه نگاه چپ چپ کنه یا ...

سلام
از اونجا که معتقدم صلاح مملکت خویش خسروان دانند (ربطی نداشت؟ [tafakor])
پس دوست ندارم برخورد بدی رو ببینم، بگیر بگیر و این چیزا
فوق فوقش یه نگاه چپ چپ بسه و تذکر شفاهی در صلح و آرامش!

=-=-=-=
آقا میشه بازم بیایم بگیم بعدا؟

AmirR13
9th August 2010, 09:08 PM
لطفا رای تا حد امکان فراموش نشه

LaDy Ds DeMoNa
9th August 2010, 09:22 PM
اما من كلا با اين قضيه مخالفم !!

در دين هيچ اجباري نيست !!!!!!!
روزي داري براي رضاي خدا انجام مي شه نه براي رضاي خلق !!

B a R a N
9th August 2010, 09:37 PM
درسته که: لا اکراه فی الدین
اما رعایت بعضی موارد می تونه نشون دهنده احترام به عقاید دیگران باشه
همونطوری که اجباری برای روزه گرفتن نیست ولی روزه خوری جلوی دیگران اصلا کار جالبی نیست، مثلا سر کلاس درس توی دانشگاه کسی مجبورمون نکرده که چیزی نخوریم ولی بخاطر احترام به استاد و کلاس همه این مسئله رو رعایت می کنن

درسته که خیلیا به خاطر مشکلاتی که دارن و بعضیا هم بخاطر عقایدشون روزه نمی گیرن ولی این دلیل نمی شه خیلی راحت هرجایی که دلشون خواست چیزی بخورن

البته به نظرم روزه خوری الان یه مدل کلاس گذاشتنه، همون بحث ارزش و ضد ارزشه، متاسفانه برخی ضد ارزش ها تبدیل به ارزش شدن

در ضمن با برخوردهای بد هم شدیدا مخالفم

A.L.I
11th August 2010, 07:57 AM
نظر منو باران جان گفتند [cheshmak]
حتی اگه توی آمریکا هم باشیم که اونجا آزادی ادیان و عقاید هستش باز من وقتی در یک جامعه ای قرار میگیرم که افرادش به یکسری اصول و عقایدی ( صرفنظر از اینکه درست یا غلط باشه ) التزام دارند وظیفه انسانی ام ایجاب میکنه که رعایت کنم. حالا اگه خیلی واسم خطر جانی داشته باشه که نتونم چیزی بخورم خب میرم جایی که کسی نبینه . اینکه کار شاقی نیست !

biston
11th August 2010, 10:58 AM
دین اجباری به کار نمیاد..اقا کسی نخواد بره بهشت کیو باید ببینه..

kab
11th August 2010, 04:15 PM
من هم با نظر خانم باران و علی آقا موافقم

به نظر من هم همون برخورد شفاهی کفایت میکنه نه برخورد زننده ای که در نهایت باز هم همون دین لطمه نهایی رو بخوره

در ضمن گزینه های نظر سنجی به نظرم زیاد کامل نیستن و همه یه جوری محکوم کننده هستن

تاری
11th August 2010, 06:23 PM
درسته که: لا اکراه فی الدین
اما رعایت بعضی موارد می تونه نشون دهنده احترام به عقاید دیگران باشه
همونطوری که اجباری برای روزه گرفتن نیست ولی روزه خوری جلوی دیگران اصلا کار جالبی نیست، مثلا سر کلاس درس توی دانشگاه کسی مجبورمون نکرده که چیزی نخوریم ولی بخاطر احترام به استاد و کلاس همه این مسئله رو رعایت می کنن

درسته که خیلیا به خاطر مشکلاتی که دارن و بعضیا هم بخاطر عقایدشون روزه نمی گیرن ولی این دلیل نمی شه خیلی راحت هرجایی که دلشون خواست چیزی بخورن

البته به نظرم روزه خوری الان یه مدل کلاس گذاشتنه، همون بحث ارزش و ضد ارزشه، متاسفانه برخی ضد ارزش ها تبدیل به ارزش شدن

در ضمن با برخوردهای بد هم شدیدا مخالفم

با سلام به همگی

یاد خاطره ای از پدرم افتادم که همیشه در رفتارمون تامل کنیم و حرف نزنیم و عملا نشون بدیم.

پدرم مدتی که خارج از ایران بودند می گن : در ایام ماه رمضان هیچ وقت غذا خوردن هم خوابگاهیان غیر مسلمان و ندیده بودند. ( جالبه هم اتاقی هم نبودن ) وقتی ازشون پرسیدن علتو ، در پاسخ شنیدن که خب شما روزه اید و ما نمی تونیم به اعتقادات شما بی اهمیت باشیم. !!!
اینجاست که باید مهمان تابع قانون میزبان باشه یا میزبان ؟! کدام.
در ایران برادر با برادر از سر لج هم که شده با زبان دین دعوا دارن .

یه سر تشریف بیارید دفتر بنده تا ورودتونو به بهشت صادر کنم.
[shaad]

*میشا*
11th August 2010, 06:35 PM
البته که کلا روزه خوری در ملا عام کار زشتیه
من نوعی مثلا امروز که بعضیا رفتن پیشواز خجالت کشیدم تو خیابون آب بخورم [negaran]
بعضیا ولی خب عین خیالشون نیست
ولی بازم نباید برخورد خیلی شدیدی باشه، با تذکر و اینا و حتی برخورد دوستانه طرف باید متوجه بشه، نه با زور و چماق

شعور انسان باید برسه، نه که به زور بفهمونی.

ساناز فرهیدوش
14th August 2010, 12:58 PM
به نظر من باید به روی اموزش افراد از کودکی و در بخش برنامه ای درسی و حتی از طریق رسانه ا بیشتر کار شودو نوعی فرهنگ سازی و پررنگ سازی ارزش ها .
برخورد با افراد نیز بایستی با توجه به شرایط انجام شود مثلا اگر یکی شکلات کوچکی رو می خوره شاید بنه خدا حا لش بد میشه نباید بکدفعه با او بر خورد شدید کرد .
حتی اگر کسی هم از روی قصد در ملا عام روزه خواری می کند باید به نحو اصولی توجیه کرد .از طریق زور مطلق افراد جری می شوند و بدتر .

sadeghol
2nd February 2011, 04:27 PM

[sootzadan]
در خدمت گذاری حاضرم [nishkhand]
http://up.iranblog.com/images/d72d9z3ywff6fgi4b7a0.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد