PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مشکل در سیاه یا سفید و آبی شدن صفحه مانیتور

hossien
6th August 2010, 05:39 PM
سلام
من با سیستمم به مشکل خوردم و این که در بعضی مواقع تصویر از مونیتور می ره و صفحه سیاه یا سفید و آبی میشه .
حالا وقتی که سیستم را خاموش می کنم کمی دیرتر روشن میشه و یا روشن میشه اما بوق اولیه که هنگام روشن شدن سیستم می زنه را نمی زنه و سیستم بالا نمی یاد .
البته فن سی پی یو و رم را هم عوض کردم ولی هنوز این مشکل را دارم .
شما می دونید برای کدوم قطعه هست . به نظر خودم برای مادربورده نظر شما چیه؟

البته بعضی مواقع خوب کار می کنه و بعضی مواقع بازی در میاره و نمی تونم کار کنم.
خوشحال میشم کمکم کنید.
با تشکر

Arash.All
6th August 2010, 06:54 PM
با توجه به مواردی که میگین بعید میدونم مشکل نرم افزاری باشه .
همونطوری که خودتون اشاره کردین مشکل باید سخت افزاری باشه .
احتمال زیاد مشکل یا از ram هست و یا از کارت گرافیک ، گرافیک / رم دیگه رو تست کنید روی سیستم احتمالاً مشکل حل میشه .

hossien
6th August 2010, 07:06 PM
رم رو عوض کردم و اما این مشکل باز پیش امده . در ضمن من مادربوردم گرافیک آن بورده . اگر کارت گرافیک بزارم درست میشه؟

Arash.All
6th August 2010, 07:26 PM
اگه به صورت Onboard هست بعید میدونم ، متاسفانه مشکل مادربوردهائی که برخی سرویسها را به صورت Onboard ارائه میکنن همین هست که اگر اون قطعه Third Party مشکل پیدا بکنه ممکنه خود Motherboard رو هم دچار اشکال بکنه .

چه پیغامی رو هنگام شروع سیستم میبینید ؟

moji5
6th August 2010, 07:27 PM
باید بررسی بشه
تست کنید ببینید چی میشه
چون ترکیب رنگ به گرافیک مربوط میشه

rayansoft2007
10th September 2010, 06:47 PM
وقتي سيستمت به stand by ميره اينجوري ميشه؟

hossien
11th September 2010, 01:06 AM
نه، مشکل از پایه های سی پی یو بود بدلیل اینکه کمی مادربوردم قوس پیدا کرده بود و ارتباط بین سی پی یو و پایه های مادربورد در یک آن قطع میشد این مشکل پیش امده بود حالا زیر مادربورد را محکم کردم دیگه این مشکل تا به حال پیش نیومده.
حجالا نمی دونم مشکلش این بود یا .شکر خدا الان خوب شده.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد