PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگي نوشتن ادعا نامه

domini
4th August 2010, 03:00 PM
سلام . لطفا راهنمايي كنيد ادعا نامه چگونه نوشته شود. من به صورت زير ادعا نامه نوشتم كه اداره ثبت گير داد گفت بايد اصلاحش كنيد . در ضمن از ماده 11 چيزي نگيد . همش رو خوندم و مي دونم . در خواست من اين هست كه اگه كسي قبلا ثبت داشته يه نمونه از ادعا نامه اش رو اينجا بنويسه تا كاملا آشنا بشه شد با چگونگي ادعا نامه . يعني كالا يك نمونه كه قبلا سازمان ثبت اسناد تاييدش كرده . باز هم در خواست مي كنم مطالب سايت هاي ديگه درباره ماده 11 را نگيد .
اين هم نمونه اي كه من نوشته بودم . من اين نمونه رو از سايت مخترعين گرفته بودم . ممنون

ادعا نامه اختراع اينجانب/ اينجانبان: .................................................. ..............
فرزند: ........................................... متولد: ................................ به شماره شناسنامه: ............................. صادره از: .......................................... ساكن: .............................. مدعي هستم كه اختراع راجع به:
(................................................. .......................................)
را براي اولين بار طراحي و ساخته‌ام و هيچ‌ نمونه داخلي/ خارجي ندارد.
ضمناً قابليت‌ها و مزاياي اختراع مذكور عبارتند از:
1-
2-
3-

hossien
4th August 2010, 11:22 PM
این درست هست ادعانامه را همین می نویسن به شما گفتن برای چی قبول نیست؟
مزایا و کاربرد هایی که برای ثبت می نویسید به همراه نام اختراع برای شما ثبت می کنن.
باز من می پرسم اگر متن دیگه ای بود براتون اینجا می زارم .

domini
5th August 2010, 09:09 PM
گفتند اين مطابق ماده 11 نيست . يك آدم گنده دماغ هم بود كه اصلا جوابمو نميداد . مي گفت همه چي تو سايتمون هست . لطفا شما كه وارديد بيشتر كمك كنيد . اگه كسي تا حالا ثبت اختراع داشته بگه . ممنون زود تر بهتر

hossien
5th August 2010, 10:14 PM
در ادعا نامه به طور کلی این موارد نوشته می شه :
که اختراع با ارائه راه حل عملی چه مشکلی را حل می کند.
چه مزایایی دارد
اطلاعاتی که میزان حمایت ناشی از حق ثبت را مشخص نماید.
فرم ادعانامه را می تونید از خودشون بگیرین و فرم نمونه اونو در همان محل اداره ثبت اختراع می فروشن. یا شما می تونید از معازه های اطراف هم بگیرین.

اما من در تمام مراز تایید علمی و خود سایت رفتم غیر از این موردی که خودتون نوشته بودین اظهار نامه نمی نویسن.

یک فرصت بدین من می پرسم اگر فرم جدید داشته باشه در اختیارتون می زارم.

domini
6th August 2010, 01:09 AM
در ادعا نامه به طور کلی این موارد نوشته می شه :
که اختراع با ارائه راه حل عملی چه مشکلی را حل می کند.
چه مزایایی دارد
اطلاعاتی که میزان حمایت ناشی از حق ثبت را مشخص نماید.
فرم ادعانامه را می تونید از خودشون بگیرین و فرم نمونه اونو در همان محل اداره ثبت اختراع می فروشن. یا شما می تونید از معازه های اطراف هم بگیرین.

اما من در تمام مراز تایید علمی و خود سایت رفتم غیر از این موردی که خودتون نوشته بودین اظهار نامه نمی نویسن.

یک فرصت بدین من می پرسم اگر فرم جدید داشته باشه در اختیارتون می زارم.

اگه بگيد ممنون مي شم . باشه من 2 روز صبر مي كنم . اميد وارم بشه

reza azadi
14th August 2010, 11:46 AM
ادعای اختراع:
اینجانب ژنراتوری ساختم با این خصوصیات
1- عناصر تشکیل دهنده اختراع:
مثلا:چرخ . پیچ . دستگیره[nishkhand]

2- تکنیک ساخت:
مثلا: چرخ بوسیله دو پیچ به دستیگیره متصل شده و...[atash]
3- روش کار:
مثلا : با گرفتن دستگیره چرخ می چرخد و بدون هیچ انرژی برق تولید می شود[khande]

msd21
21st March 2011, 12:10 AM
آره به ادعانامه منم گیر دادن
کلی رفتم و اومدم تا درستش کردم در نهایت گفتن که:
در ادعانامه جدید باید موارد زیر رعایت بشه
1-اجزای دستگاه
2-تکنیک ساخت
3-نوآوری
دوباره نوشتمش این بار ادعانامه من همش در یک صفحه بود وقبولشم کردن

عرفان سلیم زاده
5th June 2011, 11:35 AM
یعنی ما همین ها رو بنویسیم کافیه؟! برای ثبت جهانی چی؟[tafakor]

hossien
5th June 2011, 12:23 PM
بله - شما این موارد را بنویسید .

sadkfafjn
5th June 2011, 02:20 PM
توی روزنامه یا بقیه جاها وقتی اسم یه اختراع میاد مثلا میگن به شماره *** ثبت شده برای چی هیچ کدوم از این اختراعارو نمیبینیم [golrooz]

hossien
5th June 2011, 04:09 PM
دوست عزیز اختراعات به 5 دسته تقسيم مي شود.
سطح 1 ) شامل مسايل و مشكلات معمولي است كه در فرآيند طراحي رخ مي دهد و در نهايت از طريق ارائه راه حل هاي ساده و پيش افتاده در يك زمينه خاص تخصصي ، پاسخ مناسبي براي آنها انتخاب مي شود.سيستم طراحي موجود تغيير نمي كند هرچند كه ممكن است يكي از پارامترهاي خاص محصول ارتقا يابد مثل افزايش ضخامت ديوار منازل براي ايجاد امكان عايق بندي مناسب .
سطح 2 ) به همراه و يا بدون مواد اضافي جديد بدون تغيير باقي مي ماند. در اين سطح همواره يك پارامتر جديد كه منجر به ايجاد بهبود شده ، مشاهده مي شود. مثل استفاده از آيينه در ماسك مورد استفاده توسط جوشكاران مي باشد كه به آنها اجازه مي دهد تا نور حاصل از جوشكاري را روي نقاطي كه شفافيت ديد بيشتري نياز دارند متمركز نمايند.
سطح 3 ) در اين حالت بهبود چشمگيري در سيستم موجود ايجاد خواهد شد . معمولا اين نوع اختراعات و نوآوري ها حاصل از تكنولوژي هاي شناخته شده ايي است كه ساير صنايع مورد استفاده قرار گرفته و به طور مشخص در صنعتي كه تضاد درآن شناسايي شده هنوز استفاده نشده است.نتايج حاصل موجب ايجاد الگوي جديد و ارتقاء به يك سطح بالاتر مي شوند نمونه بارز اين حالت تغيير تكنولوژي نحوه انتقال ماشين در سالن مونتاژ به حالت اتوماتيك است. به هر صورت خلاقيت هاي معرفي شده در اين حالت از ايده ها و اصول شناخته شده در آن صنعت خاص فراتر مي باشد.
سطح 4 ) راه حل هايي كه هر دو بعد تكنولوژيكي و علمي مساله را در نظر مي گيرند. اين مهم از طريق كاربري و استفاده مناسب از پديده ها و اثرات فيزيكي كه كمتر شناخته شده اند ميسر مي شود.استفاده از مواد با حافظه حرارتي ، نمونه اي از اين نوع است.
سطح 5 ) فراتر از محدوديت هاي علمي شناخته شده عمل مي كنند و هنگامي اتفاق مي افتند كه يك پديده جديد در ارتباط با مشكل شناسايي شده ، مورد استفاده قرار گيرد . در اين سطح ما شاهد ارائه مفاهيمي جدد مانند ليزر هستيم.

bahmansadeghi
7th June 2011, 01:02 PM
سلام بر دوستان عزیز
من دنبال یک نمونه کامل یک اختراع می گردم که نوشته شده باشه ، به عنوان نمونه که بتونم ازش استفاده کنم.
کسی از دوستان می تونه این نمونه رو اینجا بزاره یا اینکه ایمیل کنه ؟ آیا جایی هست که خودشون نمونه رو داشته باشن؟
ممنون می شم

msd21
7th June 2011, 10:47 PM
سلام بر دوستان عزیز
من دنبال یک نمونه کامل یک اختراع می گردم که نوشته شده باشه ، به عنوان نمونه که بتونم ازش استفاده کنم.
کسی از دوستان می تونه این نمونه رو اینجا بزاره یا اینکه ایمیل کنه ؟ آیا جایی هست که خودشون نمونه رو داشته باشن؟
ممنون می شم

مگه خودتون دوستی داشته باشین که بخواد بهتون بده تا ببینید وگرنه کمتر کسی پیدا میشه که یک نمونه از اختراعشو بده تا بخونی بخاطر کپی رایت و محفوظ بودن اثرش
در ضمن اگه هم دیدید نباید زیاد بهش اعتماد کنی چون هر چند وقت یکبار بعضی از قوانین عوض میشه و تغییراتی میدن و فرم هایی اضافه یا کم میکنن
پس بهترین کار دریافت نحوه نگارش از خود سایت خودشونه

hossien
8th June 2011, 10:54 AM
دوست عزیز شما می تونید از اختراعات کشور آمریکا استفاده کنید که در آن کل اختراع ، مکانیزم و ادعا نامه آن روی سایت ها می باشد با کمی سرچ کردن می تونین پیدا کنید. حتی سال 2011 و 2010

عرفان سلیم زاده
20th June 2011, 01:21 PM
سلام من یه فرم ادعا نامه گرفته ولی نمی دونم چطوری پرش کنم لطفا کمکم کنید اینم فرم:

ادعانامه

اینجانبان.
عناصر اختراعی تشکیل دهنده:
1-
2-
عنصر اختراعی:
تکنیک ساخت دستگاه:.

عرفان سلیم زاده
29th June 2011, 07:58 PM
عدر میخوام کسی خونه نیست جواب مارو بده[golrooz]
آهای صاحب خونه![nishkhand]
توروخدا یکی جواب مارو بده[negaran]

hossien
29th June 2011, 11:50 PM
ادعای اختراع:
اینجانب ژنراتوری ساختم با این خصوصیات
1- عناصر تشکیل دهنده اختراع:
مثلا:چرخ . پیچ . دستگیره[nishkhand]

2- تکنیک ساخت:
مثلا: چرخ بوسیله دو پیچ به دستیگیره متصل شده و...[atash]
3- روش کار:
مثلا : با گرفتن دستگیره چرخ می چرخد و بدون هیچ انرژی برق تولید می شود[khande]
با تشکر از رضا آزادی

SaSaMc2
18th February 2012, 08:06 AM
جاله اگه موارد درخواستي در ادعا نامه رو به يه دكتراي حقوق هم بدين سر درنمياره...!!!

برام رفع نقص زدن...!!!

به 20 نفر نشون دادم ميگم به نظر شما اين تو چي بنويسم؟

هيچكي يه خط هم نفهميد ازش...!!!

الان يه نمونه دانلود كردم ديدم تقريبا شبيه همونه كه رضا آزادي گفت...

بعد 3 روز سرچ فهميدم آب در كوزه و ما گرد گوگل ميگرديم... [golrooz]

عرفان سلیم زاده
18th February 2012, 09:28 AM
جاله اگه موارد درخواستي در ادعا نامه رو به يه دكتراي حقوق هم بدين سر درنمياره...!!!

برام رفع نقص زدن...!!!

سلام داداش گل خوبی؟
بابا ادعا نامه چیزی نیست که؟!
ادعانامه در واقع افشا عناصر اختراعی تو هستش که اختراع تو رو از اختراع دیگران متمایز میکنه!
عنصر اختراعی در واقع اون بلوک ها و اجزایی هستش که تو اختراع کردی!

ببین شما الان در مورد "عصا" بری سرچ کنی میبینی به اسم 10 نفر ثبت شده!
ولی از نظر اداره ثبت اون اجزا و بلوک هایی که اختراعات رو از هم متمایز میکنه مهمه!
یعنی یه عصا ممکنه تاشو یا دوربین دار یا دزدگیر دار یا حتی شوکر داشته باشه که هر یک مزایایی رو برای مصرف کننده خواهد داشت!
پس تو ادعا نامه اون چیزایی رو که خودت اختراع کردی و اختراعت رو از دیگر نمونه ها جدا میکنه رو نام ببر!همین
اگر هم طرح نویی داری تمام اجزا و قطعات طرحتو نام ببر[golrooz]

SaSaMc2
19th February 2012, 01:54 AM
سلام عزيزم [golrooz]

اون همه قطعه رو بنويسم؟[negaran]

همش توي توصيف هست ديگه![nadanestan]

هيچي اندازه ي متن نوشتن سخت نيست [narahatishadid]

ممنون داداش گرفتم روش نوشتن رو [golrooz]

عرفان سلیم زاده
19th February 2012, 09:30 PM
سلام عزيزم [golrooz]

اون همه قطعه رو بنويسم؟[negaran]

همش توي توصيف هست ديگه![nadanestan]

هيچي اندازه ي متن نوشتن سخت نيست [narahatishadid]

ممنون داداش گرفتم روش نوشتن رو [golrooz]

سلام خوبی داداشم؟
نه به صورت بلوکی بنویس
خب ادعا نامه بیشتر از یه صفحه نمیشه
تو که مخترعی چرا؟ شعارت باید این باشه: متن متن تا پیروزی![nishkhand]
اینا رو بنویس:
ادعا نامه
اینجانب "SaSaMc2 (http://www.njavan.com/forum/member.php?23907-SaSaMc2)" ، "عنوان طرح" را طراحی و ساختم.
عناصر اختراعی:
خنک کننده هوشمند
مبدل فلان
گیربکس هزار دنده
مکانیسم اختراع:
فلان فلان فلان!
همین[golrooz]

SaSaMc2
19th February 2012, 11:55 PM
ممنونم داداش... @};-

همينجوري كه گفتي مينويسم...

فكر كنم 3 صفحه بشه... @};-

متن متن تا پيروزي...

عرفان سلیم زاده
20th February 2012, 09:53 AM
ممنونم داداش... @};-

همينجوري كه گفتي مينويسم...

فكر كنم 3 صفحه بشه... @};-

متن متن تا پيروزي...

سلام
3 صفحه چیه داداشم؟
تو یه صفحه جاش کن
به جز چیزایی که بالا نوشتم هم هیچی دیگه ننویسی[negaran]
متن متن تا پیروزی[nishkhand][cheshmak]

SaSaMc2
20th February 2012, 12:26 PM
اوكي عزيزم [golrooz]

متن متن تا پيروزي [nishkhand]

pedram91
16th September 2014, 01:22 PM

برام رفع نقص زدن...!!!

دوست عزیز گرد گوگل نگرد سوالاتتو بیا تو وبلاگم از من بپرس
http://nokhbesaz.blogfa.com/

ehsansan
27th November 2014, 03:56 PM
دوستان سلام

با توجه به قديمي بودن مطلب هنوز هم مشكلات ناشي از رفع نقص گريبان اكثريت مخترعين رو ميگيره.
لذا نكات ي كه خدمتتون عرض ميكنم حاصل تجربه شخصيم بوده كه خيلي ميتونه مفيد واقع بشه:

- اولا اگر براي بار اول نسبت به تكميل اظهار نامه اقدام كنيد ولو اينكه صددرصد مطابق با نكات آموزشي و سايت خودشون هم پيش بري باز هم نميتوني بفهمي چي ميگن. واقعا حتي اگر دكتراي حقوق باشيد؛

- روال كلي سازمان ثبت به اين صورت هست كه بلافاصله پس از ارجاع پروندتون بدست كارشناس مربوطه يك نامه رفع نقص ميذارند روش با يك سري نكات از قبل تنظيم شده، و اين رويه براي قالب مخترعين رخ ميده حتي اگر بار چندمشون باشه كه اختراعي رو ثبت ميكنن. دليل اين ادعاي من اين هست كه بار اول كه به محتويات پرونده رفع نقص خورد ديگه پيگيري نكردم چون امكان رفت و آمد مكرر به سازمان نداشتم ولي بار بعدي كه روي اختراع ديگم اخطار زدن شايد باور نكنيد ولي همون مدارك رو مجدد براشون بردم و بي هيچ بررسي اي فقط پرسيدن كه به كدوم مرجع جهت استعلام معرفي ميكني! و بعد معرفي نامش و زد؛

- شك نكنيد كه بين كارشناس هاي مركز كلي انسان ناصالح هست كه بهر دليل قصد اخلال تو پروندتون رو دارند پس تا حد ممكن پيگير قضيه باشيد تا انتهاش و اعتراض بزنيد. همچنين ميتونيد همزمان نسبت به ثبت و طبقه بندي بين المللي اقدام كنيد تا از سو استفاده هاي احتمالي كمتر آسيب ببينيد؛

- حالا كه اكثر قسمتهاي تشكيل پرونده بصورت الكترونيكي انجام ميشه متاسفانه عليرقم مزاياي بسيار ميتونه براي بسياري از مخترعين كه دسترسي به ابزارش ندارن يا تخصص كافي نرم افزاري ندارن موجبات تاخير، پشيماني، صرف هزينه هاي جنبي و حتي سو استفاده افراد غير o,hin an.

اي كاشي ( اين كلمه نادرستيه ولي واقعا اي كاش) مراكزي معتبر وجود مي داشت كه با مشاركت خود مخترعين و اصلا با همكاري و آگاهي خودشون و بصورت حرفه اي اقدانم به ثبت و ساخت اختراعات ميكردند.

خودم اگر توانش رو داشته باشم همچين موسسه اي ايجاد مي كنم.

جهت نمونه يك بخش از متن فوق العاده نامفهوم و گيج كننده سايت رسمي قوه قضاييه به آدرس:

http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3549

جهت قضاوت خودتان آورده شده است:

مثال ادعانامه :عنوان اختراع : سیستم شناسائیادعا1: روش تشخیص هویت یک شخص ، متشکل از ذخیره کردن اطلاعات تصویری حداقل یک بخش عنبیه و مردمک چشم یک شخص ؛ روشن کردن چشم یک شخص ناشناخته دارای یک عنبیه و یک مردمک؛ به دست آوردن حداقل یک تصویر حداقل از همان بخش عنبیه یا مردمک چشم شخص ناشناخته؛ و مقایسه کردن حداقل بخش عنبیه تصویر به دست آمده با اطلاعات تصویر ذخیره شده به منظور شناسائی شخص ناشناخته.ادعا2 : روش ادعای شماره 1 که در آن روشن کردن متشکل از رساندن مردمک چشم به حداقل یک اندازه از قبل تعیین شده، متشکل از حداقل بخش عنبیه تصویر بدست آمده با اطلاعات تصویر ذخیره شده که از چشم یک شخص به دست آمده است با مردمک که اندازه آن همان اندازه از پیش تعیین شده است.
4-خلاصه اختراع

فریدون خلفیان
8th October 2015, 09:55 PM
چند نمونه از متن ادعانامه جهت ثبت اختراع مثلا یک دستگاه مکانیکی نیاز دارم لطفا برایم ارائه نمایید

پلکان
11th October 2015, 11:31 AM
می تونید از مشاوره رایگان موسسه پلکان استفاده کنید
به شما کمک می کنند که ادعا نامه تونو بنویسید.
05137679797
http://pellekan.ir/ (http://pellekan.ir/)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد