PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فشنگ شوک اسلحه شکاري در هشترود ابداع شد

moji5
4th August 2010, 01:23 PM
فشنگ شوک اسلحه شکاري توسط دانش آموز سال سوم رشته الکترونيک هنرستان فني رازي شهرستان هشترود ابداع شد. توحيد آقاجانپور ، مبدع اين فشنگ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ، هدف از ابداع خود را حفاظت از حيوانات وحشي و جلوگيري از کشتار بي رحمانه حيواناتي که در اثر تخريب زيستگاه هاي خود به مناطق مسکوني پناه مي آورند ، ذکر کرد.
وي ، دسترسي آسان عموم مردم و شکارچيان ، توانايي شليک با سلاح هاي معمولي شکاري ، قابليت بازيافت ، تاثير در حد ثانيه و ارزان بودن را از جمله ويژگي و مزيت هاي اين نوع فشنگ نسبت به انواع مشابه خود عنوان کرد.
وي گفت: با شليک اين فشنگ به سوي حيوان وحشي مي توان آنرا بدون ايجاد صدمه و آسيب بيهوش کرده و به زيستگاه خود انتقال داد.
عضو پژوهش سراي پويش هشترود افزود: هم اکنون اسلحه بيهوشي در کشور کمتر از 10 فقره بوده که آن نيز در سازمان حفاظت محيط زيست کشور نگهداري شده و دسترسي به آن در مواقع ضرورت در شهرها مشکل است.
آقاجانپور ، قيمت فشنگ ابداعي خود را حدود 12 هزار ريال ذکر کرد و گفت: با توليد انبوه اين نوع فشنگ مي توان از خارج شدن ارز از کشور جلوگيري کرد.
وي افزود: اين فشنگ از 80 درصد باروت ، 15 درصد بادام زميني خام و پنج درصد تري نترو تولونين ساخته شده و مرمي فشنگ حالت خازني دارد.
وي اضافه کرد: با شليک اين فشنگ ولتاژ و جريان برق ذخيره شده در بدن جانور هدف ، خالي شده و موجب بيهوشي حيوان مي شود.
وي گفت: اين ابداع در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکيت هاي صنعتي کشور به شماره 60236 به ثبت رسيده است.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعيت در جنوب شرقي تبريز مرکز آذربايجان شرقي واقع است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا)

http://www.mobtaker.ir/images/stories/social/social-159.jpg
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=671557

mohamad mehdi
1st March 2011, 12:54 PM
سلام لطفا اگر اطلاعاتي از اين شخص داريد بديد من مركز تكثير بز كوهي دارم نياز به اين فشنگ بيهوشي دارم ممنون mo_me_20007@yahoo.com - 9133400579

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد