PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگی ثبت اختراع

Al_Ma
1st August 2010, 05:40 PM
چگونه متوانم اختراعاتم را سبت كنم

moji5
1st August 2010, 09:05 PM
خب
ابتدا باید به یه نهادی مراجعه کنید تا توجیح علمی بشه و بهد میتونید برای گفتن تاییدیه و ثبت اقدام کنید
اگه طرح دارید و هنوز ساخته نشده میتونید برای ساخت طرح از ارگانهای مختلفی استفاده کنید
ولی باید ابتدا طرح تون توجیح بشه

hossien
2nd August 2010, 07:58 PM
سلام
شما می تونید از لینک زیر استفاده کنید.
http://njavan.com/forum/showthread.php?p=158352#post158352

به طور خلاصه باید برین مرکز ثبت اختراعات (مالکیت فکری) بعد از پر کردن اظهارنامه و فرم های ثبت می تونید آن را ثبت کنید البته باید آن را مدل کرده باشین و از آن تصویر و عکس و فیلم داشته باشین و همچنین توجیح فنی برای اون . می تونید در لینک بالا اطلاعات مورد نظر خودتون را بدست آورید.

hossien
5th August 2010, 08:59 PM
همچنین می تونید عنوان طرح خودتون را در این قسمت سرچ کنید که آیا آن را تا به حال ثبت کرده اند یا خیر؟
http://www.sabt.gov.ir/patent/patentlist.aspx

Akhsham
30th September 2010, 02:12 PM
حسين جان جدا دمت گرم... اما اين خيلي غير منطقيه كه حتما بايد مدل ساخت... متوجه نميشم... اصلا يه سوال ديگه...ميشه تو ايران ايده ثبت كرد؟ ببين من يه ايده دارم كه يه قطعه هستش كه مكانيكي و الكترونيكيه... يعني من براي ثبت حتما بايد بسازمش؟!!

hossien
6th October 2010, 10:33 AM
تا اینجایی که من خبر دارم ایده را ثبت نمی کنن اما در سایت حمایت از پژوهشکرانه ریاست جمهوری می تونید اونجا ثبت کنید اما برای ثبت اختراع باید اونو طراحی و ساخته باشین یا بیش از 75 درصد اون عملی باشه. یا یک پیوست فنی و همچنین با تمام جزئیات کار داشته باشین تا ثبت بشه و امتیاز ثبت اختراع را بگیرین.

tasooji
18th October 2010, 02:45 AM
یه مدت صنایع دفاع ایده را ثبت میکرد اما واقعا به نظرم مسخره بود الان نمیدونم هنوز این کار را میکنند یا خیر شما با سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران یه تماس بگیرید یا به سایت
www.irost.org یه سر بزنید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد