PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال بحثی در طراحی خودرو

A.L.I
28th July 2010, 06:39 PM
سلام

مایلم بحثی پیرامون طراحی خودرو داشته باشیم. الان هر سال که میشه میبینیم مدلهای جدیدی از یک برند وارد بازار میشوند که هر کدام با کمی تفاوت نسبت به دیگری تولید شده اند. همه آنها در کل یک اصولی را برای طراحی رعایت میکنند هنوز که هنوزه چرخ همان چرخ است و بدنه و شاسی و چراغ و مبل و غیره همان است که بوده ! فقط رنگ و مدل و سایز و اینا تغییر کرده البته تکنولوژی هایی هم بصورت ظریف اومده مثل کاهش مصرف CO2 که الان در مطلب مرسدس گلادیاتور خوندم و برام جالب بود.
ولی چیزی که واسه من خیلی سواله اینه که طراحان خودرو واقعاً با این همه تنوع و گوناگونی شگفت انگیزی که در بین کارخانجات خودروسازی جهان دیده میشه آیا دچار استرس و نگرانی از بابت ارائه طرحی جدید نمیشن؟! آیا اصولاً به راحتی گذشته ها میشه الان یک خودروی جدید و متفاوت از مدل قبل طراحی کرد !؟
من یک زمانی توی کار طراحی بودم خب چیزی که به ذهنم میومد رو روی کاغذ میکشیدم با وجودی که مدلهای زیادی رو میدیدم من فقط تغییرات کوچکی در ظاهر بدنه میدادم.

ولی واقعاً برای من سواله آخه این مدلهای الان که با مدلهای پارسال و 2 سال پیش که خیلی فرق آنچنانی نداره !!! پس طراحهای خودرو چکار میکنند !؟ [tafakor]
اصلاً آینده طراحی خودرو به کجا کشیده میشه؟ میشه مثلاً برای 50 سال دیگه اصلاً تصورشو کرد که اساساً بشه خودرویی با فونداسیون فعلی یعنی همان شاسی و چرخ و اینا طراحی کرد !؟ [nadanestan]

Himmler
28th July 2010, 07:07 PM
جایی خوندم که مرسدس بنز سالیانه فقط 100000000 پوند خرج مهندسین طراحیش میکنه.
این مهندسین که همگی از نخبه های طراحی در جهان هستند موظفند هر ماه 10 طرح کلیدی و قابل تولید رو به آرشیو مرسدس بنز اضافه کنند!!

Isengard
28th July 2010, 07:09 PM
با سلام خدمت علی جان
اخوی شما منظورت کل صنایع خودروسازی هست یا به کشور خاصی اشاره داری؟
اما درباره طراحی خودرو خدمت شما عارضم ( من کشورهای مادر این تکنولوژی رو خطالب قرار میدم نه ایران که یک سپر و جلوبندی رو عوض میکنه میگه خودروی ملی ، شگفتی سال و... [nishkhand] ) شرکتهای خودرو سازی مادر در مرحله اول به طراحان توصیه می کنند که زیبایی خودرو رو مد نظر قرار ندن ، در زمینه بدنه و شکل ظاهری باید طرحی متولد بشه ( البته بسته به کلاس خودرو ) که بیشترین بازده رو در ازای کمترین مصرف داشته باشه.
من خودم به شخصه بیشتر به اتومبیل ایتالیایی لامبورگینی علاقه دارم چون هم داستان تاسیس جالبی داره و هم انصافا در عین زیبایی خودرویی قدرتمند هست.
و درباره شکل و ظاهرش انصافا من طرحی ندیدم که از آغاز پایه گذاری کارخونه مثل هم باشه.
درباره بقیه موارد هم اگر اجازه بدی کمی بحث جلو بره ، صحبت کنیم.

Isengard
28th July 2010, 07:23 PM
جایی خوندم که مرسدس بنز سالیانه فقط 100000000 پوند خرج مهندسین طراحیش میکنه.
این مهندسین که همگی از نخبه های طراحی در جهان هستند موظفند هر ماه 10 طرح کلیدی و قابل تولید رو به آرشیو مرسدس بنز اضافه کنند!!

حتما باید اینطور باشه
صنعت خودروسازی آلمان برای همین جزو بهترین هاست ، وقتی برای کاری ارزش قائل بشی حتما نتیجه آَشکار میشه.

AmirR13
28th July 2010, 07:35 PM
خوب منم بازی که بگم منم بلدم
سوالت داغ دل منو تازه کرد علی جون.
خوب نمیشه تقصیر شرکت انداخت
این درواقع بر میگرده به دولت اسلامی.
اولا که سیستم کاملا دولتیه.
و دولت هم مجبوره یه سری شرکت کوچیک رو سر پا نگه داره(البته بخاطر یک سری منافع و یک سری سو مدیریت)
خوب این شرکت ها هم نه تکنولوژیشو دارن نه توان مالیشو که هر چند سال کل سیستم تولیدشونو تغییر بدن.
مثلا من یه مدت تو یه کارخونه قطعه ساز بودم.
سیستم این کارخونه کاملا تجربی بود
تو یه کارخونه قطعه ساز ایران خودرو فقط یه مهندس بود
که اونم مدیر کارخونه بود!
حالا شما بیا هر چند سال روند تولید این شرکت رو تغییر بده!!
یه چیز دیگه هم در نظر بگیرین
تغییر نیاز به آپدیت ماشین آلات داره که ... (یادم نبود تاثیر نداره[bamazegi])
بگذریم
بازار غیر رقابتی رو هم البته اضافه کنید.
الان من تو یه منطقه آزادم
اینجا مزدا 3 فقط 14 تومنه ، هم قیمته یه سمند
اما هنوز ملت میرن سمند میخرن ، چون مزدا اینجا باید بنزین آزاد بسوزونه.
و این درحالیه که مزدا علاوه بر قدرت بیشتر مصرف کمتری داره!

به هر حال ما تو ایران میتونیم توان طراحی رو ایجاد کنیم ، فقط اگه دولت بخواد اینکارو بکنه!
طراحی های افتضاحی هم چون 132 هم به دلیل بسته بودن دست فیس لیفت کننده و باند بازیه
عین فوتبالمون که استعداد داره اما مدیریت!

با این روند تا 50 سال آینده سوار 405 slxyvcit و سمند سال 1439 lxxxxxxxx و پارس با موتور مثلا 1921 خواهیم بود
206 استیشن خواهند ساخت برامون و پراید رو با چراغ پیکان خواهیم دید.

البته تو تبلیغات دولتی ما بنز رو ورشکست خواهیم کرد.
کی به کیه؟

Isengard
28th July 2010, 07:44 PM
سوای این مسائل به دست آوردن تکنولوژی طراحی خودرو سخته.
کشور آلمان از ابتدا خودش شروع کرده چهارتا فلزو خم کرده به هم چسبونده تجربه کسب کرده ( البته من نمیدونم منظور تاپیک چه کشوری است ) مثل ایران نبوده که پژو رو بذارن جلوش بگن مونتاژ کن.
درباره رقابت هم با وضعیت فعلی ایران صدسال که هیچ هزار سال هم نمیتونه با غولهای خودروسازی رقابت کنه. ایران هنوز مونتاژ کننده هست کجا طراحی کنه http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif [shaad]
برادر عزیزم ماشین سمند رو مثال زد ، خدایی سمند ماشین استانداردی هست؟ با بقیه قسمتهاش کاری ندارم همین بدنه خودرو سمند رو دست متخصص بدی کلی ایراد ازش پیدا میکنه

moji5
28th July 2010, 08:23 PM
یه سوال
چرا خودروهایی مثله همین گلادیاتور اشتوتگارت
دودر تولید میشن
با خودروهایی که دو نفره هستن کاری نداریم
اما خودورهای 4 نفره چرا دودر تولید میشن

AmirR13
28th July 2010, 08:37 PM
البته ربطی به بحث نداره
ولی خوب واسه کساییه که دوست دارن یه ماشین با ظاهر اسپرت داشته باشن اما ایال وار هم هستند!
البته ما ایرانی ها نمیتونیم پاسخ دادن کمپانی به نیاز های مشتری رو درک کنیم

نیاز و تقاضای بازاره رئیس

Himmler
28th July 2010, 08:51 PM
در هر حال در بازار رقابتی شما باید از هر جهت سر باشید ولی از جهت قیمت ته! و این می طلبه که علمی و کاملا اقتصادی به قضیه نگاه کنید که هم هزینه کمتری برای تولید بپردازید و چون سود در کشورهای پیشرفته برای جنس تعریف شدست بتونید برای سود آوری بیشتر جنس بیشتری بفروشید که این به معنی بهتر بودن شماست.
مثلا در آلمان وقتی یک کمپانی یه محصول فوق العاده جذاب و عالی هم تولید کنه چه قیمتش بشه 100 تومن باید طبق قانون مثلا 12% سود بکشه روش چه بشه 100000000 بازم همون سودو حق داره بکشه روش ، پس فقط با فروش بیشتره که می تونه سود بیشتری ببره.
اما در ایران یه فرقون رو تغییر وضعیت میدن در میارن rd یهو 4 ملیون میکشن روش!! بعد آپشنم جون عمشون میذارن روش... مثلا فرمون هیدرولیک که قیمت تمام شدش برای شرکت مثلا 200000 تومنه قیمت ماشین 700000 تومن میره بالاتر!!!!
بعدشم ماشینتو که تحویل گرفتی سوای خرابیهای معمول می بینی کنیسترشم نیست!! فرش زیر پاشم برداشتن! از دستمال کاغذی هم نگذشتن!!
به اینم میگن صرفه جویی!!

moji5
28th July 2010, 09:15 PM
ساعت رو یادت رفت

A.L.I
28th July 2010, 09:22 PM
عجب بحثی شد !
من یک چیز دیگه منظورم بود خب تاپیک رفت به سمت دیگه ولی اتفاقاً بچه ها خیلی نکات خوبی اشاره کردند که اینا هم میشه روش بحث کرد.
اما اگه دوباره سوالمو بخونید منظورم روی خود طراحی بود اونم نه برای ایران بلکه در کل برای هر کارخونه خودروسازی در هر جای دنیا.
بزارید یک مثال خیلی ساده بزنم :
مثلاً من به عنوان یک طراح میرم به یک کارخونه بعد به من میگن شما وظیفه ات اینه که در این چهارچوب ها و استانداردها واسمون طرح بدی خب منم یک چند تا طرح میکشم بعد دیگه هرچی زور میزنم به مغزم که یک طرح جدید بدم گریپاژ میکنم نمیتونم طرح جدید بدم ! یعنی کمبود خلاقیت گرفتم !!!
من اینو میگم این طراحها چجوری اینقدر خلاقیت دارن آخه این همه مدل شوخی نیست که !

Himmler
28th July 2010, 09:38 PM
خب اشتباهت همینه.
همون مرسدس رو بازم مثال می زنم!
شما به عنوان یه طراح کلی جان میدی، زور میزنی، شب و روزتو حرام میکنی بعدش به زحمت تو تاتا موتور هند به عنوان یه طراح معمولی استخدام می شی. (این در حالتیه که خیلی نخبه باشی[bamazegi])
بعدش که کارت توپ بود و اون کمپانی تو طرحهای تو چند تا محصول باحال داد پژو فرانسه بهت پیشنهاد میده و تو میترکی از شادی و ... و می ری پژو.
اما اگه واقعا بترکونی جهانی رو و نصف طراحای عالم تو کف طراحیای تو باشن تازه از مرسدس بنز پیشنهاد می گیری که:
آقای....(خو بترکانیده[nishkhand]) با سلام ....
مرسدس بنز افتخار دارد درخواست همکاری خود را با شما طبق شرایط زیر اعلام کند.
50 ساعت کاری در هفته.
دادن حداقل 10 طرح قابل تولید در ماه
حقوق (انقدر= تو میپاشی به تیفال![negaran])
و.....
بعد تو میشی جزو تیم طراحی مرسدس بنز آلمان.[esteghbal]
اما یه نکته[soal]
طراحی خودرو فقط کشیدن طرح خارجی اتول نیست، شما باید تمام جوانب، یعنی آیرودینامیک (البته طبق استاندارد مرسدس بنز) رو تو طرحات رعایت کنی! پس تو باید از علم آیرو دینامیک کاملا سر رشته داشته باشی[negaran]
شما باید با مهندسین طراحی داخلی خودرو کاملا هماهنگ باشی که داخل و خارج خودرو با هم از نظر روانشناسی مو نزنه(روانشناس هم باشی) حتی اگه اونا هم نباشن خودت بتونی طراحی داخلیم بکنی![nadidan]
باید با مهندسین طراحی موتور و انتقال قدرت و فنر بندی و... هم کاملا هماهنگ باشی.
باید تمام نکات ایمنی جدید رو هم رعایت کنی[sootzadan]
و
و
و
و
هزاران "و" دیگه
و
طبق اصول طراحی و دستور العمل هماهنگ مرسدس بنز طراحی کنی[gerye]

اگه یه کم فکر کنی می بینی تصورش از ذهن عقب مانده من و تو هم خارجه چه برسه به عملکردش!!
و اینها جزیی از مشقات و گرفتاریهای معموله و اصلا حساب اینو باز نکردم که کلی جر میدی خودتو انقلاب میکنی یه ستاره میزایی واسشون فرداش ییهو یه از خدا بی خبری تو BMW یه ماشین میده بیرون هیشکی به ماشینه تو نیگام نمیکنه[tafakor]

A.L.I
28th July 2010, 09:53 PM
و اینها جزیی از مشقات و گرفتاریهای معموله و اصلا حساب اینو باز نکردم که کلی جر میدی خودتو انقلاب میکنی یه ستاره میزایی واسشون فرداش ییهو یه از خدا بی خبری تو BMW یه ماشین میده بیرون هیشکی به ماشینه تو نیگام نمیکنه[tafakor]

خب مساله همینه دیگه ! این همه زحمت آخرشم یکی دیگه میاد معلوم نیست از کجا میفهمه یا حالا شاید هم نفهمیده واسه خودش رفته زحمت کشیده رفته طرح زده اونم عین طرح ما رو زده !
البته من توی یک فیلم خارجی دیدم یک ایرانی که مهندس طراح خودرو بود میگفت ما طراحها رو توی قرنطینه میزارن تا زمانی که اون خودرو اصلاً از کارخونه بیاد بیرون !!! [negaran]
من که مخم اصلاً قد نمیده سال دیگه چه مدلهایی میخواد بیاد به بازار چه برسه به 5 یا 10 سال دیگه !!!

ولی یک سوال : خداییش اون زمان های دهه 40 و 50 میلادی یا قبل و بعدش به مغز مبارکشون خطور نمی کرد که بابا اینجوری که گلگیر نمیزن که روش بشه سرسره بازی کرد یا مثلاً اتاقها رو اون شکلی درست میکردند درها از جلو باز میشد !!!

Himmler
28th July 2010, 09:59 PM
چرا اینو می پرسی؟
الان اروپاییها از خودشون نمی پرسن این ایرانیا کجاهاشون تاب داره پراید می شینن؟

A.L.I
28th July 2010, 10:19 PM
چرا والا ! اینم هست
من فکر میکنم چون ماها عادت نکردیم به تغییر و تغییرات مستمر توی زندگی در نتیجه ذهنمون هم تنبل شده اینه که از طراحی ها و خلاقیتهای دیگرون تعجب میکنیم !

AmirR13
28th July 2010, 11:25 PM
خلاقیت اول از همه نیاز به امکانات داره.
خوب تو آلمان هست
تو ایران نیست
بعدش نیاز به فهم داره
تو آلمان خلاقیت رو میفهمن و درک میکنن اما تو کره نمیفهمن
واسه ایران هم که ...
خلاقیت نیاز به بازار داره
آلمانی ها بازارشو دارن
کره ای ها ندارن واسه همین دنبال کپی اند
تو ایران
اولین چیز خلاقانه و متفاوتی که به بازار بیاد میگن اه ایش پیف چقدر زشته
حالا پیدا کن پرتقال فروش را

Himmler
28th July 2010, 11:33 PM
آخه خلاقیت در ایران مثل اینه که گلاب به روتون گلاب به روتون گلاب به روتون مدفوعی بنمایی بعدش با انگشت مبارک بهش دو تا فرمم بدی[khande]
132، RD، مینیاتور (اوه ببخشید [negaran] تیبا منظورم بود) و امثالهم خلاقیتهای ایرانی جماعته، ته تهش اگه جری بدیم اساسی خودمونو کاروان در میاد از طراحی دانمون!

Isengard
29th July 2010, 12:23 AM
نه حاج هیملر بی انصافی نکن ، ایرانیان خلاقیت دارن فقط به جوونا میدون دادن اگر ایران در صنایع خودرو جهان وارد بشه آلمان که هیچ گنده تر از اون میخیزه به خودش[nishkhand]
علی جان وقتی تولید کننده ایرانی نسبت به مشتریش تعهد نداره چه انتظاری باید داشت....بحث به جای دیگه نکشه ولی من یکی حرفای زیادی دارم این دلم داره میترکه[shaad]
کجای دنیا ماشین غیر استاندارد تحویل مشتری میدن بعد یکی هم میزنن توی سرش؟ بابا حتی توی منگول آباد هم هوای مشتری رو دارن.
این بحث ها بماند موضوع این تاپیک نیست از علی جان پوزش میطلبم بحث منحرف شد.
ولی علی جان فکر نکنم ذهن انسان دچار کمبود طرح بشه ، حتی در موارد استثنایی که شما مثال زدی یکی طرحی مثل مال شما رو بده بیرون ، بالاخره تفاوت خواهد داشت و طرحی که در مجموع برتر هست انتخاب میشه

Himmler
29th July 2010, 02:54 PM
نه حاج هیملر بی انصافی نکن ، ایرانیان خلاقیت دارن فقط به جوونا میدون دادن اگر ایران در صنایع خودرو جهان وارد بشه آلمان که هیچ گنده تر از اون میخیزه به خودشخلاقیت؟؟!!!{shnjavan}
کو؟[soal]
کجاست؟[soal]
اگه هست چرا نمیبینیمش؟sh_omomi104
نکنه پراید 141 منظورته امیر جان؟![sootzadan]

کسی گفته به صنایع خودرو وارد نشین؟
کسی گفته طراحی نکنین؟
کسی گفته عقبتر از هر عقب مانده ای در دنیا حرکت کنین؟
اگه گفته، که باید نتیجه گرفت چقدر این ایرانیا حرف گوش کنن!![labkhand]
حالا کی گفته؟[tafakor]

بعدشم چون بازم ایران و آلمان رو مقایسه کردی (من همین جا از تمام ملت آلمان بابت این توهین عذر خواهی شدید می کنم!)[negaran][negaran][gerye][gerye]

چند تا سوال بپرسم ببینم چقدر شباهت داریم چقدر تفاوت؟؟

اولین خودروی جهان در ایران تولید شد یا آلمان؟

جزو اولین خودروسازهای جهان مرسدس بود یا سایپا؟

اون موقعی که اونا بیتل میزدن (بیتلی که الان نشستن توش واسه ما افتخاریه بس عظیم) پدران ما چرخ گاریشونو از کجا وارد می کردن؟

معادل فارسی رودولف دیزل یا فردیناند پورشه چیه؟smilee_new2 (23)

آیا اگه 10 تا موتور پرایدو سری یا موازی رو یه پراید ببندیم و 10 برابر یه M5 سوخت به خوردش بدیم آیا میتونه به نصف شتاب 0-100 BMW M5 برسه؟sh_omomi111

در بحث امنیت سرنشین آیا نیسان گاوی با BMW M3 دارای مشابهتی است؟(هر دو در رنگ آبی موجود می باشند) {بازم به رنگ آبی آلمانا فحش دادم}[negaran]

معادل فارسی خودروی ملی چیست؟(اگه نام بردی، مادر و پدرشم مشخص کن)

اصلا بی خیال سوالای سخت سخت...

تفاوت کارایی دسته راهنما در ایران و آلمان را بیان کنید.=))

به نظر شما روزانه چند آلمانی بر اثر نبستن کمربند ایمنی یا سبقت در لاین مخالف جان خود را از دست می دهند؟

Isengard
29th July 2010, 04:57 PM
http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif
حاجی اگر درباره صنایع خودرو سازی ایران در شرایط فعلی بخوای بحث کنیم من میگم صنایع خودرو سازی ایران در حال حاضر مفت نمی ارزه ، چندین هزار دلیل هست یکی رو بالا گفتم ، تعهد نسبت به مشتری در ایران توهین محسوب میشه ، اگر نسبت به مشتری تعهد داشته باشی میگن پخمه اس ، نتونست سر مشتری رو کلاه بذاره http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif
اگر درباره شرایط رانندگی و فرهنگ رانندگی و ادو ادفاری که برخی رانندگان محترم ایرانی از خود بروز میدن بخوای بحث کنیم در اون مورد چیزی نگم بهتره ، چون به طور عینی شما خودت توی خیابون ها میبینی http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif چند وقت پیش یه مستند درباره ایران دیدم همون اول طرف یه مایه ای برای فرهنگ رانندگی ایران و وضعیت خیابونها گذاشت که من خودم خجالت کشیدم و واقعا هم راست میگفت
خلاقیت هست زمینه شکوفا شدنش نیست ای حاج هیملر
خودروی ملی کیلو چنده من که همون اول گفتم سمند پر از اشکال و نقص هست
من ایران و آلمان رو مقایسه نکردم ، هر گل یه بویی داره ، فقط اون مطالب رو گفتم آلمان حواسش رو جمع کنه http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif

Himmler
29th July 2010, 05:13 PM
در مورد قسمت اول حرفات کاملا موافقم اما در مورد قسمت آخرش که گفتی هر گلی بویی داره یه نکته شرعی دارم:
اگه اونا گلن پس ما چی هستیم؟
کود؟
کرم؟
شایدم بو (با عطر اشتباه نشه لطفا)؟

شرایط فعلیو بازم باهات موافقم اما بازم نکته شرعی دارم:
مگه کسی به ایرانی گفته عقب بیفت؟ اونم مایی که ادعامون ما تحت ... پاره کرده!!
مگه قبلش چیزی حساب میومدیم که الان شرایط خوبی نداریم؟
ما هیچ چیزی از طراحی بارمون نیست و مغز ایرانی جماعت کشش درک این علم رو نداره، حالا شاید دلیلش عدم حمایت، نبود دانشکده مناسب، نبود امکانات حمایتی یا هر چیز دیگه ای باشه که حقو کامل به ما بده، اما حقیقت همونه، ما چیزی بارمون نیست.

Isengard
29th July 2010, 05:28 PM
در مورد قسمت اول حرفات کاملا موافقم اما در مورد قسمت آخرش که گفتی هر گلی بویی داره یه نکته شرعی دارم:
اگه اونا گلن پس ما چی هستیم؟
کود؟
کرم؟
شایدم بو (با عطر اشتباه نشه لطفا)؟

شرایط فعلیو بازم باهات موافقم اما بازم نکته شرعی دارم:
مگه کسی به ایرانی گفته عقب بیفت؟ اونم مایی که ادعامون ما تحت ... پاره کرده!!
مگه قبلش چیزی حساب میومدیم که الان شرایط خوبی نداریم؟
ما هیچ چیزی از طراحی بارمون نیست و مغز ایرانی جماعت کشش درک این علم رو نداره، حالا شاید دلیلش عدم حمایت، نبود دانشکده مناسب، نبود امکانات حمایتی یا هر چیز دیگه ای باشه که حقو کامل به ما بده، اما حقیقت همونه، ما چیزی بارمون نیست.

استغفرالله
حاجی این گفته های خودت رو یکبار دیگه تحلیل کن ، باز همه چیز رو از ریشه زدی
ببین درباره طراحی خودرو من همون اول پستهام گفتم ، به دست آوردن تکنولوژی طراحی نیازمند کار سخت هست تا تجربه به دست بیاد.
من همون آلمان رو مثال میزنم :
عرض کردم برادران آلمانی از همون ابتدا خودشون شروع به کار کردن و زحمت کار رو به جون خریدند الان هم دارن نونشو میخورن کسی هم نمی تونه منکر این حرف باشه. مسلما دانش طراحی خودرو از طرف خدا برای آلمانی ها نازل نشده ، یا مثلا پورشه صبح بلند نشده جلوی میز کارش ببینه نامه ای از بالا اومده و طرح اماده توش هست و برگرده به خدا بگه دمت گرم حال دادی! http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif
درباره اون قسمت های قرمز رنگ فرمایشاتت من جمله رو عوض کنم. ایرانی جماعت همه چی بارش هست ، ایرانی جماعت فقط تنبل هست. در برخی موارد به داشته های خودش فقط افتخار میکنه اما از اونها استفاده نمیکنه. یک مثال بزنم البته جریان بحث همون خودرو باشه و عوض نشه ، نمونه عینی رو شما برای دین اسلام میتونی توی بیشتر کشورهای اسلامی مشاهده کنی! به قول مرحوم جعفری در کشورهای اسلامی مسلمون نیست فقط اسلام هست. شما اطلاع داری همین کتاب نهج البلاغه چقدر از مطالب فلسفی و حقوقی غنی هست ولی چه کسی ازش استفاده میکنه توی کشورهای اسلامی؟!

موضوع تاپیک چی بود ما داریم چی میگیم ، علی جان ببخش http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif

Himmler
29th July 2010, 08:30 PM
بازم با بخش اول حرفات موافقم اما بخش دوم بازم سوال شرعی داره؟
اگه ادعا می کنی یک نفر طراح ایرانی هست که در سطح بین الملل بارشه بگو ما هم بشناسیم.
الان سریع جو نگیرتت بگی رئیس ناسا ایرانیه ها!!!!!
اون ایرانی نیست ایرانی الاصله!
یک شخص که در حال حاضر در کشور ایران داره فعالیت طراحی خودرو در سطح طراحی درجه یک پیشکش عمش درجه دو می کنه!
بفرما...
نکنه الان می خوای بگی کل مملکت تنبلن و یه نفر غیر تنبل (زرنگ پیشکش امت ایران) پیدا نمیشه؟
جان مادرت فقط به اسلام و مسلمین ربط نده قضیه طراحی خودرو رو که دیگه فقط مونده همین یکیو به نهج البلاغه بچسبونی.

Isengard
29th July 2010, 08:59 PM
بازم با بخش اول حرفات موافقم اما بخش دوم بازم سوال شرعی داره؟
اگه ادعا می کنی یک نفر طراح ایرانی هست که در سطح بین الملل بارشه بگو ما هم بشناسیم.
الان سریع جو نگیرتت بگی رئیس ناسا ایرانیه ها!!!!!
اون ایرانی نیست ایرانی الاصله!
یک شخص که در حال حاضر در کشور ایران داره فعالیت طراحی خودرو در سطح طراحی درجه یک پیشکش عمش درجه دو می کنه!
بفرما...
نکنه الان می خوای بگی کل مملکت تنبلن و یه نفر غیر تنبل (زرنگ پیشکش امت ایران) پیدا نمیشه؟
جان مادرت فقط به اسلام و مسلمین ربط نده قضیه طراحی خودرو رو که دیگه فقط مونده همین یکیو به نهج البلاغه بچسبونی.

صاحب تاپیک خودت شاهدی خودتم نباشی خدات هست ، این هیملر نمیذاره http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20%2874%29.gif
حاجی به یگانه پرودگار سوگند من آمار افراد طراح خودروی ایرانی رو ندارم ، اگر داشتم حتما ارائه میدادم.رئیس ناسا مگر ایرانیه؟خودش خبر داره این شایعات رو پشتش درست کردن؟! http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif
مرد مومن من برای اثبات حرفم به ناسا چیکار دارم ، چرا قضیه رو سیاسیش میکنی[nishkhand]
من ادعایی نمی کنم فقط میگم شما هم همه چیز رو از ریشه نزن ، گفتم که مشکل ایرانی ها این هست که با عرض معذرت اکثریت تنبل هستند ، وگرنه مشکل ایرانیان عقلشون نیست.
اخوی آخه چرا حرف درست میکنی چه کسی خواست قضیه طراحی خودرو رو به نهج البلاغه و اسلام نسبت بده ، یکبار دیگه نوشته بالایی رو بخون ببین مثال برای اثبات چه چیزی آورده شده.
من توی بازار خودرو نیستم ، شما هستی ، به نظرت اگر چند جوان ایرانی یه طرح عملی داشته باشند ( با وضعیت فعلی صنایع خودرو سازی ایران یا بهتر بگیم صنایع مونتاژ خودروی ایران گمانم یک طرح آماتوری چند جوان هم بهتر از خودرو هایی مثل پراید باشه ) کارخونه ازش حمایت میکنه؟

Himmler
29th July 2010, 09:16 PM
نه عزیزم مسلمه که نمیکنه.
نمیکنه هیچ با اردنگی از در کارخونه میندازه بیرون، که انداخته!!
اما مشکل اینجاست که اونام طرح نبرده بودن! نقاشی حسن کچلو فتو رنگی کرده بودن!
والا بلا به جان کی قسم. نیست امیر جان نیست! چرا باور نمی کنی که حتی یه طرح پدر مادر دار تو آرشیو اینا نیست!
امروزه دیگه طراحی فقط کاغذ سیاه کردن نیست، تازه اگه مخ باشی، اگه یه نیمچه ابر رایانه نداشته باشی تو بخش طراحی جارو هم دستت نمیدن!
کلی بیچارگی داره که از مغز امثال من خارجه. من حتی بهش فکرم نمیتونم بکنم به قول علی که یارو چطور روزی 10 تا طرح قابل تولید طبق استاندارد مرسدس در ماه از خودش می زاد!!!!!
اگه درک کنی معنی این طرحی که می گم چیه حتما میگی غیر ممکنه!!

A.L.I
29th July 2010, 09:21 PM
من قبلنا جایی خونده بودم که ایران توی آسیا سومین کشور در طراحی بدنه خودرو شده !!! یادم نمیاد کدوم لینک بود
حالا اینو ببینید جالبه : ( البته ربط مستقیم به این تاپیک نداره چون مربوط به تولید خودرو میشه )

فدراسیونبین المللی رباتیک میزان توانایی اتوماسیونی یک کشور را با معیاری به نامچگالی ربات مشخص می کند . بدین ترتیب که به مقدار ربات های صنعتی نسبت به10000 کارگر در واحدهای صنعتی ، چگالی ربات اطلاق می گردد . ژاپن با اینتعریف با اختلاف بسیار بسیار زیاد در صدر جدول قرار دارد یعنی ژاپناتوماسیونیزه ترین و رباتیزه ترین کشور دنیا ست. در این جدول ایتالیا ،آلمان و کره ی جنوبی در رتبه های بعدی هستند. البته به طور خاص نیز درصنعت اتومبیل سازی ، بیشترین چگالی ربات را همچنان ژاپن داراست ،در اینصنایع در ژاپن به ازای هر 5 کارگر یک ربات مشغول به فعالیت است .ایتالیا ،آلمان ، ایالات متحده و فرانسه در رتبه های بعدی هستند.

قیمتربات های صنعتی از سال 1990 تا به امروز تقریبا نصف شده در حالی که کیفیتو کارایی آنها تا 5 برابر افزایش یافته . این در حالی است که بر اساسآمارهای موجود حقوق و مزایای کارگران در این مدت مثلا در ایالات متحده 80% افزایش داشته است.
http://i83.servimg.com/u/f83/13/03/44/30/210.jpg
در ایران :

برای بدست آوردن دیدی بهتر نسبت به وضعیت رباتیک صنعتی در کشور ایران بد نیست بدانیم بعد از ژاپن و کره ی جنوبی در آسیا بیشترین چگالی ربات با اختلاف زیاد در اختیار چین و بعد از آن ، تایوان ، هند ، سنگاپور ، اندونزی ،مالزی ، فیلیپین ، تایلند و ویتنام می باشد که در مجموع رقم ناچیزی را بهخود اختصاص داده اند . این در حالی است که ایران در این رده بندی جای ندارد و با این وجود به گفته ی رئیس ایران خودرو ، ایران کشوری است که به زودی به چهارمین قطب تولید کننده ی خودرو در آسیا تبدیل می شود.

درسال 2005 فدراسیون بین المللی رباتیک اعلام کرد که در ایران و در سال 2003تعداد 336 و در سال 2004 تعداد 106 ربات صنعتی نصب شده است . البته گرچهآمار دقیق تری در این رابطه وجود ندارد ، ناظرین امر تعداد کل ربات هایصنعتی در ایران را به سختی 1000 دستگاه تخمین می زنند.
درسال 2005 فدراسیون بین المللی رباتیک اعلام کرد که در ایران و در سال 2003تعداد 336 و در سال 2004 تعداد 106 ربات صنعتی نصب شده است . البته گرچهآمار دقیق تری در این رابطه وجود ندارد ، ناظرین امر تعداد کل ربات هایصنعتی در ایران را به سختی 1000 دستگاه تخمین می زنند.

منبع : http://elm-fanavari.persianblog.ir/post/144

اولاً : این کره جنوبی که 30 سال پیش هیچی نداشت چطور شده الان یک قطب مطرح ؟! اونم بین کیا ؟ کشورهای قدری مثل آلمان و آمریکا !!!
ثانیاً : وقتی خط های آخر مطلب داره میگه ایران توی این رده بندی جایی نداره چطور اون مقام ایرانی داره میگه به زودی ایران میشه قطب چهارم آسیا ؟!!!! ( خبر هم مال 2005 است )

Isengard
29th July 2010, 09:25 PM
نه عزیزم مسلمه که نمیکنه.
نمیکنه هیچ با اردنگی از در کارخونه میندازه بیرون، که انداخته!!
اما مشکل اینجاست که اونام طرح نبرده بودن! نقاشی حسن کچلو فتو رنگی کرده بودن!
والا بلا به جان کی قسم. نیست امیر جان نیست! چرا باور نمی کنی که حتی یه طرح پدر مادر دار تو آرشیو اینا نیست!
امروزه دیگه طراحی فقط کاغذ سیاه کردن نیست، تازه اگه مخ باشی، اگه یه نیمچه ابر رایانه نداشته باشی تو بخش طراحی جارو هم دستت نمیدن!
کلی بیچارگی داره که از مغز امثال من خارجه. من حتی بهش فکرم نمیتونم بکنم به قول علی که یارو چطور روزی 10 تا طرح قابل تولید طبق استاندارد مرسدس در ماه از خودش می زاد!!!!!
اگه درک کنی معنی این طرحی که می گم چیه حتما میگی غیر ممکنه!!

الهی مشمول رحمت پرودگار بشی ، زدی درست تو خال http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif
وقتی زمینه نیست وقتی بها نمیدن وقتی سرمایه گذاری نمی کنن وقتی وقت نمیذارن وقتی زحمت نمی کشن ، کارشناس طراح خودرو از کجا دربیاد آخه.
خودت که همون اول گفتی شرکت آلمانی مرسدس چقدر هزینه برای فقط طراحاش میکنه ، این طراح ها هم که توی رحم مادر کارشناسی طراحی نگرفتن که ، آموزش دیدن.
اون هزینه ای که شما برای طراحان آمانی فرمودی نصفش کن میشه کل هزینه یک کارخونه خودرو سازی توی ایران[nishkhand]

Himmler
29th July 2010, 09:30 PM
آخه برادر من یک نفر محض رضای خدا نه، خلقشم نه شیطانم نه رضای خودش پیدا بشه...
بعد ما بیایم بگیم حمایت نیست!!!
نیست.[nishkhand]

Isengard
29th July 2010, 09:41 PM
علی جان البته این آمار براساس معیار ربات طبقه بندی شده و فکر نکنم چندان در عمل هم همین رده بندی جایگاهی داشته باشه.
دوستان عزیز همه شان استاد هستند و اطلاع دارند برای بعضی از کارها انسان لازم هست و اگر نباشه اون کار درست از آب درنمیاد.
مثلا بنده مستند کارخونه تولیدی لامبو رو که نگاه میکردم کارشناس مسئول همین حرف بنده رو میزد که در برخی از مراحل وجود انسان لازم هست و ربات نمیتونه اون چیزی که مدنظر ماست رو دقیق پیاده کنه.
البته وجود ربات هم هزینه تولید رو میاره پایین ولی مشکلاتی هم داره

Isengard
29th July 2010, 09:53 PM
آخه برادر من یک نفر محض رضای خدا نه، خلقشم نه شیطانم نه رضای خودش پیدا بشه...
بعد ما بیایم بگیم حمایت نیست!!!
نیست.[nishkhand]

آقا اون آر پی جی رو از انبار بده من بزنم این هیملر رو داغون کنم[nishkhand]
شما دنبال نوابغ طراحی هستی؟ نوابغ طراحی درست هست که خود جوش سرشار از خلاقیت هستند ، ولی وقتی فرصت ندی رشد کنند بیاد چیکار کنه؟ وقتی آموزش و سرمایه گذاری نباشه اون یک ذره نبوغ هم میپره http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif
من میدونم دیگه منظور شما چیه ، شما میگی ملت کمپلت تعطیل هستند ، وجود زمینه و این چیزا همش کشکه.
توی همین زمینه خودروسازی به ولای علی قسم کسب تکنولوژی سخته کما اینکه در ابتدا هم گفتم ، وقتی دانش چیزی نیست چی بیاد طراحی کنه؟!
تنها راه حل فقط زحمت کشیدن و وقت گذشتن هست. حاج هیملر مردان بزرگ متولد نمی شوند بلکه ساخته می شوند http://www.iran-far.com/images/smilies/biggrin.gif

Himmler
29th July 2010, 10:26 PM
من تمام حرفم اینه:

در حال حاضر تو این مملکت یدونه طراح خودرو نیست و در گذشته هم نبوده و با این وضع در آینده هم نخواهد بود.
و با حال و روز فعلی می توانیم هم معنی نداره.
اگه بد رسوندم معذرت![khejalat]

آر پی جی تم نگه دار واسه وانت پراید که تازه طراحان سایپا زاییدن.[nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد