PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال باد کردن با گاز نیتروژن ؟!

AvAstiN
28th July 2010, 05:44 PM
سلام [shaad][labkhand]
من خیلی اطلاعاتی در ارتباط با خودرو ندارم ولی یه چیز جالب رو چند وقت پیش دیدم که یه مغازه ای کلی تبلیغات کرده بوده که لاستیک رو با گاز نیتروژن باد می کنه !
ذهنم به اینجا رفت که گاز نیتروژن رو تو کیسه های هوایی به کار می برند و مضراتی داشت حالا چرا اینجا هم استفاده می شه و اونم با کلی تبلیغ؟ مزیت خاصی داره ؟ مگه حالت عادی از چه گازی استفاده می شه ؟ هیدروژن؟

ممنون [golrooz]

moji5
28th July 2010, 08:18 PM
حالت کلی همین هواست
اما تو این حالت نیتروژن وارد لاستیک میشه
الان لاستیک های ماشینمون همین گاز توشه
تفاوت خاصی دیده نمیشه
اما حتما" توجیه علمی داره

AvAstiN
28th July 2010, 08:41 PM
حالت کلی همین هواست
اما تو این حالت نیتروژن وارد لاستیک میشه
الان لاستیک های ماشینمون همین گاز توشه
تفاوت خاصی دیده نمیشه
اما حتما" توجیه علمی داره

چه توجیه علمی ای؟

moji5
28th July 2010, 09:16 PM
نمیدونم
اما از خاصیت نیتروژن میشه به سبکیش اشاره کرد
شاید کمی از فشار رو کم میکنه

AvAstiN
28th July 2010, 09:17 PM
نمیدونم
اما از خاصیت نیتروژن میشه به سبکیش اشاره کرد
شاید کمی از فشار رو کم میکنه

عدد اتمی هیدروژن که کمتره پس سبکتره [nadanestan]

Himmler
28th July 2010, 09:19 PM
هوا در حالت عادی 80% نیتروژن داره.
حالا سوال اینجاست که اون 20% چه تاثیری می تونه داشته باشه؟
من دقیقا اطلاع ندارم اما یکی از دلایل جلوگیری از انبساط و انقباض حجم هوای داخل چرخها به دلیل گرما سرماست که در نیتروژن کمتره و البته باید ذکر بشه که از این تکنیک برای خنکتر نگه داشتن چرخهای خودروهای مسابقه ای استفاده میشه نه خودروهای عادی!!
اینکه اگه از این روش برای خودروهای عادی استفاده بشه و جواب بده و هزینش هم ارزششو داشته باشه من بی اطلاعم اما بعید می دونم حرکت درستی باشه.
در هر صورت اگه پول زیادی دارید داشتن آفتابه با دسته طلا بهتر از داشتن آفتابه با دسته مسیه[nishkhand]

AvAstiN
28th July 2010, 09:25 PM
هوا در حالت عادی 80% نیتروژن داره.
حالا سوال اینجاست که اون 20% چه تاثیری می تونه داشته باشه؟
من دقیقا اطلاع ندارم اما یکی از دلایل جلوگیری از انبساط و انقباض حجم هوای داخل چرخها به دلیل گرما سرماست که در نیتروژن کمتره و البته باید ذکر بشه که از این تکنیک برای خنکتر نگه داشتن چرخهای خودروهای مسابقه ای استفاده میشه نه خودروهای عادی!!
اینکه اگه از این روش برای خودروهای عادی استفاده بشه و جواب بده و هزینش هم ارزششو داشته باشه من بی اطلاعم اما بعید می دونم حرکت درستی باشه.
در هر صورت اگه پول زیادی دارید داشتن آفتابه با دسته طلا بهتر از داشتن آفتابه با دسته مسیه[nishkhand]

من که پول ندارم قصدشم ندارم واسم جالب بود
الان بقیه لاستیک ها با هوای عادی پر می شه؟

Himmler
28th July 2010, 09:43 PM
بلی عزیزم.
فقط یه کم نسبتا تو جاهای مختلف فرق موکونه[bamazegi]
تهران یه کم سربو مونوکسید کربونو ... هم تو باد لاستیکت هست، شمالم باد بزنی حتما حتما آب تو لاستیکت هست(اصولا شمال تو همه چی آب هست) و ...

AvAstiN
28th July 2010, 09:44 PM
قضیه هیدروژن چیه ؟

AmirR13
28th July 2010, 09:48 PM
خوب الان که اکثرا با هوا پر میشه.
گفته هیملر رو تایید میکنم اما یه جور دیگه میگم.

نیتروژن نسبت به تغییر حرارت عکس العمل کمتری نشون میده.
شما وقتی لاستیکتون رو باد میکنید ، اگه لاستیک سرد باشه بعد اینکه راه رفتین و گرم شد فشار درون تایر زیاد میشه.
اگه هم گرم باشه زمانی که خنک بشه یا بارون بیاد مثلا ، فشار کم میشه.
به همین دلیله که تو تایر ها از نیتروژن استفاده میکنند که این تغییرات رو خنثی کنه.

اما اینم بگم که برای مصرف معمولی و شهری بیشتر در حد قرتی بازیه و دهن پر کنی!
دلیلشم معلومه دیگه نیاز به توضیح که نداره (نسبت به بقیه ی متغیر ها این تغییر کوچیکیه و تاثیرش هم کوچک خواهد بود)

اما خوب برای مسابقات حرف حرف دیگه ایه

قضیه هیدروژن چیه ؟
یکی از گاز های موجود در هواست[kootak]

هیدروژن رو خودت وارد بازی کردی دکتر جان

Himmler
28th July 2010, 09:50 PM
با هیدروژن شوخی نکن خانوم دکتول که این یه قلم جنس بعد اکسیژن شوخی موخی سرش نمیشه ها!![khande]

منفجر شدن یک کپسول اکسیژن معادل منفجر شدن چیزی بیش از 5 کیلوگرم تی ان تی است!
هیدروژن خواهر خوانده اکسیژن است!

گرفتی عزیزم؟

AvAstiN
28th July 2010, 09:52 PM
بله مرسی از همگی بابت توضیحاتشون [golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد