PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع عذاب از یهودی در قبر به واسطه ی محبّت و دوستی علی(ع)

Machthaber
28th July 2010, 11:20 AM
بسم الله الرّحمن الرّحیم

عالم جلیل مرحوم ملّا آقای دربندی در کتاب «اسرار الشّهاده» از شیخ عبدالحسین اعثم روایت نموده است که سلمان فرمود: پیغمبر را در حال دعا دیدم و در دعایش فرمود: ای خدای من و ای مولای من! دوستی حیدر کرّار بهشت است. به واسطه ی او، گناهان امّت مرا تخفیف بده. گفتم: پدر و مادرم فدای تو باد ای رسول خدا! من هم به همین صورت دعا می کنم،امّا در مورد صفات خوب حضرت علی(ع) چیزی برایم بیان فرما که همیشه باعث افتخارم باشد. رسول اکرم(ص) فرمودند: ای سلمان! اگر این را می خواهی، به قبرستان یهودیان برو و بگو: ای بندار! بیا. همین که آمد، از او بپرس که آیا به دین اسلام مرده ای یا به دین یهود و اینک در کجا منزل داری؟ در راحتی و آسایشی یا در عذاب هستی؟
سلمان می گوید:رفتم و ندا کردم. بندار آمد. از او پرسیدم،او گفت؟ به دین یهود مرده ام، امّا به جهت محبّتی که به امام علی(ع) داشتم، اکنون در راحتی و نعمت هستم. من آن حضرت را بسیار دوست می داشتم و نمی خواستم که حتّی از او جدا شوم امّا توفیق نیافتم که اسلام آورم. پس از مرگ، مرا در میان اشرار در قعر جهنّم انداختند و در عذاب بودم که ناگهان در همان جهنّم نوری مرا فرا گرفت و خیمه ای از نور مرا احاطه کرد که طول و عرض وسیعی داشت و خداوند مرا به واسطه ی آن از آتش حفظ نمود.
سلمان می گوید:پس از آن بندار برگشت و من نزد رسول اکرم(ص) آمدم و آنچه دیده بودم، به حضرت رسول اکرم(ص) گفتم. حضرت فرمود: ای سلمان! این است آنچه را که خواستی. ای سلمان! از من روایت کن که هر یهودی و نصرانی و مجوسی که در دلش محبّت حیدر کرّار باشد، خداوند به او نیز در جهنّم قبّه ای از نور مثل بندار کرامت می فرماید.

-----------------------------------------------------------
شیر حقّم نیستم شیر هوا

فعل من بر دین من باشد گوا

http://njavan.com/forum/imagehosting/thum_682434c4fd95d9f197.jpg (http://njavan.com/forum/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=811)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد