PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اثارکورش یغمایی درامریکا منتشر شد

NeshaNi
25th July 2010, 11:50 PM
آثار كورش یغمایی در آمریكا منتشر می شود

http://www.aftab.ir/news/2010/jul/25/images/421c4ac9a45546f0c0be3c0b1561ae3c.jpg

یغمایی از اتخاذ دوگانگی سیاست های فرهنگی كشور گلایه كرد و گفت: آثار من مجوز دریافت نمی كند اما برخی از آنها از صدا و سیما پخش می شود. کمپانی تحقیقاتی Stones Throw هم ترانه های این خواننده و آهنگساز را منتشر می كند. http://www.aftab.ir/images/news/break.gif

كوروش یغمایی كه از اتخاذ ذوگانگی سیاست های فرهنگی كشور ابزار گلایه كرد و گفت: آثار من مجوز دریافت نمی كند اما برخی از آنها از صدا و سیما كماكان پخش می شود. کمپانی تحقیقاتی Stones Throw هم ترانه های این خواننده و آهنگساز را منتشر می كند.
به رغم مشكلاتی كوروش یغمایی در دریافت مجوز برای آثار تازه اش با آنها مواجه است، این آهنگساز از پخش آثارش در صدا و سیما خبر داد. اخیرا کمپانی تحقیقاتی Stones Throw درصدد برآمده تا ترانه های این خواننده و آهنگساز را درقالب یك مجموعه منتشر كند.
مدیر موسسه تحقیقاتی Stones Throw ، چهار ماه پیش، كوروش یغمایی را به عنوان «نابغه موسیقی راك در خاورمیانه» معرفی و به صراحت اعلام كرد: اگرچه موسیقی کورش یغمایی در مقدار بسیار زیادی قاچاق می شود، ما امیدوار هستیم که این مجموعه(انتشار مجموعه ای از آثار یغمایی در آمریكا)؛ آغازی باشد برای اکتشافی دوباره از نبوغ یغمایی در غرب.
همچنین چندی پیش جشنواره موسیقی Red Bull که این بار در لندن برگزار می شد؛ از کورش یغمایی برای ایراد سخنرانی، دریافت جایزه و اجرای موسیقی دعوت كرد كه به دلیل طولانی شدن پروسه دریافت ویزا، حضور کورش یغمایی در جشنواره ی موسیقی Red Bull به سال آینده موکول شد.
جشنواره موسیقی Red Bull به صورت سالانه و هر سال در یکی از شهرهای جهان برگزار می شود. این جشنواره بین المللی به بخش های گوناگون موسیقی پرداخته و پس از سمینارها و اجرای موسیقی های مختلف؛ در پایان به بزرگان هر سبک؛ جوایزی می دهد.
كوروش یغمایی(خواننده و آهنگساز) كه در دهه اول انقلاب خانه نشین شده بود، در زمان وزارت میرسلیم دوباره شروع به كار می كند. او در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی توانست مجوز نشر آلبوم های سیب نقره ای، ماه و پلنگ، كابوس و آرایش خورشید را بگیرد اما در زمان دولت نهم؛ آلبوم «ملك جمشید» وی توقیف و خودش نیز ممنوع الفعالیت شد!
كوروش یغمایی(خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: كمپانی تحقیقاتی Stones Throw در آمریكا به سرپرستی ایتن آلاپات آلبوم «FORGE YOUR OWN CHAINS » حاوی ۱۵ قطعه از موسیقی دانان راک در سالهای ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۴را در آمریکا منتشر كرده است.
وی افزود: در این آلبوم که هریک از قطعات آن از موسیقی دانان راک کشورهای مختلف است، ترانه ی حجم خالی از کورش یغمایی نیز دركنار قطعات این موسیقی دانان از کشورهای آمریکا، کره و کشورهای اروپایی منتشر شده است.
این هنرمند خاطرنشان كرد: من در این آلبوم تنها نماینده خاورمیانه هستم.
یغمایی ادامه داد: همچنین آثار من؛ توسط این موسسه تحقیقاتی كه به دو دوره یعنی از انتشار آلبوم «گل یخ» تا زمان انقلاب و از «انقلاب تاكنون» تقسسیم شده، به زودی منتشر می شود.
به گفته یغمایی، هم اكنون بخش نخست این آثار كه شامل ۲۴ قطعه تك آهنگ است؛ در دو صفحه lp در ۲۴ قطعه منتشر شده است.
یغمایی كه هم اكنون آلبوم «ملك جمشید» وی برای شش سال در وزارت فرهنگ و ارشاد مانده و به نوعی ممنوع الكار است، اظهار داشت: اگر من ممنوع الفعالیت هستم پس چرا آهنگ های من از صدا وسیما كماكان پخش می شود؟!

http://www.aftab.ir/images/news/break.gif

خبرگزارى ايلنا

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد