PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث شما هم به ترک دیوار می خندین؟

AvAstiN
15th July 2010, 02:28 PM
http://medicblog999.files.wordpress.com/2009/06/happy-sad-faces.jpg?w=300&h=225

دوستان صمیمی سلام؛ http://www.pic4ever.com/images/confetti.gif

تو اطرافمون ، آدم های مختلف با دید های متفاوت به زندگی دیدیم ولی نکته ای که جالبه اینه که تو این طیف وسیع ، یه عده ، دنبال بهانه می گردن واسه اینکه ناراحت شن و غصه بخورن http://www.millan.net/minimations/smileys/begging.gif، یه عده برعکس ، می گردن سوژه پیدا کنن واسه شادی http://www.pic4ever.com/images/cheerleader3.gif
به نظر شما ، چطوری می شه که به سمت گروه دوم طیف سوق پیدا کنیم و دنبال بهانه باشیم واسه شادی ؟ این افراد چه ویژگی هایی دارن؟

http://www.resolution4life.com/SAD-HAPPY.jpg

مهاجر
15th July 2010, 07:18 PM
سلام
زندگی ساده هست،حتی ساده تر از اون که فکرش رو بکنیم،البته شاید الان بگید این یک شعار قدیمیه،ولی اگر ساده فکر کنیم می بینیم که واقعا همینطور هست،البته بی خیالی با ساده بودن فرق می کنه و ساده بودن از هدفمند بودن حاصل میشه،به نظرم بزرگترین هدف را دنبال کردن به انسان کمک می کنه که از زندگی لذت ببره و باعث میشه که زندگی براش جالب ، شگفت انگیز و و شادی آور باشه

kamanabroo
15th July 2010, 09:25 PM
سلام
ممنون از این موضوع خوب

در روایت داریم که " مومن، خوشحالی اش در صورتش نمایان است و ناراحتی هاش در قلبش پنهان هست"

این خودش نشانه این است که چقدر می تونه روی خوش و خوشحالی و خوش برخوردی
موجب نشاط و سرزندگی بشه

حالا بهترین بهانه برای شاد بودن اینه که همیشه نیمه پر لیوان رو نگاه کنیم
همچنانکه کسانی که همیشه ناراحت هستن و افسوس می خورن همیشه به نیمه خالی لیوان نگاه می کنند و امیدی ندارند.

امیدوار بودن به آدم بشاش بودن رو می بخشه و سر زنده بودن رو
حالا چی برای ما امیدواری میاره
فکر کردن به یه قدرت مطلق و کسی که همیشه خوبی آدم رو می خواد
و به بد و خوب ما آگاهه
از ظلم و جور آدما خبر داره
از کار خوب ادما هم خبر داره
و نمی زاره هیچ حقی نا حق بشه
و بالاخره حق رو به حقدار می رسونه
اینجوری دیگه دلیلی برای ناراحتی نداریم
بلکه انگیزه ای میشه که در مسیری که میدونیم درسته محکم تر قدم برداریم

چامه
15th July 2010, 11:01 PM
واقعا نمی دونم چه طور باید آدما رو خندوند این تخصص خواهرمه .... اما بچه ها رو می تونم شاد کنم ولی فایده نداره چون بچه ها از غم و غصه چیزی سرشون نمی شه[shaad]

AvAstiN
16th July 2010, 08:14 AM
سلام
زندگی ساده هست،حتی ساده تر از اون که فکرش رو بکنیم،البته شاید الان بگید این یک شعار قدیمیه،ولی اگر ساده فکر کنیم می بینیم که واقعا همینطور هست،البته بی خیالی با ساده بودن فرق می کنه و ساده بودن از هدفمند بودن حاصل میشه،به نظرم بزرگترین هدف را دنبال کردن به انسان کمک می کنه که از زندگی لذت ببره و باعث میشه که زندگی براش جالب ، شگفت انگیز و و شادی آور باشه

با اینکه می گین زندگی ساده است خیلی موافق نیستم
چون زندگی به نظرم کاملا پیچیده است و همینه که جذابش کرده
اگه بخوایم بگیم زندگی ساده است پس چیزهای ساده چطوری تعریف می شن ؟
زندگی سده نیست به نظر من ولی به یه حرفی اعتقاد دارم

زندگی آسان می گیرد بر مردم آسان گیر

AvAstiN
16th July 2010, 08:19 AM
سلام
ممنون از این موضوع خوب

در روایت داریم که " مومن، خوشحالی اش در صورتش نمایان است و ناراحتی هاش در قلبش پنهان هست"

این خودش نشانه این است که چقدر می تونه روی خوش و خوشحالی و خوش برخوردی
موجب نشاط و سرزندگی بشه

حالا بهترین بهانه برای شاد بودن اینه که همیشه نیمه پر لیوان رو نگاه کنیم
همچنانکه کسانی که همیشه ناراحت هستن و افسوس می خورن همیشه به نیمه خالی لیوان نگاه می کنند و امیدی ندارند.

امیدوار بودن به آدم بشاش بودن رو می بخشه و سر زنده بودن رو
حالا چی برای ما امیدواری میاره
فکر کردن به یه قدرت مطلق و کسی که همیشه خوبی آدم رو می خواد
و به بد و خوب ما آگاهه
از ظلم و جور آدما خبر داره
از کار خوب ادما هم خبر داره
و نمی زاره هیچ حقی نا حق بشه
و بالاخره حق رو به حقدار می رسونه
اینجوری دیگه دلیلی برای ناراحتی نداریم
بلکه انگیزه ای میشه که در مسیری که میدونیم درسته محکم تر قدم برداریم

منظور شما اینه که توکل به آدم انرژی می ده؟
خب قبول دارم ولی بعضی وقتا خیلی سخت می شه یعنی آدم یادش می ره
به نظر من نگاه کردن به نیمه پر لیوان یا خالی لیوان خوب نیست نگاه کردن به کل لیوان خوبه اینکه ما فقط به خوبی ها نگاه کنیم ، باعث می شه زمانی که یه مساله ای واسم اتفاق می افته خیلی نتونیم باهاش خوب مواجه بشیم .
در هر حال همین توکل خیلی راه خوبیه
حالا چه کنیم که همیشه توکل داشته باشیم؟
( یه قرص و دارو تجویز کنین واسش [bamazegi] منظور اینه که یه راه حل عملی باشه [cheshmak] )

AvAstiN
16th July 2010, 08:21 AM
واقعا نمی دونم چه طور باید آدما رو خندوند این تخصص خواهرمه .... اما بچه ها رو می تونم شاد کنم ولی فایده نداره چون بچه ها از غم و غصه چیزی سرشون نمی شه[shaad]

غزل جان بحث خندوندن نیست
بحث شاد بودن و پر انرژی بودن هست [shaad]

مهاجر
16th July 2010, 06:19 PM
با اینکه می گین زندگی ساده است خیلی موافق نیستم
چون زندگی به نظرم کاملا پیچیده است و همینه که جذابش کرده
اگه بخوایم بگیم زندگی ساده است پس چیزهای ساده چطوری تعریف می شن ؟
زندگی سده نیست به نظر من ولی به یه حرفی اعتقاد دارم

زندگی آسان می گیرد بر مردم آسان گیر

بله همینطور هست البته اگر بخوایم باطن زندگی رو در نظر بگیریم،ولی اگر بخوایم ظاهر زندگی رو مد نظر قرار بدیم زندگی ساده هست.
هر چند که ما باطن رو ساده گرفتیم و ظاهر رو خیلی پیچیده فرض کردیم

moji5
16th July 2010, 06:49 PM
دوستان صمیمی سلام؛

تو اطرافمون ، آدم های مختلف با دید های متفاوت به زندگی دیدیم ولی نکته ای که جالبه اینه که تو این طیف وسیع ، یه عده ، دنبال بهانه می گردن واسه اینکه ناراحت شن و غصه بخورن ، یه عده برعکس ، می گردن سوژه پیدا کنن واسه شادی
به نظر شما ، چطوری می شه که به سمت گروه دوم طیف سوق پیدا کنیم و دنبال بهانه باشیم واسه شادی ؟ این افراد چه ویژگی هایی دارن؟

خب تعریف درست از زندگی خیلی برای رسیدن به دید دوم مفیده
وقتی بتونی با خودت کنار بیای و برای زندگیت تصمیم بگیری اون موقع مشکلات راحت تر حل میشه
و در کل زندگی کم کم به سمت خوشی و ثبات میره
افرادی که این خصوصیت رو دارن غالبا" افرادی هستن که تو زندگی موفق هستن یعنی لااقل افراد دوروبرشون این دید رو دارن که موفق هستن
وقتی به این دید برسی که زندگی چیزی جز یه بازی نیست و فقط یه بار برای بازی فرصت داری
سعی میکنی بازی هات رو جذاب تر و مفیدتر انجام بدی
تا اگه خدایی نکرده نتیجه خوبی هم از بازیت نگیری لااقل از فرصتت خوب استفاده کرده باشی
این رو تجربه کردم که میگن بخند تا دنیا بهت بخنده
البته باید معنیش رو درک کنی
نه اینکه اداش رو در بیاری و بخوای نشون بدی که خوش هستی
باید خوش باشی
البته نظم و برنامه داشتن هم میتونه تو رسیدن به این هدف مفید باشه
[nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand]
با ارزوی خوشی برای همه
از نوع واقعیش
خدایی چند وقته از ته دل نخندیدین
یعنی جوری که دلت رو بگیری و از چشات اشک بیاد
یه حالی میده
ادم گونه هاش درد میگیره
الان نیشت رو ببند
[khande]

Helix
17th July 2010, 03:45 AM
من و دوستام تو دانشگاه از اونايي هستيم كه به ترك ديوار هم مي خنديم.[khande]
به نظر من كار پيچيده اي نيست.يعني اگه بخواي بخندي ، خود به خود سوژه و موضوع واسه خنديدن
واسه ات پيش مياد.يه جورايي جذب مي كني ديگه!

به نظر من اطرافيان نقش مهمي دارن.يعني اينكه با كساني باشي كه هميشه شاد و سرحال هستند يا كساني كه هميشه دپرس و غمگين هستند ، تو حالت غم يا شادي ما تاثير زيادي ميگذاره.
البته نبايد منتظر موند تا ديگران ما رو شاد كنن ولي دركنار افراد خوشحال ، راحت تر و بهتر ميشه خنديد .

ديگه اينكه بيشتر به موفقيتهامون فكر كنيم تا شكست ها!
درواقع از شكست ها تجربه كسب كنيم و از اون تجربه ها استفاده كنيم نه اينكه هميشه با يادآوري اونا دچار ناراحتي و غم اندوه بشيم و هميشه باهاشون كلنجار بريم.

dodor
17th July 2010, 09:20 AM
کنار امدن با خیلی از مسایل می تونه یه کمکی به این باشه ... ولی شما خصوصیات هر فردی جوریه که بسته به اون فرق می کنه ... سخته ... مگر واقعا فرد بی خیال باشی .... درسته بعضی وقت ها هم توی سختی ها آدم باید بخنده ولی خندش باید مداوم باشه این جوری ادم نمی تونه ادامه بده بسته داره چه جور محیطی باشی چه کسی باهات باشه و مهمتر از همه چه انتظاری از خودت داشته باشی ... انتظار از خودت همه چیز رو برات روشن می کنه ....

چامه
18th July 2010, 06:15 PM
برای شاد و پر انرژی بودن باید زندگی رو حس کرد.... وقتی که یه لیوان آب دستته باید اول خنکاش رو حس کنی و وقتی که شروع به نوشیدن می کنی باید لغزش آب رو به داخل دهانت حس کنی...
وقتی یه تیغ توی دستت میره باید درد واقعی وقطره خونی که خارج می شه رو حس کنی ...
اون موقع می فهمی که زنده ای و می توونی زندگی کنی و همین باعث یه لبخند و احساس آرامش درونی میشه.
برای من استفاده از حس لامسه موثر بوده [golrooz]

ساناز فرهیدوش
2nd August 2010, 05:26 PM
من به فکر اوردن بنا می افتم . اگر پیدا نکنم عموما البته خودم دست به کار می شوم و می پرم وسط اب برای گرفتن غریق.
دلم می خواد همیشه کار گشا باشم . البته خیلی ارمانیه اما تمام تلاشم رو می کنم.
و ایرادم اینه که همیشه زیادی منطقیم شاید .

امین_بد
14th August 2010, 02:58 PM
من هم مثل دسته دومم. و به چیز های ساده زندگی، به اشتباهاتم توی زندگی و چیز های دیگه می خندم

7raha7
18th September 2010, 07:20 AM
در این زمینه یه داستانی داریم که میگه شیطان ، نبود خداست. سرما نبود گرماست، و خلا3 همه چیزای منفی وجود محسوس و ملموسی ندارند بلکه نبودن چیزای مثبت هستند. یعنی وقتی خلا اون چیز مثبت احساس میشه.
در مورد غم و شادی، خندیدن و نخندیدن...
خب به نظر من غم اصلا وجود نداره و فقط عدم وجود شادیه. پس همین که غمگین نباشیم یعنی شادیم... نیازی نیست که حتما قهقهه بزنیم. احساس رضایت داشتن از زندگی ، سپاسگزار بودن و ... همشون شادیه. به ترک دیو.ار خندیدن هم یکی دیگه از اشکال شادیه! اگه بخوایم شادی رو همونطور که من گفتم معنی کنیم نتیجه می گیریم که بیشتر اوقات زندگیمون شاد هستیم. و این واقعا جای سپاسگزاری داره! و حتی میتونیم به ترک دیوار هم بخندیم و این شادی رو ابراز کنیم!!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد