PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مسابقه: معنی اعداد

Himmler
11th July 2010, 09:44 PM
سلام
دیدم اصغر آقای ما کم پیداست گفتم بخش مسابقمون نخوابه.[labkhand]
امیدوارم بیاد دعوام نکنه پا تو کفشش کردم[negaran]

سوال مسابقه:
اکسور ،اکتروس یا اتگو رو حتما تو خیابونا دیدین. اگه ندیدین که بنز خاور رو حتما میشناسین همون 1921 که در ایران معروف به بنز 10 تن یا کمپرسیه!!
تمام کشنده های کمپانی مرسدس بنز یک عدد روی بدنشون حک شده مثل:
1921
2624
1837
911
...
سوال ما اینه که این اعداد چه معنایی دارند؟

ریپورتر
13th July 2010, 09:25 AM
والا نمیدونم
ولی فکر کنم مقدار حجم هر سیلندر هستش

moji5
13th July 2010, 07:29 PM
شرمندم کامیون ها رو اطلاع ندارم
حدسی که میشه از روی نام گذاری ماشین هاش نتیجه گرفت اینه که بسته به تعداد محور و شاسی و حجم موتور کلاس بندی میکنه و نام گذاری میشه
که این استاندارد رو برای کلاس و راحتی شرکت در نظر میگیرن
ممنون میشیم اطلاعات کامل رو بگید

Himmler
13th July 2010, 10:03 PM
اندر عجبم که چقدر شور و هیجان وجود داره!!!![taajob]
یعنی تو سایت به این بزرگی هیشکی نیست بیاد جواب بده؟[taajob]
درست و غلطش بماند![soal]

mohamadaliv
14th July 2010, 07:25 AM
من هم حدس مي‌زنم كه ظرفيت موتور رو نشون مي‌ده!

Himmler
14th July 2010, 11:45 AM
اکثر دوستان اعتقاد دارن که حجم موتوره!![taajob]
یه سوال:
به نظر شما حجم موتور یه کامیون میتونه 911cc یا 1837cc باشه؟؟!![nadidan]

ریپورتر
14th July 2010, 11:58 AM
نه خدایی نمیشه[nishkhand]
به نظرم اندازه محور هستش

Himmler
14th July 2010, 12:17 PM
یه کشنده مرسدس به هر حال از پراید که بلندتره.
این قابل انکار نیست!
طول پراید چیزی حدود 4 متره و به تناسب محور کشنده هم بلندتر از محور پرایده.
پس این هم منتفیه.
از بچه ها خواهشمندم برای رونق گرفتن بحثهای علمی در سایتم شده از دوستاشون دعوت کنن که تو این مسابقه شرکت کنند.

moji5
14th July 2010, 01:13 PM
خب یه جایی خوندم
تعداد محور و حجم موتور تقسیم بر 100 و یه سری موارد دیگه رو شامل میشه

hoora
14th July 2010, 02:26 PM
فنی که اطلاعت ندارم اما به نظرم یه کد شناسایی هست.مثل پژو (206و405....)

آبجی
14th July 2010, 03:15 PM
سوال ما اینه که این اعداد چه معنایی دارند؟

ببین نخندی ها اینو خودم گفتم [nishkhand] نشده هنوز تقلب کنم نیستش اما فکر میکنم که حجمش (( لیتر )) هست اگه درسته بدو جایزه مو بده [labkhand] اگه نه تاپیک قفل کن تا من بیام بگم چی بوده [khejalat]

A.L.I
14th July 2010, 05:18 PM
هیملر جان بازم سوالای خوب مطرح کردی ها [cheshmak]

یک بخشی از جواب رو پیدا کردم : ( قبلاً از دوست عزیزم سهیل جان تشکر میکنم البته مدت زیادیه ازش خبر ندارم نمیدونم باز کجا در رفته ! )

برخلاف مرسدس بنز بخش خودروهای تجاری شرکت یعنی دایملر بنز از یک رویه تقریبا" ثابت جهت شناسائی محصولات برای مدت های مدیدی است که استفاده میکنه به این ترتیب که جهت هر کلاس از خودروهای تجاری یک نام در نظر گرفته میشه ( نظیر اکتروس-اکسور-اتیگو و ..... که بعضی اوقات این نامها حتی اسم شرکتهای سهیم در ساخت اون مدل خودروی تجاری هم میتونستن باشن نظیر ماهلر ( در ایران با تلفظ اشتباه مایلر ! ) یا اشمیتز و ...... ) بعد از این نام هم یک عدد ذکر میشه که با جدا کردن دورقم سمت راست عدد و ضرب کردنش در ده میتونید قدرت موتور رو بدست بیارید و اعداد باقی مونده سمت چپ هم نشوندهنده حداکثر وزن مجاز خودرو به همراه بار میباشد نظیر 1921 که نماینده 210 اسب بخار قدرت موتور ( با توجه به دورقم سمت راست ) و 19 تن حداکثر وزن مجاز به همراه بار میباشد ( با توجه به باقی موندن 19 در سمت چپ بعد از جدا کردن 21 ) یا 608 نماینده یک موتور 80 اسبی ( با توجه به عدد سمت چپ یعنی 08 ) و شش تن حداکثر وزن مجاز ( با توجه به باقی موندن 6 در سمت راست ) است که این مورد در مدلهای جدید و آینده شرکت هم به همین صورت باقی مونده.
• این طریقه نامگذاری شامل میدی باس واتوبوسهای دایملر بنز نمیشه و اتوبوسها و میدی باسها از طریقه متفاوتی برای نامگذاری استفاده میکنند.

منبع : پی سی ورلد !

Himmler
14th July 2010, 06:03 PM
آفرین.
تقریبا بخش زیادی از جواب رو گفتی. اما یک نکته هنوز مجهول باقی مونده!
در اکتروس 1843 بنا به تعریف شما کشنده باید 430 اسب بخار قدرت و ظرفیت حمل 18 تن بار رو داشته باشه.
اما آیا کشنده قادر به حمل 18 تن باره یا می تونه 18 تن بار رو بکشه؟

mra680
14th July 2010, 06:05 PM
کارایی اکتروس 1844
موتور :
ـ موتور : MB-OM 501 LA
ـ قدرت موتور : hp at 1800 rpm 425
حداکثر گشتاور موتور : Nm at 1080 rpm 2100
تعداد و آرایش سیلندرها : 6 عدد خورجینی
ـ زاویه : 90 درجه
ـ حجم سیلندرها : 11946 سی سی
ـ استاندارد زیست محیطی : یورو IIIحرف دوستمان علي و همچنين سهيل تاييد ميشه[shaad]

Himmler
14th July 2010, 08:02 PM
کارایی اکتروس 1844
موتور :
ـ موتور : Mb-om 501 la
ـ قدرت موتور : Hp at 1800 rpm 425
حداکثر گشتاور موتور : Nm at 1080 rpm 2100
تعداد و آرایش سیلندرها : 6 عدد خورجینی
ـ زاویه : 90 درجه
ـ حجم سیلندرها : 11946 سی سی
ـ استاندارد زیست محیطی : یورو iiiحرف دوستمان علي و همچنين سهيل تاييد ميشه[shaad]

جواب سوال ما این نبود عزیزم!

A.L.I
14th July 2010, 08:36 PM
هیملر جان من سوالت رو برای سهیل ایمیل میکنم امیدوارم که زود جواب بدهد و برایت همینجا میزارم. چون گفتی یک بخشش مجهول مونده پس حتماً واست سواله

Himmler
14th July 2010, 08:52 PM
علی جان اگه قرار بود سهیل جواب بده که دیگه اینجا نمیذاشتم!![nadidan]
براش ایمیل می کردم جواب می داد دیگه!![soal]
خودتون جواب بدید.[khande]

A.L.I
14th July 2010, 11:38 PM
هیملر جان میدونم مسابقه است حرفت هم درسته ولی اون بالاتر گفتی اگه اقلاً خودتون نمیدونید برید از یکی دیگه بپرسید . در هر صورت چه خودم پیدا کنم چه از یکی بپرسم همینش یک تلاشیه واسه پیدا کردن جواب و یاد گرفتن یک چیز جدید و مفید [cheshmak]

A.L.I
15th July 2010, 12:05 PM
جواب :
قاعدتا اين ظرفيت اسمي است و شما تا 15 تن را بي دردسر مي توانيد بكشيد

Himmler
15th July 2010, 01:19 PM
مجبورم کردید راهنمایی کنم نامردا[nishkhand]
در حقیقت بنا به تعریف اسمی 1843 یعنی همین که شما گفتید.
یعنی 430 اسب بخار قدرت و توانایی حمل 18 تن بار، اما اکتروس 1843 نه 18 تن بار می تونه حمل کنه و نه 430 اسب قدرت داره! حالا اگه کسی بتونه دلیلشو بگه یا معنی دقیقشو بیان کنه برنده مسابقست

نمی خوام زیاد سخت بگیرم. هرکس بتونه یه جواب ساده اما قانع کننده هم بده کافیه.
این اولین مسابقه سایته که نمیشه با کپی پیست جوابشو داد و سعی خواهم کرد مدیران رو قانع کنم که به برنده یه جایزه به رسم یادبود و تقدیر بابت تلاشش برای کشف راز این اعداد بدن.

اما تمام هدفم از طرح این سوال این بود که ببینم کدوم کاربران حاضرند به دنبال جواب بگردند.
نکته جالب اینجاست که از 10 کاربری که در سایت بیشترین موضوعات رو ارسال کردند فقط 3 تاشون تو این پست نظر دادند!!
این یعنی 70 درصد باقیمانده هیچ علمی از خودشون ندارند و وابستگی شدیدی به منابع اطلاعاتی دیگران دارند!!
این فاجعه رو به مدیران ارشد تبریک عرض می کنم. اینم یه نیمچه گزارش از وضعیت بیشترین ارسال کننده ها!!

moji5
15th July 2010, 06:09 PM
فکر نکنم نکته ای که اینقد تخصصی باشه رو بشه ملاک برای سنجش قرار داد
مثلا" اگه یه تاپیک بزنیم بخشه کامپیوتر که خیلی تخصصی باشه شاید خودت هم برای حفظ عابرو نیای و پست بی ربط ندی
اینم یه جورایی به همون موضوع بر میگرده
البته برای اونایی که رشتشون مرتبطه صدق میکنه ولی برای همه این نتیجه گیری درست نیست
نمونه این تاپیک
كي اين گياه رو مي شناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (http://njavan.com/forum/showthread.php?goto=newpost&t=70347)
نمیشه وقتی اطلاعی نداری نظر یا جواب بدی

Himmler
15th July 2010, 10:28 PM
بحث به حاشیه نره مجتبی. جاش اینجا نیست.
اما حرفت در مورد امثال ماها درسته نه کسایی که روزی 70 تا پست تو همه بخشهای سایت میذارن!

A.L.I
15th July 2010, 11:35 PM
درک میکنم هیملر جان چی میگه ! من دلم لک زده واسه بحث و تبادل نظر چهار تا آدم واقعاً جویای دانش که بیان تو یک سایتی مشکلات علمیشون رو باهم دیگه حل کنند.

تبصره : هیملر این 3 نفر که گفتی پست دادن با صفحه اول که 4 نفرن میشن 7 نفر که !!! [nishkhand]

Himmler
15th July 2010, 11:47 PM
منظورم بیشترین ارسال کننده ها و آغاز کننده ها بود. حالا توام از ما غلط املایی بگیر.[bamazegi]
جوابو پیدا کنین اگه راست میگین!
اگه فکر کردین جواب ندین جوابشو میذارم سخت در اشتباهین. حداقل از بچه های فنی مهندسی انتظار دارم.
سوال فوق تخصصی نپرسیدم که اینطوری همه جا زدین.
بنز این اعداد رو برای مشتریان عادی گذاشته تا بتونن شناخت بهتری از کشندشون داشته باشن، نه افراد متخصص.

AvAstiN
16th July 2010, 08:35 AM
1921: به نظرم این مربوط به سال ساختش هستش
2624: نمی دونم
1837: تعداد فروش سالانه است؟ [tafakor]
911: می تونه مربوط به قدرت موتور و اینا باشه؟

نخندین ها [nishkhand] اونایی که به ذهنم رسید رو گفتم [eynaki]

AvAstiN
16th July 2010, 08:38 AM
نمی خوام زیاد سخت بگیرم. هرکس بتونه یه جواب ساده اما قانع کننده هم بده کافیه.
این اولین مسابقه سایته که نمیشه با کپی پیست جوابشو داد و سعی خواهم کرد مدیران رو قانع کنم که به برنده یه جایزه به رسم یادبود و تقدیر بابت تلاشش برای کشف راز این اعداد بدن.

نه این اولین مسابقه نیست [cheshmak]
هر چند از این مسابقات کمه

AvAstiN
16th July 2010, 09:46 PM
1921: به نظرم این مربوط به سال ساختش هستش
2624: نمی دونم
1837: تعداد فروش سالانه است؟ [tafakor]
911: می تونه مربوط به قدرت موتور و اینا باشه؟

نخندین ها [nishkhand] اونایی که به ذهنم رسید رو گفتم [eynaki]

جوابم خیلی پرته یا کاملا درسته؟ چرا پس کسی چیزی نگفت؟ [soal]

Himmler
16th July 2010, 09:57 PM
جوابم خیلی پرته یا کاملا درسته؟ چرا پس کسی چیزی نگفت؟ [soal]
یه نگاهی به جواب علی چند صفحه قبل بنداز متوجه میشی[khande]
ولی بازم بد نبود. به خانوما امیدوار شدیم.[shaad]

Helix
17th July 2010, 01:21 AM
سلام
من از اون موقع كه تاپيك رو خوندم رفتم دنبال جواب [cheshmak]
از چيزايي كه خوندم راجع بهش ، فهميدم كه اين كشنده موتور شش سیلندر خورجینی OM501 LA به حجم 11.9 لیتر به قدرت 428 اسب بخار و با گشتاور 2000 نیوتن متر در 1080 دور در دقیقه داره.
وزنشم كمتر از 6600كيلوگرمه .

يه چيزي ميگم اگه اشتباه بود نخندين بهم ولي فكر كنم به خاطر وزنش باشه كه نميتونه 18 تن بار رو حمل كنه.

Himmler
17th July 2010, 10:32 AM
خب ارقامی که پیدا کردید درسته اما سوال اصلی اینه که 1843 طبق تعریف دوستان باید 430 اسب بخار قدرت و توانایی حمل 18 تن بار رو داشته باشه ولی نداره!!
به نظر شما این تعریفی که دوستان از اعداد کردند اشتباهه یا این اعداد معنی دیگه ای دارند؟

mohamadaliv
18th July 2010, 07:14 AM
فكر مي‌كنم اين اعداد بيانگر مشخصه‌هاي اسمي (و نه واقعي) اين كشنده باشه.
به همين سادگي [nishkhand]

بهادر
18th July 2010, 10:46 AM
اکثر دوستان اعتقاد دارن که حجم موتوره!![taajob]

یه سوال:
به نظر شما حجم موتور یه کامیون میتونه 911cc یا 1837cc باشه؟؟!![nadidan]

911cc

Himmler
18th July 2010, 01:13 PM
فكر مي‌كنم اين اعداد بيانگر مشخصه‌هاي اسمي (و نه واقعي) اين كشنده باشه.
به همين سادگي [nishkhand]

میشه بیشتر توضیح بدین.

mohamadaliv
19th July 2010, 02:16 AM
میشه بیشتر توضیح بدین.
بله حتمن.
يك مثال ساده: زماني كه يك شركت اعلام مي‌كنه توان نامي موتور فلان خودروي توليدي 500 اسب بخاره، به اين معناست كه اگر شرايط بر اساس فرضيات طراحي باشه (مثل دماي هوا، ميزان رطوبت و درمورد عملكرد قطعات موتور هم منابع اتلاف توان مثل اصطكاك قطعات و ... ناچيز فرض مي‌شود) در اين صورت موتور چنين تواني تحويل مي‌دهد. در صورتي كه مي‌دانيم هيچگاه خودروي مورد نظر به آن توان نمي‌رسد و همواره كسري از آن توان را تحويل خواهد داد.

Himmler
19th July 2010, 02:19 AM
نه منظور من این بود که توضیح بدین به نظر شما معنی 1843 در کشنده اکتروس به چه معنیه؟
برداشت شما از این 4 رقم چیه؟

AmirR13
23rd July 2010, 02:17 PM
خوب من مشخصات این آقای 1843 دوست داشتنی رو قرار میدم
بقیه اش با دوستان

لینک (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ikco.com%2FPro ducts%2FFa%2FOverview.aspx%3FModelName%3D%25D8%25A 7%25D9%2583%25D8%25B3%25D9%2588%25D8%25B1%2B1843)

اینم آقای 1844

لینک (http://www.ikco.com/Products/Fa/Overview.aspx?ModelName=%D8%A7%D9%83%D8%AA%D8%B1%D 9%88%D8%B3+1844)

AmirR13
23rd July 2010, 05:08 PM
در مورد GCW , GVW

GVW: Gross Vehicle Weight

GVW Includes

Curb Weight
Cargo Weight
Persons weight

Gross Vehicle Weight (GVW) is the actual weight of the fully loaded vehicle or trailer, including all cargo, fluids, passengers, and optional equipment, as measured by a scale.
If you are in a motor home (http://changingears.com/rv-sec-learn-glossary_m.shtml#_motor_home) and not towing anything, the GVW is the total weight of the RV and everything in it. If your RV is composed of more than one unit (towing a trailer or a vehicle), then the GVW is only part of the total

GCW: Gross Combination Weight

GCW Includes

GVW of tow vehicle
GVW of towed vehicle

Gross Combination Weight (GCW) is the actual weight of the fully loaded tow vehicle plus the towed vehicle (trailer, car, boat, etc.), including all cargo, fluids, passengers, and optional equipment.
If your RV is composed of more than one unit (towing a trailer or a vehicle), then the GCW is the total weight of all connected vehicles and everything in them.

همونطور که میبینید وزن مجموع ناخالص مجاز
یعنی هر آنچه که بر روی یک کشنده بار گیری شده از وزن محموله و خود شاسی و اتاق تا وزن سوخت و حتی موبایل آقای راننده در نهایت باید 18 تن باشد.

اما در وزن ناخالص مجاز ترکيبي
علاوه بر موارد بالا دو یدک کشیده (تریلر ، ماشین ، قایق و غیره) نیز ذکر شده که نباید در مجموع از عدد اعلام شده توسط کمپانی بیشتر شودند.

Himmler
23rd July 2010, 09:33 PM
مفتخرم اعلام کنم که معما بالاخره حل گشت!!

برنده مسابقه آقا امیر (speedy (http://njavan.com/forum/member.php?u=56806)) هستند. از پاسخ کاملشون هم تشکر می کنیم.

ضمنا از تمام دوستانی که در این مسابقه شرکت کردند هم کمال تشکر رو دارم که با حضورشون جو مسابقه رو گرم کردند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد