PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل من

13671389
30th June 2010, 07:39 PM
سلام من این سوال رو از مدیر محترم سایت هم پرسیدم و بعد به اینجا برخوردم.از دوستانی که اطلاعاتی دارن خواهش میکنم کمک کنند.
من از نوجواني ايده هاي بزرگ و کوچکي براي اختراع داشتم که به توصيه پدرم فقط دنبال درس رفتم تا بعد از کنکور پيگير شوم که در اين مدت 2 تا از ايده هايم توسط ديگران اختراع شد و خيلي ها را هم فراموش کردم.الان که دانشجو هستم دوباره ايده اي دارم و ميخواهم دنبالش بروم اما اصلا نمي دانم چطور و از کجا شروع کنم و از چه کسي کمک بگيرم.با سرچ کردن به سايت مفيد شما برخوردم و گفتم که شما حتما ميتوانيد مرا راهنمايي کنيد يا به سايت يا موسسه معتبر و ... ارجاع دهيد.من در ساري زندگي ميکنم و کمي برنامه نويسي ميدانم(با الکترونيک و .. اشنا نيستم).اختراع ارزوي من از زمان بچگي بود اما الان فقط ايده دارم و سردرگمم.
hossien
30th June 2010, 08:04 PM
سلام دوست عزیز
شما می تونید شما می تونید به سایت صندوق حمايت از پژوهشگران کشور ریاست جمهوری مراجعه کرده و بعد از ثبت نام می توانید طرح های خود را ارسال کنید بعد از برسی به شما اطلاع داده و با شما مکاتبه می کنند و هدف این سایت استفاده از تمام پژوهشگران ، نخبه ها ، طراحان و همه کسانی هست که کارهای تحقیقاتی انجام می دن. واقعا رسیدگی می کنند مطمئن باشید.آدرس سایت http://www.insf.org/Index.php (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.insf.org%2FInd ex.php) هست. این ثبت نام کنید و ایده خودتون را وارد کنید خود مدیران سایت در صورتی که ایده شما قابل اجرا باشه به مراکز مرتبط اون هدایت می کنند این اولین راهتون هست.
شما می تونید ایدتون در مورد هر چیزی هست را از طریق سرچ و مطالعه از یک ایده به طرح در بیارین منظورم اینه شما ره های مختلف در راستای ایدتون فک کنید در بیارین و بهترین اونو انتخاب کنید به عنوان مثال شما ایده دارین که عینکی بسازید که هر فردی که چشمش ضعیف هست میزنه خوب ببینه و دیگه نیاز به دکتر و چشم پزشک نباشه یعنی فاصله کانونی و ... با افراد اتوماتیک تنظیم کنه.
خوب برای این هر راهی که به نظرتون می رسه بنویسد .
مثلان از روش پردازش تصویر با این شرایط راه دوم استفاده از عدسی خاص راه سوم استفاده از عدسی که داخل اون مواد خاصی باشه موجب بشه شکست نور را مانند عینک های طبی برای افراد ایجاد کنه .

تمام این مراحل را بنویسید این خودش یک پروپزال میشه که بعدان به دردتون می خوره

یک راه دیگه شما گفتین دانشجو هستین با مسولین پژوهشی دانشگاه هم می تونید کار کنید و از اونا در مورد طرح تون کمک بگیرین

هر سوالی داشتین بپرسین اگر بتونم جواب می دم.

13671389
5th July 2010, 03:57 PM
ممنون برای راهنمایی مفیدتون

moji5
5th July 2010, 04:59 PM
راهی که بتونید از شهرتون پیگیری کنید هم هست
به بسیج سازندگی مراجعه کنید و با قسمت حمایت از نخبه ها و مخترعین تماس بگیرید
میتونید خیلی راحت طرحتون رو ثبت کنید و اون رو به نتیجه برسونید
اگه فکر میکنید حمایت نمیشه
بیاید من کارتون رو از گرگان پیگیری کنم

msd21
21st March 2011, 04:06 PM
از طریق دانشگاهتون و امور پژوهشی اقدام کن
اگه دانشگاه آزادی به باشگاه پژوهشگران جوان یه سر بزن
در ضمن اختراعتو با همه درمیون نذار چون ممکنه ازت بدزدنش مثل رفیقم که ازش دزدیدنش

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد