PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله دنیای نرم افزار و سیاست(کاری از نخبگان)

moji5
25th June 2010, 04:03 PM
هر دم از این باغ گلی میرسد
با توجه به روند درامد زایی و تقاضا برای استفاده از نرم افزار روند امنیت و استفاده از نرم افزار هم سخت تر شده
اوایل ورود هر نرم افزاری با رایگان بودنش جولان میده و بعد که خوب کاربر رو درگیر و محتاج خودش کرد وارد مرحله درامد زایی و پولی شدنش میشه
از انتی ویروس گرفته تا سایر نرم افزار های تحت ویندوز
فکر کنم با انتی ویروس کسپر تو ایران شروع شد و اخرینش هم دانلود منیجر بود که چند وقتیه نمایندگی رسمی گرفته و برای اکتیو شدنش باید پول بپردازی و کیلید بخری
مشکلی برای اکتیو بودنش نیست اما سیاست این شرکت ها بر چه اساسیه.
مگه میشه روی ویندوز یا اینترنت سیستمی باشه که نتونن شرکت های سازندش فعالش کنن و یه شرکت دیگه بیاد خدمات بده و پول دریافت کنه؟
اینا مثله سیاست های کشور های جنگ طلب عمل میکنن
میان زمینه رو محیا میکنن بعد امکانات میدن برای درامدزایی
کاش بشه راه حلی برای این مشکل پیدا کرد تا از دست این خون اشام هایی که به جای خون پول میمکنن راحت بشیم
خنده دار ترین قسمت اینه که انتی ویروس رو شرکت دیگه ای ارائه میده در حالی که انتی ویروس هشدار برای اپدیت ویندوز میده
یا وقتی انتی ویروست رو دست کاری میکنی ویندوز هم با مشکل مواجه میشه
یا اگه ویندوزت مشکل پیدا کرد انتی ویروس حلش میکنه
و چرخه ای به نام درامد زایی که بیشتر شبیه به بازی دادنه کاربرانه ایجاد میشه.

البته این شیوه تو ایران هم باب شده(متاسفانه)
شرکت های نرم افزاری اصل نرم افزار رو به مشتری نمیدن (در حالی که مشخصه کامله )
و میان در دوره های خاص بخش هایی رو ارائه میدن و پول دریافت میکنن که اسمش رو میزارن اپدیت
شرکت های بزرگ نرم افزاری و اینترنتی هدفی جز وابسته کردن مردم به امکاناتشون ندارن
البته مزایایی هم داره در بعد علمی که این بعد هم بیشتر به سمت درامد زایی رفته و برای دریافت ابتدایی ترین امکانات باید هزینه بپردازید/.
اینترنتی شدن و شبکه شدن کنسول های بازی و استفاده از نرم افزارهای محدود کننده نوید اینده شوم برای دنیا نرم افزار رو میده
همون دنیای معروف فیلم ها که هیچ خبری از انسانیت و سایر خو های انسانی نیست
چون بازی ها مخاطبشون بچه هان وقتی روی دید اونها کار بشه اینده ای که این بچه ها میسازن خطرناک و خالی از حس های اصلی مثله حس هایی که پدرانمون داشتن و ما نداریم
به شخصه با دیدنه افراد گذشته.احترامها. سنتها.رفتارها و پایبند بودنشون متوجه میشم که روند رشدی که داشتیم با استفاده از این امکانات به سمت خوبی نرفته.
در گذشته برای یادگیری سراغ معلم و یا پدربزرگ و یا شخصی محترم میرفتیم اما حالا بچه ها با استفاده از امکانات جدید دیگه کاری با نسل قدیم و خاطراتشون ندارن و خودشون رو با این چیزا قانع و راضی میکنن
و در این بین نکاتی که باید لمس کنن به شکل مصنوعی دریافت میکنن
لذت شنیدن یک قصه ازز مادربزرگ جاش رو به رفتن یک مرحله از فلان بازی داده ایا این قابل مقایست
لذت صحبت با رفیق یا دوست جون جونی که قبلا" جونشون رو برای هم میدادن جاش رو به دوست چتی داده ایا قابل مقایست

در حالی که پایه اساس هر زندگی خونواده پدر و این چیزاست نه طی کردن یک مرحله از بازی یا نصب کردن تم جدید یا اپدیت یک نرم افزار.

آبجی
25th June 2010, 04:30 PM
خب این طبیعی هست ویروس رو کی میسازه انتی ویروس رو کی ؟؟؟

یادمه که این سوال رو استاد زبان ماشینمون مطرح کرد تو جلسه اول گفت برید یک هفته فکر کنید بعد یک هفته بیاید جوابشو بدید .

هفته بعد رفتیم بچه ها هر کدوم یه چیزی گفتن هر کدوم هم دلایلمون رو گفتیم اخر سر استاد یه جمع بندی قشنگی از تمام حرفامون ( حرفی که حرف تمام بچه ها بود ) کرد . این بود که ویروس رو کسی میسازه که تولید کننده نرم افزار هست برای چی حالا میاد میسازه چون میدونیم که نرم افزار ها بعد یه مدت همونطور که میدونیم و خوندیم فاسد میشن از بین نمیرن خب شرکتی که تولید کنند ه نرم افزاره تمام اون کادر رو دور هم جمع نکرده که فقط یه نرم افزار تولید کنه !!! بلکه میخواد با همون یک نرم افزار بازار رو اشباع کنه برای همین هیچ وقت سعی نمیکنه که کامل باشه این هم یکی از ترفندهای رشته ما هست که فقط نیاز امروز بازار رو میبینم نه نیاز و کاربرد فردا رو خیلی کم پیش میاد چنین نرم افزارهایی با این دید . برای همینه که بعد یه مدت فرسوده میشن و به دوران فرسودگی میرسند یا ت دچار مرگ زودرس میشن متاسفانه [nadidan] .

اما اگه تو همون مراحل اول بررسی نرم افزار ما کیفیت نرم افزار رو هم بررسی کنیم دچار این مشکل نمیشیم هیچ وقت چون خود این کیفیت نرم افزار دو بخش هست که میتونه یکی از عوامل تکمیل کننده نرم افزار باشه منظورم به عوامل داخلی و خارجی کیفیت نرم افزار هست . که هر کدومشون هم شامل یه سری موضوع بودن تا اونجایی که یادم هست [nishkhand] عوامل خارجی به کاربر مربوط بود و به اون اجازه میداد تا راحت ببینه اونو که شامل یه سری از قابلیت ها بود قابلیت اعتماد ، قابلیت استفاده ، سرعت و درستی و صحت و ...
اما عوامل داخلی عاملی بود که باعث افزایش کیفیت طراحی میشد که کلا همون مفاهیم طراحی رو شامل میشه .

پس میشه گفت مشکل بازار ما از یه جای دیگه هست [nishkhand]

moji5
25th June 2010, 05:01 PM
البته در بخشی از متنم تاثیر همه این سیاست ها روی از بین رفتن احساسات مد نظر بود.که ناگوارترین قسمت این قضیست.
چی رو داریم با چی عوض میکنیم
به چه قیمتی و تحت چه شرایطی
و اینکه این سیاست ها و این سنت ها چجوری داره سنت ها و شخصیتمون رو تغییر میده
البته به شکلی کاملا" ناخواسته
ترسم از روزیه که بشیم مثله فیلم ها
همه چیز مدرن و انسان بی مصرف ترین موجود روی زمین
بهتون توصیه میکنم کارتون وال ی رو ببینید تا بتونید اینده رو لمس کنید.
روزی که عشق و انسانیته روباتها از انسانها پیشه بگیره و پول راه و راهنمای انسانها بشه

dodor
25th June 2010, 05:10 PM
هر دم از این باغ گلی میرسد
با توجه به روند درامد زایی و تقاضا برای استفاده از نرم افزار روند امنیت و استفاده از نرم افزار هم سخت تر شده
اوایل ورود هر نرم افزاری با رایگان بودنش جولان میده و بعد که خوب کاربر رو درگیر و محتاج خودش کرد وارد مرحله درامد زایی و پولی شدنش میشه
از انتی ویروس گرفته تا سایر نرم افزار های تحت ویندوز
فکر کنم با انتی ویروس کسپر تو ایران شروع شد و اخرینش هم دانلود منیجر بود که چند وقتیه نمایندگی رسمی گرفته و برای اکتیو شدنش باید پول بپردازی و کیلید بخری
مشکلی برای اکتیو بودنش نیست اما سیاست این شرکت ها بر چه اساسیه.
مگه میشه روی ویندوز یا اینترنت سیستمی باشه که نتونن شرکت های سازندش فعالش کنن و یه شرکت دیگه بیاد خدمات بده و پول دریافت کنه؟
اینا مثله سیاست های کشور های جنگ طلب عمل میکنن
میان زمینه رو محیا میکنن بعد امکانات میدن برای درامدزایی
کاش بشه راه حلی برای این مشکل پیدا کرد تا از دست این خون اشام هایی که به جای خون پول میمکنن راحت بشیم
خنده دار ترین قسمت اینه که انتی ویروس رو شرکت دیگه ای ارائه میده در حالی که انتی ویروس هشدار برای اپدیت ویندوز میده
یا وقتی انتی ویروست رو دست کاری میکنی ویندوز هم با مشکل مواجه میشه
یا اگه ویندوزت مشکل پیدا کرد انتی ویروس حلش میکنه
و چرخه ای به نام درامد زایی که بیشتر شبیه به بازی دادنه کاربرانه ایجاد میشه.

البته این شیوه تو ایران هم باب شده(متاسفانه)
شرکت های نرم افزاری اصل نرم افزار رو به مشتری نمیدن (در حالی که مشخصه کامله )
و میان در دوره های خاص بخش هایی رو ارائه میدن و پول دریافت میکنن که اسمش رو میزارن اپدیت
شرکت های بزرگ نرم افزاری و اینترنتی هدفی جز وابسته کردن مردم به امکاناتشون ندارن
البته مزایایی هم داره در بعد علمی که این بعد هم بیشتر به سمت درامد زایی رفته و برای دریافت ابتدایی ترین امکانات باید هزینه بپردازید/.
اینترنتی شدن و شبکه شدن کنسول های بازی و استفاده از نرم افزارهای محدود کننده نوید اینده شوم برای دنیا نرم افزار رو میده
همون دنیای معروف فیلم ها که هیچ خبری از انسانیت و سایر خو های انسانی نیست
چون بازی ها مخاطبشون بچه هان وقتی روی دید اونها کار بشه اینده ای که این بچه ها میسازن خطرناک و خالی از حس های اصلی مثله حس هایی که پدرانمون داشتن و ما نداریم
به شخصه با دیدنه افراد گذشته.احترامها. سنتها.رفتارها و پایبند بودنشون متوجه میشم که روند رشدی که داشتیم با استفاده از این امکانات به سمت خوبی نرفته.
در گذشته برای یادگیری سراغ معلم و یا پدربزرگ و یا شخصی محترم میرفتیم اما حالا بچه ها با استفاده از امکانات جدید دیگه کاری با نسل قدیم و خاطراتشون ندارن و خودشون رو با این چیزا قانع و راضی میکنن
و در این بین نکاتی که باید لمس کنن به شکل مصنوعی دریافت میکنن
لذت شنیدن یک قصه ازز مادربزرگ جاش رو به رفتن یک مرحله از فلان بازی داده ایا این قابل مقایست
لذت صحبت با رفیق یا دوست جون جونی که قبلا" جونشون رو برای هم میدادن جاش رو به دوست چتی داده ایا قابل مقایست

در حالی که پایه اساس هر زندگی خونواده پدر و این چیزاست نه طی کردن یک مرحله از بازی یا نصب کردن تم جدید یا اپدیت یک نرم افزار.
وقتی راهه چاره براش هست خوب مجبوریم! آیا خود شما حاضر به استفاده از نرم افزار های رایگان هستید . دوست دارم عقلانه جواب دهید . جوابی از رو ی منطق و دلیل . ببینید مشکل ما از اینکه هر چیزی رو فقط می شنویم و کمتر کسی از ما میره دنبالش . حال فرض بفرمایید من بیام بگه فلان نرم افزار خوبه یه عده دیگه هم بیان بگن خوبه ولی شاید در واقع اینطوری نباشه . خود شما به عنوان یه مهندس چرا توسعه نرم افزاری نمی دید؟ جالبه شما این ها رو بیان می کنید ولی از راه حل اونها رو در نظر نمی گیرید . این قدر که توی قسمت لینوکس این انجمن مطالب هست ولی واقعا اینو می گم کمتر کسی باشه بره واقعا دنبالش .
عدت کردیم که هر موقع نرم اقزار جدید اومد بدویم بخریم یا دانلودش کنیم . تو یکی از تاپیک های خودتون من گفتم . به هر حال این شمایید که تصمیم می گیرید چی انتخاب کنید و انتخای شما شاید منجر به هزینه های اضافی هم بشه.
نگاهمون عوض کنیم. اون قدر راه توسعه هست که [soal] .

moji5
25th June 2010, 05:18 PM
این که میگید درمانیه برای افتادن از چاه تو چاله یعنی بهتر از استفاده از ویندوز و نرم افزار های تحت ویندوزه
اما لینوکس هنوز ناشناختست و چیزهای ناشناخته ترسناکن و مثله هندونه در بسته میمونن
البته نمیخوام نقد کنم چون از لینوکس استفاده نکردم
قصدش رو دارم و مطمئن باشید همین روزا منم شروع میکنم
ولی نیمی از بحث هنوز پا برجاست
از دست دادن سنتها و ...

dodor
25th June 2010, 05:30 PM
مثال شما اصلا درست نیست . کجای لینوکس نا شناخته است . این قدر مقاله در همین قسمت انجمن وجود داره که دوست خوبم آبجی زحمت رو کشیدن ولی انصافا خالی از سکنه است . شاید در ابتدا به قول شما ترسناک باشه ولی بعدش لذت بخشه. مثال نادرستی است.
با وجود ویندوز اوریجینالی که دارم حاظر به استفاده از اون نیستم چون تمامی چیزهایی که می خوام در لینوکس پیدا میشه . واقعا لینوکس جای پیشرقت بسیاری داره . تا وقتی امتحان نکنید هیچ چیز برایتان اتثبات نمی شود .
در مورد سنت ها هم میشه گفت shell لینوکس واقعا نمادی خوبی می تونه در بین دنیای خودمون باشه ولی حیف ...

LaDy Ds DeMoNa
25th June 2010, 05:37 PM
شما در این به دو مبحث جداگانه اشاره کردید که البته بی ربط بهم نیستند :

در مورد مبحث اول من زیاد سررشته ندارم اما تا همین حد می دونم که
متاسفانه شرکتهای خدماتی مثل قارچ همه جا رشد کردن و چون اکثریت اونها هیچ خلاقیت از خودشون ندارن وابسته به شرکتهای بزرگتر دیگه ای هستند !
برای ادامه حیات شون در کسب درآمد همیشه دچار مشکل هستند و چاره ای ندارن جز سرکیسه کردن مردم !!

از جمله مواردی که باعث حیات و افزایش چنین شرکتهایی می شه وابسته شدن نسل جدید به دنیای نرم افزار و نت . . .

به نظر من انزوا طلبی نسل جدید و جذابیت دنیای کامپیوتر و بازیهاش و همینطور نت باعث ترغیب جوانان به نشستن پای نت و بازی می شه

و چون اطرافیان نسل جدید از خانواده گرفته تا معلمها و ... از کامپیوتر و دنیای اون کمتر سر در می یارن لذا دیگه اون الگو برای نوجوانان به شمار نمی رن !

متاسفانه پدرها و مادرها به دلیل اینکه آشنائی کمی با نرم افزار و کامپیوتر دارن یا اصلا وقته اینو رو ندارن که پای کامپیوتر بشینین لاجرم به جای اینکه یک قدم از فرزند خود جلوتر باشن چند قدم عقب ترن !

البته باید قبول کرد سلیقه ها - افکار و ... نسل جدید با دوره ما خیلی فرق می کنه که دولت باید با هدایت درست با تغییر آموزشها و کتب در مدارس چاره ای برای اون بیاندشند

یه حدیثی از حضرت علی علیه السلام شنیدم که فرزندت را برای ده سال آینده تربیت کن !

که متاسفانه در ایران اصلا توجهی به این نکته تربیتی نمی شه !

آبجی
25th June 2010, 06:03 PM
وقتی راهه چاره براش هست خوب مجبوریم! آیا خود شما حاضر به استفاده از نرم افزار های رایگان هستید . دوست دارم عقلانه جواب دهید . جوابی از رو ی منطق و دلیل .

شما اینو میگی حالا ما چکار میکنیم یکی میره یه پکیج نرم افزار میگیره ما از روش کپی میکنیم همین طور این کپی رایت ها ادامه پیدا میکنه حالا هر چقدر هم بیایم بگیم که نه من مدافع حقوق کپی رایتم نه چرا خودمون رو گول بزنیم چیزی هست که وجود داره وقتی یه پک نرم کامل 18000-20000 تومان هست وقتی تو بازار سی دی کپی شده اش 1500 تومان هست خب معلومه کسی نمیره سراغ بقیه موارد [nishkhand] خرید اون پک گرون [labkhand]

خود شما به عنوان یه مهندس چرا توسعه نرم افزاری نمی دید؟ جالبه شما این ها رو بیان می کنید ولی از راه حل اونها رو در نظر نمی گیرید .
میدونی اینجا شاید بحث ترس و نداشتن ایده و بقیه موراد باشه یا عدم حمایت از طرح ها

این قدر که توی قسمت لینوکس این انجمن مطالب هست ولی واقعا اینو می گم کمتر کسی باشه بره واقعا دنبالش .
اینو که راست میگید این همه من دست نوشته زدم خودتون این همه از لینوکس گفتید ولی باور کنید اینو به جرات میتونم بگم تو کل این انجمن فکر کنم فقط 5 نفر از سیستم عامل لینوکس استفاده میکنند [nadidan] که جای تاسف داره [negaran] همه مون دنبال راحتی هستم به این توجه نمیکنیم که این باز متن ها ما رو خلاق میکنه [porenerji]

مثال شما اصلا درست نیست . کجای لینوکس نا شناخته است . این قدر مقاله در همین قسمت انجمن وجود داره که دوست خوبم آبجی زحمت رو کشیدن ولی انصافا خالی از سکنه است . شاید در ابتدا به قول شما ترسناک باشه ولی بعدش لذت بخشه. مثال نادرستی است.

واقعا خالی از سکنه هست حتی بچه ها نمیخوان بخونند که چنین سیستم عاملی وجود داره [nadidan] اما یه سوال ؟ ترس چی ؟؟؟ غیر از این هست که لینوکس ما رو خلاق میکنه ؟؟؟ خب یه دستور ممکنه چند بار جواب نده ایا این ما رو بیشتر ترغیب نمیکنه که ببینیم مشکل از کجاست ؟

با وجود ویندوز اوریجینالی که دارم حاظر به استفاده از اون نیستم چون تمامی چیزهایی که می خوام در لینوکس پیدا میشه . واقعا لینوکس جای پیشرقت بسیاری داره . تا وقتی امتحان نکنید هیچ چیز برایتان اتثبات نمی شود .
ویندوز = تنبلی تمامی کاربران
لینوکس = خلاقیت چه چیزی از این بهتر میخواید کی دوست نداره که خلاق باشه ؟؟؟!!!

در مورد سنت ها هم میشه گفت shell لینوکس واقعا نمادی خوبی می تونه در بین دنیای خودمون باشه ولی حیف ...

درسته اما اطلاعات ما در مورد شل چه مقدار هست ؟؟؟ [nadidan]

moji5
25th June 2010, 06:07 PM
با تشکر از مهسا
نکات جالبی رو اشاره کردید
و اینکه ما همون نسل اینده هستیم که میخوایم بچمون رو تربیت کنیم
با این شرایط کار پیچیدگی خاص خودش رو پیدا میکنه
اما واقعا" ما در قبال این روند رشد سلطه نرم افزار بر انسان چه کاری میتونیم بکنیم

moji5
25th June 2010, 08:03 PM
دوستانی که این تاپیک رو دیدن ازشون میخوام حتما" کارتون وال ی رو تهیه کنن و ببینن
لطفاگ تا یکی دو روز اینده تهیه کنید و تو این هفته وقت بزارید و ببینید.
اونایی که دیدن اطلاع بدن
لطفا" همکاری کنین
منتظرم

کاوه
25th June 2010, 08:10 PM
من پارسال دیدمش [cheshmak]

LaDy Ds DeMoNa
25th June 2010, 08:25 PM
دوستانی که این تاپیک رو دیدن ازشون میخوام حتما" کارتون وال ی رو تهیه کنن و ببینن
لطفاگ تا یکی دو روز اینده تهیه کنید و تو این هفته وقت بزارید و ببینید.
اونایی که دیدن اطلاع بدن
لطفا" همکاری کنین
منتظرم

من این انیمیشن رو پارسال دیدم خیلی قشنگ بود
اون دیالگوی هم که شما اشاره کردید ( ایو ) برا من هم دوست داشتنی بود
♥♥♫ زیباترین و تاثیر گذار ترین دیالوگی که شنیدی چی بوده ؟ ♥♥♫ (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=62492)

علی رغم همه احترامی که به wall-e دارم اما
دلم نمی خواد دنیا به اون جایی برسه که یه رباط ناجی مون باشه

http://rickthegreat.files.wordpress.com/2009/10/wall-e.jpg

LaDy Ds DeMoNa
25th June 2010, 08:39 PM
این هم یه عکس قشنگ از wall-e و eve[bamazegi]:

http://www.aftabgardan-cc.com/img/news/wall-e.jpg

moji5
25th June 2010, 08:51 PM
منتظریم بقیه دوسان هم ببینن تا بتونیم تحلیل کلی داشته باشیم از موضوع و پیشرفت علم

MAHDIAR
25th June 2010, 09:32 PM
چشم حتما می بینمش.[tafakor]

Sookoot
25th June 2010, 10:23 PM
بنظرم این اتفاقات دقیقا تابع روحیات فردی و اجتماعی ماست

کلا مگر ما خیلی عادت داریم که خومونو تو زحمت بندازیم؟ ؟ بنظر من نه

(منظورم تلاشیه که نفعش به عموم میرسه و گرنه زحمات فردی ما برای سود شخصی خیلی بالاست)

برای همینه که قانون مالکیت معنوی در کشور ما تقریبا بی معناست

یک لینک ساده دانلود یعنی زیر پا گذاشتن حق صاحب امتیاز اون به همین سادگی

این موضوع در مورد نرم افزارها نیز صدق میکند خب طبیعیست رتبه ساخت نرم افزار ما پایین است و ما همچنان ترجیح میدهیم از ویندوز گرفته " سیستم عامل و سایر نرم افزارها به صورت کپی استفاده کنیم

باهمه این حرف ها فکر میکنم اخیرا اتفاقات خوبی در حال شکل گیری است تا سطح خودکفایی ما به مراحل خوبی برسدصحت و سقم این موضوع و میزان موفقیت ان را نمیدانم

moji5
25th June 2010, 10:43 PM
درسته و کاملا" متین اما ما مشکلات توسعه بدون فرهنگ سازی مد نظرمون هست
یا توسعه کورکورانه صرفا" برای پولسازی
اما به چه قیمتی
چی رو داریم با چی عوض میکنیم و حواسمون نیست
قیمت چیزهای از دست رفته قابل قیمت گذاری نیست و در ادامه مضرات اون
بحث من سر سیاست حاکم بر دنیای نرم افزاره

NeshaNi
26th June 2010, 01:32 AM
من این فیلم دارم ولی تابه حال نگاش نکردم
اصلا فکرنمی کردم جالب باشه

kamanabroo
26th June 2010, 02:23 AM
سلام من فیلم وال ی رو ندیدم
اما سعی می کنم حتما تو همین دو سه روزه تهیه کنم و ببینم.

واقعا دغدغه آقا مجتبی رو درک می کنم.
اونقدر غرق پیشرفت شدیم که داره یادمون میره که
بابا کیه! بابابزرگ کی بود یا کی هست
مامان کیه مامان بزرگ کی...
نقش خانواده ...
الان توی شب نشینی ها وقتی جوونا کنار هم می نشینن می بینی مادر بزرگ و پدر بزرگ سرشون پایینه!
حرف و حدیث و فکر و دغدغه بیشتر جوونا پیشرفت مادیه
چرا؟
چون برای جوونایی که حاضر نیستن کمی از وقت گرانبهاشون!(که اکثرا پای نت می گذره) رو برای خانواده بگذارن.
----------
البته موضوع تایپیک دنیای نرم افزار و سیاسته
بنده همه تایپیک رو تا اینجا خوندم

بخشی از این سیاست دست ما نیست
اون بخش که مربوط به پیشرفت نرم افزاری و امکانات هست بیشتر ما استفاده کننده هستیم
وقتی می تونیم دربارش تصمیم بگیریم که مولد باشیم، یعنی عملا کاری از دستمون بر نمیاد
نیازمندیم و استفاده کننده...

اما می تونیم همون مقداری رو هم که دست خودمونه ساماندهی کنیم.
متاسفانه سوء استفاده از کارهای نرم افزاری موجب میشه که صاحب امتیاز کاری کنه که مثلا از هر سی دی سه بار بیشتر نشه استفاده کرد!

یه بحث دیگه هم هست
اینکه تا وقتی که ما حرفی برای گفتن نداشته باشیم، سیاست اقتصاد میگه به نفع ماست که واردات داشته باشیم (پولش رو بدیم هزینه اش کمتره)
نمی خوام بگم ما حرفی نداریم، اما به اندازه خودمون چیکار کردیم؟
وقتی یک ایرانی نرم افزاری تهیه می کنه که برای شناسوندش مجبوره رایگان در اختیار بگذاره و هیچ حمایتی از اون نمیشه... نتیجه اش چی میشه؟

شاید خیلی چیز ها در سیاست نرم افزاری ما تاثیر گذار باشه که نشه همه رو یکجا گفت.
اما مهم اینه که
بتونیم ارزشهایی که به عنوان یک انسان باید بهش پایبند باشیم رو تو همه کارهامون نشون بدیم.
تو ساخت بازیها
تو ساخت فلش ها
سایت ها
فیلم ها
نرم افزارها
اینا بر می گرده به میزان خلاقیت ما، که چطور از یک نرم افزار ساده استفاده ارزشی هم بکنیم.

اگه یک چیز در وجود هر کدوم از ما شکل بگیره، خودش مولد یک فرهنگ غنی میشه
و اون اینکه همیشه در همه چیز یادمون باشه که
حرکت ما به سمت خدا باشه و برای خدا باشه

moji5
26th June 2010, 08:33 AM
کلام اقا مهدی(البته موضوع تایپیک دنیای نرم افزار و سیاسته)
بله تاپیک عنوانش دنیای نرم افزار و سیاسته اما نقش اون بر زندگی و سیاست حاکم بر دنیای نرم افزاره
میخوام کمی روش بحث کنیم
با توجه به تجربه میدونم شرکت های بزرگ برای رسیدن به هدفشون باید مخاطب و کاربر مورد نظرشون رو پیدا کنن
برای این منظور فرهنگ جامعه رو هدف گرفتن تا فرهنگ رو هم گام با خودشون کنن تا بتونن به راحتی برای الان و اینده کاربر و بازار ایجاد کنن.
از فیلم ها گرفته تا بازی ها و سایر موارد همواره سعی بر این شده که انسانها رو درگیر مسائلی کنن که واقعا" تاثیر بسزایی بر روح و روان انسانها داره
و باعث میشه تغییراتی در روحیه انسانها ایجاد بشه
یه جور حک شخصیته رو شاهد هستیم که هممون مثله ربات صبح که از خواب بیدار میشیم داریم تو دنیای مجازی که برامون ساختن بازی میکنیم
در حالی که اصلا" حواسمون نیست که بی هدفی این شرکت ها و چولسازیشون چه چیزهایی رو از زندگی مون پاک کرده و مارو داره به چه سمتی میبره
ادامه دارد...
منتظر دیدن وال ی هستیم

moji5
26th June 2010, 07:48 PM
ایا واقعا" اینکه میگیم نواوریها باید برای راحتی انسان باشه
و کامپیوتر برای راحتی انسان خوبه عملی شده؟

moji5
30th June 2010, 12:26 PM
با این فرضیه که برنامه کارتون رو مشاهده کردید ادامه میدیم.
همونطور که مشاهده کردید تمام امکانات رفاهی و تمام سیستم هایی که میتونه راحتی و اسایش رو برای زندگی انسان ها فراهم کنه تو برنامه کودک با کمی خوش بینی استفاده شده
با توجه به روند رشد سیستم های کامپیوتری و طرز استفاد شون که فقط برای راحتی انان ها کاربرد دارن ایا واقعا" داریم ایندمون رو به خطر میندازیم
کشور های توسعه یافته با توجه به سیستم و محیطی که تو اون رشد میکنن هیچ مشکلی برای راحتی بیشتر حتی در قبال نابودی کل زمین ندارن
البته ترفند های این کشور ها برای مصرف انرژی های زمین برای تحقیق و سفر های خارج از زمین یعنی کره ماه طرز فکر اون ها رو نشون میده
برای تهیه بودجه و رسیدن به هدفشون جون مردم کشور های ضعیف رو میگیرن تا بتونن به هدفشون برسن اما به چه قیمتی
فیلم هایی مثله 2012 و یا اواتار و غیره هدفی جز نشون دادن و جا انداختن این طرز فکر که برای رسیدن به هدف باید قربانی داشت ندارن
نکته جالب یاست این کشور ها اینه که تکنولوژی هایی که دارن رو به هیچ کشوری نمیدن
و بعد از اینکه تکنولوژی جدیدی پیدا کردن به مرور یستم های قدیمی شون رو با ترفند های جالب برای رسیدن به سود بیشتر ارائه میکنن
بازی ها کنسول های بازی و غیره نیز از سلطه این کشور ها در امان نبوده و برای جا انداختن فرهنگ ها و برنامه های این کشور ها تبدیل به رسانه ارتباطی شده اند
عادی شدن جنگ و خون ریزی با بازی های اکشن
ترقیب برای خرید خودرو با بازی های اتومبیل رانی
تبلیغات برای ازاد سازی انرژی های منفی مثله درگیری و دزدی و حتی جدیدا" بازی هایی با محتوای مستحجن و ترویج بی بند و باری
اینها همه نشانه از برنامه ها و ترفند های شوم این کشور ها و نیاز انها به حمایت مردم دارد.
چیزهای انسانی و رفت و امد های شبانه کم کم داره جاشون با اینترنت پر میشه
ادامه دارد..

moji5
3rd July 2010, 12:07 AM
با توجه به موضوع مقاله از چند روز قبل از خواهر زاده هام خواستم کمی از کامپیوتر و مسائل مربوط به اون مخصوصا" بازی و سایر سرگرمی های کامپیوتری فاصله بگیرن

از یکی دیگشون هم خواستم شطرنج رو با کنسولش اموزش میبینه
نتایج رو بعدا" پست خواهم زد
دوستانی که کارتون رو دیدن ممنون میشم نظر بدن

moji5
6th July 2010, 08:38 AM
نتایجی که بدست اومد از این قرار بود
تا قبل از این انگاری تو یه دنیای دیگه سیر میکردن و بیشتر دنبال چیزهای هیجانی و سرگرم کننده بودن
اما با فاصله گرفتن از کامپیوتر کمی از وقتشون رو برای فکر کردن و گیر دادن به دنیای دوروبرشون پیدا کردن و با صحبت هایی که میشد علاقه داشتن برای ایندشون کسی بشن
البته حرف های عجیبی بهشون میزدم
مثلا" اگه الان درس بخونی بعده ها میتونی خودت تو بازی ها باشی
و ...
در کل دنیای که داشتن خیلی عجیب بود انگاری با دیدن فیلم های کشتی کج و این بازی ها و سایر فیلم ها بیشتر به سمت کارهای پوچ کشیده میشدن
مثلا" یکی شون میگفت میخوام برم ارتش تا ادم بکشم
یا اون یکی روی داداشش اگه دیر رسیده بودم داشت فینیشینگ میزد
یعنی سروته گرفته بودش میخواست با گردن بکوبدش به زمین ...................
البته این دنیای بچه هاست
تو دنیای بقیه چه خبره
و کامپیوتر چه تغییراتی رو تو وجودمون بوجود اورده ولی خبر نداریم
تا حالا چند بار به دوستمون برای بازی یا انجام کار کامپیوتری نه گفتیم
حتما" خیلی هاتون پیش اومده که صبح ها زودتر از خواب پا میشید به این امید که بتونید بازی یا سرگرمی دیگتون رو زودتر تموم کنید
حتی همین اینترنت اگه مراقبش نباشیم تبدیل میشه به ابزاری که از ما کار میکشه
در حالی که باید ما از اون کار بکشیم
یا کامپیوتر رو باید به چشم ابزاری نگاه کرد که میخوایم ازش کار بکشیم نه اینکه اون ازمون کار بکشه
یا حتی باعث بشه انسانهای واقعی رو به خاطر کامپیوتر از دست بدیم
بیاید کمی دقیق بشیم و تو دنیای امروزی فرهنگ استفاده از اون رو بدست بیاریم
با توجه به مسائل مطرح شده به این نتیجه میرسیم که
روند رشد و دخالت کامپیوتر در زندگی انسانها متاسفانه با سیاست های کشور های فرصت طلب به سمتی رفته که نه تنها در اکثر موارد راحتی برای انسانها در بر نداشته بلکه باعث بوجود امدن عادتهایی شده که انسان ها برای هم غریبه شدن و فرهنگ هایی مثله شب نشینی یا مهمونی یا حتی بیرون رفتن با دوستان جاشون با موارد کامپیوتری پر شده
احساسات که حرکت دهنده انسان است هم از گزند این سیاست در امان نبوده و دست خوش تغییراتی شده که باید جبران بشه
تا بتونیم خودمون رو پیدا کنیم

اگه بشه تو تاپیکی با عنوان فرهنگ استفاده از کامپیوتر این مقوله رو پیگیری میکنیم
یا حق

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد