PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر :: وعده‏های اوباما در اولین مصاحبه‏اش ::

diamonds55
20th November 2008, 02:41 PM
رئیس جمهور جدید آمریکا شب گذشته قول داد که نظامیان آمریکایی را از عراق خارج کند، مواضع القاعده را در افغانستان منهدم کند و زندان گوانتانامو را ببندد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، این سیاست خارجی "باراک اوباما" نوعی جدایی از سیاستهای "جرج بوش" محسوب می شود. اوباما که با شبکه خبری سی بی اس صحبت می کرد، اصلاح اقتصاد تخریب شده آمریکا را اولویت شماره یک برنامه کاری خود دانست .

وی گفت که دست کم یک جمهوریخواه در کابینه وی حضور خواهد داشت. وی همچنین دیدار هفته گذشته خود با "هیلاری کلینتون" رقیب دموکرات خود در مراحل اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تایید کرد. اما اوباما از اظهار نظر درباره احتمال دادن پست وزارت امور خارجه به کلینتون خودداری کرد.

وی گفت:"من از فرماندهان ستادهای مشترک و مقامهای امنیت ملی خود درخواست خواهم کرد و ما کار اجرای طرحی را که سطح نیروهای ما در عراق را کاهش می دهد، آغاز خواهیم کرد." اوباما همچنین قول داد مواضع القاعده در افغانستان را منهدم کند. وی افزود: "من همواره گفته ام که می خواهم گوانتانامو را ببندم و همین کار را هم خواهم کرد."

اوباما ادامه داد:" من همیشه گفته ام که آمریکا شکنجه نمی کند و این اطمینان را ایجاد خواهم کرد که ما شکنجه نمی کنیم. اینها بخشی از تلاش ما برای بازگرداندن وجهه اخلاقی آمریکا در جهان است."
اوباما در روزهای تبلیغات خود هم وعده خارج کردن نظامیان آمریکایی از عراق و تعطیلی گوانتانامو را داده بود. حال باید دید که آیا وی به این وعده های تبلیغاتی خود واقعا عمل خواهد کرد یا خیر.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد