PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دجال را بهتر بشناسیم

hoora
18th June 2010, 11:52 PM
بیانات حجت الاسلام سيد حسن آيتی با موضوع نشانه های خروج دجال از زبان حضرت علی (ع):

حجم فايل :3.92 MB

دانلود فایل (http://snd.tebyan.net/1389/03/Seed%20Hasn%20Aiat_010.mp369503.mp3)

[entezar2][entezar2][entezar2]

hoora
19th June 2010, 12:28 PM
در دوره پیامبران ، پیامبران برای اثبات خود و دین و کتاب خود که فرستاده خدا هستند معجزاتی را به عمل میاوردند و خیلی از مردم با این معجزات ایمان میاوردند.اما تو این کلیپ صوتی یکی از کارهای دجال رو اینگونه گفته که دجال قادر به زنده کردن مرده ها و دعا برای باران....! و مسلمأ مردم بهش ایمان میاورند چون از دوره پیامبران این ها نشانه وحی بوده . خوب تکلیف ما چیست؟ نمیدونم چند درصد مردم دارای علم فقه و ... هستند اما حتما تعداد کمی هستند . ما هایی که اطلاعات کلی داریم و یا افراد بی سوادی که حتی خواندن و نوشتن را نمیدانند چه برسه به تحلیل روایات و احکام اما دلی پاک و انسانی ساده و خوش قلب هستند و حتما گول دجال را خواهند خورد تکلیف چیست؟

اینکه یکی از نشانه ها را ظاهر شدن زنان در جامعه و شرکت در محیط کسب و کار میداند، آیا درست هست؟ یعنی این عقاید که مربوط میشه به چندین قرن پیش هنوز هم باید اجرا بشه؟ مگر مراجع نباید بر اساس زمان فتواهایی دهند که این مورد رو هم در بر بگیره؟و ......

hoora
19th June 2010, 11:55 PM
کاش جواب سوالاتم را می گرفتم....همیشه اینطور هست....متأسفانه
تردید دارم به سخنان ای آیت الله ،آیا واقعا از زبان امام علی هست؟ آیا این فقط مربوط به آن دوره نیست؟
زنا عملی نارواست گناه کبیره اما ربطش با زلزله چیست؟؟.....
عجیبه!

kamanabroo
20th June 2010, 12:54 AM
در دوره پیامبران ، پیامبران برای اثبات خود و دین و کتاب خود که فرستاده خدا هستند معجزاتی را به عمل میاوردند و خیلی از مردم با این معجزات ایمان میاوردند.اما تو این کلیپ صوتی یکی از کارهای دجال رو اینگونه گفته که دجال قادر به زنده کردن مرده ها و دعا برای باران....! و مسلمأ مردم بهش ایمان میاورند چون از دوره پیامبران این ها نشانه وحی بوده . خوب تکلیف ما چیست؟ نمیدونم چند درصد مردم دارای علم فقه و ... هستند اما حتما تعداد کمی هستند . ما هایی که اطلاعات کلی داریم و یا افراد بی سوادی که حتی خواندن و نوشتن را نمیدانند چه برسه به تحلیل روایات و احکام اما دلی پاک و انسانی ساده و خوش قلب هستند و حتما گول دجال را خواهند خورد تکلیف چیست؟

اینکه یکی از نشانه ها را ظاهر شدن زنان در جامعه و شرکت در محیط کسب و کار میداند، آیا درست هست؟ یعنی این عقاید که مربوط میشه به چندین قرن پیش هنوز هم باید اجرا بشه؟ مگر مراجع نباید بر اساس زمان فتواهایی دهند که این مورد رو هم در بر بگیره؟و ......

تردید دارم به سخنان ای آیت الله ،آیا واقعا از زبان امام علی هست؟ آیا این فقط مربوط به آن دوره نیست؟
عجیبه!

نگران نباشین
جواب سوالاتتون رو هم به لطف خدا می گیرین
اینترنتم دیال آپه و شدیدا سرعت پایین
باید اون صوتی که گذاشتین رو دانلود می کردم و گوش می کردم که اینکار رو کردم
و الان دنبال چند تا روایاتی هستم که دقیقا جواب سوالات شما رو میده
و خواستم مستند باشه
کمی دیر شد
به زودی می گذارم ان شا اله
می بخشین از تاخیر[cheshmak]

kamanabroo
22nd June 2010, 11:44 PM
عجیبه!

بله بنده عین روایت رو هم دیدم از امام علی ع هست.
اول اینکه در مورد روایات باید بگم که خیلی وقتها هست که یکسری چیزها رو بر یکسری چیزها مترتب می کنه. یعنی مثلا با بی احترامی به والدین بد بختی به سراغ آدم میاد. یا با یکسری اعمالی، فلان بلاها نازل میشه. در این جور روایات اگر دلیل و حکمت اون اموری که مترتب بر اعمال و کردار هست ذکر بشه که می شه فهمید اما وقتی ذکر نشه فهمیدنش سخته.
اما گاهی حکمت و علت بعضی از روایات، در طول زمان فهمیده میشه. (گذشت زمان همه چیز را روشن می کنه).
مثلا همین که وقتی زنا زیاد شد، زلزله زیاد میشه . یا مثلا من داشتم روایات رو نگاه می کردم به این مورد بر خوردم وقتی قضات حکم نادرست بدن باران کم میشه و یا قطع میشه!
اینها حکمت هایی داره که شاید الان فهمیده نشه. اما از اونجایی که سند برخی از این روایات صحیح هست یعنی طبق علم رجال و درایه و فقه، فهمیده میشه که این حدیث سندش و متنش و معنا و مفهومش نه مخالف با قرآن هست نه باسیره ائمه اطهار و همچنین درسلسله سند، افراد مورد اطمینانی هستند، با این شرایط ما حکم به درستی روایت می دیم و اینکه اگر ما با عقول خودمون دلیلش رو متوجه نشدیم معناش این نیست که روایت درست نیست بلکه همه معارف دین رو نمیشه با عقل فهمید بلکه باید به وحی اعتماد کرد.
اما در هر حال میشه گفت که بیشتر بلاها بخاطر گناهانی هست که انسان انجام میده. چرا که اولین بلا برای بشر هبوط و سقوط حضرت آدم به زمین بود که بواسطه ترک اولی (نافرمانی) بود.
و در روایت هست که هر گاه گناه جدیدی در بین مردم ظهور پیدا کنه و شیوع پیدا کند و فاش شود، خداوند مردم رو به بلای جدیدی گرفتار می کند!!

kamanabroo
22nd June 2010, 11:47 PM

بله
اما همانطور که ائمه علیهم السلام دجال رو معرفی کردن، و ما به این روایات رو می بینیم و می خونیم یا می شنویم ، اگر همین قدر هم به دستورات ائمه درباره دجال ستیزی توجه کنیم غمی از این جهت نخواهیم داشت که در آخر الزمان راه روشنی داریم که پیرو دجال نباشیم.
اما این دستورات رو باید از روایات اهل بیت ع استخراج کرد و گوشزد کرد.
مثلا به عنوان نمونه یکی از راههایی که می توان از شر دجال در امان موند این است که زیاد قرآن بخوانیم.
آیا ما اصلا قرآن می خوانیم، چقدر می خوانیم، چقدر عمل می کنیم؟
مثلا اگر می خوانیم؛ ویل للمطففین چقدر سعی کردیم که در کارمون کم فروشی نکنیم؟ کم نگذاریم . گاهی ما از نمازمون هم کم می گذاریم بعد انتظار داریم که در بلاها و مصیبت ها و فتنه ها براحتی براه درست بریم!

مطلب دیگه اینکه درروایات کثیرا وجود داره که شیاطین جنود و لشکریان دجال هستند. یعنی دجال از بهترین ابزار فتنه استفاده می کنه که شیاطین هستند. شاید شینده باشید اما بهتره که بدانید؛ جن به شکل هر موجود زنده ای می تواند تبدیل شود حتی حیوانات و سگ و خوک . {اما فرشته ها به سگ و خوک تغییر شکل نمی توانند بدهند چون ایندو نجس العین هستند}.
یکی از فریبنده ترین کارهای دجال اینست که شیطان ها را به فرمان خود در می آورد و از آنها می خواهد که به شکل شخصی که مرده است حاضر شوند و در اینجا دجال ادعا می کند که مرده را زنده کرده است!!!
و از این گونه استفاده های فریبنده....

hoora
22nd June 2010, 11:57 PM
تشکر ولی مثل اینکه توقع زیادی داشتم در مورد تقاضای پاسخ به سوالاتم.
میدونم که این روایات هست اما چرا؟؟؟فقط می گوئیم هست اما چطوری هست؟ما زنده ایم نفس می کشیم بر اساس زمان و موقعیتی که داریم فعالیت می کنیم در جامعه حضور داریم ولی می گویند همین حضور نشانه ظهور دجال است به عبارتی ما زنان نشانه ظهور دجال هستیم.
زنا هم در خیلی از کشورهای اروپایی هست اما زلزله اش جای دیگر. این جور گناه ها در اروپا بیشتر هست یا بم؟!

kamanabroo
29th June 2010, 01:19 AM
تشکر ولی مثل اینکه توقع زیادی داشتم در مورد تقاضای پاسخ به سوالاتم.
میدونم که این روایات هست اما چرا؟؟؟فقط می گوئیم هست اما چطوری هست؟ما زنده ایم نفس می کشیم بر اساس زمان و موقعیتی که داریم فعالیت می کنیم در جامعه حضور داریم ولی می گویند همین حضور نشانه ظهور دجال است به عبارتی ما زنان نشانه ظهور دجال هستیم.
زنا هم در خیلی از کشورهای اروپایی هست اما زلزله اش جای دیگر. این جور گناه ها در اروپا بیشتر هست یا بم؟!

فکر کنم منظورتون این باشه که چرا این روایات آمده
و اینکه چرا این علائم رو به عنوان علائم آخر الزمان یا حضور دجال و .... ذکر کرده

البته اینطور که شما می گید که حضور شما نشانه ظهور دجال باشه، نیست

ببینید من به صورت کلی بگم که:
وقتی در دین یکسری بدعت ها ایجاد بشه، گناه های جدیدی روانه جوامع بشری بشه،
وقتی گناه زیاد بشه، همه و همه مقدمه ظهور دجال و علائم آخر الزمان هستن و ...

اما وقتی بنده ای میدونه که گناهی انجام نداده (زن یا مرد) بلکه طبق مقتضای شرع عمل کرده
دلیلی نداریم که بگیم از نشانه های دجال هست.
شاید بعضی هایی که دنبال تفرقه انداختن و ایجاد شکاف بین جوانها و باورهای مهدوی هستن
اینگونه حرف ها رو سعی می کنن رواج بدن که بله خود حضور شما نشانه ظهور دجال هست!!!
که البته اینطور نیست.
آنچه هم که در روایات گفته شده همچنانکه گفتم مبتنی بر گناه و بدعت و بی بندوباری دینی هست. که اگر شخصی خودش رو حفظ کنه مسلما جزء این دسته نخواهد بود. و اگر شخصی هم خودش رو حفظ نکنه چه مرد چه زن روایات آخر الزمان شامل حالش میشه.

در ضمن حتی مراجع هم حضور زن در اجتماع رو مبتنی بر رعایت شئون اسلامی دونستند که در اونصورت مشکلی نداره.

------------
اینکه علت بلایای طبیعی رو در روایات ظهور بعضی از گناهان می دونه
معناش این نیست که هر جا اون بلا اومد یا یک اتفاق طبیعی افتاد حتما همون گناه بوده باشه
بله میشه اینطور حدس زد ولی بصورت قطعی نمیشه حرفی زد
چون حکمت خداون گاهی اقتضا می کنه که خیلی از اتفاقات به دلایلی بیفته که بر ما نامعلومه.
پس نمیشه دلیل قطعی براش صادر کرد (دلیلی که از اعمال انسان سرچشمه گرفته باشه)
و فقط میشه درحد حدس و گمان چیزهایی رو مطرح کرد.
همین

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد