PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آسان ترین راه ها ، راه خداست - دولابي

m_salehy
9th June 2010, 07:08 AM
آسان ترین راه ها ، راه خداست

* دین اسلام در یک کلام ، دین مطابق با فطرت و مذاق بشر است . قبل از آنکه تواسلام را بپذیري ، اسلام تو را در برگرفته است . - مصباح الهدی – 330

* آسان ترین راه ها ، راه خداست ، چون مطابق با مذاق و فطرت بشر است . احکام الهی بر اي فرد فطر ي گواراتر است از آب خنک بر اي تشنه کام در گرماي ظهر صحراي حجاز .
این نفس دجال بشر است که بر اي اینکه آزاد باشد ، دائم منفی بافی می کند و راه را مشکل و محال می داند . مثلا می گوید ما کجا و اهل بیت : کجا ؟ ما کجا ورب الارباب کجا ؟
بعضی ها چون خودشان در گردنه گیر کرده اند ، می گویند راه بسته است و راه خدا را می بندند . بیچاره خودش گیر کرده است ؛ اما سلمان ها رفتند و رسیدند و به مقام منا اهل البیت1 راه یافتند. - مصباح الهدی – 331

* خلیفه ي عباسی بر اي به شهادت رساندن امام ( ع ) یکی از مأمور انش را احضارکرد و از او پرسید در راه من حاضر ي از چه چیزت بگذري ؟ گفت از همه ي مالم . خلیفه گفت : نه ، برو . بعد دوباره احضارش کرد و همان سؤال را پرسید ، گفت از همه ي مالم و جانم . خلیفه گفت : نه ، برو . باز احضارش کرد و همان سؤال را کرد ، گفت از مالم و جانم و دینم . خلیفه گفت: حالا شد . پس برو و امام را به شهادت برسان .
در دستگاه ظلمه اگر کسی بخواهد مقبول واقع شود ، باید از دینش بگذرد . ما دردستگاه خوبان اگر حاضر نباشیم در راه آنها از دینمان بگذر یم ، چطور انتظار مقبول واقع شدن دار یم ؟
دوست اهل بیت ، د ینی جز محبت خدا و خو بان خدا ندارد : یا دین من لا دین له 2 : اي دین کسی که دینی ندارد .
نکند مقدس مآبی ها ما را از خوبان خدا جدا کند . - مصباح الهدی – 340

منبع : عارفانه های دولابی از کتاب " مصباح الهدی – مهدی طیب – ص 330 - 340 "

1- حضرت رسول ( ص ) - المناقب، ج 1، ص 85.

محمد صالحی – 14/3/89
http://mahsan.parsiblog.com/ (http://mahsan.parsiblog.com/)

mohebbi
9th June 2010, 02:03 PM
خداوند خود را به صفت غنا و بخشندگي ستوده است و صفت بخل را از خود دور دانسته است ؛ از اين روست كه هر كسي بخل ورزد، خداوند وي را دوست نمي دارد (نساء آيه 37 و نيز محمد آيه 38 و حديد آيه 24)
و اموالي را كه به بخل اندوخته و خود از آن بهره نبرده و اجازه بهره بردن ديگران را نيز نداده است، به عنوان طوق لعنت بر گردن ايشان در قيامت افكنده مي شود و خداوند ايشان را بدان مال هاي بخل شده، خوار و ذليل و عذاب مي كند.(آل عمران آيه 180)

«آسان ترین راه، دیدن سرخی سیب هاست »

هر روز بلای تازه ای بر سر نوع انسان می آید که مولود دست های خود اویند. بزرگ ترین بلایی که از تخم غفلت خود انسان سر بیرون آورده است «جاهلیت نو» است. جاهلیت که جای خالی هبل را با پول، عزی را با شهرت، لات را با شهوت و... پر کرده و همه را به یک بت پرستی پنهانی مشغول داشته است، بدون این که حتی یک نفر از آن این حقیقت تلخ را باور کند. با این حال از آن جایی که در انسان چیزی به نام فطرت وجود دارد که انسان را به سمت یک حقیقت واحد سوق می دهد و با هیچ بتی سیر نمی شود، اندیشمندان وادار به اختراع مکاتب مختلف فکری شده اند تا جای خالی آن حقیقت را پر کنند و دستی به سر و روی این انسان گم شده بکشد. اما چون خود این مکاتب مخلوق ذهن داروسازانی که خود بیمار بوده اند، بوده است; پس هیچ گاه نمی توانند اثر یک دارو را داشته که برای همیشه بتواند درد را از وجود نوع انسان بردارند و جای خالی آن آرامش گمشده را پر کنند. اولین هدف این مکاتب این است که تکلیف انسان را با خودش مشخص کنند. انسان اگر تکلیفش با خودش مشخص شد. بسیاری از مشکلاتش خود به خود حل خواهد شد. به عنوان مثال، اگر من انسان به این یقین قلبی برسم که اگر یک لیوان آب به کسی بدهم تا ده دقیقه بعد هفت لیوان عسل به من می دهند هر روز صبح به عشق سقایی از جا بلند می شدم و تمام همتم مصروف سیراب کردن می گردید. پس اگر یک ایدئولوژی و یا مکتب بتواند تکلیف انسان را با خودش به بهترین و منطقی ترین وجه ممکن حل کند، همان ایدئولوژی آرمانی آسمانی است که جای خالی اش کاملا حس می شود.

و ای کاش این بینش درک کردن را داشتیم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد