PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تلویزیون آری یا نه ؟!!!

LaDy Ds DeMoNa
31st May 2010, 09:43 PM
تلویزیون ایران محبوبیت خود را فقط مدیون تعدادی اندکی از سریالهای و برنامه های جذاب پخش شده باید باشد . . .

بیننده تلویزیون ایران ساعات طولانی از وقت خود را صرف دیدن :

میز های گرد , مثلث و مربع اجتماعی اقتصادی

تبلیغات ( طوری که دیگر الان بین تبلیغات چند دقیقه ای هم فیلم پخش می گردد . )

اوووه برنامه سیاسی شامل میزگردها مستند ها و ... هفتگی ؛ روزانه ، یه روز درمیون ، دوروز درمیون و ....

سخنرانی ها مذهبی سیاسی اجتماعی ادبی

دوباره تحلیل ها و بررسی ها سیاسی و ...
.
.
.

برنامه های مذهبی یه ماه مونده به ماههای عزیز محرم و رمضان و رجب و شعبان آغاز می شه و یک ماه بعد هم ادامه داره و البته برنامه مذهبی فقط شامل عزاداری است !!!

تلویزیون هیچ جذابتی برای جوانان ندارد . . .

این تنها یه نظر سنجی است

سوال ما اینه :

تلویزیون تماشا می کنی ؟ اگر جواب شما بلی است کدام کانال را ترجیج می دهی ؟

شبکه یک
شبکه دو
شبکه سوم
شبکه چهار
شبکه قرآن
شبکه اخبار
شبکه آموزش
شبکه محلی
ترجیح می دهم ماهواره ببینم
تلویزیون تماشا نمی کنم

منتظر نظرات شما دوست عزیز هستیم . . .

سفیر 1389
31st May 2010, 10:16 PM
منم ترجیح میدم ماهواره ببینم

Himmler
31st May 2010, 10:17 PM
ترجیح میدهم به جای برنامه های پر مهطوای تلوزیون جمهوری اسلامی ایران (اگر وقتی برای هدر دادن پیدا کردم) موزیک ویدئوهای ماهواره که خوانندگانشان اکثرا از مامان جانشان قهر فرموده اند را تماشا کنم. سگ اینها شرف دارد به تلوزیون.{big green}

باستان شناس
31st May 2010, 10:27 PM
ترجیح میدهم به جای برنامه های پر مهطوای تلوزیون جمهوری اسلامی ایران (اگر وقتی برای هدر دادن پیدا کردم) موزیک ویدئوهای ماهواره که خوانندگانشان اکثرا از مامان جانشان قهر فرموده اند را تماشا کنم. سگ اینها شرف دارد به تلوزیون.{big green}

وا تو هم سر برنداري.....حواست هست كه ديگه اره ؟;;)

من موافقم....ولي چند روز چند روز تو خونه ما tvروشن نميشه...من فقط نت..

گاهي هم با هيملر موافقم.

*مینا*
31st May 2010, 10:31 PM
تلیویزیون ما همچین کامل نیست ، ولی همچین هم بدک نیست :)>-

Admin
31st May 2010, 10:35 PM
واقعیتش من ماهواره دیدم ولی چیزی توش ندیدم که قابل دیدن باشه ...

شبکه های خارجی که چیزی حالی نمیشی ...

شبکه های فارسی زبان یا سیاسیه ... یا قر میدن و یا بازم قر میدن ... :-?

بیشتر تلویزیون ایران رو می بینم ... جدیدا برنامه های خیلی خوبی دارن و قابل دیدن.

بخصوص برنامه های مشاوره ، فیلم های سینمائی متنوع و ...

حداقلش فکر می کنم کسانی که تو خونه شون بچه کوچیک دارن بیشتر سمت و سوی تماشاشون ماهواره نباشه ، البته اگه زیاد به بچه اهمیت میدن ...;)

Admin
31st May 2010, 10:37 PM
در ضمن نظر سنجی هم باید اصلاح بشه.

چون انتخاب ها باید چند گزینه ای باشه من شبکه های یک و دو و سه و تهران رو زیاد نگاه می کنم ...

"SAEED"
31st May 2010, 10:39 PM
شبكه هاي ايراني تعطيل من باور كنيد هفته اي يه ساعت اگه فوتبالي باشه حالشو داشته باشم مي بينم.
ماهواره هم يه برنامه به نام Box Office داره PMC همونو ميبينم چون مخصوص خودمه گاهي هم يه فيلم هرشب فيلم ميذاره ولي نمي بينم فقط برنامه هاي مربوط به فيلمه ميبينم.
يه برنامه هم جمعه ها داره كه ميرن تو كشور هاي دنيا جالبه اطلاعات زيادي داره و سرگرمي خوبيه فقط همينا.

MAHDIAR
31st May 2010, 10:41 PM
تلویزیون ایران محبوبیت خود را فقط مدیون تعدادی اندکی از سریالهای و برنامه های جذاب پخش شده باید باشد . . .

اوووه برنامه سیاسی شامل میزگردها مستند ها و ... هفتگی ؛ روزانه ، یه روز درمیون ، دوروز درمیون و ....

.
.
.

برنامه های مذهبی یه ماه مونده به ماههای عزیز محرم و رمضان و رجب و شعبان آغاز می شه و یک ماه بعد هم ادامه داره و البته برنامه مذهبی فقط شامل عزاداری است !!!

این تنها یه نظر سنجی است

سوال ما اینه :

شبکه یک
شبکه دو
شبکه سوم
شبکه چهار
شبکه قرآن
شبکه اخبار
شبکه آموزش
شبکه محلی
تلویزیون تماشا نمی کنم

من هم از تلویزیون ایران زیاد خوشم نمیاد .{big green}

Amir
31st May 2010, 10:49 PM
با سلام و تشكر قبلان هم اين بحث شده .. تلويزيون ما مگر جز تعدادي و معجزه اي برنامه جالب و قابل توجه داشته باشه .. شبكه اموزش كار جالبي هستش به شرط اينكه كيفيت كار رو فراتر از اين ببرند و از يكنواختي كه ادم رو ياد همون اموزشهاي دهه شصت كه براي برنامه پر كردن بود ميندازه خارج مشه ..از نظر برنامه و فيلم كه از نمره بيست من به تل ايران پنج ميدم ..از نظر برنامهاي مفرح و شاد بهش 2 ميدم اونم صرفا به خاطر شبكه سه .. از نظر علمي و اموزشي بهش 5 ميدم اونم به خاطر شبكه اموزش .. ولي تو گريوندن و افسرده كردن مردم بهش نمره 18 ميدم .. تو مديريت رسانه اي و فرامنطقه اي بودن بهش نمره 4 تو برنامه هاي واقعان چالشي و مورد نياز جامعه براي بالاب بردن سطح فرهنگ اگاهي و اطلاعات مردم بهش 5 ميدم ...يعني ميخام بگم نياز اين مردم بيش از اين حرفاست

اما در مورد ماهواره بلا شك ظرفيت خاصي ميخاد به خصوص مردم ما ..جسارتي نباشد ولي تبعاتش رو داريم ميبينم .. بستگي داره كه با چه ديدي و براي چي سراغش بري ..بستگي داره كه مستمع و ببيننده صرف باشي يا رو حرفها ديده ها بدون غرض !! و از روي اگاهي و بينش فكر كني اونوقت مسئله قابل تاييدي هست و نظر شخصه خودم اينكه زشته كه براي يك جامعه تصمصيم گرفته بشود كه نبييند و نشوند اين يعني شعور مردم رو ناديده بگيريم.. ولي اينكه اين ظرفيت رو مخصوصا تو نسل جوان جامعه ايجاد كنيم كه به خودباختگي .. خود كم بيني و مهو شدن در الگوي مغرضانه غرب و شرق نشويم ..بلكه از هر موقعيتي به سود خود و جامعه استفاده كنيم ..

بيماري تل اينور رو هم ميشه گفت ولي خوب مسئله اينكه ايا اين گفتن دردي رو دوا ميكنه يا نه

*میشا*
31st May 2010, 11:05 PM
سلام
من قبلنا خیلی تلویزیون میدیدم
البته منظورم فقط فیلم و سریاله که فیلم سینمایی هاش اکثرا تکراریه
الان دیگه نه
به جز چند تا سریال (اگه یادم نره)
که محتوای سریالا هم تقریبا مقداری آب هست!!!
به برنامه کودک هم علاقه دارم، ولی فقط مال شبکه تهران (رنگین کمان - پنگول ;;))
بازی های استقلالم میبینم
میشه شبکه 1 و 3 و 5 (کلا شبکه های فرد)

بعدشم با حرف آقا مصطفی در مورد تعداد گزینه های انتخابی موافقم.

moji5
31st May 2010, 11:07 PM
شبکه 3 و 4
وقتی فوتبال داره 3 وقتی بیکارم 4 مستندات جالبی داره
بقیشون رو خیلی وقته ندیدم
فیلم هاشونم که اصلا" کامل نمیبینم یعنی نمیتونم ببینم یا از وسطاش خراب میشه یا کلا" بدرد نمیخوره
درست نیست که تلویزیون رو با مسائل دیگه قاطی کنن
مثلا" همین طنز چه ایرادی داره همه با هم یدونه بسازن
اما نمیدونم چرا نمیخوان
دنیای ادما تو ایران خیلی عوض شده
برنا مه ها هم ساخته همین ادماست پس خیلی جذاب در نمیاد
ماهواره هم به دلیل تنوعش جذابه وگرنه اگه اونم 5.6 تا کانال بود اصلا" مفید نبود.
برنامه های پخش مستقیمش خوبه
بعضی فیلم های فارسی وان رو دیدم خیلی خوب بود
مخصوصا" خواهر دوست داشتنی من(یه پدر بزرگی تو این فیلم بود که خیلی برام نقشش جذاب بود جای خالی اون تو خونه هامون زیاد حس میشه)
ققنوس

پديده
1st June 2010, 12:27 AM
با سلام به دوستان عزيزم :

بسيار ممنون از اينكه بنده را به اين بحث خوب دعوت نموديد .

اما از انجائيكه بنده با نام واقعي خود در اين سايت فعاليت مي كنم و اكثرا بنده را مي شناسند اگر چيزي بگويم و نظري بدم فردا دانشجويانم توي دانشگاه ولمون نمي كنن .

همينقدر مي توانم عرض كنم كه بنده از تلوزيون ايران فقط اخبار ساعت 12 شب كانال 5 را مي بينم و يكي از سريال هاي فارسي 1 .

ارادتمند همه عزيزان - بروجرديان

kamanabroo
1st June 2010, 12:57 AM
البته اگه بی انصافی نکنیم
خداییش برنامه های پر محتوا و جالبی هم تلوزیون داره

ببینین باید ببینیم ما در خواستمون از تی وی چیه؟
شاید در حال حاضر تی وی به نیازهای شخص ما جواب نمیده
اما نیازهای خیلی ها رو داره جواب میده

بله درسته کم و کاست هایی هم هست که پایه ریزی برنامه های آینده دست من و شماست
چرا که نه؟

بجای اینکه کل تی وی رو بی خیال بشیم کمک کنیم که نقاط ضعفش برطرف بشه
هر چی نباشه مشتری های زیادی داره
و خوب میشه ازش استفاده های مفید کرد

من چند وقتیه کلا وقت تی وی دیدن ندارم اما اگه وقت داشته باشم بعضی از سریال ها یا برنامه های موضوعی که برام مهم باشه رو سعی می کنم دنبال کنم

اما بی خبر نیستم
همیشه برام مهم بوده که فلان سریال آیا واقعا موفق بود یا نه؟
نقاط ضعفش چی بود؟
مثلا یه فیلم میسازن با کلی تبلیغات که می خوان خاستگاری ایرانی رو نشون بدن
آخرش گند می زنن به هر چی جوون ایرانیه ...
خوب آدم ناراحت میشه که چرا اینجور فیلمها در زمره بهترین سریال هاست؟!

بالاخره هم جای نقد هست
هم جای تشکر

اما جای کار بیشتره

khaalefer
1st June 2010, 01:13 AM
منم خيلي كم وقت م كنم دور اين جعبه جادويي سا بنينم
اما اخبار ساعت14
فوتبالها زنده اروپايي
برنامه نود
خبر ساعت22
رو مي بينم و بس

montabi
1st June 2010, 01:14 AM
فقط فوتبال {rock on}

mohamadaliv
1st June 2010, 07:01 AM
سلام به همگی

راستش من هم کم وقت می کنم بشینم پای تلویزیون.

اما خوب همونطور که همه می دونند، متأسفانه تلویزیون و در کل صداوسیما دست یک گروه با یک طرز تفکر خاص هست که به طرز تفکرهای دیگر میدان نمی ده.

جای صحبت از عیب و ایرادهای صدا و سیما نیست و گرنه باید یه شاهنامه می نوشتیم. {big green}

اما زمانی هم که وقت داشته باشم شبکه 3 رو ترجیح می دم.

matrix
1st June 2010, 08:11 AM
سلام {happy}
بحث جالبی هست;;)
من کلا یه چند تا از سریالها رو میبینم، فوتبالهای لیگ کشور و لیگهای خارجی رو تو شبکه سه میبینم اگه وقت داشته باشم. شبکه چهار هم بعضی برنامه هاش خیلی عالی هست. کلا برنامه های طنز رو دوست دارم.{big green}

ماهواره هم عشق من شبکه National Geographic هست.{big hug}
آهنگ های ایرانی هم که شبکه هاش معلومه و Star Movies هم فیلمهای خوبی داره{rock on}

ولی در کل تلویزیون ایران رو به ماهواره ترجیح میدم;)

نازخاتون
1st June 2010, 09:50 AM
بنده از تلفيقي از تمامي اين شبكه ها استفاده مي كنم...{big green} {big green}البته در كل خيلي تلويزيون تماشا نمي كنم:-??

NeshaNi
1st June 2010, 10:37 AM
تزجیح میدم ماهواره تماشا کنم;;)

hoora
1st June 2010, 04:52 PM
خیلی خیلی قبل ها عاشق برنامه های شبکه 4 بودم به خصوص فیلم هاش....اما تقریبا 5 سالی میشه tv نمیبینم...چه tv یا ماهواره برام فرق نمی کنه چون اجرای برنامه هاش به اختیار خودم نیست هیچ وقتی براشون نمیذارم...در انتظار سینما یا تلویزیون خانگی هستم;)

LaDy Ds DeMoNa
1st June 2010, 06:00 PM
به درخواست دوستان نظرسنجی با انتخاب چندگانه اصلاح شد ممنون از حسن توجه شما

آبجی
1st June 2010, 06:17 PM
با سلام و تشكر قبلان هم اين بحث شده .. تلويزيون ما مگر جز تعدادي و معجزه اي برنامه جالب و قابل توجه داشته باشه .. شبكه اموزش كار جالبي هستش به شرط اينكه كيفيت كار رو فراتر از اين ببرند و از يكنواختي كه ادم رو ياد همون اموزشهاي دهه شصت كه براي برنامه پر كردن بود ميندازه خارج مشه ..از نظر برنامه و فيلم كه از نمره بيست من به تل ايران پنج ميدم ..از نظر برنامهاي مفرح و شاد بهش 2 ميدم اونم صرفا به خاطر شبكه سه .. از نظر علمي و اموزشي بهش 5 ميدم اونم به خاطر شبكه اموزش .. ولي تو گريوندن و افسرده كردن مردم بهش نمره 18 ميدم .. تو مديريت رسانه اي و فرامنطقه اي بودن بهش نمره 4 تو برنامه هاي واقعان چالشي و مورد نياز جامعه براي بالاب بردن سطح فرهنگ اگاهي و اطلاعات مردم بهش 5 ميدم ...يعني ميخام بگم نياز اين مردم بيش از اين حرفاست

اما در مورد ماهواره بلا شك ظرفيت خاصي ميخاد به خصوص مردم ما ..جسارتي نباشد ولي تبعاتش رو داريم ميبينم .. بستگي داره كه با چه ديدي و براي چي سراغش بري ..بستگي داره كه مستمع و ببيننده صرف باشي يا رو حرفها ديده ها بدون غرض !! و از روي اگاهي و بينش فكر كني اونوقت مسئله قابل تاييدي هست و نظر شخصه خودم اينكه زشته كه براي يك جامعه تصمصيم گرفته بشود كه نبييند و نشوند اين يعني شعور مردم رو ناديده بگيريم.. ولي اينكه اين ظرفيت رو مخصوصا تو نسل جوان جامعه ايجاد كنيم كه به خودباختگي .. خود كم بيني و مهو شدن در الگوي مغرضانه غرب و شرق نشويم ..بلكه از هر موقعيتي به سود خود و جامعه استفاده كنيم ..

بيماري تل اينور رو هم ميشه گفت ولي خوب مسئله اينكه ايا اين گفتن دردي رو دوا ميكنه يا نه

کاملا موافقم قبلنا خیلی نگاه میکردم اما حالا نه خیلی خیلی کم اونم چی بشه {big green}

ElaBel
1st June 2010, 10:19 PM
من بیشتر ماهواره میبینم مخصوصاً فارسی 1

MAHDIAR
1st June 2010, 11:14 PM
با سلام به دوستان عزيزم :

بسيار ممنون از اينكه بنده را به اين بحث خوب دعوت نموديد .

اما از انجائيكه بنده با نام واقعي خود در اين سايت فعاليت مي كنم و اكثرا بنده را مي شناسند اگر چيزي بگويم و نظري بدم فردا دانشجويانم توي دانشگاه ولمون نمي كنن .

همينقدر مي توانم عرض كنم كه بنده از تلوزيون ايران فقط اخبار ساعت 12 شب كانال 5 را مي بينم و يكي از سريال هاي فارسي 1 .

ارادتمند همه عزيزان - بروجرديان

با سلام خدمت آقای بروجردی .
به عرض شما برسانم که اکثر کاربران این سایت از نام اصلی خوشان استفاده می کنند احتیاجی به نام مستعار نداره.

MAHDIAR
1st June 2010, 11:16 PM

.
.
.

این تنها یه نظر سنجی است

سوال ما اینه :

شبکه یک
شبکه دو
شبکه سوم
شبکه چهار
شبکه قرآن
شبکه اخبار
شبکه آموزش
شبکه محلی
تلویزیون تماشا نمی کنم

من بیشتر هشدار کبرا 11 دوس دارم هر زمانیکه پخش کنند هر شبکه باش می نشینیم نگاه می کنم.

LaDy Ds DeMoNa
1st July 2010, 11:16 PM
فارسی وان خود ماییم!!

http://www.seemorgh.com/DesktopModules/iContent2/Files/65339.jpg

آیا شرایط بین زوجین در ایران پیش از پخش برنامه‌های مبتذل و بنیان‌افكن فارسی وان ایده‌آل بوده است؟ مگر نه اینكه آمار طلاق در ایران همواره رشد صعودی داشته است؟ مگر نه اینكه دروغ...
فارسی وان خیلی زودتر از آنچه كه مدیران آن پیش‌بینی می‌كردند، تبدیل به یك موج رسانه‌ای شد و حالا كمتر نشریه، روزنامه‌ها هفته‌نامه‌ای است كه به روپرت مردوك، مالك این شبكه، تاثیرات سریال‌های این شبكه روی نهاد خانواده و... نپرداخته باشد.
جالب اینكه شیوه ارائه این مطالب بیشتر دفاعی و در قالب تبیین این مسئله است كه فارسی وان بخشی از جنگ نرم دشمنان ماست و خلاصه اینكه باید فكری كرد.اما آیا فارسی وان، یك شبكه منحصرا ایدئولوژیك است كه به قصد فروپاشی اقدام به پخش برنامه می‌كند یا نه، این شبكه مثل سایر كانال‌های ماهواره‌ای براساس قوانین تجارت و عرضه و تقاضا پای به میدان گذاشته و صرفا به دنبال كسب درآمد از ناحیه آگهی است؟ این سوالات هرگز به جواب نخواهد رسید چرا كه نیت مدیران این شبكه هرگز بركسی روشن نخواهد بود اما بدون شك هر دوی این نگاه می‌تواند دلایلی بر پخش برنامه از سوی فارسی وان باشد. اما سوالات مهمتری نیز وجود دارد. مثلا اینكه چرا نهاد خانواده تا این حد در ایران آسیب‌پذیر شده كه چند سریال نه چندان با كیفیت خارجی با دوبله فارسی ـ افغانی می‌تواند آن را به خطر بیندازد؟
آیا شرایط بین زوجین در ایران پیش از پخش برنامه‌های مبتذل و بنیان‌افكن فارسی وان ایده‌آل بوده است؟ مگر نه اینكه آمار طلاق در ایران همواره رشد صعودی داشته است؟ مگر نه اینكه دروغ تبدیل به بخشی از رفتار اجتماعی امروز ما شده است؟ مگر نه اینكه «پیچاندن» واژه كلیدی نسلی است كه در بین 20 تا 30 سال هستند؟ آیا قبل از فارسی وان، آهن پرستی روزافزون جامعه شهرنشین ما قابل مشاهده نبود؟ آیا پیش از این ثروت مالی بر ثروت عقلی ارجحیت نداشت؟ از كی قبولی در كنكور و تحصیل در دانشگاه دیگر یك ارزش اجتماعی تلقی نشد؟ آیا از زمان پخش برنامه‌های فارسی وان؟ ما درباره خود دچار سوءتفاهم هستیم.
اینكه تصور می‌كنیم موجودیت اخلاقی قابل توجهی داریم و این موجودیت مدام از طرف امواج خارجی تهدید می‌شود، كاملا درست نیست. در این ناهنجاری، ما خود كم پرچمدار نبوده‌ایم. گیریم كه فارسی وان هم باد به این پرچم بوزاند!

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

Big-brother
1st July 2010, 11:20 PM
من هر دو این:
کلا تلویزیون و ماهواره تماشا نمی کنم

در کل روزی یکی دو ساعت ماهواره میبینم اون هم BBC فقط
برنامه ی نوبت شما و مستند هاش حرف ندارن!

صدا و سیما رو هم کلا 40 ساعت نشده در یک سال اخیر ببینم
اون هم فقط به خاطر فوتبال![nishkhand]

kazim
14th March 2011, 09:09 AM
من تلویزیون دوران کهن بعضی سربال نگاه می کنم بیشر ترجیع می دهم طریق سی دی نگاه کنم درسته تلویزیون خیلی برنامه قشنگ ندارد امابرنامه جالب در ان پیدا می شه مثل مطالب علمی یا بعضی سریال ها یا اخبار اگر نگاه کنید تازگی نواوری در اخبار صورت گرفته سطح سریال بالا رفته اما بازم ترجیع به سی دی دارم اما نباید زیاد بی انصاف باشیم

*FATIMA*
14th March 2011, 11:15 PM
من قبلاً مستندهای شبکه 4 رو میبینم ولی حالا یه چند سالی میشه که نه تلویزیون و نه ماهواره نگاه میکنم . الانم فقط CD قهوه تلخ رو میبینم [cheshmak]

sepehr_jun
14th March 2011, 11:30 PM
درود

به عنوان معتادی که اعتیادش را ترک کرده خدمتتون عرض کنم: کلا از وقتی که پای تلویزیون ایران گذاشتم پشیمانم. الان در روز شاید 30 دقیقه پای اخبار نیمروزی و 20 دقیقه پای اخبار 20:30 بشینم. بقیه وقتم را یا مطالعه درسی - مطالعه کتابهای روانشناسی و افزایش قدرت های روح - و اینترنت میکنم. در زمانی هم که از مطالعه خسته شوم ماهواره کانال manoto2 چون مستندهای علمی شگفت انگیزی پخش میکنه.

سپاس

maryam kia
29th August 2013, 08:28 PM
اقا اصلا تلویزیونه ایران چی هست؟؟[nishkhand]شبکه داره؟[nishkhand]
من ماهواره هم کم میبینم
ولی اگه ببینمpmc_4_next1_mtv_manotoمیبینم[nishkhand]
اونم به خاطره اینکه به موسیقی خیلی علاقه دارم[alaghemand]
البته دروغ نگم مناظره های انتخاباتی هم جدیدا دیدم[nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد