PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوه هاي زيباي زندگي حضرت زهرا س

kamanabroo
16th November 2008, 01:28 PM
حضرت فاطمه عليهالسلام و خاستگاري وازدواج :

... حضرت علي عليه السلام نزد پيامبر رفتند و از حضرت فاطمه ع خاستگاري کردند پيامبر نيز اين مهم را با فاطمه در ميان گذاشتند( و يکي از نکات مهم در ازدواج را که همان مشورت پدر با دختر باشد رعايت کردند و از رسوم جاهليت دوري کردند که به زور دخترانشان را به هرکسي که ميخواستند به ازدواج در مي آوردند )در مقابل وقتي پيامبر خبر خاستگاري حضرت علي ع را به فاطمه رساندند و نظر خود او را جويا شدند فاطمه ع به پدر احترام کرد و فرمود نظر شما چه مي باشد يا رسول الله انت اولي بما تري يعني اي رسول خدا تو از من سزاوارتري که اظهار نظر کني پيامبر در جواب فرمودند : اذن الله فيه من السماء يعني خدا از آسمان اجازت فرمود.فاطمه ع پاسخ داد (در حالي که تبسم بر لب داشتند):رضيت بما رضي الله و رسوله يعني به آنچه که خدا و پيامبر او براي من رضايت داده اند خشنودم .

پيامبر و فاطمه ع در شرايطي به ازدواج امام علي ع پاسخ مثبت دادند که نه سرمايه اي داشت و نه باغ و نه زمين و نه اموالي فراهم آورده بود بلکه توجه فاطمه ع به ارزشهاي معنوي وسلامت وعصمت همسر آينده اش بود.

وقتي صبح عروسي پيامبر ص از فاطمه ع پرسيدند دخترم شوهرت را چگونه ديدي ؟ پاسخ داد يا ابه خير زوج يعني اي پدر بهترين شوهر ديدم .

شب ازدواج و آغاز لحظه هاي يک زندگي نوين براي هر مرد و زني شيرين و خاطره انگيز است اما بسياري اين لحظات شيرين را به انواع گناه مي آلايند اما کاملترين الگوي بانوان جهان حضرت فاطمه عليها السلام در شب عروسي حال ديگري داشتند :

امام علي ع شب عروسي ، فاطمه زهرا را نگرا ن وگريان ديد پرسيد چرا ناراحتي ؟ ايشان پاسخ دادند:

پيرامون حال ورفتار خويش فکر مي کردم به ياد پايان عمر و قبر خويش افتادم که امروز از خانه پدر به خانه شما منتقل شدم و روزي ديگر از اينجا به طرف قبر و قيامت خواهم رفت پس تو را به خدا سوگند مي دهم که بيا تا با هم به نماز بايستيم تا با هم دراين شب خدا را عبادت کنيم .

و تا صبح مشغول عبادت بودند...

قالت : تفکرت في حالي و امري عند ذهاب عمري و نزولي في قبري فشبهت دخولي في فراشي بمنزلي کدخولي الي لحدي و قبري فانشدک الله ان قمت الي الصلوه فنعبد الله تعالي هذه اليله.

kamanabroo
16th November 2008, 01:30 PM
çحضرت فاطمه عليها السلام واخلاص در عبادت :

ايشان ميفرمايند« کسي که عبادتهاي خالصانه خود را بسوي خدا بفرستد ، پروردگار بزرگ برترين مصلحت او را بسويش فرو خواهد فرستاد».

قالت :"من اصعد الي الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل اليه افضل مصلحته"

çحضرت فاطمه عليها السلام و برخورد صحيح اجتماعي با خوبان و بدان:

امام صادق عليه السلام روش برخورد صحيح اجتماعي با پرهيزکاران و فاسدان و دشمنان را از حضرت فاطمه عليها السلام اينگونه بيا ن مي کند که حضرت فاطمه ع فرموده اند :

«پاداش خوشروئي در برابر مومن بهشت است و خوشروئي با دشمن و انسانهاي ستيزه جو ، انسان را از عذاب اتش باز مي دارد.»

قالت : بشر في وجه المومن يوجب لصاحبه الجنه و بشر في وجه المعاند المعادي بقي صاحبه عذاب النار .

السلام عليک يا فاطمه الزهرا يا فاطمه اشفعي لنا في الجنه فان لک عند الله شان من الشان

مهاجر
28th January 2010, 06:56 PM
بسم الله
سلام به محضر دوست عزیزم
در هنگام خواندن آغاز زیبای زندگی ایشان و حضرت علی علیه سلام ،نقطه عطفی دراین مطلب به نظرم آمد که آرزو کردم که بتوانم به آن عمل کنم و آن مطلب این است که هدفم از ازدواج،رضای خداوند و در سایه آن به کمال رسیدن باشد و خداوند در قرآن عزیز چه زیبا به ما یاد داد و فرمود :{قل ان صلاتی و نسکی ومحیای ومماتی لله رب العالمین} یعنی بگو همانا نماز وطاعت وکلیه اعمال من و حیات ومرگ من برای خداست که پروردگار جهانیان است (الانعام 169).
از پنجره عشق زندگی ام پیام تشکری به پای کبوتر دلم می بندم و آن را را به حضورتان ارسال می کنم.
والسلام علی من تبع الهدی

اللهم عجل لولیک الفرج

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد