PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای ساخت دستگاه سوزاندن زباله

sheyto0on
27th May 2010, 03:53 PM
سلام دوستان

چند وقت پیش یه طرحی به ذهنم رسید ! البته من در اون حد و حدود نیستم که بخوام

از اینجور چیزا اختراع کنم !!!

اما داشتم مطلبی درباره زباله ها میخوندم که دیدم نوشته دستگاه های زباله سوز گرون هستند

و گازهای سمی وارد محیط زیست می کنند!! این برای زباله های عادی بود!!

اما اینکه زباله های اتمی رو دفن می کنند به خاطر پرتوهاشون!!!!!!!

آیا ممکن هست بشه یه دستگاهی ساختکه زباله های اتمی رو بسوزاند و پرتوهای اونرو

یه جورایی خنثی کنه ؟؟! یا مثلا زباله سوزی که گازهای سمی وارد محیط زیست نکنه و یه

اتفاقی بیفته که گاز ها و پرتو ها از بین بره ؟

البته من در اون حد و حدود نیستم ! خیلی دنبال طرح بودم اما این به ذهنم رسید

با عرض معذرت اگر طرح تکراری و بدی بود!

Amir
28th May 2010, 01:30 PM
سلام دوست عزيز ..اتفاقا ايده خيلي جالبي هست چرا دست كم گرفتينش ... شما بتونيد اين مشكل رو حل كنيد بزگترين كمك رو محيط زيست خودتون در وحله اول و در وحله دوم طرح هستش كه خيلي خريدار خواهد داشت .. خيلي از كشورها با مسئله زباله مشكل دارند مثل كشور ايتاليا كه همين دو هفته پيش به بحران رسيده بود ..در مورد زباله هاي ساده چيزهاي كه قابل تفكيك هستش رو جدا ميكنند دليل توليد مواد شيمايي قاطي شدن چيزهاي است كه وقتي با هم تركيب ميشند به خاطر مكانيسمي كه وقت حرارت دادن توليد ميشه گازهاي سمي و مضر از پسماند توليد ميشه ... قبل از اينكه سيستم سوزاندن سعي ميكنند كه تا حد ممكن اونو تفكيك كنند و اين تفكيك كردن هزينه داره و بعضي مواقع نميارزه ..

اما سوال اينكه چرا سوزندن رو مطرح شد و كجا اين سوختن بدرد ميخوره .. الان نيرگاههاي هستند كه با سوخت زباله كار ميكنند و در حقيقت زباله رو تبديل به سوخت نيرگاه ميكنند پسماند اين نيروگاه هم خاكستر خيلي كم حجم تر و همن گازهاي حاصل از احتراق هستش ... كه در حقيقت يكي از مشكلات اصلي هم همينه ...

حالا فرض كنيم كه در محفظه كوره نيروگاه بتونيم سيستمي رو طراحي كنيم كه تمام گازهاي حاصل از احتراق اين زباله ها رو تحت كنترل داشته باشيم سوال اينجاست كه ايا ميتوانين راهي براي بي ضرر كردن يا مفيد كردن اين گازها پيدا كنيم ..از طريق واكنش با گازهاي ديگه يا ...

sheyto0on
28th May 2010, 09:52 PM
من هم میخوام بدونم

من نمیدونم از کجا شروع کنم ؟؟؟!!!

به چیا نیاز دارم ؟؟ چه تحقیقاتی ؟؟ اگر کسی بتونه کمکم کنه !!! البته اگر در این حد باشم

moji5
28th May 2010, 10:43 PM
خوب اولین کار اینه که باید بتونی به طور کامل دستگاه های قبلی رو که تو همین سطح بودن تحلیل کنی
تا بتونی ایده هات رو پیاده کنی.
و اینکه کاربرد دستگاهت رو میخوای تو چه سطحی دنبال کنی میخوای خودت بسازی اصلا" بدجش رو داری یا فقط میخوای فرضیت رو کامل کنی
در هر صورت باید شناخت کافی راجع به موضوع پیدا کنی که میتونی با همون روش بالا یعنی تحلیل دستگاه های قبلی شروع کنی

sheyto0on
28th May 2010, 11:24 PM
اما من هیچ تجربه ای ندارم

کدوم روش بهتره و بهتر جواب میده ؟!! بودجش مهم نیست !!!

امکان ساخت این دستگاه پیدا بشه حله!

hossien
29th May 2010, 08:14 PM
شما تمام روش های موجود را باید مطاله کنید از هر کدوم تجربه ای بدست می آورین که تو طرح شما کاربرد خواهد داشت در صورتی که تونستم منابعی که بتونید سرچ کنید را براتون می زارم

Amir
29th May 2010, 10:44 PM
دوست عزيز براي هر ساختي سه تا مرحله رو بايد بگذرونيد
1- تحقيق ميداني و پژوهشي ... يعني در مورد اصل موضوع و كارهاي كه الان تو جهان انجام شده اطلاعات كسب كنيد كه راه رفته ديگران رو شما تكرار نكنيد و در واقع وقت خودتون رو تلف نكنيد .. البته بگم منابعي كه شما در اختيار داريد همه اطلاعات بدست امده نيست چون خيلي از شركتهاي تحقيقاتي وقتي مسئله اي رو رو ميكنند كه به حد تجاري يا تحقيقاتي گسترده رسيده باشه .. ولي اين سرچ و تحقيق به شما كمك ميكنه كه كمي از صفر جلو تر باشين

2- تجزيه و تحليل و هدفمند كردن اطلاعات بدست امده ..يعني شما هدف كار رو در نظر بگيريد به عنوان اصل يك پازل ..بعد اطلاعات بدست اومده رو كنار هم بذاريد تا به اصل موضوع نزديك بشيد

3- طراحي نمونه مدل بر اساس اصول علمي و نيز اطلاعات ميداني ( تجربي ) كه بدست اوردين كه در واقع نمونه ازمايشگاهي كار هستش كه در مقياس كوچيك همه مراحلي كه قراره در مرحله كلان موضوع انجام بشود رو با مقياس اندازه گيري شده امار برداري ميكنيد .. بحث امار برداري در نمونه ازمايشگاهي خود يه بحث جداست .. موفق باشيد

moaqfe
2nd December 2010, 01:52 AM
من هم میخوام بدونم

من نمیدونم از کجا شروع کنم ؟؟؟!!!

به چیا نیاز دارم ؟؟ چه تحقیقاتی ؟؟ اگر کسی بتونه کمکم کنه !!! البته اگر در این حد باشم

شناخت زباله و انواع آن

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد