PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توسعه دهنده کنترل از راه دور مادون قرمز

hengameh
24th May 2010, 02:55 PM
شرح

این مدار استفاده شده است به رله از سیگنالهای مادون قرمز در کنترل از راه دور به یک اتاق کنترل دستگاه مادون قرمز در یک اتاق دیگر.

http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Interface/irext.gif

فهرست قطعات
1 SFH2030 Photodiode
1 TIL38 IR emitting diode
1 5mm Red LED
2 4.7M 1/4W resistors
1 1k 1/4W resistor
1 2.2k 1/4W resistor
1 27ohm 1/2W resistor
1 BC337 transistor
1 CA3140 MOSFET op-amp
The CA31340 is available in the US from Electronix Express (http://www.elexp.com/ics_10cn.htm), part number N103140.

مزایای مدار

استفاده از این طرح در برابر طرح های مشابه این است که هیچ تنظیماتی برای ساختن یا تنظیم کردن روش وجود دارد.
با این حال باید مراقبت شود برای جلوگیری از رسیدن نور محیط دیود حساس نسبت به نور.
نوع فیلتر نور روز (سیاه و سفید رنگ) توصیه می شود.
Bellwire یا سخنران کابل ممکن است به از راه دور مادون قرمز ساطع سایت دیود استفاده می شود ، از این طرح استفاده می کند امپدانس خروجی کم و نه برای بلند کردن سر و صدا.
برخی از سیستم نیاز به کابل هم محور است که گران قیمت و بزرگ.
انواع بی سیم از extenders کنترل از راه دور نیاز به 2 منابع قدرت ، در اینجا 1 استفاده می شود و رادیو هستند که به ناچار آلودگی صوتی EM.
نشانه بصری واحد دریافت سیگنال مادون قرمز ارائه شده است توسط LED1.
. این عادی رنگی منجر شد ، من استفاده نارنجی اما هر رنگ را انجام خواهد داد. شما LED1 فلاش در سرعت 4 را ببینید -- 40Hz هنگامی که کلید کنترل از راه دور فشار داده شده است.
LED0 است مادون قرمز ساطع کننده اشعه دیود ، این است که از راه دور در اتاق با سیمی به دستگاه کنترل شود.
من مورد استفاده قرار SFH487 نوع است که طول موج 880nm اوج.
این موجود در بریتانیا از Maplin الکترونیک ، سفارش کد CY88V کنترل از راه دور مادون قرمز بیشتر در طول موج های متفاوتی عمل می کنند ، بین محدوده 850 -- 950nm. اگر شما می توانید SFH487 سپس هر دیود ساطع کننده اشعه مادون قرمز است که دارای یک خروجی در محدوده فوق باید کار کند دست نیست.

درباره مادون قرمز کنترل از راه دور

همان طور که قبلا کنترل از راه دور مادون قرمز اظهار داشت استفاده از طول موج بین 850 -- 950nm.
در این طول موج کوتاه ، نور نامرئی برای چشم انسان است ، اما دوربین های داخلی می تواند در حقیقت به این صفحه بخشی از طیف الکترومغناطیسی. تعداد بازدید با دوربین فیلمبرداری ، چراغ مادون قرمز به نظر می رسد تغییر روشنایی.
کنترل از راه دور استفاده از تمام سری کد گذاری شده از حبوبات ، که هزاران ترکیب وجود دارد.
شدت خروجی نور متفاوت با هر یک از کنترل از راه دور ، remotes کار در 4.5V دی سی خواهد شد به نور خروجی قوی تر از کنترل 3V دی سی فراهم خواهد کرد.
همچنین ، به عنوان دیود حساس نسبت به نور در این پروژه تا به پاسخ نور قله در 850nm ، این سیگنال قوی تر از عامل کنترل نزدیک به این طول موج دریافت خواهید کرد.
دیود حساس نسبت به نور در واقع به طول موج مادون قرمز از 400nm به 1100nm پاسخ ، بنابراین همه باید کنترل از راه دور سازگار است.

توضیحات مدار

گیرنده حدود دیود حساس نسبت به نور سیلیکون ساخته شده است ، در دسترس SFH2030 از Maplin ، سفارش کد CY90X
این دیود حساس نسبت به نور بسیار حساس و پاسخگویی به طیف گسترده ای از طیف فرکانس جمهوری اسلامی.
است مقدار کمی از مادون قرمز در نور مستقیم خورشید وجود دارد ، بنابراین مطمئن شوید که دیود بر نمیدارد نور مستقیم خورشید.
اگر این اتفاق می افتد ، LED1 روشن خواهد شد دائما.
یک نسخه از SFH2030 است که فیلتر در نور روز ساخته شده است وجود دارد ، SFH2030F سفارش CY91Y کد.
TIL100 نیز نتایج خوبی در اینجا به من بدهید.
دیود حساس نسبت به نور تولید پالس جریان دقیقه وقتی که به اشعه مادون قرمز نشان داده میشوند.
این جریان (حدود 1uA با SFH2030 و کنترل مادون قرمز معمولی استفاده می شود در فاصله 1 متر) است که توسط عملیات CA3140 - آمپر تقویت شده.
عملیات - آمپر به عنوان یک جریان را به ولتاژ مبدل پیکربندی ، تولید خروجی در حدود 4.7 ولت در هر uA ورودی جاری است.
دیود حساس نسبت به نور ، می تواند تا یک متر قرار داده شده و یا خیلی دور از مدار است.
کابل به نمایش در می باشد ضروری نیست ، به عنوان سیگنال های حالت عادی (نویز) رد خواهد شد.
لازم است برای استفاده از MOSFET نوع ورودی اینجا را به عنوان صفر باشد خروجی چاپ افست و افست ناچیز ورودی فعلی وجود دارد.
741 LF351 و یا می توانید این را در مدار مورد استفاده قرار گیرد.
خروجی از عملیات ، آمپر است توسط عامل BC337 در حالت تقویت شده با ساتع کننده مشترک.
به عنوان یک عملیات MOSFET - آیسی آمپر است استفاده می شود ، ولتاژ خروجی آن صفر و ساکن این ترانزیستور و هر دو چراغ نیست خواهد شد روشن است.
مقاومت 1K اطمینان حاصل می کند که BC337 به طور کامل اشباع خواهد شد و در حدود همان زمان پایه فعلی به میزان ایمنی.
عامل مادون قرمز کنترل از راه دور و به طرف دیود حساس نسبت به نور (SFH2030) باعث خواهد شد در هر دو چراغ را به روشن ، شما فقط قابل مشاهده (LED1) که سوسو زدن چراغ های رنگی را مشاهده کنید.
کنترل از راه دور استفاده از سیستم مدولاسیون کد پالس ، بنابراین ضروری است که سیگنال توسط هر مقدار قابل توجهی نمی شکل داده است.
اتصال مستقیم و با سرعت بالا تعویض ترانزیستور جلوگیری از این مشکل است.

ساخت و ساز

بدون PCB ویژه مورد نیاز است ، من نمونه من در بخش کوچکی از Veroboard ساخته شده است.
pinout برای CA3140 زیر نشان داده شده است.
توجه داشته باشید که تنها برچسب سوزن در طرح کلی استفاده می شود ، سوزن 1 ، 5 و 8 استفاده می شوند نیست و سمت چپ unconnected.

http://www.zen22142.zen.co.uk/Prac/images/ca3140c.gif

هم ترازی

هیچ هم ترازی لازم است در این مدار است.
تنها چیزی که به تماشای این است که دیود ساطع است اشاره در دستگاه کنترل (ویدئو ، دستگاه پخش سی دی ، و غیره).
متوجه شدم که پرتو بود کاملا جهت دار.
همچنین مطمئن شوید که خط دید مستقیم وجود دارد درگیر کند.
این کار نخواهد کرد اگر 5 کارخانه عنکبوت پا می شود در راه ، به عنوان مثال.
من محدوده قابل استفاده در 5 متر بود ، اما احتمالا بیشتر از راه دور ممکن است امکان پذیر است.
همانطور که با چک ، محل متر ولت دی سی در سراسر مقاومت 27 اهم.
لازم به 0 ولت ، خواندن ، اما حدود 2 یا 3 ولت که کنترل از راه دور است که در دیود حساس نسبت به نور با هدف.

مشخصات نمونه اولیه

نمونه اولیه ساخته شده پس از من ، من فرار آزمون چند :

جریان مصرفی 60mA عامل آماده به کار (با عرضه 12V)

2mA 85mA عامل آماده به کار (با عرضه 15V)

IR گیرنده مادون قرمز طیف <1 متر

IR فرستنده مادون قرمز طیف> 5 متر

برایم سخت است برای اندازه گیری دامنه فرستنده مادون قرمز به عنوان این است که وابسته به عوامل متعددی.
نوع مادون قرمز کنترل استفاده می شود و نزدیکی آن به دیود حساس نسبت به نور دریافت ، تامین ولتاژ ، طول موج و بهره وری از ساطع کننده اشعه مادون قرمز و حساسیت دستگاه کنترل تمام عملکرد کلی تاثیر گذار باشد.

در استفاده از

محدوده پذیرش کنترل از راه دور مادون قرمز به دیود حساس نسبت به نور بستگی دارد قدرت کنترل از راه دور ، اما من تا به حال محدوده کاری یک متر یا بیشتر ، این نیاز با در نظر گرفتن زمانی که با قرار دادن مدار است.
آن نیز ایده خوبی است به سیم LED1 ، نزدیک به دیود حساس نسبت به نور چراغ های رنگی ، به این ترتیب ، شما می دانید که واحد دریافت سیگنال.
ساطع کننده اشعه مادون قرمز تا محدوده بزرگتر ، من هیچ مشکلی در 5 متر بود ، اما ممکن است احتمالا کار فواصل بیشتر است.
دیودهای ساطع می شوند کاملا جامع ، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه با هدف به طور مستقیم در به کنترل شود.
مادون قرمز ساطع دیود کوچک است و می تواند دور از چشم قرار می گیرد.
من حفر حفره کوچک در بالا قاب درب.
دیود ساتع کننده منجر شد تحت فشار قرار دادند و عایق از طریق این سوراخ ، ترک اینچ یا بیشتر برای تنظیم زاویه و محل قرارگیری چراغ. از راه دور ، لنز پلاستیکی روشن از دیود نمی تواند دیده می شود.

نظر نهایی و خطا پیدا کردن

تا به امروز این ثابت شده است که یکی از محبوب ترین مدار در سایت خودم تهیه کنم. شما باید مطمئن شوید که این اشاره به دور از نور خورشید یا استفاده از یک نوع فیلتر با نور روز ، در غیر این صورت LED1 دائما روشن خواهد شد ، و LED0 خواهد شد در عمل نیز.
این رسم جاری بیش از حد و در مواردی که دو اتشه BC337. مشکل اصلی وقتی است که با استفاده از دیود عکس های مختلفی را برای SFH2030
هر دیود عکس دیگر چراغ باید کار کند ، اما شما نیاز به دانستن طول موج مقدار آن را از قبل.
این معمولا جزء. شود شرح داده شده در جدول تولید کنندگان داده و یا احتمالا الکترونیکی توصیف اگر شما از فروشگاه سفارش با این دو نقطه را در ذهن ، شما باید مدار پاداش با مفید و کار.

PCB الگو
http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Interface/Mk1pcb.gif

تصحیح شده:

http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Interface/Mk1com.gif

منبع (http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Interface/irext.htm)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد