PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی Adsl و رفع مشکلات آن !

diamonds55
14th November 2008, 05:33 PM
ADSL چيست ؟

ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line می‌باشد و طرح modulationای است که ترافيک شبکه را از طريق همان جفت سيم مسی که برای انتقال صوت استفاده می‌شود، به محل مشترک ارسال می‌کند. اين روش از يک تکنيک پيچيده ديجيتالی استفاده می‌کند که فرکانس های بین25.875 KHz تا 138 KHz را برای upload و KHZ 138 تا KHZ 1104را برای download و 0 تا 4 KHZ را برای انتقال صوت در نظر می گیرد و بدین ترتیب صوت از داده جدا می شود.

مزاياي ADSL چيست ؟

سرعت بالا ، اتصال هميشگي ، عدم نياز به شماره گيري ، استفاده همزمان از اينترنت و ارتباط تلفني ، عدم پرداخت هزينه پالس مكالمات در زمان برقراري ارتباط به اينترنت ، سيم كشي اضافي وجود ندارد .

چه كامپيوترهاي ADSL را پشتیبانی مي كند ؟

هر كامپيوتري كه پورت USB و یا Ethernet داشته باشد، مي تواند از سرويس ADSL استفاده كند . ADSL از سيستم عامل هاي مكينتاش ، ويندوز ، linux ، unix و ... پشتيباني مي كند

Micro Filter یا Splitter چیست ؟

برای نصب مودم ADSL در منزل يا محل کار نياز به دستگاه کوچکی به نام (Micro Filter Splitter ) مي‌باشد که عمل تفکيک امواج صوتی ( تلفنی ) و ديتا را بر روی خط تلفن انجام مي‌دهد .

براي استفاده از ADSL چه تجهيزاتي احتياج داريم ؟

مودم ، ميكرو فيلتر ( اسپليتر ) و یک کارت شبکه در صورت استفاده از Ethernet ، در غیر اینصورت پورت USB برای استفاده از مودم USB.

معنای رانژه شدن خط از طرف مخابرات چیست؟

رانژه کردن مربوط به تغيير مسير زوج سيم تلفن منزل مشترک در MDF مخابرات است که باعث مي شود کابل تلفن مشترک از تجهیزات شرکت آسیاتک نیز عبور کند و امکان دريافت اينترنت را در کنار مکالمات صوتي داشته باشد. اين تغيير مسير به درخواست مشترک و با ارسال نامه از طرف شرکت آسیاتک به مخابرات صورت مي گيرد.

براي استفاده از سرويس ADSL چه محدوديت هايي وجود دارد؟

عدم استفاده مخابرات از کافو نوری در آن منطقه ، عدم استفاده از خطوط PCM ، فاصله کابلی محل تا مرکز مخابرات، از 6 کیلومتر کوتاهتر باشد.

تفاوت مودم با پورت USB و Ethernet چه می باشد ؟

مودم با پورت USB معمولاً برای استفاده یک کاربر ( تک کاربره ) و مودم با پورت Ethernet برای چندین کاربر ( چند کاربره ) می باشد .

آیا ADSL می تواند روی خط FAX هم قرار گیرد؟

بله. فرکانس‌هايی که ADSL از آنها استفاده می‌کند با فرکانس‌هايی که سرويس‌های معمولی تلفن مانند FAX ، از آنها استفاده می کنند متفاوت است در نتیجه می توان همزمان روی خط ADSL از FAX و اینترنت استفاده کرد.

آيا اگر كارت شبكه نداشته باشيم باز هم مي توانيم از ADSL استفاده كنيم ؟

بله ، با خريد مودم از نوع USB كه يك كارت شبكه مجازي مي سازد مي توان از اينترنت استفاده كرد .

چرا پس از نصب مودم USB (مودمADSL ) چراغ USB روشن نمي شود ؟

كابل USB و يا پورت متصل به كامپيوتر ممكن است مشكل داشته باشد. ممکن است پورت USB دچار مشکل شده باشد. ممكن است درايور مودم (مودمADSL ) درست نصب نشده باشد . ممكن است کارت شبکه مجازی ساخته شده توسط درایور، غير فعال شده باشد .

چرا پس از نصب مودم Corecess 3115 (مودمADSL ) چراغ PWR روشن نمي شود ؟

ممكن است برق آن مشكل داشته باشد . آداپتور و يا سيم آن مشكل داشته باشد . مودم(مودمADSL ) خاموش باشد .

دليل اينكه لينك UP نمي شود چيست ؟

ممكن است يك انشعاب بين ورودي خط تلفن تا ورودي به خط Micro filter وجود داشته باشد. ممكن است Micro filter خراب باشد. صحت سيم كشي تلفن و صحت سوكتها بررسي گردد . زياد بودن مسافت از محل تا مركز مخابرات . راه اندازي نشدن سرويس مورد نظر از سوی مركز مخابرات مربوطه

دليل اينكه چراغ LAN در مودم Corecess 3115 (مودمADSL ) روشن نمي شود چيست ؟

كانكتور ورودي به پشت مودم (مودمADSL ) یا كامپيوتر درست متصل نشده باشد . كابل شبکه مشكل داشته باشد . درايور کارت شبکه کامپیوتر متصل به مودم درست نصب نشده باشد یا Disable شده باشد.

betis
2nd March 2010, 07:43 AM
سلام مدم من لينك سيس وگ120 وايرليس است.چه توري بايد كامفينگش كرد

Bl@ck*roz
2nd March 2010, 05:18 PM
:-?

dost azziz

inja neveshte adsl va raf moshkelat an na wireless{worried}

هنگامه
29th July 2010, 10:12 AM
باسلام و خدا قوت یه سوال من شماره ip adslرو از کجا پیدا کنم؟

dodor
29th July 2010, 10:28 AM
دفتر چه ی راهنمای مودمتون رو مطالعه کنید .
و یا اینکه اگر امکان داره نام و مدل مودمتون رو بگبد .
عموما 192.168.0.1 و با 192.168.1.1 با یوزر و پسورد admin و admin است
نوع مودم و user manualآن کمک خوبی به شما می کنه.

Elham_1367
29th July 2010, 11:00 AM
:-?

Dost azziz

inja neveshte adsl va raf moshkelat an na wireless{worried}

من adsl دارم ولی با مودم وایرلس ،یعنی اینترنتadslرا با امواج وایرلس تو یه فضا با توجه به برد مودم(50 تا 100متر) موجود می باشه این مودم ها پورت شبکه هم دارند. با کابل هم وصل می شند.
برای کانفیگ کردنشون باتوجه به فترچه راهنماو ipسرورispباید عمل بشه.

هنگامه
29th July 2010, 11:10 AM
مدلDsl-200هست من adslرو از شرکت دیتا گرفتم مارک مودمم D-linkهست.ipرو برای کارهای ثبت نامی میخوام

dodor
29th July 2010, 11:43 AM
مدلDsl-200هست من adslرو از شرکت دیتا گرفتم مارک مودمم D-linkهست.ipرو برای کارهای ثبت نامی میخوام

مدل شما دارای پورت USB است و شما تنها با درایور می توانید کارهای ثبت user and password زو انجام بدید . من manual مدل شما رو مطالعه کردم .
با این لینک :

ftp://files.dlink.com.au/products/DSL-200/REV_B/Manuals//v5.00/DSL-200_Manual_v5.00.pdf
شما هم مطالعه کنید . در شمن مگر خود شرکت برای شما مودمتان را کانفیگ نکرده (و یا خودتون)؟

sanatoramir
17th August 2010, 12:59 AM
طریقه نصب مودم D-Link 200t

لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .
1- لطفا سی دی مودم را در سی دی خوان قرار دهید
2- کابل مودم را به یکی از پورتهای USB کامپیوتر خود متصل کنید
3- پس از اتصال برنامه D-Link باز شده گزینه سوم Install Driver را انتخاب نمایید . در صفحه آمده گزینه اول را انتخاب نمایید و Next کنید
4- در صفحه باز شده بنام .....Welcome دوبار Next کنید .
5- صفحه Select Service Provider باز شده Next کنید .
6- صفحه Select Driver Type باز شده گزینه Wan Driver را انتخاب کرده Next کنید
7- صفحه Communication Setting بازشده تغییات زیر اعمال گردد
Modulation : T1.413 VPI = 0 VCI = 35 Encapsulation :PPPOE RFC2516 LLC
سپس Next کنید .
8- صفحه بعدی را نیز Next کنید . در اینجا درایور مودم شروع به نصب شدن میکند و پس از حدود 2 دقیقه نصب مودم با پایان میرسد Finish را کلیک کنید .
نصب به پایان رسید . در روی صفحه Desk Top دو آیکون طاهر میشود . گزینه Connection را باز کرده و User name و Password خود را وارد کرده کانکت شوید .

mashgholom
27th July 2012, 09:37 AM
سلام تو رو خد ا یکی به من کمک کنه میخوام سرعت adslam ثابت بشه.
بعضی وقتها ریت دانلودم تا 250 میرسه 5 /6 ساعت هم روی 250 میمونه اما یکدفعه شدیدا افت میکنه وبه 60 میرسه توروخدا یه نرم افزاری راه حلی چیزی بگید که وقتی ریت دانلودم به 250 میرسه بتونم روی همین سرعت ریت دانلود نگهش دارم.
دوستان عزیز من فقط مشکلم با نرم افزار یا یه راه حلی چیزی درست میشه مشکلم اصلا ربطی به اسپیلیتر یا کابل شبکه یا کابل تلفن نداره.
ممنون میشم یکی من راهنمایی کنه

smaeel72
16th July 2014, 04:45 PM
سلام خسته نباشید
مودم من قطع و وصل میشه مثلا ساعت 12 وصل میشه ساعت 7،8 قطع میشه دیگه وصل نمیشه تا ساعت 12 و .....
هرکاریم کردم درست نشد

mr.tavakoli
19th December 2014, 07:14 PM
سلام.آسیا تک ثبت نام کردم.کلا نت قطعه اما وقتی تلفن زنگ میخوره گوشی ورمیدارم نت وصل میشه،تلفنو میذارم نت هم قطع میشه.همه چی ام چک کردم سالمه.از خط تا اسپلیتر.میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[nadanestan]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد