PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بودن یا نبودن مسئله این است؟!

AvAstiN
14th May 2010, 05:53 PM
حدود 10 روز پیش ، صبح که رفتم دانشگاه ، بعد احوال پرسی با دوستام ، رفتیم طبقه پایین داشتیم در مورد کلاس حرف می زدیم که یه دفعه یکی از دوستام گفت راستی خبر خودکشی اون دانشجوی شریف دیشب درست بوده !!

من ماتم برد sh_omomi112
گفتم چرا؟ چی شده ؟ sh_omomi55
اونام در مورد علتش خبر دقیقی نداشتند و فقط این خبر رو به دلیل اینکه تو خوابگاه برادر دوستم بود فهمیده بودند که سیانور خورده :-o:-o:-o:-o{i dont want to see}{i dont want to see}

خیلی تو فکر فرورفتم :-<:-<
یه دانشجویه نخبه ، المپیاد فیزیک، ترم 3 ، دانشگاه شریف، خودکشی . . . [-([-(

دبیرستان هم که بودیم یکی از بچه هامون خودکشی کرد . اونم تو همین مایه ها بود ،
مدرسه تیزهوشان ، دانش آموز زرنگ ، دوستای خوب ....
تا مدتها کابوس می دیدم شبا smilee_new2 (18)smilee_new2 (18)smilee_new2 (18)

همه ما مشکل داشتیم تو زندگی مون ، فشار درسی ، مشکلات احساسی و عاطفی ، مشکلات خانواده و .... ولی چرا یه عده نبودن رو انتخاب می کنن ؟! یه عده بودن رو؟ smilee_new2 (26)

یه جمله ای از دکتر الهی قمشه ای همیشه تو ذهنمه که می گفتند ، من تعجب می کنم از این آدمایی که قرصهای ارام بخش می خورن در حالی که قران رو دارن ، حافظ رو دارن ، مولانا رو دارن ...smilee_new2 (21)

LaDy Ds DeMoNa
14th May 2010, 07:19 PM
وقتی بچه بودم یکروز مادرم مثل هروز صبح برای خرید رفته بود بیرون با ناراحتی برگشت

متوجه شدمجسد بی جان یکی از پسران همسایه که مدیر دبیرستان بود در حالی که خودش رو از دار توی زیرزمین خونشون آوایخته بود توسط مادرش پیدا شده !!!

این اقدام شوک خیلی بزرگی بود چون پسر همسایه در اخلاق ، رفتار ، تحصیلات و خیلی ویژگیهای دیگه سرتر از بقیه بود

بعد از کلی تحقیق متوجه شدند که از مدتها قبل به این فکر بوده چون مدتی بود که وسایل شخصی و گرون قیمت اش رو به دیگران و دوستان نزدیک اش هدیه می داده
وصیتنامه هم تنظیم کرده بود و خیلی مهربون تر از سابق شده بود . . .

روز حادثه پس از اینکه مادرش رو راهی می کنه برای خرید نون می ره زیرزمین با طناب و وسایلی که قبلا تهیه کرده بود تصمیم خودش رو عملی می کنه !
مادر بیچاره بی خبر از همه جا وارد خونه می شه همه جا رو دنبال پسر می گرده از آونجا که لباس پسر دست نخورده بوده مطمئن می شه که از خونه خارج نشده و متوجه زیرزمین می شه و . . .

اما فکر کنم هنوز هم که هنوزه علت واقعی خودکشی پسر همسایه مشخص نشده

می دونی گاهی آدم فکر می کنه همچین آدمی با ین همه موفقیت ( کار مناسب ؛ تحصیلات مناسب ؛ خانواده خوب و . . . ) چرا باید دست به چنین اقدامی بزنه

AvAstiN
14th May 2010, 08:19 PM
می دونی گاهی آدم فکر می کنه همچین آدمی با ین همه موفقیت ( کار مناسب ؛ تحصیلات مناسب ؛ خانواده خوب و . . . ) چرا باید دست به چنین اقدامی بزنه

خیلی وقتا نمی بینیم اون چیزایی رو که داریم
و همش نیمه خالی رو می بینیم
یه ویژگی مشترک تو کسایی که خودکشی می کنن اینه که همشون به پوچی می رسن : هدایت ، این پسر اون همکلاسی مون ، اون پروفسوره تو کتاب روی ماه خدا رو ببوس و ...

LaDy Ds DeMoNa
14th May 2010, 08:29 PM
مقوله خودکشی وقتی دبیرستان خیلی برام جالب بود

کلی تحقیق کردم

خودکشی در ایران بعد از خرداد ( یعنی مصادف با اتمام امتحانات ) زیاد می شه

کسانی که خودکشی می کنن قبل از انجام این اقدام وسایل خودشون رو می بخشند

به آلاتی که قرار با اون خودکشی انجام بشه دوست می دارن تمیزشون می کنن
مهربان تر می شن
و . .

AvAstiN
14th May 2010, 08:39 PM
مهسا پروفشنالی ها {big green}

اره اینا رو منم شنیدم بودم {worried}

ولی بحث اینه که خودکشی تو قشر نخبه ها زیاد شده
یه عده یه دفعه خودشون رو می کشن یه عده هم تدریجی
با انواع مواد و الکل و سیگار و اینا ....

خداییش جای تاسف داره که تریا دانشکده ما ( کنار در تریا اقایون ) منقل هست و همیشه هم گرمه !!!{i dont want to see}

LaDy Ds DeMoNa
14th May 2010, 08:46 PM
برادرم می گفت تو خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی
نخبگانشون براحتی مواد مخدر مصرف می کنن !!!

Amir
14th May 2010, 09:36 PM
متاسفانه درست هم هست و دو تا گروه هم هستن اول كسانيكه كه فك ميكنن چون تو مرحله بالتري از همسن سالاي خودشون قرار دارند بنابراين بايد فيگورهاي روشنفكرانه بگيرن... كه يكيش همين مصرف مواد مخد مخصوصا سيگاره كه اين روزا كلاس بالارتي گرفته و كار به چيزهاي كشيده كه اسمشم نشنيديم...

اما گروهي ديگه هستند كه به سبب ديد و درك بالتري كه نسبت به اجتماع و محيط خودشون دارند و به سبب دريافتشون از محيط و اجتماع بالتره و از جامعه خودشون جلوتر هستند كه همون نخبگان جامعه هستند .. حالا اينا تو دو تا گروه قرار ميگرند كساني كه تو اپوزسيون و مخالفت با اون اجتماع هستند و دوم كساني كه در موقعيت پيشرفت شخصي و رهبري علمي قرار ميگيرند ... گروه اول بنا به اينكه شخصيت برونگرا يا درونگرا داشته باشند يا به جامعه ضربه ميزنن يا خودشون ... كساني كه تو اين گروه خودكشي ميكنند شخصيت درونگرايي دارند كه دريافت ها و درونياتشون اينقد ميشه كه راهي براي حلش و خلاص شدن ازش پيدا نميكنند .. خودكشي به نظر اين دسته راهي برا خلاصيه ... ا

با اينهمه تجربه شخصي خودم رو ميگم كه هر وقت انسان از خدا و معنويات فاصله گرفت در هر حدي كه باشه روحش به سمت پايين خواهد رفت .. پس از تجربه همه دنيا به تنهايي مطلق خواهد رسيد ..

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد