PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : **مسابقه باهوش ترین فرد انجمن نخبگان**

صفحه ها : [1] 2

*AM@NDA*
14th May 2010, 01:29 AM
من یه کلمه در هم می نویسم شما باید بگید این کلمه چیه و کسی که کلمه درست را گفت باید کلمه درهم بعدی را بزاره ( کلمه در هم می تونه اسم شهر و جای دیدنی و اجسام و غذاها و هر چیزی باشه ... باشه )

قوانین :
1-دوستان منتظر تایید نباشن و نپرسن درسته یا غلط http://www.forum.p30world.com/images/New-smile/N_aggressive%20%2816%29.gif
2-دوستان کلمات صد در صد فارسی باشه و حرف اضافه نداشته باشه .
3- مهم نیست چی مد نظر شما بوده،‌مهم اینه که کلمه ای که ارائه دادن معنی دار باشه هر چند اون کلمه رو بعدا می تونید بگید .
4-کلمات دو قسمتی، سه قسمتی، کلا مرکب نگید در صورتی که دو قسمتی یا سه قسمتی باشه پذیرفته نیست .
5-کلمات خارجی که ریشه فارسی ندارند به هیچ وجه پذیرفته نیست .

تبصره : ممکنه کلمه ای که شما ساختین با کلمه ای که تو ذهن طراح سوال بوده فرق داشته باشه که در این صورت مشکلی وجود نداره و جواب قبوله فقط معنادار باشه و یک قسمتی و فارسی http://www.forum.p30world.com/images/New-smile/N_aggressive%20%2826%29.gif

ضمناً هركس آخرين بار يه كلمه گفت كه كسي تا سه روز جوابشو نداد در صورت درست بودن كلمه كه از خودش ميپرسيم باهوشترين فرد انجمنه

مثال : ل - و - د - ن - ا - د
که میشه =>>> دانلود

حروف اول:

و-ی-م-ت-و-ی-ک-ق-س
که میشه =>>>؟؟؟

*AM@NDA*
14th May 2010, 11:35 AM
خب یه راهنمایی می کنم اسم یک پرنده است.

پديده
14th May 2010, 12:20 PM
با سلام :

اسم اين پرنده : ( موسي كو تقي ) است كه همان دم جنبانك است كه به آن ( سوسولنگ ) هم مي گويند .

با احترام
بروجرديان

*AM@NDA*
14th May 2010, 01:01 PM
با سلام :

اسم اين پرنده : ( موسي كو تقي ) است كه همان دم جنبانك است كه به آن ( سوسولنگ ) هم مي گويند .

با احترام
بروجرديان

مرسی کاملا درسته.{applause}{applause}
حالا نوبت شماست یک کلمه به صورت درهم بذارید تا ما روی اون فکر کنیم.

پديده
14th May 2010, 01:20 PM
جايزه مون چي شد پس ؟؟؟؟!!!!

پديده
14th May 2010, 01:26 PM
و اما سوال بنده :

حروف : س - ف - ن - ك - و - س - ي - و

كه ميشه : ..............

*AM@NDA*
14th May 2010, 01:28 PM
جايزه مون چي شد پس ؟؟؟؟!!!!

این یک سرگرمی هست تا هوش افراد بسنجیم.
متاسفانه جایزه نداره{big green}

پديده
14th May 2010, 01:35 PM
خانوم جان :

خودتون نوشتين ( مسابقه باهوش ترين فرد انجمن نخبگان ) !!!

خوب ما هم مي خواستيم ببينيم با هوش هستيم يا نه و در رده كدام افراد قرار ميگيريم از لحاظ iq ؟؟!!

و معمولا مسابقه جايزه هم داره ها !!!!

حالا هر كس اولين نفري باشه كه جواب سوال منو بده من بهش جايزه مي دم .

ارادتمند - بروجرديان

*AM@NDA*
14th May 2010, 01:40 PM
خانوم جان :

خودتون نوشتين ( مسابقه باهوش ترين فرد انجمن نخبگان ) !!!

خوب ما هم مي خواستيم ببينيم با هوش هستيم يا نه و در رده كدام افراد قرار ميگيريم از لحاظ iq ؟؟!!

و معمولا مسابقه جايزه هم داره ها !!!!

حالا هر كس اولين نفري باشه كه جواب سوال منو بده من بهش جايزه مي دم .

ارادتمند - بروجرديان

حالا شما یک راهنمایی کنید

پديده
14th May 2010, 01:44 PM
راهنمايي :

اسم يك دانشمنده

Shr776
14th May 2010, 03:23 PM
استیون سینوفسکی، مدیر ارشد گروه مهندسی ویندوز و Live مایکروسافت

پديده
14th May 2010, 05:51 PM
متاسفانه اشتباه است .

دقت كنيد حروفي كه من نوشته ام يك دونه ( ي ) داره / اوني كه شما نوشتي دوتا ( ي ) داره !!!

به هر حال ممنون / دوباره سعي كنيد .

*AM@NDA*
14th May 2010, 06:15 PM
متاسفانه اشتباه است .

دقت كنيد حروفي كه من نوشته ام يك دونه ( ي ) داره / اوني كه شما نوشتي دوتا ( ي ) داره !!!

به هر حال ممنون / دوباره سعي كنيد .

ون سوفسکی نیست؟!

پديده
14th May 2010, 06:20 PM
ون سوفسکی نیست؟!

نه متاسفانه ايشون هم نيست .

دومين راهنمايي :
قديميه / جديد نيست .

خواهشمند است دوباره سعي كنيد .

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 06:23 PM
استاد سلام{big hug} یه سوال اونم اینکه این اسم همراه با فامیلیه یا فقط اسم یا فقط فامیل؟؟؟؟؟؟؟؟{big green}

پديده
14th May 2010, 06:27 PM
:-?

سومين راهنمايي : فقط يك اسمه بدون پيشوند و پسوند و بدون اسم كوچك

ديگه چيزي نپرسي ها / يه خط كش ميزنم كف دستت .

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 06:49 PM
:-?

سومين راهنمايي : فقط يك اسمه بدون پيشوند و پسوند و بدون اسم كوچك

ديگه چيزي نپرسي ها / يه خط كش ميزنم كف دستت .

استاد تروخدا با دانشجویان دخترتون انقدر خشن نباشین پسرارو خط کش بزنید{worried}
{i dont want to see}{i dont want to see}{i dont want to see}{i dont want to see}{i dont want to see}:-ss:-ss:-ss:-ss
من دیگه چیزی نمی پرسم:-$ تازه از اولم می دونستم شک داشتمsh_omomi14
کنفوسیوس هستش استاد؟^:)^[-O<:>
می دونستم درسته خدایا شکرت sh_omomi44sh_omomi45sh_omomi22
استاد جایزم چیه؟sh_omomi46
به سلامتی استادsh_omomi58

Shr776
14th May 2010, 06:57 PM
ایول

پديده
14th May 2010, 07:03 PM
آفرين معمار كوچولوي عزيز هزار و سيصد آفرين فرشته ي روي زمين {applause}{applause}{applause}{applause}@};-@};-@};-

آخه بعد از اين همه راهنمايي فرد با هوشي مثل شما جواب نده بايد هم يه خط كش بخوره ;)

حالا جايزه :

من معمولا جايزه هام از كتاب هاي خودمه كه با امضاي خودم به عزيزانم هديه مي كنم / حالا شما هر چي دوست دارين بفرمايين يا ميتونين كد پستي و يا آدرستونو برام بفرستين تا براتون پست پيشتاز كنيم .

باز هم آفرين

ارادتمند - بروجرديان

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 07:24 PM
آفرين معمار كوچولوي عزيز هزار و سيصد آفرين فرشته ي روي زمين {applause}{applause}{applause}{applause}@};-@};-@};-

آخه بعد از اين همه راهنمايي فرد با هوشي مثل شما جواب نده بايد هم يه خط كش بخوره ;)

حالا جايزه :

من معمولا جايزه هام از كتاب هاي خودمه كه با امضاي خودم به عزيزانم هديه مي كنم / حالا شما هر چي دوست دارين بفرمايين يا ميتونين كد پستي و يا آدرستونو برام بفرستين تا براتون پست پيشتاز كنيم .

باز هم آفرين

ارادتمند - بروجرديان

خجالتم ندین:">:">:">:">:">:">:">:">:">
استاد اگه ما می تونیم جواب بدیم واسه داشتن استادی به خوبیه شماست@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-
استاد به خدا از اول می دونستم شک داشتم;;)
چی بهتر از کتابه استادی به خوبی شماsh_omomi45 اونم با امضای استادsh_omomi44 چه افتخار بزرگی داره نصیبم می شهsh_omomi22 استاد الان همینجا از خوشحالی می افتم{dancing}{dancing}
تقدیم به بهترین استادsh_omomi70
استاد آخه روم نمیشه ولی جایزم ایشالا قرار ملاقات عمومی بعدی من میام یاد شما هم میندازم که یکی از بهترین کتاباتون که همشون عالیه رو برام بیارین sh_omomi43sh_omomi46
با تشکر از استادsh_omomi108

پديده
14th May 2010, 07:33 PM
خواهش مي كنم / قابل شما رو نداره / ممنون از لطف شما {big hug}

طبق قانون اين تاپيك حالا نوبت شماست كه حروفي را قرار بدهيد / منتها با اجازه دوستان مي خواهم يك قانون ديگه اضافه كنم كه شخصي كه حروف رو ميزاره فقط يك راهنمايي كنه البته نه به طور واضح / يك راهنمايي كلي و مبهم تا عزيزان باهوشمون مشغول فكر كردن بشن .

ارادتمند همه عزيزان گلم به خصوص معمار كوچولوي عزيز و با هوش و با محبت
بروجرديان

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 07:54 PM
با اجازه استاد{big hug}....

م-گ-ل-ی-و-ل-گ-ا یعنی........
اولین و آخرین راهنمایی: مخترع بوده...

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 08:00 PM
خواهش مي كنم / قابل شما رو نداره / ممنون از لطف شما {big hug}

طبق قانون اين تاپيك حالا نوبت شماست كه حروفي را قرار بدهيد / منتها با اجازه دوستان مي خواهم يك قانون ديگه اضافه كنم كه شخصي كه حروف رو ميزاره فقط يك راهنمايي كنه البته نه به طور واضح / يك راهنمايي كلي و مبهم تا عزيزان باهوشمون مشغول فكر كردن بشن .

ارادتمند همه عزيزان گلم به خصوص معمار كوچولوي عزيز و با هوش و با محبت
بروجرديان

استاد دوست داریم sh_omomi22
استاد دوست داریمsh_omomi45

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 09:05 PM
من از همگی عذر می خوام شرمنده خوب دقت نکرده بودم...
م-گ-ل-ی-و-ل-گ-ا یعنی...
راهنمایی:مخترع بوده

پديده
14th May 2010, 09:17 PM
م-گ-ل-ی-و-ل-گ-ا یعنی...

خانوم خانوم ا
اين مخترع معروف است ديگه انشاالله !!!!! يعني بايد باشه تا بتوان آن را پيدا كرد .

حكايتش مثل :( لنگه گالش خاله ام ) نشه !!!!!؟؟؟؟:))

آخه يه استاد بزرگي داشتم خدا رحمتش كنه اومد همينطور يه كلماتي پاي تخته نوشت و به بچه ها گفت كه اگه گفتين اين چيه ؟؟!!!!

خلاصه همه ما يك ترم سركار بوديم ببينيم اين چيه / هيچكس متوجه نشد .

آخرش از خود استاد كه پرسيديم گفت : ( لنگه گالش خاله ام ) بود !!!!:))

ارادتمند - بروجرديان

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 09:44 PM
خانوم خانوم ا
اين مخترع معروف است ديگه انشاالله !!!!! يعني بايد باشه تا بتوان آن را پيدا كرد .

حكايتش مثل :( لنگه گالش خاله ام ) نشه !!!!!؟؟؟؟:))

آخه يه استاد بزرگي داشتم خدا رحمتش كنه اومد همينطور يه كلماتي پاي تخته نوشت و به بچه ها گفت كه اگه گفتين اين چيه ؟؟!!!!

خلاصه همه ما يك ترم سركار بوديم ببينيم اين چيه / هيچكس متوجه نشد .

آخرش از خود استاد كه پرسيديم گفت : ( لنگه گالش خاله ام ) بود !!!!:))

ارادتمند - بروجرديان

بله استاد معروفند اگه فامیلیشو بگم اکثراً می شناسن.(این یه راهنمایی دیگه شد اسم کوچیکشه)
استادتون احتمالاً اهل دل بودن :))

منم جایزه می دم به اولین کسی که بگه این مخترع کی هستش...
آخه استاد که گفتن جایزه می دن من فکر کردم کلاً جایزه خوبه فلسفش دوست داشتنیه انگیزه می ده....
جایزه....جایزه....

kamanabroo
14th May 2010, 10:12 PM
2-دوستان کلمات صد در صد فارسی باشه و حرف اضافه نداشته باشه
5-کلمات خارجی که ریشه فارسی ندارند به هیچ وجه پذیرفته نیست

سلام
با اجازه دوستان و اساتید
ببخشین که یاد آوری می کنم {i dont want to see}

انگار این دو تا قانون تایپیک کم کم داره فراموش میشه {happy}

*AM@NDA*
14th May 2010, 10:38 PM
دقیقا به این 2قانون توجه نمی کنند!{i dont want to see}
کلمه ای که در سوال به کار می برید فارسی باشه نه اسامی دانشمندان خارجی.

kamanabroo
14th May 2010, 10:52 PM

می بخشین که تو تایپیکتون دخالت کردم ها ...{big green}

*AM@NDA*
14th May 2010, 10:57 PM
می بخشین که تو تایپیکتون دخالت کردم ها ...{big green}

خواهش می کنم.
باعث افتخاره که نظراتتون رو میگین{big green}

ЛίL∞F∆R
14th May 2010, 11:25 PM

سلام و من واقعاً شرمندم ای کاش قبل از مطرح شدن سوال یاد آوری می کردین ولی باز هم حق دارین و من عذر می خوام...
اگه kamanabroo عزیزو آمنه خانوم گل اجازه بدن چون دوستان هم, رو این اسامی فکر کردن و می شه گفت یه روز گذشته اجازه بدین این سوال پاسخ داده شه از برنده ی این سری به بعد قوانین رو اساسی اجرا کنیم البته اگه اجازه بدین وگرنه من جواب این رو می گم و به شخص دیگه ای اشاره می کنم ...
با تشکر

*AM@NDA*
14th May 2010, 11:32 PM
سلام و من واقعاً شرمندم ای کاش قبل از مطرح شدن سوال یاد آوری می کردین ولی باز هم حق دارین و من عذر می خوام...
اگه kamanabroo عزیزو آمنه خانوم گل اجازه بدن چون دوستان هم, رو این اسامی فکر کردن و می شه گفت یه روز گذشته اجازه بدین این سوال پاسخ داده شه از برنده ی این سری به بعد قوانین رو اساسی اجرا کنیم البته اگه اجازه بدین وگرنه من جواب این رو می گم و به شخص دیگه ای اشاره می کنم ...
با تشکر

خب اگه ممکنه تغییر بده.
شرمنده قوانین هست دیگه!

kamanabroo
14th May 2010, 11:33 PM
با تشکر

خواهش می کنم
همه کاره این تایپیک آمنه خانم هستن

پديده
15th May 2010, 12:03 AM
با سلام :

ضمن عرض سلام خدمت جناب كمان ابروي عزيز و تذكر به جاي ايشون / كاملا حق با ايشونه و از كلمات فارسي و يا اسامي فارسي بايد استفاده كنيم كه به نظر بنده هم اين قانون رو رعايت نكرديم / در هر صورت اگر طراح سوال و ايجاد كننده بحث و تاپيك صلاح بدونن سوال رو عوض كنن و سوالاتي كه جواب هاي فارسي دارن رو بزارن تا قانون تاپيك هم رعايت بشه .

در هر صورت هر چي طراح سوال بفرمايند / نظر ايشون هم مهمه كه بخواهند سوال رو عوض كنند يا نه .

با تشكر از كمان ابروي عزيز و معمار كوچولوي بزرگ فكرمون
ارادتمند - بروجرديان

پديده
15th May 2010, 12:25 AM
با سلام :

البته آمنه خانوم گرامي اون ( موسي كو تقي ) هم كه شما فرمودين عربي بود ها نه فارسي .

انشاالله سعي مي كنيم كه كلمات و جملات فارس باشه .

ارادتمند - بروجرديان

*AM@NDA*
15th May 2010, 12:29 AM
با سلام :

البته آمنه خانوم گرامي اون ( موسي كو تقي ) هم كه شما فرمودين عربي بود ها نه فارسي .

انشاالله سعي مي كنيم كه كلمات و جملات فارس باشه .

ارادتمند - بروجرديان

کاملا درسته همه ی ما قانون رعایت نکردیم.{big green}
ان شاالله از این به بعد رعایت میشه.

kab
15th May 2010, 08:52 AM
م-گ-ل-ی-و-ل-گ-ا یعنی...

بله به ادیسون که شبیه نیست

روایات مختلفه -گوگليلما ماركوني -گولیلمو مارکونی -گوگلي المو ماركوني (http://www.iranika.ir/detail_fa/?iData=336&iCat=367&iChannel=26&nChannel=Bigman)
http://www.hupaa.com/Data/Pic/P00312.jpg ماركوني يك مخترع و مهندس الكترونيك ايتاليايي بود. او به خاطر توسعه فن تلگراف بدون سيم، كه راديو هم ناميده مي‌شود معروف است. قبل از كار ماركوني، سيگنالهاي تلگراف از طريق سيم فرستاده مي‌شدند. ماركوني در 25 آوريل 1874 در Bologna، ايتاليا متولد شد. او در اوايل زندگي‌اش به علوم علاقه‌مند شد. بيشتر مطالعاتش شخصي و محرمانه انجام شد. در سال 1894 ماركوني شروع به كار كردن با تلگراف‌هاي بدون سيم كرد. او كارش را برپايه كارهاي هاينريش هرتز با الكترومغناطيس‌ها قرار داد. با انتقال سيگنالها در يك اتاق شروع كرد و بالاخره با قراردادن فرستنده و گيرنده موفق به انتقال آنها به مايلها دورتر شد. دولت ايتاليا به اين كار علاقه‌اي نشان نداد. بنابراين ماركوني به انگلستان رفت. در اين زمانها او، اولين حق امتيازش را به خاطر راديو گرفت. هدف بعدي ماركوني فرستادن پيغام از اين طرف به آن طرف آتلانتيك بود. او در 12 دسامبر 1901 موفق به انجام اين كار شد. او حرف S را در كدمورس فرستاد. موفقيت اين انتقال زمينه مطالعات علمي در جو و ايدة يون كره را گشود. اين تكنولوژي با نجات دادن جانهاي بسياري از سرنشينان كشتي‌هايي كه دچار مشكل شده بودند مانند Republic و Titanic بسيار معروف‌تر شد. سپس ماركوني شروع به كار روي انتقال موجهاي كوتاه و مايكروويوها كرد. كار كردن با سيگنالهاي موج كوتاه ارزان‌تر و آسان‌تر بود.

در 1909 ماركوني جايزه نوبل فيزيك را برد و در آن با كارل. اف. براون شريك بود. در 1914 پادشاه جورج به ماركوني لقب شواليه بزرگ پادشاهي ويكتوريا را داد. ماركوني هم‌چنين مدال John fritz را دريافت كرد. او در 20 جولاي 1937 درگذشت.

ЛίL∞F∆R
15th May 2010, 12:01 PM
بله به ادیسون که شبیه نیست

روایات مختلفه -گوگليلما ماركوني -گولیلمو مارکونی -گوگلي المو ماركوني (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.iranika.ir%2Fd etail_fa%2F%3FiData%3D336%26iCat%3D367%26iChannel% 3D26%26nChannel%3DBigman)
http://www.hupaa.com/Data/Pic/P00312.jpg ماركوني يك مخترع و مهندس الكترونيك ايتاليايي بود. او به خاطر توسعه فن تلگراف بدون سيم، كه راديو هم ناميده مي‌شود معروف است. قبل از كار ماركوني، سيگنالهاي تلگراف از طريق سيم فرستاده مي‌شدند. ماركوني در 25 آوريل 1874 در Bologna، ايتاليا متولد شد. او در اوايل زندگي‌اش به علوم علاقه‌مند شد. بيشتر مطالعاتش شخصي و محرمانه انجام شد. در سال 1894 ماركوني شروع به كار كردن با تلگراف‌هاي بدون سيم كرد. او كارش را برپايه كارهاي هاينريش هرتز با الكترومغناطيس‌ها قرار داد. با انتقال سيگنالها در يك اتاق شروع كرد و بالاخره با قراردادن فرستنده و گيرنده موفق به انتقال آنها به مايلها دورتر شد. دولت ايتاليا به اين كار علاقه‌اي نشان نداد. بنابراين ماركوني به انگلستان رفت. در اين زمانها او، اولين حق امتيازش را به خاطر راديو گرفت. هدف بعدي ماركوني فرستادن پيغام از اين طرف به آن طرف آتلانتيك بود. او در 12 دسامبر 1901 موفق به انجام اين كار شد. او حرف S را در كدمورس فرستاد. موفقيت اين انتقال زمينه مطالعات علمي در جو و ايدة يون كره را گشود. اين تكنولوژي با نجات دادن جانهاي بسياري از سرنشينان كشتي‌هايي كه دچار مشكل شده بودند مانند Republic و Titanic بسيار معروف‌تر شد. سپس ماركوني شروع به كار روي انتقال موجهاي كوتاه و مايكروويوها كرد. كار كردن با سيگنالهاي موج كوتاه ارزان‌تر و آسان‌تر بود.

در 1909 ماركوني جايزه نوبل فيزيك را برد و در آن با كارل. اف. براون شريك بود. در 1914 پادشاه جورج به ماركوني لقب شواليه بزرگ پادشاهي ويكتوريا را داد. ماركوني هم‌چنين مدال John fritz را دريافت كرد. او در 20 جولاي 1937 درگذشت.

wowwwwwwwww
احسنت بر تو ای کاظم عزیز فرشته ی روی زمین آناناس گل یاس کاظم آقا نخبه ی ماست {big hug}
کاملاًدرسته...اسم درسترش گاگلیلمو مارکنی هست ولی اسامی شما هم درسته{applause}{applause}{applause}{applause} {applause}{applause}@};-@};-@};-@};-{rock on}
مرسی از توضیحات خوبتون.....
جایزتون محفوظ هست البته اگه منو گیر بیاری{big green}:-j
جدا از شوخی جایزه شما یه C.D از بهترین آهنگایی که با پیانو نواختم ولی اگه شما چیزی مد نظر دارین بگید من اونو با کمال میل اهدا کنم....
آدرستونو بدین من با پست پیشتاز براتون ارسال می کنم ...{big hug}
استاد عزیز@};- دیدین سرشناس بود :">

پديده
15th May 2010, 12:32 PM
با سلام به معمار كوچولوي بزرگ :

بسيار بسيار عالي بود و آفرين به كاظم عزيز با اين هوش سرشارش .

اما نكته :
بله ايشون سرشناس بود و همه تقريبا مي دونستند كه ماركوني مخترع راديوست اما ايشون بيشتر به فاميلي معروفند تا به اسم كوچك / مثلا بيشتر ميگن اديسون يا توماس خالي ؟؟!!! خوب كدوم توماس ؟؟!!!

اما در مورد سوال شما : متاسفانه همون لنگه گالشه مصداق پيدا كرد !!!

چگونه ؟؟ اينگونه :
براي پرسيدن سوال خصوصا اسامي بيشتر و اغلب نام فاميل پرسيده مي شود نه اسم كوچك / مثلا از كسي بپرسيم : ابوالقاسم ..... ؟؟!!!! خوب كدوم ابوالقاسم ؟؟!! ابوالقاسم بقال يا ابوالقاسم مكانيك يا ابوالقاسم ........... و هزاران ابوالقاسم ديگه ... مثلا شما مي گوييد : ابوالقاسم محمدي / من مي گويم نه اشتباهه ( ابوالقاسم فردوسيه ) !!!! يا بلعكس : من ميگم اوبالقاسم فردوسي نيست ؟؟!!
شما مي گوييد نه : ابوالقاسم محمديه ...!!!

به هر حال احسنت به شما و آقا كاظم / هر دوي شما هوشتان فكر كنم بالاي 250 باشه .

يه كمي هم از نخبگان جلوتر هستيد .

ارادتمند همه شما عزيزان گلم
بروجرديان

LaDy Ds DeMoNa
15th May 2010, 12:58 PM
خوب سوال بعدي رو آقاي kab بايد مطرح كنه ؟

*AM@NDA*
15th May 2010, 01:15 PM
خوب سوال بعدي رو آقاي kab بايد مطرح كنه ؟
آره نوبت ايشون هست

ЛίL∞F∆R
15th May 2010, 01:55 PM
با سلام به معمار كوچولوي بزرگ :

بسيار بسيار عالي بود و آفرين به كاظم عزيز با اين هوش سرشارش .

اما نكته :
بله ايشون سرشناس بود و همه تقريبا مي دونستند كه ماركوني مخترع راديوست اما ايشون بيشتر به فاميلي معروفند تا به اسم كوچك / مثلا بيشتر ميگن اديسون يا توماس خالي ؟؟!!! خوب كدوم توماس ؟؟!!!

اما در مورد سوال شما : متاسفانه همون لنگه گالشه مصداق پيدا كرد !!!

چگونه ؟؟ اينگونه :
براي پرسيدن سوال خصوصا اسامي بيشتر و اغلب نام فاميل پرسيده مي شود نه اسم كوچك / مثلا از كسي بپرسيم : ابوالقاسم ..... ؟؟!!!! خوب كدوم ابوالقاسم ؟؟!! ابوالقاسم بقال يا ابوالقاسم مكانيك يا ابوالقاسم ........... و هزاران ابوالقاسم ديگه ... مثلا شما مي گوييد : ابوالقاسم محمدي / من مي گويم نه اشتباهه ( ابوالقاسم فردوسيه ) !!!! يا بلعكس : من ميگم اوبالقاسم فردوسي نيست ؟؟!!
شما مي گوييد نه : ابوالقاسم محمديه ...!!!

به هر حال احسنت به شما و آقا كاظم / هر دوي شما هوشتان فكر كنم بالاي 250 باشه .

يه كمي هم از نخبگان جلوتر هستيد .

ارادتمند همه شما عزيزان گلم
بروجرديان

با سلام خدمت استاد بزرگ دنیا@};-
استاد ما جلوی شما تسلیمیم اگه من با چشام ببینم هوا تاریکه شما بگین روزه من می گم چشم{big hug}
قبول دارم که همه مارکونی و, با مارکونی می شناسن نه گاگلیلمو خواستم کمی سخت باشه دیگه{big green}
حقم کاملاً با شماستو من جز عذر خواهی و شرمندگی چیز دیگه ای برای گفتن ندارم{i dont want to see}
با تشکر از استاد{big hug}

پديده
15th May 2010, 02:18 PM
با سلام خدمت استاد بزرگ دنیا@};-
استاد ما جلوی شما تسلیمیم اگه من با چشام ببینم هوا تاریکه شما بگین روزه من می گم چشم{big hug}
قبول دارم که همه مارکونی و, با مارکونی می شناسن نه گاگلیلمو خواستم کمی سخت باشه دیگه{big green}
حقم کاملاً با شماستو من جز عذر خواهی و شرمندگی چیز دیگه ای برای گفتن ندارم{i dont want to see}
با تشکر از استاد{big hug}

خواهش ميكنم

شكسته نفسي نفرماييد / چرا شرمنده ؟؟!!

شما عزيز همه ما هستيد و همه شما فرزندان و عزيزان بنده / چه افتخاري از اين بالاتر كه همه شما را فرزندان خود بينديشم ؟؟!!!!!

خوشا به سعادت من كه اين همه فرزند نابغه و نخبه دارم و در قلب آنان جاي دارم اين افتخاريست كه نصيب هر كس نمي شود .

ارادتمند همه عزيزان گلم
ارادتمند همه - بروجرديان

ЛίL∞F∆R
15th May 2010, 02:39 PM
خواهش ميكنم

شكسته نفسي نفرماييد / چرا شرمنده ؟؟!!

شما عزيز همه ما هستيد و همه شما فرزندان و عزيزان بنده / چه افتخاري از اين بالاتر كه همه شما را فرزندان خود بينديشم ؟؟!!!!!

خوشا به سعادت من كه اين همه فرزند نابغه و نخبه دارم و در قلب آنان جاي دارم اين افتخاريست كه نصيب هر كس نمي شود .

ارادتمند همه عزيزان گلم
ارادتمند همه - بروجرديان

اون که عزیز شما هستید استاد@};- و واقعاً همینطوره شما مثه یک پدر که هم پدر و هم استاد برای ما می مونید همه ی ما به وجود شما و اینکه سعادت داریم کنار شما باشیم و شما مارو فرزندان خود خطاب کنید می بالیم و افتخار می کنیم{big hug}

kab
15th May 2010, 03:05 PM
ممنون @};-@};-@};-

نه خداوکیلی الان من چی بگم؟:-o

آخه مگه ما چند تا دانشمند داریم که اسمشون سخته؟:-?

بگم اسم بوعلی سینا چی بود؟:-/

یا بگم اسم خوارزمی چی بود؟:-/

نه شما بگید من چی بگم؟

لااقل میگفتید دانشمندان مرتبط با رشته تحصیلی خودمون تا یه آموزش هم داشته باشه

خیلی سخته

اما به خاطر شما ها چشم

ك - ل - س - ا - س - ی - ا ( یک مهندس و مکتشف دوره هخامنشی )

kab
15th May 2010, 03:18 PM
wowwwwwwwww
احسنت بر تو ای کاظم عزیز فرشته ی روی زمین آناناس گل یاس کاظم آقا نخبه ی ماست {big hug}
کاملاًدرسته...اسم درسترش گاگلیلمو مارکنی هست ولی اسامی شما هم درسته{applause}{applause}{applause}{applause} {applause}{applause}@};-@};-@};-@};-{rock on}
مرسی از توضیحات خوبتون.....
جایزتون محفوظ هست البته اگه منو گیر بیاری{big green}:-j
جدا از شوخی جایزه شما یه C.D از بهترین آهنگایی که با پیانو نواختم ولی اگه شما چیزی مد نظر دارین بگید من اونو با کمال میل اهدا کنم....
آدرستونو بدین من با پست پیشتاز براتون ارسال می کنم ...{big hug}
استاد عزیز@};- دیدین سرشناس بود :">

وای خدای من ممنون @};-@};-@};-

این خیلی عالیه {big hug}{big hug}{big hug}

من عاشق پیانو هستم بی صبرانه منتظر دریافت این هدیه هستم @};-@};-@};-

mohamadaliv
15th May 2010, 05:56 PM
پاسخ: اسكيلاس

اسکیلاکس اهل کاریاندا دریانورد و کاشف یونان باستان بود.

او در قرن ششم پیش از میلاد در ناحیه کاریا در آسیای صغیر به دنیا آمد. در حدود سال ۵۱۵ پیش از میلاد به دستور داریوش اول هخامنشی مسیر رود سند را از ناحیه گاندارا پیمود. او و همراهانش با پیمودن مسیر سند به دریا رسیدند و از آن جا غرب اقیانوس هند را طی کردند و به دریای سرخ رفتند. در آن دریا تا سوئز کشتی‌راندند و سی ماه پس از آغاز ماموریت بازگشتند و گزارش سفر را به داریوش دادند.

او شرحی از شهرها و جزیره‌های دریای مدیترانه نیز نوشته است و در آن از جزیره کرت نام برده است.

نام اسکیلاکس در جهان باستان شناخته بود و استرابون از او به عنوان «نویسنده قدیمی» یاد کرده‌است. راهنامه‌ای از یونان باستان در دست است که در عنوانش (گمان می‌رود برای تجلیل) از او نام برده شده است.
در ترجمه‌های فارسی نام او را اسکولاخ، اسکولاکس، اسکیلاس، اسکیلاگس، از مردم کاروآندا، دوکاریاند، کاریاندی و کاریندا هم نوشته‌اند.

منبع: ويكي پديا

پديده
15th May 2010, 06:06 PM
{applause}{applause}{applause}{applause}{applause} @};-@};-@};-

mohamadaliv
15th May 2010, 06:08 PM
كاظم جان شما چي داداش نمي خواي مرام بذاري؟ يه كادويي؟ يه هديه اي؟{happy}

شما هم بيا به اين سنتي كه خانم «معمار كوچولو» پايه گذاشتن احترام بذار و يكي از نمونه كارهايي كه در كارگاه جوشكاري درست كردي رو واسم بفرست.:))

mohamadaliv
15th May 2010, 06:11 PM
{applause}{applause}{applause}{applause}{applause} @};-@};-@};-

(( چاكرم. نوكرم. شرمنده نكنيد. اي بابا بسه ديگه از رو رفتم.:"> چقدر كف مي زنيد...{big green} ))

استاد مي بخشيد كه ما پيش قدمي كرديم.
ممنون از لطفتون.

mohamadaliv
15th May 2010, 06:15 PM
درضمن مي بينم كه باز هم از قانون سرپيچي كردن.

باز هم يه اسم خارجكي!{thumbs down}

بابا چرا اين قدر آمنه خانم كه ناظر مسابقه باشند رو حرص مي ديد؟!

مهاجر
15th May 2010, 07:50 PM
سلام
بابا دستتون درد نکنه،مخصوصا آمنه خانوم با این تایپیک خوبشون و همه دوستان
بی خود نمی گند سایت علمی نخبگان جوان
یکی از کارهایی که مخالفان ایران دارند می کنند اینه که ما تاریخمون رو فراموش کنیم،واقعا شما جلوی این کار قد علم کردید

مهاجر
15th May 2010, 08:13 PM
با اجازه افراد حاضر
ی*ا*و*ب*ر*ی*ن*ش
:!!:!!:!!

*AM@NDA*
15th May 2010, 10:26 PM

چه کنم؟؟دیشب تذکر دادم
{worried}
ایشاالله از این به بعد رعایت کنن.

پديده
15th May 2010, 10:43 PM
با اجازه افراد حاضر
ی*ا*و*ب*ر*ی*ن*ش

راهنمايي يادتون رفت !!!

kab
15th May 2010, 11:09 PM
پاسخ: اسكيلاس

اسکیلاکس اهل کاریاندا دریانورد و کاشف یونان باستان بود.

او در قرن ششم پیش از میلاد در ناحیه کاریا در آسیای صغیر به دنیا آمد. در حدود سال ۵۱۵ پیش از میلاد به دستور داریوش اول هخامنشی مسیر رود سند را از ناحیه گاندارا پیمود. او و همراهانش با پیمودن مسیر سند به دریا رسیدند و از آن جا غرب اقیانوس هند را طی کردند و به دریای سرخ رفتند. در آن دریا تا سوئز کشتی‌راندند و سی ماه پس از آغاز ماموریت بازگشتند و گزارش سفر را به داریوش دادند.

او شرحی از شهرها و جزیره‌های دریای مدیترانه نیز نوشته است و در آن از جزیره کرت نام برده است.

نام اسکیلاکس در جهان باستان شناخته بود و استرابون از او به عنوان «نویسنده قدیمی» یاد کرده‌است. راهنامه‌ای از یونان باستان در دست است که در عنوانش (گمان می‌رود برای تجلیل) از او نام برده شده است.
در ترجمه‌های فارسی نام او را اسکولاخ، اسکولاکس، اسکیلاس، اسکیلاگس، از مردم کاروآندا، دوکاریاند، کاریاندی و کاریندا هم نوشته‌اند.

منبع: ويكي پديا

چه کنم؟؟دیشب تذکر دادم
{worried}
ایشاالله از این به بعد رعایت کنن.

خداوکیلی من قصد سرپیچی نداشتم :-o:-o:-o

اصلا اهل این کارا نیستم ویکی پدیا اشتباه کرده

تا جایی که من میدونستم اسكيلاس- دوره هخامنشي (زمان حكومت داريوش از سال 486- 521 ق.م.) دريا نورد و مكتشف و مهندس سازنده قنات یه مکتشف ایرانی بوده

اما اگر من اشتباه کردم عذر میخوام

در ضمن چشم شما لطف کنید آدرس میلتون رو بدید تا من هم براتون یکی از مقالات گروه سیالات رو بفرستم

مهاجر
15th May 2010, 11:11 PM
راهنمايي يادتون رفت
به روی چشم
این شخصیت بزرگوار ایرانی به امام رضا علیه السلام نزدیک بودند

پديده
15th May 2010, 11:12 PM
ببينم ناقلاها شما ميرين تو سرچ ويكي پديا اينارو پيدا مي كنين بعد ميگين نابغه اين ؟؟!!!!!:-o:-?:-?:-?

ЛίL∞F∆R
15th May 2010, 11:29 PM
كاظم جان شما چي داداش نمي خواي مرام بذاري؟ يه كادويي؟ يه هديه اي؟{happy}

شما هم بيا به اين سنتي كه خانم «معمار كوچولو» پايه گذاشتن احترام بذار و يكي از نمونه كارهايي كه در كارگاه جوشكاري درست كردي رو واسم بفرست.:))
mohamadجان این سنت پسندیده رو استاد پایه گذاری کردن وقتیameneh گل سوال پرسید استاد جواب دادن ameneh جون جایزه به استاد نداد ولی استاد گفتن هر کسی سوال منو جواب بده جایزه خوبی میدن که من انرژی گرفتمو پاسخ دادم و من بردم و من به تقلید از استاد به کاظم جان کادو دادم شما هم که شانس نداشتی انگار{rock on}

ЛίL∞F∆R
15th May 2010, 11:33 PM
ببينم ناقلاها شما ميرين تو سرچ ويكي پديا اينارو پيدا مي كنين بعد ميگين نابغه اين ؟؟!!!!!:-o:-?:-?:-?

نه استاد به خدا من از خودم گفتم{worried} اینا کلکن/:) من بچه خوبیم:"> تقلب تو کارم نیست;;)

*AM@NDA*
15th May 2010, 11:35 PM
mohamadجان این سنت پسندیده رو استاد پایه گذاری کردن وقتیameneh گل سوال پرسید استاد جواب دادن ameneh جون جایزه به استاد نداد ولی استاد گفتن هر کسی سوال منو جواب بده جایزه خوبی میدن که من انرژی گرفتمو پاسخ دادم و من بردم و من به تقلید از استاد به کاظم جان کادو دادم شما هم که شانس نداشتی انگار{rock on}

خب استاد نگفتند جایزه چی می خوان تقدیم کنم.{happy}

پديده
15th May 2010, 11:39 PM
نه استاد به خدا من از خودم گفتم{worried} اینا کلکن/:) من بچه خوبیم:"> تقلب تو کارم نیست;;)

{big green}{big green}@};-@};-@};-:x:x:x

مهاجر
15th May 2010, 11:54 PM
یک راهنمایی دیگه ش

پديده
16th May 2010, 12:07 AM
جايزه بنده / سلامتي / شادكامي / تندرستي / موفقيت / سربلندي / سعادت / آتيه خوب/ و.... همه شما عزيزانم است .

راستي اين راهنمايي ( ش ) ديگه چه صيغه اي بود ؟؟؟!!! توي حروف ( ش) نداشتيم !!!!!

مهاجر
16th May 2010, 12:14 AM
جايزه بنده / سلامتي / شادكامي / تندرستي / موفقيت / سربلندي / سعادت / آتيه خوب/ و.... همه شما عزيزانم است .

راستي اين راهنمايي ( ش ) ديگه چه صيغه اي بود ؟؟؟!!! توي حروف ( ش) نداشتيم !!!!!ش نا محسوس مونده،لطفا متن را high light کنید
حافظ نیست ولی از عارفان هستند ایشون

*AM@NDA*
16th May 2010, 12:40 AM
نیشابوری
درسته؟؟!!

Big-brother
16th May 2010, 12:41 AM
با اجازه افراد حاضر
ی*ا*و*ب*ر*ی*ن*ش

ابراهیم بن سلام نیشابوری

:">

مهاجر
16th May 2010, 12:45 AM
نیشابوری
درسته؟؟!!

درود بر شما{applause}{applause}{applause}

Big-brother
16th May 2010, 12:46 AM
امروز, 01:10 am
امروز, 01:11 am

عجب رقابتی !

*AM@NDA*
16th May 2010, 12:49 AM
امروز, 01:10 am
امروز, 01:11 am

عجب رقابتی !

چقدر خوش شانسم{big green}

*AM@NDA*
16th May 2010, 12:51 AM
درود بر شما{applause}{applause}{applause}

حالا من شدم باهوش ترین فرد انجمن نخبگان{big green}

مهاجر
16th May 2010, 12:54 AM
عطار نیشابوری،یکی از شعرا و عارفان نام آور ایران زمین
پدر ایشون عطار ودارو فروش بودند و جناب عطار هم بعد از فوت پدر کار ایشون رو ادامه میدند تا اینکه تحولی در زندگی به وجود میاید.
آنچه مسلم است عطار در اواسط عمر خود دچار تحولی روحی شد و به عرفان روی آورده است.

در مورد چگونگی این انقلاب روحی داستانهایی وجود دارد که درستی آنها از نظر تاریخی معلوم نیست ولی معروف ترین آنها این است که روزی عطار در دکان خود مشغول به معامله بود که درویشی به آنجا رسید و چند بار با گفتن جمله درویشی به آنجا رسید و چند بار با گفتن جمله چیزی برای خدا بدهید از عطار کمک خواست ولی او به درویش چیزی نداد .

درویش به او گفت : ای خواجه تو چگونه می خواهی از دنیا بروی؟

عطار گفت : همانگونه که تو از دنیا می روی . درویش گفت :تو مانند من می توانی بمیری؟ عطار گفت : بله ، درویش کاسه چوبی خود را زیر سر نهاد و با گفتن کلمه الله از دنیا رفت.

عطار چون این را دید شدیدا" منقلب گشت و از دکان خارج شد و راه زندگی خود را برای همیشه تغییر داد.

او بعد از مشاهده حال درویش دست از کسب و کار کشید و به خدمت عارف رکن الدین رفت که در آن زمان عارف معروفی بود و به دست او توبه کرد و به ریاضت و مجاهدت با نفس مشغول شد و چند سال در خدمت این عارف بود.

عطار سپس قسمتی از عمر خود را به رسم سالکان طریقت در سفر گذراند و از مکه تا ماورالنهر به مسافرت پرداخت و در این سفرها بسیاری از مشایخ و بزرگان زمان خود را زیارت کرد.

در مورد مرگ عطار نیز روایت های مختلفی وجود دارد و بعضی می گویند که او در حمله مغولان به شهر نیشابور به دست یک سرباز مغول کشته شد و زمان مرگ او احتمالاً بین سالهای 627 یا 632 هجری قمری بوده است.

آرامگاه عطار در نزدیکی شهر نیشابور واقع شده است.

مهاجر
16th May 2010, 01:03 AM
ابراهیم بن سلام نیشابوری

:">
البته ابراهیم بن سلام نیشابوری رو من نمی شناختم
می تونید در مورد ایشون هم توضیح بدید که بهتر بشناسیمشون

ЛίL∞F∆R
16th May 2010, 01:35 AM
وای خدای من ممنون @};-@};-@};-

این خیلی عالیه {big hug}{big hug}{big hug}

من عاشق پیانو هستم بی صبرانه منتظر دریافت این هدیه هستم @};-@};-@};-

چشم به روی چشم@};-
شما عالی هستین که جواب دادین {big hug}
کی بدم و کجا؟:-?
آدرسی چیزی بدین....

Big-brother
16th May 2010, 01:43 AM
البته ابراهیم بن سلام نیشابوری رو من نمی شناختم
می تونید در مورد ایشون هم توضیح بدید که بهتر بشناسیمشون
با توجه به این راهنمایی

این شخصیت بزرگوار ایرانی به امام رضا علیه السلام نزدیک بودند وی راوی حدیث و از وکلای امام به شمار می اید. برخی صلاحیتش را انکار می‌کنند و برای همین نیز به سمت وکالتش از سوی امام هم به دیده تردید می‌نگرند. حدیثش را هم معتبر نمی‌دانند. اما بزرگانی چون شیخ طوسی، علامه حلی، نه در صلاحیتش تردید دارند، و نه اعتبار روایتش، وکالتش از سوی امام را نیز تایید می‌کنند و سمت وکالت از جانب معصوم را بر صلاحیت و درستی گفتارش دلیل می‌آورند.

بی‌شک ابراهیم بن سلام(سلامه) نیشابوری در زمره یاران فرهیختة امام رضا علیه السلام است، زیرا غالب سخنان منفی که درباره شخصیت‌های برجستة شیعی در تاریخ اسلام به چشم می‌اید. بر اساس شایعات و انگیزه های سیاسی دشمنان اهل بیت:رخ می‌نماید. با کمی ژرف بینی در تاریخ روشن می‌شود که شخصیت های شیعی هرچه برجسته تر و در خدمت به اهداف اهل‌بیت:به توفیقاتی فزون‌تر دست یابند، تبلیغات دشمنان نیز در تخریب چهره آنان حجم و گسترش بیشتر خواهد داشت.

از این منبع (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hawzah.net%2Fh awzah%2FMagazines%2FMagArt.aspx%3FMagazineNumberID %3D5476%26id%3D51695)

ЛίL∞F∆R
16th May 2010, 01:46 AM
حالا من شدم باهوش ترین فرد انجمن نخبگان{big green}
آفرین,صدآفرین گل دختر روی زمین ,یواش برو نخوری زمین از پله های زیر زمین...
آنانای گل یاس amene جون نخبه ی ماست@};-@};-@};-@};-{big hug}{applause}{applause}{applause}

مهاجر
16th May 2010, 02:03 AM
اول ممنون از اینکه ایشون رو معرفی کردید
و دوم بله تقصیر من بود که ایشون رو نمی شناختم،اگر نه راهنمایی غیر از اینکه ایشون به امام رضا علیه السلام نزدیک هستند رو می کردم.
البته ها بعدا گفتم که <حافظ نیست ولی از عارفان هستند ایشون>منظورم از حافظ این بود که ایشون شاعر بودند.ولی شما هم که نیشابوریش رو گفتید.

mohamadaliv
16th May 2010, 08:28 AM
خوب آمنه خانم فکر کنم نوبت شماست.
بسم الله :....

*AM@NDA*
16th May 2010, 09:04 AM
س-ت-و-ی-ا-ی-س

راهنمایی:نام یک آبگرم در ایران

mohamadaliv
16th May 2010, 11:05 AM
س-ت-و-ی-1-ی-س

اون حرف وسط «عدد یک» هست یا «الف» ؟

*AM@NDA*
16th May 2010, 11:11 AM
اون حرف وسط «عدد یک» هست یا «الف» ؟

شرمنده اشتباه تایپی شد{i dont want to see}
الف هست

mohamadaliv
16th May 2010, 11:18 AM
شرمنده اشتباه تایپی شد{i dont want to see}
الف هست

خواهش می کنم.
فقط دیگه تکرار نشه! {big green}

*AM@NDA*
16th May 2010, 03:33 PM
س-ت-و-ی-ا-ی-س

یه راهنمایی دیگه: در غرب ایران هست.

پديده
16th May 2010, 04:35 PM
سلام :

آب گرم خان ( واسي سو ) نيست ؟؟ البته ( ت ) نداره {big green}

مثل آب گرم ( قوتور سو ) كه برخي به آن ( اتور سو ) هم مي گويند .

*AM@NDA*
16th May 2010, 04:49 PM
سلام :

آب گرم خان ( واسي سو ) نيست ؟؟ البته ( ت ) نداره {big green}

مثل آب گرم ( قوتور سو ) كه برخي به آن ( اتور سو ) هم مي گويند .

سلام
نه متاسفانه این نیست.
لطفا دوباره سعی کنید.
در شمال غربی ایران قرار داره

پديده
16th May 2010, 05:13 PM
آب گرم ( ايستي سو )

در جاده اروميه به سلماس و شهرستان ( گيوي ) از توابع اردبيل قرار دارد

*AM@NDA*
16th May 2010, 05:26 PM
آب گرم ( ايستي سو )

در جاده اروميه به سلماس قرار دارد

کاملا درسته.{applause}{applause}{applause}{applause }

محسن بافتاني پور
16th May 2010, 05:26 PM
سلام دوستان چقد جالبه
ولي بهتر قوانين تاپبك اجرا بشه و كلمات يه مقدار فارسي تر بشن عنوان تاپك هوشه ولي به نظر من بيشتر در رابطه با اطلاعات عموميه! چون من هيچ كدوم از اين دانشمندا رو نميشناختم خوب چطوري تشخيص بدم ؟!

پديده
16th May 2010, 05:31 PM
دوستان عزيزم سلام :

از اول قانون گذاشته بوديد كه كلمات فارسي باشد !!!!

ولي هيچكدام از اين ها فارسي نبود / ايتاليايي !!! عربي !!! تركي !!!! همه چي بود غير از فارسي !!!

يا بايد قانون كلمات فارسي رو بردارين / يا بايد قانون كلمات و نام هاي فارسي رو رعايت كنيم !!

مثلا همين ( ايستي سو ) يك نام تركي است نه فارسي !!!

ارادتمند همه عزيزان
بروجرديان

*AM@NDA*
16th May 2010, 05:44 PM
دوستان عزيزم سلام :

از اول قانون گذاشته بوديد كه كلمات فارسي باشد !!!!

ولي هيچكدام از اين ها فارسي نبود / ايتاليايي !!! عربي !!! تركي !!!! همه چي بود غير از فارسي !!!

يا بايد قانون كلمات فارسي رو بردارين / يا بايد قانون كلمات و نام هاي فارسي رو رعايت كنيم !!

مثلا همين ( ايستي سو ) يك نام تركي است نه فارسي !!!

ارادتمند همه عزيزان
بروجرديان

خب درسته.
می خواستم سوال سخت باشه{big green}
حالا که نوبت شماست یک کلمه کاملا فارسی بگذارید.
بسم الله....

moji5
16th May 2010, 05:51 PM
چه ادبیاتی خرج شده اینجا
منتظریم حاج منصور

پديده
16th May 2010, 05:59 PM
چشم آمنه خانم با اجازه شما .

و - ش - ت - ا - ن - س - ي

اولين راهنمايي : اسم يك فرد باستاني

moji5
16th May 2010, 06:35 PM
با تشکر از منصورخان
سوشیانت
سوشینت یا سوشیانت یا سوشیانس (سودرسان، دانا) به عنوان رهایی بخش است که در دین زرتشت (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%DB%8C%D9%86_%D8%B2%D8%B1%D8%AA%D8%B4%D8%AA) یا مزدیسنا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%B3%D9%86%D8%A7) منجی (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D9%85%D9%86%D8%AC%DB%8C&action=edit&redlink=1) نهائی زمین بشمار می‌رود.كلمه «سوشيانس» كه از ريشه «سو» به معنى سودمند است، در اوستا سئوشيانت (Saoshyant) آمده و در پهلوى به اشكال گوناگونى چون: سوشيانت، سوشيانس، سوشانس، سوشيوس يا سيوشوس آمده است.
(به معنی «سودبخش» یا «سودرسان» و در معنای گسترده, «رهاننده» یا «رهایی بخش» است.) در گاهان این صفت چند بار برای زرتشت آمده؛

پديده
16th May 2010, 07:51 PM
با سلام به عزيزان :

احسنت به آقا مجتبي جواب كاملا صحيح و درست است
{applause}{applause}{applause}{applause}{applause} @};-@};-@};-@};-

بر اساس اعتقادات زرتشتي، "سوشيانت" در پايان عمر اين جهان ظهور ميكند و زمينه رستاخيز (فراشگرد)، روزي كه جهان سراسر نيكي و عدل خواهد شد را فراهم مي سازد.

يکی پر خرد گفت کز سيستان
بیايد يکی گرد گيتی ستان

سراسر بيالايد ايران زمين
زتازی نژادان پر مکرو کين

چنان پست گرداند اهريمنان
که ديگر نماند از ايشان نشان

پس آنگه آن گرد عالی تبار
بيارايد ايران چو باغ بهار

از ايلام تا خاک مازندران
ز اروند تا دامن سيستان

نگردد بجز داد ؛ فرمانروا
گلستان شود کشور آريا

moji5
16th May 2010, 08:15 PM
خواهش
ممنون از اسم زیبا و با محتواتون
خوب
ل-س-ج-ف-ی-خ-ر-ا
اسمه یه جاییه

LaDy Ds DeMoNa
16th May 2010, 08:23 PM
سوشيانت

جالبه اسم امام زمان (عج) تو زرتشت سوشیانته
بخشی از قوانین اوستا در وندیداد(کمی عجیب) (http://njavan.com/forum/showthread.php?goto=newpost&t=62829)

پديده
16th May 2010, 09:43 PM
جالبه اسم امام زمان (عج) تو زرتشت سوشیانته
بخشی از قوانین اوستا در وندیداد(کمی عجیب) (http://njavan.com/forum/showthread.php?goto=newpost&t=62829)

مهسا جان سلام :

البته بسيار دقت كنيد و توجه داشته باشيد كه مسائل را با هم قاطي نكنيد .

سوشيانت و امام زمان هيچ ربطي به هم ندارند .

سوشيانت در آئين زرتشت و در 3000 سال پيش بوده است و امام زمان در 900 سال پيش !!!

ضمنا در خيلي از مذاهب اسم يك منجي بوده مثلا بودايي كه اعتقاد به منجيي داشته اند و دارند و اين اعتقاد 2000 ساله است / مسيحيان به خود حضرت عيسي منجي مي گويند كه 2000 سال پيش اين اعتقاد وجود داشته / آيا اسم همه آنها حضرت مهدي است ؟؟؟!!

ضمنا چگونه اعتقادي كه 3000 سال پيش وجود داشته 2100 سال بعد از آن بياييم بگوييم كه اين همان است !!!!

چسبانيدن اين دو به هم نه عقلانيست نه منطقي و البته نه حقيقي .

*AM@NDA*
16th May 2010, 09:46 PM
خواهش
ممنون از اسم زیبا و با محتواتون
خوب
ل-س-ج-ف-ی-خ-ر-ا
اسمه یه جاییه

خلیج فارس
درسته؟

پديده
16th May 2010, 10:28 PM
محشر بود آمنه خانم / هزار آفرين {applause}{applause}{applause}{applause}@};-@};-@};-@};-{big hug}{big hug}:x:x

kab
16th May 2010, 10:41 PM
مهسا جان سلام :

البته بسيار دقت كنيد و توجه داشته باشيد كه مسائل را با هم قاطي نكنيد .

سوشيانت و امام زمان هيچ ربطي به هم ندارند .

سوشيانت در آئين زرتشت و در 3000 سال پيش بوده است و امام زمان در 900 سال پيش !!!

ضمنا در خيلي از مذاهب اسم يك منجي بوده مثلا بودايي كه اعتقاد به منجيي داشته اند و دارند و اين اعتقاد 2000 ساله است / مسيحيان به خود حضرت عيسي منجي مي گويند كه 2000 سال پيش اين اعتقاد وجود داشته / آيا اسم همه آنها حضرت مهدي است ؟؟؟!!

ضمنا چگونه اعتقادي كه 3000 سال پيش وجود داشته 2100 سال بعد از آن بياييم بگوييم كه اين همان است !!!!

چسبانيدن اين دو به هم نه عقلانيست نه منطقي و البته نه حقيقي .

استاد عزیز خودم جناب بروجردیان @};-

این نکته رو در نظر بگیرید که مراد از امام زمان همان حضرت موعود هست کسی که در تمام ادیان چه ادیان باستان و چه پس از آن به عنوان یک نجات بخش معرفی شده

مسئله مهم اینجاست که در تمام ادیان نام شخصی به عنوان موعود آمده است که در دین و آیین ما که کامل ترین ادیان است این شخص همان حضرت مهدی (عج ) است

درست در آیین زرتشت شخصی با نام سوشیانت معرفی میشود که روزگاری جهان را به عدل میرساند و ترجمه این عبارات در دین ما می شود همان مهدی موعود (عج )@};-

پديده
16th May 2010, 10:50 PM
سلام كاظم عزيزم :

يك سوال :

اگر يك شركت كامپيوتري همين امروز تاسيس شود و يك نرم افزار ويندوز xp درست كند به تاريخ همين امروز و عينا با همين آپشن ها و همين قيافه و همين عمليات و بگويد اين همان ويندوز xp مايكروسافت است و يا نه اصلا خود ويندوز مايكروسافت است !!! شما مي پذيريد كه راست مي گويد ؟؟!! مي پذيريد كه اين ويندوزي كه امروز اختراع شده است اصل همان ويندوز مايكروسافت است كه شما 7 سال پيش با آن آشنا بوده و با آن كار مي كرده ايد ؟؟!!! خود مايكروسافت چطور ؟؟!!! آقاي بيل گيتس هم اين را مي پذيرد و مي گويد كه اين شركتي كه امروز تاسيس شده و اين ويندوز را آورده همان ويندوز اصلي ماست ؟؟!!! وقتي كه آقاي بيل گيتس و يا شما از او بپرسيد كه آقا جان اينكه همان ويندوز XP مايكروسافته و طرف به شما بگه كه : نه عزيزم درسته كه مثل مياكروسافته و ما هم از روي اون نوشته اي و الگو گرفته ايم و همه اش اونجوريه ولي اسمش ويندوز ( شپلوتكاس ) !!! مي پذيريد ؟؟!!! يعني بايد بپذيريد ديگه نه ؟؟!!

ارادتمند - بروجرديان

*AM@NDA*
16th May 2010, 10:51 PM
محشر بود آمنه خانم / هزار آفرين {applause}{applause}{applause}{applause}@};-@};-@};-@};-{big hug}{big hug}:x:x

:">مررررررررررررررررسی

moji5
17th May 2010, 12:46 AM
به به
با تشکر از ارائه مطالب مفیدتون
میبینم که دوستان دارن حسابی تاپیک رو منحرف میکنن
قرار بود بحث شخصی تو پروفایل هم دیگه باشه
با تشکر از امنه خانوم و بقیه دوستان منتظریم مسابقه رو شروع کنید

moji5
17th May 2010, 12:47 AM
راستی جایزه امنه خانوم واسشون تو پیام خصوصی ارسال میشه
و کماکان منتظر شروع هستیم{rock on}

*AM@NDA*
17th May 2010, 12:51 AM
راستی جایزه امنه خانوم واسشون تو پیام خصوصی ارسال میشه
و کماکان منتظر شروع هستیم{rock on}

مرسی آقا مجتبی.
منتظر بودم بیاین تایید کنید جوابم درسته
ایشاالله فردا صبح سوال جدید میذارم.
(:|

*AM@NDA*
17th May 2010, 09:50 AM
ا-و-س-ل-ن-ت-ا-ا
اسم یک مکان تفریحیه

kab
17th May 2010, 09:57 AM
چه جالب

ببینم اونوقت این لواسانات نیست؟

mohamadaliv
17th May 2010, 09:58 AM
لواسانات

*AM@NDA*
17th May 2010, 11:05 AM
چه جالب

ببینم اونوقت این لواسانات نیست؟

اره درسته{applause}{applause} حالا شما باید سوال طرح کنید

این هم هدیه من به شما
http://www.animaatjes.de/linie/blumen_natur/207806v52glqm7io.gif

kab
17th May 2010, 11:34 AM
ممنون {big hug}

خب نوبت منه نه

س - م - ا - ا - ا - ب - گ - ی

اسم یه سرابه@};-

kab
17th May 2010, 12:36 PM
خب یه راهنمایی دیگه

جزو بزرگترین رودخانه های ایران هم هست

دیگه چی ؟

A.L.I
17th May 2010, 01:16 PM
سلام كاظم عزيزم :

يك سوال :

اگر يك شركت كامپيوتري همين امروز تاسيس شود و يك نرم افزار ويندوز xp درست كند به تاريخ همين امروز و عينا با همين آپشن ها و همين قيافه و همين عمليات و بگويد اين همان ويندوز xp مايكروسافت است و يا نه اصلا خود ويندوز مايكروسافت است !!! شما مي پذيريد كه راست مي گويد ؟؟!! مي پذيريد كه اين ويندوزي كه امروز اختراع شده است اصل همان ويندوز مايكروسافت است كه شما 7 سال پيش با آن آشنا بوده و با آن كار مي كرده ايد ؟؟!!! خود مايكروسافت چطور ؟؟!!! آقاي بيل گيتس هم اين را مي پذيرد و مي گويد كه اين شركتي كه امروز تاسيس شده و اين ويندوز را آورده همان ويندوز اصلي ماست ؟؟!!! وقتي كه آقاي بيل گيتس و يا شما از او بپرسيد كه آقا جان اينكه همان ويندوز XP مايكروسافته و طرف به شما بگه كه : نه عزيزم درسته كه مثل مياكروسافته و ما هم از روي اون نوشته اي و الگو گرفته ايم و همه اش اونجوريه ولي اسمش ويندوز ( شپلوتكاس ) !!! مي پذيريد ؟؟!!! يعني بايد بپذيريد ديگه نه ؟؟!!

ارادتمند - بروجرديان

جناب بروجردیان سلام اگرچه مخاطبتون آقا کاظم بودند اما گفتم شاید بد نباشه منم نظرمو در این خصوص بگم. با اجازه شما
به نظر من اگه چنین شرکتی هم پیدا بشه که بر فرض چنین ویندوزی رو هم بسازه اونم کاملاً شبیه ویندوز اصلی باز هم میشه فهمید این ویندوز ، ویندوز اصلی نیست. برای اینکه ویندوز اصلی موقع تولید و عرضه یک شماره سریال مخصوص مشتری داره که در پرونده های مشتریان شرکت ثبت میشه . برای همین هم مایکروسافت برنامه تشخیص اورژینال بودن ویندوز رو به نام Windows Genuine را تهیه کرده که از طریق اون متوجه میشه که این ویندوز اصلیه یا جعلی.
موفق باشید

moji5
17th May 2010, 01:40 PM
گاماسیاب
نزدیکه کرجه
یعنی سرچشمه روده کرجه
حالا چرا اینقد سخت
جایزم یادت نره داش کاظم

kab
17th May 2010, 02:59 PM
آقا مجتبی عزیز جوابت درست بود {big hug}

اما به خاطر توضیحات اشتباهت بهت جایزه نمیدم {tongue}

گاماسیاب،
گا(گاو) + ماسی (ماهی) + آب، یعنی آبی که دارای گاوماهی (ماهی بزرگ) می‌باشد، نام رودی است در دهستان گاماسیب (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%87%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%DA%AF%D8%A7% D9%85%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%A8) واقع در غرب ایران که یکی از طویل ترین رودخانه‌های ایران به شمار می‌رود. این رودخانه از چشمه‌های آهکی واقع در ۲۱ کیلومتری جنوب شرقی نهاوند (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%87%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF) واقع در غرب استان همدان، از دامنه‌های شمالی ارتفاعات گرین به نام سراب گاماسیاب سرچشمه می گیرد. گاماسیاب پس از دریافت سایر جریانات سطحی دیگر حوزه‌های مجاور نظیر آب ملایر، تویسرکان، اسدآباد به کنگاور در شرق استان کرمانشاه وارد شده و در فرامان کرمانشاه به رودخانه قره‌سو می‌ریزد. گاماسیاب پس از عبور از استان کرمانشاه وارد استان لرستان می‌گردد. گاماسیاب در طول شهرستان خرم آباد بنام سیمره نامیده می‌شود و تمام رودخانه‌های لرستان به آن می‌پیوندد و پس از گذشتن از لرستان در غرب خوزستان جاری و بنام کرخه نامیده می‌شود و بالاخره به باتلاق هورالعظیم منتهی می‌گردد

پديده
17th May 2010, 03:00 PM
با سلام
احسنت به آقا مجتبي عزيز و با هوش

{applause}{applause}{applause}{big hug}{big hug}{big hug}@};-@};-@};-@};-

پديده
17th May 2010, 03:11 PM
جناب بروجردیان سلام اگرچه مخاطبتون آقا کاظم بودند اما گفتم شاید بد نباشه منم نظرمو در این خصوص بگم. با اجازه شما
به نظر من اگه چنین شرکتی هم پیدا بشه که بر فرض چنین ویندوزی رو هم بسازه اونم کاملاً شبیه ویندوز اصلی باز هم میشه فهمید این ویندوز ، ویندوز اصلی نیست. برای اینکه ویندوز اصلی موقع تولید و عرضه یک شماره سریال مخصوص مشتری داره که در پرونده های مشتریان شرکت ثبت میشه . برای همین هم مایکروسافت برنامه تشخیص اورژینال بودن ویندوز رو به نام windows genuine را تهیه کرده که از طریق اون متوجه میشه که این ویندوز اصلیه یا جعلی.
موفق باشید

با سلام :
البته جاي اين بحث در اين تاپيك نبوده و نيست و بنده هم از بر و بچه هاي اين تاپيك عذر مي خواهم .
مثالي كه بنده در خصوص ويندوز و مايكروسافت و يك ويندوز جديدالاختراع گفتم يك مثال بود و عرايض دوست كارشناس فني مون هم در جهت تاييد اين مثال بود .

آنهايي كه فكر كرده اند و يا گفته اند كه ( سوشيانت ) در زرتشت همان حضرت مهدي است / كاملا اشتباه و بدون سند است و بدون منطق و اين دو يك فرد واحد نيست و صرف اينكه هر مذهب و يا ديني عقيده به منجي داشته باشد الزاما حضرت مهدي نمي تواند باشد و نيست / همانطور كه گفتم مسيحي ها به خود حضرت عيسي مي گويند منجي آخرالزمان و به خود عيسي عقيده دارند / پس حضرت عيسي حضرت مهديست ؟؟!!

البته بنده هم در هيچ كجا و هيچ منبع معتبري چنين چيزي نديده ام كه بگوينده سوشيانت همان حضرت مهدي است / بلكه يكي از دوستان آمد و اينجا اين را گفت و لازم دانستم براي اين دوست عزيز اين مطلب را توضيح دهم / البته درست تر آن بود كه با پيام خصوصي خدمت ايشان عرض مي كردم / اما چون مطلب آموزنده و عمومي بود ديگر دوستان هم متوجه اين قضيه بشوند خالي از لطف نيست .
در هر صورت از ايجاد كننده اين تاپيك و عزيزان مدير و ناظم سايت و ديگر عزيزان عذر خواهي مي كنم كه اين مطلب را در اين تاپيك مطرح كرديم .

با احترامات شايسته
بروجرديان

moji5
17th May 2010, 03:37 PM
خوب بریم سر مسابقه
با تشکر ویژه از منصورخانه گل و بقیه
ببینیم کی میتونه این رو بگه
{rock on}
ی.ن.س.ک.د
راهنمایی
نوعی پوشش

kab
17th May 2010, 04:12 PM
کنديس

نام نوعی لباس مخصوص سوارکاران ايرانی در زمان هخامنشيان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D8%B4%D9%8A%D8%A7%D 9%86) بوده‌است.

moji5
17th May 2010, 04:18 PM
پوشاك ایرانیان در زمان ۵۵۰ قبل از میلاد تا دوران جنگ های صلیبی، ادامه لباس بابلی ها و آشوری ها و بسیارمتنوع و گوناگون بود. آن ها لباسی به نام «كندیس» به تن می كردند كه از پشم، كتان و ابریشم تهیه می شد. كندیس موجود در این دوران لباسی بود با آستین های گشاد كه به صورت پیلی هایی منظم در پشت بازو قرار می گرفت. دامن این لباس در جلو شكم یا در زیر پهلوها چین می خورد و به شكل پیلی هایی منظم در می آمد. در زیر این لباس، پیراهن و شلوار زیر و جوراب می پوشیدند. براساس اعتقاد پژوهش گران، این نخستین باراست كه در تاریخ، لباس زیر، آن هم از نوع دوخته شده آن مطرح شده است. البته دراین زمینه تردیدهایی نیز مطرح شده ولی آن چه مسلم است این كه در ۱۳۵۰ قبل از میلاد به شهادت آثاری كه از تمدن عیلامی به دست آمده، ایرانیان «لباس كامل» به تن می كرده اند. لباس كامل متشكل از یك دامن بلند و تن پوشی با آستین های بلند بوده كه بر تن پیكره های پادشاهان و ملكه های عیلامی یافت شده است. مردان بلند پایه اجازه داشتند كندیس بر تن كنند كه آن را نیز پادشاه هدیه می داد. كندیس به رنگ بنفش مایل به آبی بود و تزییناتی به رنگ سفید و نقره ای داشت در حالی كه كندیس گروه های اجتماعی پایین تر، سرخ رنگ بود. این رنگ قرمز ساردی نام داشت و از شكوفه های درخت ساندیكس گرفته می شد.
با تشکر از کاظم خان
جالبه که ایرانی ها اولین قومی بودن که پارچه تولید کردن و اولین اثار پارچه بافی در غار کمربند در نزدیکی بهشر یافت شده
یا اولین سوزن به زمان هخامنشیان بر میگرده و ...

پديده
17th May 2010, 04:19 PM
كاظم عزيزم / الحق كه شاهكار خلقتي

{applause}{applause}{applause}{applause}@};-@};-@};-@};-{big hug}{big hug}{big hug}

پديده
17th May 2010, 04:21 PM
كاظم جان عزيزم / بقيه برن غاز بچرونن ديگه / نه ؟؟!!!!!!

kab
17th May 2010, 04:39 PM
ای بابا شرمنده حسابی شدیم

خب اینم سوال بعدی

ه - ه - ک - گ - ک - ب - ا - ا - و - ر - ر - س - ن - ن

اسم یه سرابه

مهاجر
17th May 2010, 05:38 PM
سلام
فکر کنم سرابه کنگاور کهنه باشه :-/

kab
17th May 2010, 09:51 PM
{applause}{applause}wwwooooooooooooowwwwwwwww{appl ause}{applause}

بابا دم شما گرم

خودم هم یادم رفته بود چی بود

عالیه آفرین@};-@};-@};-

مهاجر
18th May 2010, 06:25 PM
خواهش می کنمsh_omomi1

مهاجر
18th May 2010, 07:23 PM
سلام خدمت دوستان
البته بزرگان هستند ولی مثل اینکه اینجا نوبتی
پس با اجازه
د*م*ی*ش*ج*
سلجوقیان

moji5
18th May 2010, 07:33 PM
جمشید

مهاجر
18th May 2010, 07:45 PM
جمشیدش درسته ولی نام فامیلش رو هم لطف کنید بگید
یک راهنمایی دیگه:آسمان

moji5
18th May 2010, 08:35 PM
وا
یعنی چی
منظورت
تخت جمشید
این رو بنویسم

مهاجر
18th May 2010, 08:43 PM
فامیلش با شهرش یکی هست با یک ی اضافه
شهرش از توابع اصفهانه
تمیز کردن خانه کعبه

*AM@NDA*
19th May 2010, 08:35 AM
فامیلش با شهرش یکی هست با یک ی اضافه
شهرش از توابع اصفهانه
تمیز کردن خانه کعبه

کاشانی نیست؟؟!!

مهاجر
19th May 2010, 05:47 PM
کاشانی نیست؟؟!!درود بر شما {applause}{applause}{applause}
جمشید کاشانی ملقب به غیاث الدین که در غرب به الکاشی(al-kashi) مشهور است.
فیلمی به نام نربام آسمان برای ایشان ساخته شد که از شبکه یک در ماه رمضان 88 پخش شد.
و در آخر دیدیم که چه غریبانه به قتل رسید.
مطالب جالبی در مورد ایشان برای مطالعه وجود دارد.
در ضمن از moji5 عزیز عذر خواهی می کنم ولی بنده به خاطر قانون مسابقه یعنی:

کلمات دو قسمتی، سه قسمتی، کلا مرکب نگید در صورتی که دو قسمتی یا سه قسمتی باشه پذیرفته نیست .مجبور بودم که از گذاشتن اسم و فامیل باهم خودداری کنم.البته اولین راهنمایی دوره سلجوقیان بود...

*AM@NDA*
19th May 2010, 05:52 PM
حالا من برنده شدم يا moji5؟!! اسمش رو ايشون گفتند فاميليش من

مهاجر
19th May 2010, 05:59 PM
نمیدونم بگم شما بگم moji5 عزیز:-??
ولی مد نظر بنده تفکر روی اسم و دوره سلجوقیان بود که رابطه بین این دو، اسم اصلی رو بیان می کرد.

*AM@NDA*
19th May 2010, 06:10 PM
پس برنده نداشتيم بهتره سوال بعدي رو شما طرح كني ولي سعي كن همه حروف رو درهم بذاري قانون مسابقه اينه.
مرسي

مهاجر
19th May 2010, 06:23 PM
ب*س*و*ب*ی*ه
از دانشمندان هستند.

kab
19th May 2010, 08:22 PM
والا فکر کنم

سیبوبه ;)باشه نه؟؟؟;)

مهاجر
19th May 2010, 08:56 PM
والا فکر کنم

سیبوبه ;)باشه نه؟؟؟;)

کاملا درسته
آفرین بر شما{applause}{applause}{applause}

kab
19th May 2010, 10:31 PM
خب فکر کنم نوبت بنده باشه:">

ن - ب - ب - ر - و - د - ا - ا

اسم یک مهندس در زمان هخامنشی

*AM@NDA*
21st May 2010, 03:46 PM
خب فکر کنم نوبت بنده باشه:">

ن - ب - ب - ر - و - د - ا - ا

اسم یک مهندس در زمان هخامنشی

بوبراندا نیست؟

kab
21st May 2010, 07:34 PM
آفرین {applause}@};-

احسنت {applause}@};-

تبارک الله {applause}@};-

بوبراندا-دوره هخامنشي (زمان خشايار شاه) مهندس

خدا بیامرزه پدر این اینتر نت پر سرعت رو ;)

فکرش رو بکنید اگه ما از نت با سرعت خفن استفاده کنیم تمام مشاهیر جهان رو خواهیم شناخت;)

*مینا*
21st May 2010, 08:25 PM
دوستان نظرتون چیه اسم تاپیک و عوض کنیم ؟
به نظرم کمی جور نیست !
:-/

kamanabroo
21st May 2010, 09:38 PM
دوستان نظرتون چیه اسم تاپیک و عوض کنیم ؟
به نظرم کمی جور نیست !
:-/

آره منم موافقم
باهوش ترین فرد ... اونهم برای این تایپیک{tongue}

حداقل من که اینجوری اصلا باهوش نیستم{big green} چه برسه باهوش ترین هم باشم {i dont want to see}

مثلا اگه اسمش بشه "مسابقه هوش انجمن نخبگان" فکر کنم خوب باشه

*مینا*
21st May 2010, 09:48 PM
آره منم موافقم
باهوش ترین فرد ... اونهم برای این تایپیک{tongue}

حداقل من که اینجوری اصلا باهوش نیستم{big green} چه برسه باهوش ترین هم باشم {i dont want to see}

مثلا اگه اسمش بشه "مسابقه هوش انجمن نخبگان" فکر کنم خوب باشه
خوبه {big green}

*AM@NDA*
21st May 2010, 11:00 PM
خوبه {big green}
x-(
نه همین اسم خوبه.
حسودیتون میشه شدم باهوش ترین فرد{big green}

kamanabroo
21st May 2010, 11:47 PM
x-(
نه همین اسم خوبه.
حسودیتون میشه شدم باهوش ترین فرد{big green}

{i dont want to see}
فقط یه پیشنهاد بود ها;;)

از وضعیت روزانه تون هم معلومه که اوضاع بی ریخته {big green}

*AM@NDA*
22nd May 2010, 11:00 AM
ن-م-ا-ي-ي-س-ا

يك شاعر ايراني

چامه
22nd May 2010, 12:14 PM
یاس امین:-/
مینا یاس:-/
من در بیاری....{big green}

*AM@NDA*
22nd May 2010, 01:14 PM
یاس امین:-/
مینا یاس:-/
من در بیاری....{big green}

درست نیست ولی خیلی نزدیک شدی

*AM@NDA*
25th May 2010, 05:23 AM
جواب مسابقه یاسمینا بود
طبق قوانین چون 3 روز گذشت و کسی جواب درست نداد خودم برنده شدم{big green}

mohamadaliv
25th May 2010, 10:05 AM
جواب مسابقه یاسمینا بود
طبق قوانین چون 3 روز گذشت و کسی جواب درست نداد خودم برنده شدم{big green}

مي شه ايشون رو بيشتر معرفي كنيد؟

mohamadaliv
28th May 2010, 02:31 AM
پس چی شد این مسابقه؟!
کسی صدامو می شنوه؟! sh_omomi22

*AM@NDA*
28th May 2010, 07:29 AM
م-ز-ه-ی-ق-ی-ه-ر
آسونه نیاز به راهنمایی نداره{big green}

mohamadaliv
28th May 2010, 04:14 PM
م-ز-ه-ی-ق-ی-ه-ر

وا ! :-o
یعنی حتی نمیگید که اسم مکان هست یا شخص؟!
یه راهنمایی کوچولو موچولو {big green}

kamanabroo
28th May 2010, 04:36 PM
م-ز-ه-ی-ق-ی-ه-ر

والا فکر کنم یه نوع غذا باشه
چون کلمه های قیمه زیره توش هست
حالا اگه "قیمه زیره" یا ... غذاس شاید همین باشه {big green}

*AM@NDA*
28th May 2010, 05:57 PM
والا فکر کنم یه نوع غذا باشه
چون کلمه های قیمه زیره توش هست
حالا اگه "قیمه زیره" یا ... غذاس شاید همین باشه {big green}
آره اسم یک غذاست.
نه جوابتون درست نیست.
ولی خیلی نزدیک شدید{big green}

kamanabroo
28th May 2010, 06:05 PM
آره اسم یک غذاست.
نه جوابتون درست نیست.
ولی خیلی نزدیک شدید{big green}

جدی
قیمه اش رو فک کنم درست باشه
می مونه اونی یکی
قیمه ریزه نیست؟:-?

*AM@NDA*
28th May 2010, 10:01 PM
جدی
قیمه اش رو فک کنم درست باشه
می مونه اونی یکی
قیمه ریزه نیست؟:-?
{applause}{applause}
درسته

kamanabroo
28th May 2010, 11:32 PM
{applause}{applause}
درسته

;;){tongue}
ممنونم

حالا با اجازه آمنه خانم بعدی رو من بگم {thumbs down}

ن - ش - ب - د - ک- ج - ن - ک- ا- و

راهنمایی کنم سریع می فهمین
ولی راهنمایی نمی کنم {big green}

*AM@NDA*
29th May 2010, 04:47 PM
;;){tongue}
ممنونم

حالا با اجازه آمنه خانم بعدی رو من بگم {thumbs down}

ن - ش - ب - د - ک- ج - ن - ک- ا- و

راهنمایی کنم سریع می فهمین
ولی راهنمایی نمی کنم {big green}

کشک بادنجون{big green}

kamanabroo
31st May 2010, 07:52 AM
کشک بادنجون{big green}
احسنت
نه مثل اینکه آشپز باشی خوبی هم هستی که سریع گفتی
{applause}

*AM@NDA*
1st June 2010, 07:46 AM
گ-م-ب-و-گ-ت-ا-ش-د-ن
اسم یک غذا

dodor
1st June 2010, 03:57 PM
سلام دوست من!
فکر کنم از خانواده ی آبگوشت ها باشد
موفق باشید.

fatemehhadadi
30th June 2010, 04:03 PM
سلام فكر مي كنم كنفوسيوس باشه.
ن-ي-س-ر-آ-و

AvAstiN
30th June 2010, 04:09 PM
ن-ي-س-ر-آ-و

در چه زمینه ایه؟

*AM@NDA*
30th June 2010, 04:30 PM
ن-ي-س-ر-آ-و
نه جواب آبگوشت گندم هست

LILIH
10th August 2010, 10:24 AM
سناریو
حالا یه کلمه جدید:
ت - ل - ی - س - و - ئ - م

Alaleh E
31st August 2010, 07:32 PM
سناریو
حالا یه کلمه جدید:

راهنمايي نمي كنين؟ [eynaki]

hamed civil1
17th September 2010, 08:50 PM
یک نوع مکتب فلسفیه ؟

*FATIMA*
18th September 2010, 12:12 AM
سناریو
حالا یه کلمه جدید:
تئولیسم یا شایدم لئوتیسم؟
ی-ک-ب-د-ر-ن-ت

امین_بد
18th September 2010, 03:33 PM
تئولیسم یا شایدم لئوتیسم؟
ی-ک-ب-د-ر-ن-ت

لئوتیسمه دن کبریت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*FATIMA*
19th September 2010, 12:08 AM
لئوتیسمه دن کبریت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه ، یه راهنمایی ! مربوط به رشته کشاورزیه

LILIH
19th September 2010, 09:55 AM
سلام به دوستان عزیز[golrooz]
شرمنده من چند وقت نبودم[labkhand]
جواب مسئولیت بود نه تئولیسم یا لئوتیسم [sokoot]

امین_بد
19th September 2010, 10:50 AM
من هم !

A M S E T I S
31st October 2010, 08:56 AM
میدونم ولی نیگم[sootzadan]

tak par
13th November 2010, 01:46 AM
جواب کونفسیوس

UniverCell
20th March 2011, 05:57 PM
به نظر من امستيس باهوش ترين فرد سايت نخبگان هستش

http://njavan.com/forum/image.php?u=80835&dateline=1284103292 (http://njavan.com/forum/member.php?u=80835)+http://njavan.com/forum/image.php?u=80835&dateline=1284103292 (http://njavan.com/forum/member.php?u=80835)باهوش

* Robo milad *
20th March 2011, 06:02 PM
جواب Naiad

تووت فرنگی
22nd March 2011, 11:35 AM
جواب Naiad

جواب چی؟
آقا من تازه اومدم کمک کنید اینجا چه خبره ...؟؟!!![taajob]

تووت فرنگی
22nd March 2011, 11:44 AM
من یک کلمه میگم شماها بگید دیگه تازه اودم نمیدونم چه خبره اینجا درهمه...

م.ی.س.و.ک

"معصومه"
8th May 2011, 12:04 PM
توروخدا،خواهش میکنم یه راهنمایی؟؟؟!!!!!!!![khejalat]sh_omomi88

MoniSoft
28th May 2011, 02:21 PM
ببینم جواب میشه موسیک یا همون موزیک.
فکر کنم همینه چون هرچی فکر کردم به چیزی نرسیدم........[taajob]

تووت فرنگی
1st June 2011, 06:44 AM
پاسخ میشه کیموس .... [bamazegi]
که مجموعه غذایی که ما میخوریم و در معده تبدیل به این میشه !!![fardemohem]

E.R.B
3rd July 2011, 11:17 AM
اینو بگین:
ا-د-گ-ن-ب-ر

parvazeh
5th July 2011, 10:17 AM
بردگان
هورا [tashvigh]

ض - ا - ح - س - ت - ا - ی

* Robo milad *
12th July 2011, 11:22 PM
جواب منم . باهوش ترین فرد انجمن

در جواب سوالی که امکان داره پرسیده بشه که پس تالا کجا بودی عرض کنم تالا داشتم شکسته نفسی میکردم[nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand]

afarideh
31st July 2011, 02:22 PM
با سلام اسم این دانشمند کنفوسیوس هستش

afarideh
31st July 2011, 02:25 PM
راهنمايي :

اسم يك دانشمنده
کنفوسیوس

afarideh
31st July 2011, 02:27 PM
کنفوسیوس

Haredes
4th August 2011, 06:24 PM
بردگان
هورا [tashvigh]

ض - ا - ح - س - ت - ا - ی

جواب اینمورد هم می شده: «استیضاح»، که البته، کلمه ای عربی است.[tashvigh]

Haredes
4th August 2011, 06:34 PM
حالا چیستان من، که واژه ای پارسی مربوط به خواندن است:
س ـ ا ـ ت ـ ک ـ و ـ پ

عرفان سلیم زاده
4th August 2011, 07:53 PM
اینو بگین:
ا-د-گ-ن-ب-ر

بندر گا یا ادنبرگ[khandeshadid]

rei
4th August 2011, 09:27 PM
کنفوسیوسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

زهرا قربانی
17th August 2011, 10:07 PM
جواب:کنفوسیوس

زهرا قربانی
7th September 2011, 11:22 AM
حالا اینو گین:

ی-ا-ا-ه-ن-ر

mehran_7418
7th September 2011, 12:44 PM
واقعا که حیرت آوره
[taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob][taajob]

نارون1
7th September 2011, 12:51 PM
یارانه / رایانه [labkhand]

زهرا قربانی
10th September 2011, 04:26 PM
یارانه / رایانه [labkhand]

آفرین حالا تو بگو

نارون1
15th September 2011, 12:00 AM
د-و-ش-ر-ه-ن

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

anouri
15th September 2011, 12:06 AM
نمیدانم!

Hourad
15th September 2011, 12:16 AM
د-و-ش-ر-ه-ن

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شورنده
شهروند

Hourad
15th September 2011, 12:18 AM
م-س-ه-ش-ر-چ؟؟

طلیعه طلا
15th September 2011, 07:43 AM
هرس چشم [khande]

سر چشمه [golrooz]

طلیعه طلا
15th September 2011, 07:50 AM
ن- ر-ت-ا-ن-ک-ی

brave
15th September 2011, 10:03 AM
ن- ر-ت-ا-ن-ک-ی
نان ترکی

A M S E T I S
15th September 2011, 10:08 AM
ا_خ_ط_س_د_و_س_و

طلیعه طلا
15th September 2011, 10:55 AM
اسطوخدوس(اما درستش این جوریه اسطوخودوس)

طلیعه طلا
15th September 2011, 10:58 AM
ی-ل-ب-م-س-ا

طلیعه طلا
15th September 2011, 12:12 PM
نان ترکی

اینم میشه ، اما منظور نظر من کانتینر یک کلمه ای بود

Hourad
15th September 2011, 01:02 PM
ی-ل-ب-م-س-ا
مسیل آب که منظورتون نبود؟ چون دو کلمه ایه!

طلیعه طلا
15th September 2011, 01:19 PM
مسیل آب که منظورتون نبود؟ چون دو کلمه ایه!

اسمبلی

طلیعه طلا
15th September 2011, 01:21 PM
د-ی-ر-ب-ه

نارون1
15th September 2011, 01:25 PM
بریده

طلیعه طلا
15th September 2011, 01:44 PM
ا-ن-و-د-ن-ا

Hourad
15th September 2011, 01:47 PM
د-ا-ل-پ-و

Hourad
15th September 2011, 01:47 PM
ناودان

نارون1
15th September 2011, 01:50 PM
د-ا-ل-پ-و

پولاد

Hourad
15th September 2011, 01:52 PM
پولاد
البته پولاد هم میشه. اما آپلود هم یه جورشه!!!

ا-و-ی-ن-ب-ل-د

نارون1
15th September 2011, 02:03 PM
البته پولاد هم میشه. اما آپلود هم یه جورشه!!!

ا-و-ی-ن-ب-ل-د

بینالود

طلیعه طلا
15th September 2011, 02:16 PM
د-ه -ز-ر-م-ش-ا-ی

Hourad
15th September 2011, 02:23 PM
د-ه -ز-ر-م-ش-ا-ی
شهمیرزاد

Hourad
15th September 2011, 02:26 PM
ک-ک-ی-ت-ل-ن-پ-ی

Hourad
17th September 2011, 05:47 PM
چرا جواب منو هیچکی نمیده؟؟!!

نارون1
17th September 2011, 08:02 PM
چرا جواب منو هیچکی نمیده؟؟!!

پلی تکنیک [tafakor]

طلیعه طلا
17th September 2011, 08:33 PM
و-س-ا-ا-ت

نارون1
17th September 2011, 08:38 PM
استوا

عرفان سلیم زاده
17th September 2011, 08:42 PM
د-و-ش-ر-ه-ن

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه راهنمایی؟!؟!؟/!!؟!؟؟!!؟!؟

Hourad
17th September 2011, 08:44 PM
اوستا هم میشه!!![khejalat]

س-پ-ت-ر-ا-ا

نارون1
17th September 2011, 08:46 PM

جناب aliosat گفتن :
شهروند میشه ....

نارون1
17th September 2011, 08:49 PM
اوستا هم میشه!!![khejalat]

س-پ-ت-ر-ا-ا

راست پا [tafakor]

Hourad
17th September 2011, 09:13 PM
درسته البته من منظورم اسپارت بود. یکی از شهرهای یونان قدیم. :)

و-ت-ک-ا-پ-ل-ن-ن

طلیعه طلا
17th September 2011, 09:39 PM

شهروند

طلیعه طلا
17th September 2011, 09:41 PM
درسته البته من منظورم اسپارت بود. یکی از شهرهای یونان قدیم. :)

و-ت-ک-ا-پ-ل-ن-ن

این کلمه تون فارسی و یه کلمه ایه؟

Hourad
17th September 2011, 10:14 PM
این کلمه تون فارسی و یه کلمه ایه؟
معادل فارسی نداره! خوابت میاد نه؟!

طلیعه طلا
17th September 2011, 10:41 PM
معادل فارسی نداره! خوابت میاد نه؟!

واقعا که با هوشین
من رفتم .

brave
18th September 2011, 10:55 PM
پلانکتون

نارون1
19th September 2011, 11:56 AM
من منتظر بعدیمممممممممممممم [nishkhand]

Hourad
19th September 2011, 02:56 PM
هـ-م-م-س-ج

brave
22nd September 2011, 09:21 AM
مجسمه
داشت سه شبانه روز میشد ها[nishkhand]

brave
22nd September 2011, 09:36 AM
ی-ج-و-ج-ا-ن-گ-ن

نارون1
22nd September 2011, 11:59 AM
جنگجویان

shadmehr
22nd September 2011, 10:42 PM
نارون جواب داده ولی سوال نکرده به جاش با اجازش من سوال میکنم...
چ-م-ی-ی-ه-ت

Hourad
22nd September 2011, 11:04 PM
نارون جواب داده ولی سوال نکرده به جاش با اجازش من سوال میکنم...
چ-م-ی-ی-ه-ت
ب رو جا نذاشتی؟[tafakor]

shadmehr
23rd September 2011, 08:41 AM
نه!!!!!

نارون1
23rd September 2011, 03:02 PM
یتیمچه !!!!!!!!

shadmehr
23rd September 2011, 03:34 PM
ایول آره درسته.......خب شما سوالتونو بگید؟؟؟

نارون1
23rd September 2011, 03:38 PM
ا-م-م-ی-غ-ن-ر

Hourad
23rd September 2011, 04:13 PM
ایول آره درسته.......خب شما سوالتونو بگید؟؟؟
یتیمچه یعنی چی؟؟؟!!!!!!!!

Hourad
23rd September 2011, 04:17 PM
ا-م-م-ی-غ-ن-ر
مرغ مینا

و-ک-س-ا-و

Hourad
27th September 2011, 02:19 PM
چرا کسی جواب دو تا سوالم رو نمیده؟؟؟
مهم تر از دومی، اولیه؛ یتیمچه یعنی چی؟!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد