PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث کسی تاینجا سالید ورک یا کتیا کار کرده باشه

mahdi_gh
9th May 2010, 12:11 PM
کسی کتاب آموزش سالید ورک از انتشارات مثلث نارجی کار کرده باشه

A.M.I.N
25th May 2010, 06:00 PM
خوب دیگه همه با این سوال اشنا هستیم و همیشه هم بحث های شده .
خوب بد نیست در اینجا هم بحثی داشته باشیم شاید روزی روزگاری به نتیجه برسیم .

اینکه محیط های کتیا خیلی بیشتر از سالید هست شکی نیست اما به محیط هایی می پردازیم که در هر دو نرم افزار وجود داره و سپس به مقایسه انها می پردازیم .
توجه داشته باشید که هر کس با یک نرم افزار راحتر هستش مثلا ممکنه کسی با گمبیت مدلسازیش بهتر باشه تا با سالید {big green} میگم سالید چون خودم کتیا کارم ;)

Isengard
25th May 2010, 06:37 PM
خدمت دوست عزیزم امین جان عرض سلام و خسته نباشید دارم
همون طور که خودتم میدونی تا وقتی سالید هست ، کتیا باید بره ددر{big green}
سالید بسیار بسیار بسیار از کتیا بهتر می باشد{big green}
البته بنده قبلا به مدت دو سال از مریدان کتیا بودم ولی خائن از آب دراومدم و هم اکنون سالهای زیادی است که به سالید خدمت میکنم;)

A.M.I.N
25th May 2010, 06:41 PM
عجب !!
شاید مدلسازی در محیط پارت سالید خوب باشه اما در محیط سورفیس و شیت متال واقعا نسبت به کتیا ضعیف تره . مثلا شما در سالید می تونید با یک فرمان یک کره بسازی ؟!!

Isengard
25th May 2010, 06:51 PM
با یک فرمان توی کتیا کره ساختن که دلیل نمیشه;)
شما خودتم اطلاع داری ، محیط کتیا جوری طراحی شده که کاربر رو گیچ میکنه
خودتم طراحی میدونی که یه اعصاب آروم برای طراحی نیاز هست که کتیا این رو فراهم نمیکنه

A.M.I.N
25th May 2010, 07:07 PM
خوب بله من هم قبول دارم کمی کار کردنباهاش سخته .اون مثال کره هم مقدمه ایی بود برای شروع تفاوت ها .یکی از مشکلات کاربران کتیا اینه که از خیلی دستوراش اگاهی ندارند .مثلا کسی فقط با محیط پارت کتیا کار کرده و بهش بگی فنر مدل کن شاید 100 سال طول بکشه تا مدل کنه چون خبر نداره که ترسیم فنر در محیط جنرال شیپ هستش .من نمی دونم چرا سیستم کتیا را کمی پیچیده کردن .مثلا همین دستور پترن در سالید به مراتب بهتر و راحت تر از کتیا هستش مخصوصا پترن یک قسمت بر روی یک پروفایل خاص و ...............
حالا کم کم که وارد جزئیات بشیم متوجه می شید که چرا کتیا بهتره ;;)

sajad filabi
27th May 2010, 08:34 AM
سلام خدمت . دوستان آشنا . امین جان . نباید بگیکه کتیا بهره یا سالید . هر گلی بوی خودشو داره . اما اگر مقایسه ای بین این دو نرم افزار انجام بدی . خیلی بهتره . البته با پرداختن به جزییات .
من به شدت سالید رو دوست دارم . و این به این معنی نیست که توانایی من در کتیا کمتره . یا مثلا سالید بهتر از کتیاست . پس هر موردی رو که از مزایای یکی گفتی . بگرد شاید توی اون یکی هم باشه .

A.M.I.N
27th May 2010, 11:28 AM
سجاد جان دقیقا موافق این صحبت شما هستم داداش.برای همین دوست دارم وارد جرئیات بشیم .از دستورات ابتدائی شروع می کنیم تا الی اخر ............
مثلا همین دستور پد در کتیا را با اکسترود در سالید مقایسه کنیم .
شما فکر می کنید کدوم قوی تر هستش ؟
البته دستور مولتی پد کتیا را هم باید اضافه کنیم .

ریپورتر
27th May 2010, 12:57 PM
سلام
من كه كتيا رو بيشتر ميپسندم چون واقعا قدرتمند هستش و عالي باهاش راحت ميتونم كار كنم

kab
27th May 2010, 10:49 PM
به به

بسیار خوب

راستش من با سالید و پرو اینجینیر و گمبیت و چند تا نرم افزار دیگه کار کردم

واقعا محیط سالید جذابه از کار کردن توی محیط سالید لذت میبرم

اما پرو خیلی سرده

کتیا رو به عنوان یه نرم افزار بسیار قوی قبول دارم ولی محیط جذابی نداره

گمبیت هم که اسمش رو نبر پیر آدم در میاد تا یه حجم بزنه

پس زنده باد سالید

A.M.I.N
28th May 2010, 12:05 AM
محیط جذاب که دلیل نمیشه ؟!!
شما خیلی جاها نیاز به این دارید که از محیط جنرال شیپ دیزاین کتیا یا سورفیس سالید استفاده کنید یا محیط شیت متال اگر کمی با این محیط ها کار کنید متوجه می شید که کتیا چه میزان قوی تر از سالید هستش .
دستور sweep در کتیا یکی از مهم ترین درستوراتشه که واقعا کار کردن با اون مهارت می خواد .

sajad filabi
28th May 2010, 08:03 AM
امین جان . من که قبلا بهت گفته بودم که. ببین خیلی از قطعات صنعت اونقدر پیچیده نیست . البته بعضی هاش ممکنه یکم سخت باشه اما پیچیده نیست . چون برای کاهش هزینه های تولید نیاز به اشکال ساده داریم و اشکال پیچیده هزینه ها رو بالا می بره .ما هم نیاز داریم که 4 تا جعبه حالا .کم و زیاد بکشیم . پس جذابیت و خوش دستی خیلی مهمتره .در ثانی توی سالید همی چی ممکنه . اون مثال کره شیت که زدی رو چند روز پیش یکی از بچه ها ازم پرسید. مهندس ساختن یک کره از شیت واقعا کار مشکلیه . این رو با از کسایی بپرسی که با ورق کار کردن . اونها خوب می تونن بهت بگن که عمق فاجعه چقدره .دوستان من قبلا یه مقایسه جز به جز واسه این دو نرم افزار نوشتم . حالا اگه کسی پیداش کرد . خواهشا با ذکر منبع باشه . آخه همش تجربه شخصی خودمه و تا حالا جایی ندیده بودم . اگه بشه همون رو توی تابستون کامل می کنم و توی نت قرار می دم .

A.M.I.N
28th May 2010, 01:15 PM
من نگفتم که با شیت متال ؟!! اگر گفتم اشتباه گفتم من با شیپپپپپپپپ گفتم .

اینو ببینید

http://www.britannica.com/EBchecked/topic-art/371845/121916/Mechanic-assembling-the-power-unit-of-an-airplane

خوب بله معمولا قطعات پیچیده را مدل نمی کنند بلکه ابر نقاط ان را بدست میارن که باز محیط ابر نقاط کتیا بسیار قوی هستش اینو قبول داری ؟

A.M.I.N
28th May 2010, 01:19 PM
مهندس من خودم سابقه کارم با ورق دارم متوجه هستم جه کارهای میشه کرد چه کارهایی نمیشه کرد .این هم یک نمونه کارم با سالید که تا حالا جایی قرار ندادم .این وان هستش که درون اجاق گاز قرار می گیره .
تشکیل شده از چند قسمت که با هم اسمبل شدن .

http://1.ir-up.com/images/85481719878532734389.jpg

sajad filabi
28th May 2010, 02:25 PM
ای با با چرا عصبانی میشی .خوب حالا از قبل منو می شناسی . میدونی که منظوری نداشتم .منظورم مشکل بودن پروسه بود .
اما خوب . بله در سالید امکان کار با ابرنقاط وجود داره . اما مشخصه که امکانات کتیا بیشتره .

A.M.I.N
28th May 2010, 06:31 PM
وای خدا نکنه سجاد جونننننن من عصبانی بشم از تو {big green}
چون می شناسمت باهات راحت صحبت می کنم دادا ش می بخشید اگر خدای نا کرده بی احترامی کردم :">

موقرمز
7th June 2010, 05:45 PM
سلام به همه دوستان . من خودم 4-5 ساله که کتیا کار میکنم و واقعا به قدرت این نرم افزار در طراحی ایمان دارم . اگه بخواهیم با سالید مقایسه کنیم شاید سالید در محیط مدلسازی یه کم راحتر باشه کار کردن باهاش ولی طراحی فقط این نیست به نظر خود من دستور sweep کتیا با کل surface سالید برابری داره . یا محیط هایی مثل imaging and shape یا خیلی محیط های دیگه اصلاً قابل مقایسه با سالید نیست .

khaalefer
7th June 2010, 11:22 PM
به نظر من ساليد جايگاه خودشو داره
كتيا هم جايگاه خودشو نميشه اينارو با هم مقايسه كرد ولي اگه بزاري كنار هم كتيا يه سر و گردن
و به قول مكانيك ها حداقل يه باكس جعبه ابزار كامل از اون بيشتر داره
به نظر حقير كتيا يه نمر افزار نيست يه مجموعه است براي راحتي مهندسان بااينكه با ساليد زياد كار كردم با كتيا خيلي كم اما كتيا يه چيز ديگست
شب خوش

behnam730
5th September 2010, 11:10 PM
فرق ساليد و كتيا وقتي مشخص ميشه كه بالاي 300 ، 400 تا قطعه پيچيده مونتاژ كني.اوايل حرفه اي ساليد كار ميكردم.فوق العاده ست(گرافيك userfriend و يه سري دستورات توپ) ولي امان از روزي كه قطعات سنگين و پيچيده بشن.
امتحانش راحته 10 تا فايل معمولي رو تو ساليد و همونا رو تو كتيا باز كن يا از يه فايل اسمبلي نيمه سنگين step بگير. ساليد منفجر ميشه ، اشكتو در مياره. تازه اين اولشه.اگه موقع سيو كردن بپره بيرون؟؟ اتوسيوش هم خيلي بده.هنگ ميكنه بعضي وقت ها.تو كتيا اول همه كارها قفل ميشن بعد اتوسيو كار ميكنه پس ديگه هنگ نميكنه...حرف زياده
نتيجه گيري
كار سبك و دانشجويي : فقط ساليد
كار حرفه اي و پيچيده : فقط كتيا

jax
6th September 2010, 08:48 PM
كار سبك و دانشجويي : فقط ساليد
كار حرفه اي و پيچيده : فقط كتيا

دقیقا ، ولی به نظرم کار با سالید لذت بخش تر و خیلی راحتتره

A.M.I.N
9th September 2010, 12:18 AM
من بارها گفتم باز هم میگم زمانی یه کارهای می خوای انجام بدی اما به خاطر بعضی از محدودیت ها اعصابت خرد میشه برا یهمین لذت بخش بودن انقدرها ملاک خوبی نیست برای بهتر بودن [labkhand]
اما خوب خدائیش محیط جذاب تری داره و لذت بخشه اینو نمیشه منکرش شد .

nahoft
17th April 2012, 11:26 PM
با سلام به دوستان گرامی

به نظر بنده کاربری سالید بهتر از کتیا هست.من خودم هر جفتشو کار کردم اما ابزار های سالید دم دست تره و مدلسازی باهاش راحتتره.به هر حال این دو نرم افزار از بهترین نرم افزارهای مدلسازین و هر کس بنا به سلیقه و راحتی خودش یکی از این دو رو می پسنده.

farzinc
17th February 2013, 08:55 AM
سلام به همه دوستان منم هم سالید کار میکنم هم کتیا هم پرو هم اینونتور و ... هر دو خوبن هم سالید هم کتیا اما من سالید به خاطر محیط جذاب کاربری آسان سرعت عمل بالا دوست دارم در مورد آن حرفی که دوستمون گفتن شیت متال کتیا قویتر از سالید باید بگم که شیت متال سالید آن چیزی نیست که شما در محیط سالید میبینید بلکه محیطهای سالید خیلی حرفه ایترن ولی به صورت یک نرم افزار جدا هستند که به عنوان ماژول نصب میشن و بعد در محیط فعلی سالید اضافه میشن حتی سنگینترین و حرفه ای ترین انیمیتهای صنعتی رو توی سالید درست میکنن و خیلی از کارهای دیگه

محسن جاگرانی
13th April 2013, 03:01 PM
سلام
طبق اطلاعات ثبت شده در سایت های معتبر کتیا بر سالید ارجعیت داره،اصلا سالید رو زمانی ساختن که کتیا وجود داشته اما چون هزینه تهیه کردنش و همچنین سنگینی نصب کتیا (البته در اوایل)زیاد بوده ارائه کردن.
تنها محیط پارت در سالید از کتیا رو میشه گفت بهتره. اما در کلcadکتیا بهتره.

anis_1369
31st July 2013, 10:31 AM
خب مسلمه که کتیا بهتره.اینکه تردید کردن نداره[taajob]

ab.bb
31st July 2013, 01:43 PM
من با کتیا کار کردم؛ راضیم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد