PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چی زارعت کنم

madarshab
4th May 2010, 11:25 PM
سلام بر بروبچ کشاورزی
یه سری هم گفتیم از شما بزنیم (الان سرو کله ابجی اینجا هم پیدا میشه )
خب بریم سراغ سوال خودمون یه باغ الان داریم که یه قسمت درحدود 500 متر اضافه داره موندم باهاش چیکار کنم به نظر شما با اون قسمت چیکار کنم ؟؟؟
یکی از بچه ها گفت که برو تو کار کاشت قارچ دکمه ای یکی دیگه از دوستانم هم گفته که توت فرنگی کشت کنم اونجا حالا نظر دوستان این رشته رو میخواهم بدونم ;;)
روزی یه ساعت وقت دارم که برای این کار بزارم @};-

البته اگه ببینم ارزش داره زمین دیگه ای هم دارم که برای اون کار مصرف کنیم ;)

*مرتضی
11th May 2010, 10:39 PM
سلام بر بروبچ کشاورزی
خب بریم سراغ سوال خودمون یه باغ الان داریم که یه قسمت درحدود 500 متر اضافه داره موندم باهاش چیکار کنم به نظر شما با اون قسمت چیکار کنم ؟؟؟
یکی از بچه ها گفت که برو تو کار کاشت قارچ دکمه ای یکی دیگه از دوستانم هم گفته که توت فرنگی کشت کنم اونجا حالا نظر دوستان این رشته رو میخواهم بدونم ;;)

سلام دوست عزیز اگه واقعا کمک میخای باید بگی زمینت کجاست، چه آب و هوایی داره ،به آب دسترسی داری یانه،نوع خاک زمینت چطوریه ،طرفای شما چه محصولاتی مرسومه؟
خلاصه اول اینا رو جواب بده تا درست راهنماییت کنیم.
منتظر جوابتم

madarshab
11th May 2010, 10:42 PM
سلام دوست عزیز اگه واقعا کمک میخای باید بگی زمینت کجاست، چه آب و هوایی داره ،به آب دسترسی داری یانه،نوع خاک زمینت چطوریه ،طرفای شما چه محصولاتی مرسومه؟
خلاصه اول اینا رو جواب بده تا درست راهنماییت کنیم.
منتظر جوابتم

مشهد
نوع خاک دقیق نمیدونم ولی خاک اون منطقه شنی اما میشه درستش کرد
خاکش رو تهیه میکنیم
اب هوای مشهد چطوریه فوقش گلخانه ای میکنیم دیگه

*مرتضی
25th June 2010, 04:41 PM
به آب دسترسی داری؟
تا چقدر میتونی هزینه کنی؟
یعنی روزی 1ساعت فقط میتونی سر بزنی؟
اگه 1ساعت میخای وقت بزاری بهتره بری تو کاره ساخت و ساز.
میتونی زعفران کشت کنی
اگه بتونی آب تهیه کنی و هزینه کنی به گلخانه هم میتونی فکر کنی،اینم بگم هر کار کشاورزی که بخای بکنی باید بدونی 1ساعته نمیشه به پول رسید،چون باید وقت بزاری و هزینه کنی تا بعدا به پول برسه،تازه از وقتی که به بهره برداری میرسه بیشتر وقتتو میگیره.
حالا نظرتو بگو ببینم چه پیشنهادی بهتون میتونم بکنم.

madarshab
25th June 2010, 10:45 PM
به آب دسترسی داری؟
تا چقدر میتونی هزینه کنی؟
یعنی روزی 1ساعت فقط میتونی سر بزنی؟
اگه 1ساعت میخای وقت بزاری بهتره بری تو کاره ساخت و ساز.
میتونی زعفران کشت کنی
اگه بتونی آب تهیه کنی و هزینه کنی به گلخانه هم میتونی فکر کنی،اینم بگم هر کار کشاورزی که بخای بکنی باید بدونی 1ساعته نمیشه به پول رسید،چون باید وقت بزاری و هزینه کنی تا بعدا به پول برسه،تازه از وقتی که به بهره برداری میرسه بیشتر وقتتو میگیره.
حالا نظرتو بگو ببینم چه پیشنهادی بهتون میتونم بکنم.

به اب دسترسی دارم هر موقعی که نیاز بشه
زعفران نه یه جوری به بوی زعفران حساس هستم
بیشتر برای تفریح میخواهم باشه نه برای پول
فکر کنم که کشت قارچ دکمه یا توت فرنگی بدک نباشه اما نمیدونم از اساتید میپرسم تا ببینم نظر دوستان چیه

رضوان 2014
25th September 2011, 04:21 PM
با سلام اگه آب در دسترست باشه و خاکش مرغوب باشه یا بخوای گلخانه بزنی و امراض دوروبرت اذیتت نکنه و علم کاشت زعفران رو داشته باشی یا بخوای انگور بکاری خوبه ولی بهترین راه استفاده از تجربه افراد مقیم اونجاست.

مهدی 313
29th February 2012, 11:34 AM
سلام بر بروبچ کشاورزی

دوست گرامی
500 متر مربع برای یه فعالیت اقتصادی نمیتونه بازده داشته باشه البته باید یه کارشناس منطقه و شرایط آبی و خاکی رو بررسی کنه بد نظر بده - ممکنه 500 متر شما در سایه انداز مابقی زمین باشه ممکنه زه آب باغ در این قسمت باشه ممکنه کشتهای شما در این 500 متر با مابقی کشتهای اطراف سازگار نباشه مثلا کاشت یک گیاه صرفا با هدف تفریحی ممکنه پای امراض و آفات خاصی رو به منطقه باز کنه که بعد از گسترش اون جمع کردنش کار ساده ای نیست و ....

ص-جلالی
25th April 2013, 01:22 PM
سلامmadarshabمحترم برای نظردهی لازم است ازاستان،شهرستان،وضعیت آب وهوایی و...آگاهی داشته باشیم لطفا بنویسید.
سازمان جهاد کشاورزی به منطقه آشنا است.باکارشناسان کشاورزی مشهد مشورت کنید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد